Nas prvi web strip - weavetales.net

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by mrmot »

Pozdrav svima, starim kajlama, mladim nadama, vecnim gamerima i geekovima!

Dugo me ne bese ovde, ali vam se javljam ponovo s dobrim razlogom - pokrenuli smo fantasy webcomic ili, da budemo mozda nepotrebno precizni - graphic novel. Adresa je


weavetales.net


Posetite, pogledajte, prosirite dalje ako vam se svidi! Verujemo da znate jos ljudi kojima bi Weave mogao da se dopadne, te da posecujete razne druge forume, sajtove i/ili blogove gde biste mogli da skrenete paznju na ovaj nas vec visegodisnji trud.

Update svakog ponedeljka (a i cesce, kada okolnosti dopuste), i to ne samo strip nego i razne dodatne informacije u vezi settinga i zapleta.

Vasa misljenja i komentari su dobrodosli, a jos su dobrodosliji u comments opciji na samom sajtu (tamo samo na engleskom, please).

Nadam se da cemo se pisati jos na ovu temu!

Mihailo (scenario) i Manda (crtez)
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by kgkid »

Nice,

cetvorostruko nice... Mihajlo postuje ista, strip je odlican, dizajn sajta je cool, a svidja mi se i mehighlow fora.

pozdrav,
kgkid
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by Shunka »

Sjajno izgleda!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by arborsomniorum »

Sve je super osim price, jer sam navikao na web stripovima koje ja gledam da jedna strana ima neku komicnu pricu. Ovo mi deluje kao nesto sto ce biti izdato kao strip, pa cu sacekati da izadje celo, suvise mi nedostaje celina price.

OSIM TOGA, SVE JE VAOOOOO!!!!
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by mrmot »

Hvala svima na komentarima!

Ako vam se svidja, please prosirite dalje prostim linkom, a sada mozete i da glasate za Weave na Topwebcomics!

U ponedeljak je bila nova strana, juce smo updateovali dodatne sadrzaje, a sledeca strana stripa u sledeci ponedeljak!
Nadamo se da cemo ubuduce updateovati i cesce, ali to pre svega zavisi od pozitivnih komentara na sajtu tj. od qkanja citalaca za jos, jos, jos. :)

Vidimo se tamo!
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by arborsomniorum »

Ti updatei cesce bi bili odlicna stvar. Jer bas moramo pisati komentare na engleskom...

Sugestija, napisite malo vise o svetu. Jako lepa stvar sto ste ubacili atlas, pa mozda neka mala mapa da padne...

PS. Ubacio sam clanak o Vama na svom blogu... videcete koji je kroz trackbackove, jer jos nije u fazi objave za siru javnost...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by Shunka »

Za ovako nacrtan strip ja ne bih pokusavao 2 table nedeljno... Osim ako su neki ozbiljni novci u pitanju, kao sto nisu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by Megabaja »

... a tako i ispade..

Nema novih stvari vec duze vreme...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by Shunka »

Kada ce se ponovo nesto desiti u stripu?
Bilo je neke akcije na pocetku, i evo vec nedeljama njih dvoje pricaju nesto. I konzumiraju cudne supstance.
Ono, webstripovi obicno zahtevaju vise dinamike...

Crtez mi se bas svidja, jednostavan je, cak pomalo naivan, ali funkcionalan i nadasve lep. Steta je traciti takav potencijal na strane i strane glavnih likova koji sede i pricaju.
A nisam ni shvatio o cemu oni to tacno pricaju i kakav je to svijet oko njih.

Ako imate problema sa nedostatkom ideja mogu vam pozajmiti SRP knjige da kockicama izrolate sve sto moze da vam fali - od istorije sveta preko psiholoskih profila likova pa do zapleta!

Hmmm... Strip radjen uz pomoc SRP-a! Eto nove ideje za projekat!!! Obzirom da sam ionako u fazi gde izmisljam radnju u toku crtanja stripa...

Elem, da ne budem shvacen pogresno, pisem ovo zato sto mi se Weave dopada, a ne zato sto mislim da ne valja.
Odoh sada da spavam u nadi da cu da se probudim sa vise koherencije u mislima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Re: Nas prvi web strip - weavetales.net

Post by mrmot »

Dobar dan svima ponovo! Izvinjavam se sto nisam neko vreme odgovarao ovde, ali obaveze, obaveze...

Elem,

@absorbinorium: hvala lepo za podrsku. Nove stvari o svetu stizu iduce nedelje! Sada smo fokusirani na pravljenje samih tabli, ipak je to nekako najbitnije.

@megabaja: sta tako ispade? Od pocetka bez propusta kacimo jednu tablu svakog ponedeljka, kao sto smo i rekli i toga ima da se pridrzavamo, come sun, come rain, come hailstone pelt.

@shunka: eh, brzopletost mladosti. Jeste, problem je sto se kaci jedna nedeljno pa to tece sporo, ali pogledaj broj strana posvecenih prici. Normalno je da je potrebno malo ekspozicije kada upoznajes ljude sa skroz novim settingom, a mnogo je bolje uraditi je kroz dijalog nego kroz naraciju. Ocekuj da ce biti toga jos... Ali ne pre nego sto vam pokazemo jos malo akcije, sto upravo sledi.

Skoknite do sajta i pogledajte i sami sta se kuva. I glasajte za nas - svakog ko glasa ocekuje bonus koncept art koji ce vam jos malo pribliziti jedan novi lik.

Pozdrav svima virtuelnim zmajevcima
I like you. You got balls. I like balls.
Locked

Return to “Druženje”