PayPal

Moderator: Moderators

User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

PayPal

Post by lord warrior »

skobra wrote:Jel skonto neko kako moze da se placa preko PayPal-a...
lord warrior wrote:Ja sam se registrovao na PayPal, i uspesno obavio dosta novcanih transakcija. Na prvom ekranu prilikom prijavljivanja, kao drzavu stavis , recimo, UK, zatim na sledecoj strani popunis formular, i pod "Country of residing" (ili tako nesto), stavis Yugoslavia. Neces moci da primas priznanice o transakcijama na kucnu adresu, i neces moci da se verifikujes, tako da neces moci da primas novac na svoj racun, ali bi trebalo da mozes bez problema da ga saljes. Ne znam da li ovo jos uvek funkcionise, ali eksperimentisi malo, trebalo bi da mozes da se prijavis. Jedino ne znam sa kojim sve kreditnim karticama radi (provereno radi za Visa Virtuon).
Skobra wrote:Ali cini mi se da bez verifikacije mozes da placas samo do 100 eura... i cekaj sta je problem oko verifikacije - traze ti da upises 4 broja sa izvoda - koliko sam ja razumeo, a to ne bi trebalo da predstavlja problem.... ili sam nesto propustio
lord warrior wrote:Bas sam danas gledao svoj nalog. Kada sam se ja registrovao, za neverifikovane korisnike limit je bio 500 funti. Moguce da se to sada promenilo. A u vezi verifikacije, postoji mali problem sto nase drzave nema na spisku. Pokusacu da prodjem verifikaciju, pa ako uspe, okacicu uputstvo ovde.
skobra wrote:Evo samo d ajavim da je moguca i verifikacija. Naime posle par dana charguju ti 1.95$ i na izvodu (ja sam video putem internet konekcije na raifaissen) vidis 4cifreni broj koji je u stvari kod za verifikaciju. Ukucas ga u Paypal i voila nema vise ogranicenja.

Uzgred lorde jel si ti uspevao da naplatis nesto putem PayPala?
aman wrote: Registrovao si se na http://www.paypal.com/ ? Kako si pogledao svoj account na raiffeisenu?
aman wrote:Aj molim te napisi kako si postupno isao. Ja sam registrovan na bidpayu ali to traje i do mesec dana dok ti posiljka stigne
[quote="skobra"E ovako:
ja sam isao niz Njegosevu do ugla sa general Zdanovom pa uzbrdo do Raifaissen banke (koja se nalazi na desnoj strani ako si okrenut prem Sv. Marku)... ajd malo sale

vidi kad uzmes Visa Virtuon onda trazis da mozes da proveravas stanje putem interneta - moraces da otvoris jos jedan devizni ili dinarski racun (ja sam otvorim dinarski i uplatio 300 din na njemu). Posle 10-tak dana dobijes LIB (ident. broj) i onda mozes preko interneta da proveravas stanje itd.

E sad normalno se prijavis na PayPal - ja sam kao zemlju stavio Grcku a adresu u Srbiji i postajes neverifikovani clan. Kliknes da zelis verifikaciju i nakon 3-4 dana charguju ti karticu 1,95 $. Preko internet konekcije vidis svoj izvod u Banci, vidis koji ti je verifikacioni kod (nalazi se u opisu promene) i taj kod uneses u PayPal-u.... to je sve[/quote]
lord warrior wrote:Jos jedan savet: Kada se prijavljujete, nemojte praviti istu gresku kao ja i staviti Englesku kao drzavu. U tom slucaju verifikacija se sastoji da popunite sve podatke o bankovnom racunu, ukljucujuci i osmocifreni broj racuna (brojevi racuna u Reiffeisenu su jedanaestocifreni :roll: ). Drugi deo verifikacije se sastoje u tome sto te paypal pozove telefonom, a ti onda na telefonu istipkas broj koji ti pise na paypal nalogu. Jos samo da moze da se pdesi pozivni broj, ovako pozovu Englesku... :roll:

Zatvorio sam svoj nalog i otvorio navi, ovoga puta sam postupio kao Skobra. Jos jedna informacija - ne morate u banci da trazite da proveravate stanje preko interneta. Posto mi je Paypal naplatio 1.95$, pozvao sam banku telefonom, pitao da li je bila neka transakcija u iznosu od 1.95$, oni ti lepo odgovore, ti pitas da li tu ima neki 4-rocifreni broj, i to je to.
aman wrote:Znaci kad ti salju knjige, kartice ili felne za kola, posiljka prvo ode u grcku pa onda matorac u njihovoj posti vidi da pise i YU pa onda posalje ovamo? ili ti samo nagovestis posiljaocu da ti posalje odma ovamo?
skobra wrote:Ma jok ... ako kupujes od nekog privatnog lica stupis u kontakt sa njim i lepo mu kazes da ti posalje paket ne na adresu i u zemlju koja je navedena na Paypalu vec mu ti das podatke.... Ako kupujes od firme - imas opciju messsage to seller pa navedes da se billing i shipping adrese razlikuju i das mu tacnu adresu na koju da isporuci robu... ne bi trebalo da bude problema....
lord warrior wrote:Do sada nije bilo.

Ovih dan cu bas da se oprobam u prodaji na e-bayu, i naplati putem paypal-a, pa cu vam saopstiti rezultate.
aman wrote:Kako popraviti ovo?

UNCONFIRMED Address ??? Kako da je potvrdim?
sammael wrote:Ako je PayPal FAQ taèan, trenutno je moguæe verifikovati samo adrese u SAD.
[quote="lord warrior]Moguce je i u drugim drzavama.
Makso, kako si za ime boga, dobio tu poruku?!
koju si drzavu izabrao?
[/quote]

Maksin odgovor na zalost nisam uspeo da spasim, tako da cu ga zamoliti da ponovo odgovori.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Izgleda da su izmenili sistem u PayPal-u ili su ovi kulovi iz Raifaissen banke ukljucili kod zemlje u broj kartice te se vise ne moze napraviti account na PayPal-u sa nasim karticama (govorim o Visa Virtuon).

E sad buduci da mi je neophodno da pazarim nesto a ovi primaju samo paypal placanje da li ima neko da mu jos uvek fercera paypal account. Iznos kupovine nije veliki (tipa 40$) te bih bio vrlo zahvalan ako bi mi neko pomogao (i naravno isplatio bih protivvrednost u kesu)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

A da li se moze obnoviti posto kartica istekne (preko add/remove credit card)?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Skobra wrote:E sad buduci da mi je neophodno da pazarim nesto a ovi primaju samo paypal placanje da li ima neko da mu jos uvek fercera paypal account. Iznos kupovine nije veliki (tipa 40$) te bih bio vrlo zahvalan ako bi mi neko pomogao (i naravno isplatio bih protivvrednost u kesu)
Jedan big-mek obrok i stvar je resena. (ne salim se)
A da li se moze obnoviti posto kartica istekne (preko add/remove credit card)?
Ova informacija kosta mali pomfrit. :D Naravno da moze.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

A da li se moze obnoviti posto kartica istekne (preko add/remove credit card)?
ma postoje dve opcije
1. da produzis vazenje vec registrovane kartice - sto je jelte neizvodljivo jer ti se promeni i broj itd

2. da dodas karticu - ali sada pri unosu podataka automatski izbacuje karticu buduci da nije iz "verifikovane" zemlje, znaci promenili su predasnji sistem po kome si mogao da registrujes karticu a kasnije da na osnovu broja sa izvoda i placene naknade (1.95$) sebe verifikujes kao gradjanina neke od verifikovanih zemalja (ja sam to uradio recimo za grcku). Znaci sada karticu Visa Virtuon raifaissen banke ne mozes registrovati nikako.... ako je neko uspeo daj nek objasni


Amane covece, brate, spasitelju.... mislim ajde baci neki telefon na pm pa da se dogovorimo
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Toplo se nadam da će tu glupost srediti pre nego što mi istekne trenutni Virtuon (06/06), jer 99% plaćanja sada obavljam preko PayPal-a. Ako ne, samo mi ostaje da transferiram poveću svotu novca na svoj account pre tog trenutka.
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Sammael wrote:Toplo se nadam da će tu glupost srediti pre nego što mi istekne trenutni Virtuon (06/06), jer 99% plaćanja sada obavljam preko PayPal-a. Ako ne, samo mi ostaje da transferiram poveću svotu novca na svoj account pre tog trenutka.

A kako mozes da transferises sumu na account?
Meni pod Add Funds kaze da opcija nije podrzana ...

Ahh .. steta .. meni kartica vredi do 02/06 ...
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Nisam ni probao da uradim transfer, ali mi nije pre ovoga palo na pamet da to ne može.

Ovako nam ostaje samo da nekako nabavimo slovenačke kartice, pošto je Slovenija, jelte, na spisku dozvoljenih zemalja.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

A da li je moguce otvoriti Slo Karticu kao drzavljanin SCG?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

ne, probao...
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Evo da vas obradujem:

Moj pokusaj danasnjeg koristenja PayPal-a kao rezultad je dao sledece:


This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link.



Jel se to jos nekome desilo ili sam ja "probio led" ? ;p
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

vojvoda wrote:Evo da vas obradujem:

Moj pokusaj danasnjeg koristenja PayPal-a kao rezultad je dao sledece:


This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link.



Jel se to jos nekome desilo ili sam ja "probio led" ? ;p

Uhh .. pao mi kamen sa srca

Necu editovati ovaj post - ako se nekome slucajno desi isto.

PayPal sada zahteva i CVV kod kartice .. ( do sada nije?! )
Nakon sto sam ga uneo ( slucajno sam to provalio ..!? ) .. dozvolio je placanje ...
Blah

Odoh popiti nesto za smirenje...
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Ja sam danas izvršio dva plaćanja preko PayPal-a, bez ikakvih problema. Ne sećam se da li mi je tražio CVV2 prilikom dodavanja kartice ili nije. Jesi ovo probao s nekom novom karticom, ili s ovom što ti važi do 02/06?
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Sammael wrote:Ja sam danas izvršio dva plaćanja preko PayPal-a, bez ikakvih problema. Ne sećam se da li mi je tražio CVV2 prilikom dodavanja kartice ili nije. Jesi ovo probao s nekom novom karticom, ili s ovom što ti važi do 02/06?
eh .. jos sam u shoku ;p

Stara kartica ( ta sto vazi do 02/06 ) ..
Nekih 4-5 puta je ispisao citiranu poruku ..
A zatim sam procackao po PayPal nalogu .. i u informacijama oko kartice
video CVV polje koje je bilo prazno ..
Popunio polje .. pokusao da platim - i gle - uspesno ..

veze .. mozda je bio i neki bug .. stvarno ne znam ..
nisam kupovao nista u poslednjih mesec dana ... tj, od kada se sva prasina podigla .. zato sam pomislio na najgore
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Sta je bilo za ovo? Meni je istekla kartica i u utorak dobijam novu... pa cu da vam javim da li radi na paypal. Jel se neko vec opeko?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Aman wrote:Sta je bilo za ovo? Meni je istekla kartica i u utorak dobijam novu... pa cu da vam javim da li radi na paypal. Jel se neko vec opeko?
ovo je vrlo vazzno da saznamo koja kartica prolazi paypal, tj da li su konacno stavili i Srbiju na listu ili i dalje ide fora sa Slovenijom i Grckom kao zemljama izdavaocima kartice,..... ili su i to pokarambasali
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Kako cujem, Visa revolving radi bez problema.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Meni se baš nešto i ne proba Visa Revolving preko interneta, čini mi se da je malko rizično.
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Sammael wrote:Meni se baš nešto i ne proba Visa Revolving preko interneta, čini mi se da je malko rizično.
Pa jbga...
Nemas drugog izbora ako hoces da narucujes sa ebaya.
A i verovatno moze da se postavi neko ogranicenje po pitanju potrosnje.
Ja planiram da skoknem do rajfajzena da vidim kako stoje stvari, ali posto je valjda potrebno da radis 3 meseca na jednom radnom mestu, moracu malo da sacekam :)
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Probaću ja Revolving u nekom trenutku pre nego što mi istekne ovaj Virtuon (u junu), čisto da se ne iznenadim ako ni to ne bude radilo.
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Pa, verovatno ce za pola godine-godinu dana oni iz rajfajzena i u visu revolving ubaciti country code i bajbaj...

Al ko zna, mozda udjemo u Evropu do tada? :lol: :lol:
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Dobro jel ima neko ko je od 1.1.2006 uspesno registrovao Visa Virtuon ili Revolving na Pay Pal-u???
pTomic
Posts: 34
Joined: Fri Sep 27, 2002 12:02 am
Location: Lazarevac
Contact:

Post by pTomic »

http://www.petitionspot.com/petitions/e-scg

Peticija za PayPal u Srbiji.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Potpisaću, iako internet peticije nikad ništa postigle nisu. Evo odgovora koji sam relativno skoro dobio od PayPal-a na zadatu temu:
We sincerely appreciate your interest in becoming a PayPal member.
Unfortunately, we are not yet providing services for Serbia and
Montenegro. Establishing our service in each new country or region
involves complex changes due to different regulations. We hope to be
expanding our availability, however, due to the complexities of global
expansion, we cannot give a timeframe for this. We are working hard and
look forward to expanding our services to additional countries and
regions in the future.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Upravo sam uspeo da prijavim Visa Revolving karticu na PayPal.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Ajde malo detaljnije

Jel si dodao karticu na vec postojeci racun ili si otvorio novi? Jel si verifikovao racun? na koju zemlju? ili je vec bio verifikovan i gde?
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Dodao sam karticu na već postojeći račun (ne vidim razlog da otvaram novi?), koji sam svojevremeno verifikovao. Račun je otvoren pre godinu dana i glasi na Grčku.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Odlicno - to je otprilike i moj status. Znaci pravac po revolving karticu
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Blago vama, ja moram da sljakam jos pola godine :)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Sammael wrote:Dodao sam karticu na već postojeći račun (ne vidim razlog da otvaram novi?), koji sam svojevremeno verifikovao. Račun je otvoren pre godinu dana i glasi na Grčku.
Jos jedno vrlo bitno pitanje

Kada si dodao revolving - da li je prethodna kartica vec bila istekla (pretpostavljam da je bila VIsa elektron?)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

odnosno Virtuon
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Prethodna Virtuon kartica je još uvek validna.
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Virtuon ne radi, moji dani kupovanja su prosli sem ako ne odradim neku dobru akciju sada... Jel revolving samo za zaposlene?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Aman wrote:Virtuon ne radi, moji dani kupovanja su prosli sem ako ne odradim neku dobru akciju sada... Jel revolving samo za zaposlene?
Kako meni rekoshe, treba da radis neko vreme, valjda pola godina u jednoj firmi.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Yup. Pola godine stalnog zaposlenja, popunjen i overen (u firmi) formular, kopija LK i šestomesečni izvod iz banke (ako nemaš tekući u Raiffeisenu).
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Samo da potvrdim

Ukoliko imate otvoren racun na PayPal-u koji je i verifikovan:

- virtuon kartice ne mozete prijaviti
- revolving kartica se sasvim normalno prijavljuje i radi :P

provereno juce Raiffaisen karticama
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Skobra wrote:Samo da potvrdim

Ukoliko imate otvoren racun na PayPal-u koji je i verifikovan:

- virtuon kartice ne mozete prijaviti
- revolving kartica se sasvim normalno prijavljuje i radi :P

provereno juce Raiffaisen karticama
da li radi na Srbiju kao zemlju rezident ili na bratsku Sloveniju ili tako nessto?
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

stalker wrote:da li radi na Srbiju kao zemlju rezident ili na bratsku Sloveniju ili tako nessto?
ne bratsku sloveniju vec na srpsku koloniju - Grcku... :D
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Tako je ali ono sto me odusevljava je sistem verifikacije naime skinu ti tipa 2$ a onda im ti posaljes broj sa izvoda i sve je kul....

Uzgred ne zezajte se bez potrebe sa karticama jer se svaka izmena (promena primary kartice, billing adrese, cancelovanje kartice itd, itd) naplacuje 1.95$
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Potpuno mi je sulud Raiffeisen-ov sistem da ti šalju SMS svaki put kada upotrebiš Revolving kreditnu karticu. Zamislite da živimo u nekoj normalnoj zemlji gde se sve i plaća karticama... istrošila bi mi se baterija na telefonu za jedan dan od silnih poruka.
Locked

Return to “Druženje”