Gde vam je mesto

Moderator: Moderators

User avatar
switch
Posts: 17
Joined: Sun Dec 05, 2004 10:15 pm
Location: Somewear Far Beyond

Post by switch »

9 nivo sta da kazem !


Lucifere Eve me
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

а и моје знање је веома скромно о свему томе
bas tako... ne upustaj se u nesto sto ne znas...
Мусолини је био главни фашиста (у тројном пакту поред њемачке и јапана)
Prvi deo je tacan, drugi nije, fasizam je nastao u itlaiji , nacionalsocijalizam u nemackoj i nisu ista stvar
Католици су истина припадали свему томе али као што рекох они већ одавно томе не припадају.
Majke ti??? a kako to, molim te mi pojasni...
доста знам какав је био програм нацистичке партије и самог Хитлера
pa ne bi se reklo... neznas za pocetak sta je fasizam a sta nacionalsocijalizam... a da li si ti to meni malkice zagledao u zabranjene knjigice?? Mein Kampf mozda?? Smese ti se oni visoki (ili ako hoces niski krugovi pakla)... vec cujem vatricu... :twisted: :twisted: :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Pendargon wrote:Smese ti se oni visoki (ili ako hoces niski krugovi pakla)... vec cujem vatricu... :twisted: :twisted: :twisted:
Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko.

I sad se poigraš sa izmenom reèi... zameniš duhom sa... :wink:

Fanatici su fanatici... i sa njima ne moš'. Eto npr, ja sam fanatik za sarmu. Ona je meni Sveta. Održava moj život. Nemoj da mi je neko dirao sarmu.
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

God, bless holy sarma, may it forever mingle i our bellies... :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Blagosloveni su Grci jer njihovo je carsko nebesko! :lol:
User avatar
Tjutjko
Posts: 17
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:36 pm
Location: Zemun

Post by Tjutjko »

Sarma je kraljica,a Raziel je kralj
Bogat je onaj koji ima novca...
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Разијеле, немој наглас... Доћи ће зликовци, отеће ти сарму. Неки иду па једу сарме по кућама...
User avatar
Tjutjko
Posts: 17
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:36 pm
Location: Zemun

Post by Tjutjko »

Ili u Kaleniæu...
Bogat je onaj koji ima novca...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Pendargon wrote:
а и моје знање је веома скромно о свему томе
bas tako... ne upustaj se u nesto sto ne znas...
Мусолини је био главни фашиста (у тројном пакту поред њемачке и јапана)
Prvi deo je tacan, drugi nije, fasizam je nastao u itlaiji , nacionalsocijalizam u nemackoj i nisu ista stvar
Католици су истина припадали свему томе али као што рекох они већ одавно томе не припадају.
Majke ti??? a kako to, molim te mi pojasni...
Врло добро знам и немам намјеру да ти објашњавам, и знам да је фашизам латинска конструкција док је нацизам германска. Aко нешто оћеш већ да научиш најбоље научи како се користе наши знакови кад пишеш. Иначе питање је било колко је Ватикан имао удјела у свему томе пошто су неки почели да Српске свеце називају фашистима.
Last edited by IG on Fri Apr 22, 2005 3:33 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Fasizam je italijanska konstrukcija (fascio iliti snop, pruce) i u osnovi oznacava teznju Musolinija i njegove stranke da uz pomoc demonstracije sile prosire svoju drzavu, po ugledu na Rim.
Nacizam nema neku jezicku odrednicu, ali se pre svega odnosi na sirenje drzave u smislu sirenja prostora za (u ovom slucaju nemacku) naciju, jer je njoj to 'potrebno'.
Znaci - fasizam: jaka drzava, a nacizam: jaka nacija. Osnovna razlika, da ne zalazimo u drugacije stranacke programe...
IG, postuj ti sta hoces, ali pazi na svoje razloge.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

OK opet ste omasili temu ali evo vam jedno pitanje sveznalice moje koje drzave racunaju se cak i one koje nisu postojale posle II svetskog rata i kojeg su urdjenja bile tj. koje su 1.fasisti a koje su 2.nacisti dovoljno je staviti redni broj ispred zemlje ucesnice :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Taj "srpski svetac" je bio kuæni prijatelj moje porodice, tj. mog pradede koji je takoðe bio vladika. Premda je moja pokojna baba s ushiæenjem preprièavala ideje dotiènog "sveca," meni se od svega toga oduvek prevrtao stomak. Èovek je bio rasista i ultranacionalista i propovedao je mržnju i netoleranciju. To što ga je SPC kanonizovala dovoljno govori o toj instituciji i njenim moralno-etièkim stavovima.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »


Aко нешто оћеш већ да научиш најбоље научи како се користе наши знакови кад пишеш.
Mislim da je ovo ubitacno jak argument... Pendargone, da sam ti, ne bih se vise pojavljivao na forumu dok ne naucim da koristim nase znakove.
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A sledeæe bi mogli da nauèimo da koristimo korejske znakove, jer kako æemo bez toga se sporazumevati na forumu...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Брате више пола људи на овом форуму је неписмено и могли би да се мало замисле о томе прије него што крену у неке озбиљније расправе. Што се мене тиче већ ми се смучио овај блажи вид сатанизма, а о свецима све најбоље и о цркви Христовој, поготово о Владици Николају који је био стварно велики човјек.
Image
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Originalni citat:
IG wrote:Брате више пола људи на овом форуму је неписмено и могли би да се мало замисле о томе прије него што крену у неке озбиљније расправе. Што се мене тиче већ ми се смучио овај блажи вид сатанизма, а о свецима све најбоље и о цркви Христовој, поготово о Владици Николају који је био стварно велики човјек.
Citat posle ispravljenih gramatièko-pravopisno-stilskih grešaka:
IG wrote:Брате, више од половине људи на овом форуму је неписмено и могли би да се мало замисле о томе прије него што крену у неке озбиљније расправе. Што се мене тиче, већ ми се смучио овај блажи вид сатанизма, а о свецима и о цркви Христовој, поготово о владици Николају, који је био стварно велики човјек, мислим све најбоље.
Poslednju reèenicu bi trebalo podeliti na više kraæih reèenica da bi bila u duhu srpskog jezika (koji ne trpi duge i složene konstrukcije).
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Perune - prvo upozorenje.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

bojan wrote:Perune - prvo upozorenje.
Ooo, Perune sta ti je rekaooooo... Da mi je ovo neko rako ja bi ... Nije da lozim vatru ali stvarno... ja bi mu pokazo...
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Blazi vid satanizma? cek cek cek decko, ja mogu da psujem na boga i da radim mnogo losije stvari od ovih ovde i ne mos me nazvati satanistom vec samo bogohulnikom. Da bi nesto bilo satanizam, moramo, jeli, imati satanu kao protagonistu, a njega na moju veliku zalost jos nema.... mada ako ste raspolozeni za to.... uvek mozemo... :twisted:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Zaboga Makso, hoces li da on opet pocne? :twisted: :roll:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Брате ја пишем мало слободније јер немам времена толко да контролишем и исправљам своје постове, ал опет хвала на исправци. Иначе ако погледате на врх ове странице (уствари претходне пошто се отворила нова) и погледате потпис Свича који спомиње Сатану онда мене то асоцира на Сатанизам. Ја нисам рекао да је ико овдје Сатаниста или било шта слично само сам рекао да мени нпр близу улаза у зграду ако напише неко Луцифер је био овдје на енглеском и окренут крст са три шестице мене то асоцира на то, а и успут неко је већ два пута спомињао секту у овој теми. Е и поздрав Бојану :), стварно ми није била намјера да радим нешто против правилника форума :D .
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Perune, posto FRP-ujes onda si po jednom od edikata SPC-a (u kome je FRP proglasen sektom) sektas. A slusas i R'n'R muziku kao i Punk (Ritam Nereda). A to je takodje proglaseno "jeretickom muzikom i stetnim za covekovum". Takvo ti je cinjenicno stanje. :twisted: Sta da se kaze osim - hoces da se kuvas u loncu ili peces na raznju... :twisted:
PS. Pa sta i ako je neko satanista - to je njegov problem, a ne moj ili tvoj.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Sad, ne bih da raspirujem, ali Perune druze, sta bi ti rekao kada bih ja izjavio da sam vernik koji apsolutno prezire kako pravoslavnu i katolicku, tako i sve ostale hriscanske sekte? Jel to dozvoljeno? Hocu li goreti u paklu ako je moja ljubav prema bogu iskvarena ovom sitnicom?
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Не, претпостављам.
Image
User avatar
switch
Posts: 17
Joined: Sun Dec 05, 2004 10:15 pm
Location: Somewear Far Beyond

Post by switch »

Bre ANABATIZAM (da se svi opet krste) odma sada odama
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ja nikad nisam bio krsten, a pari mi se ni da necu, i sta sad???
Aко нешто оћеш већ да научиш најбоље научи како се користе наши знакови кад пишеш.
rece on republickom prvaku iz srpskog 1999... :cry: :cry:
оћеш
apostrofi???
Брате више пола људи на овом форуму је неписмено
brate vise pola ljudi... ja tarzan ti dzejn...
Брате ја пишем
opet ponavljas brate; jok, pise moja tetka saveta... pleonazam
толко
cuo sam za nepostojano a, ali nepostojano i 8) ???
нпр близу
posle skracenica tacka...
Сатану
Satana velikim slovom...? vec sam pominjao vatrice...
Hvala, moji znakovi su u redu, a kako su tvoji... ?Oni iz pecine...? Mene su ucili da se pise slovima... 8) 8) 8) 8) 8) Latinica je legitimno pismo, sto pise jos uvek u nasem ustavu, a pritom mi je mnogo lepse vizuelno (probaj da napises sismis na pisanoj cirilici)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Сад би ја питао модераторе шта овај покушава да каже ал се плашим да ће да ме погрешно протумаче
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

A moderator ti odgovara:
Pricas nekome kako ne zna jezik, gramatiku, nase znakove, a ne primecujes koliko si gresaka napravio u svom postu.

cim stignem, moram da premestim ove poruke u novu temu... :roll:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

lord warrior wrote:cim stignem, moram da premestim ove poruke u novu temu... :roll:
Pa ja sam pre nekog vremena otvorio temu "jezièke nedoumice", s namerom da se ovakve i sliène rasprave tamo vode, ali mi je to Raziel brutalno zabravio 8O Nisam na to reagovao. Tako je osujeæen moj pokušaj da neke debate smestim tamo gde im je mesto. One meðutim nièu svuda drugde, èime se na mnogim mestima diljem našeg foruma pravi haos! Apelujem da se takva tema otvori, pa sve ovakve i sliène prièice vodite tamo (pardon, vodimo tamo :wink: )
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

IG wrote:Не, претпостављам.
Pa zasto nam se onda penjes na glavu tim stvarima o nasoj i njihovoj crkvi kada pretpostavljas da to nije bitno????!!!!!!!!
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Corvine, neces valjda od religioznog fanatika ocekivati da zna sta prica? Njemu su nesto rekli i on to dalje da ponavlja. Puna kapa.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Па ја и ако гријешим ово није тема у којој треба да ми се исправљају постови. Да сматрам да то треба неко да чини унајмио бих некога па би имао граматички исправне постове.

Што се тиче вјере у принципу ту се зна шта и како треба. Кад су Исуса разапели онај један поред њега је рекао само да вјерује да је он Господ и за то му је овај одговорио да ће са њим бити у царству небеском док онај са друге стране за то није марио.

Што се мене тиче ја још једном понављам да сам се тамо запутио па ко оће са мном добро оће, а ви остали како вам драго. Ја бих тиме и завршио ову прилично тривијалну и мене недостојну расправу.
Last edited by IG on Sun Apr 24, 2005 8:08 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Ја бих и тиме завршио ову прилично тривијалну расправу.
Ja sam na tome neizmjerno zahvalan i naljubaznije molim sve druge clanove da vise ne odgovarate na ovu temu. Imam nevidjen merak ( turcizam, arhaicni govor, znacenje potraziti u bilo kom rjecniku) da zakljucam ovu temu.
User avatar
switch
Posts: 17
Joined: Sun Dec 05, 2004 10:15 pm
Location: Somewear Far Beyond

Post by switch »

Sta da kazem osim AMIN!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Allahu Akbar! Allah je velik.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Кад су Исуса разапели онај један поред њега је рекао само да вјерује да је он Господ и
Nije istina procitaj bibliju, isus i gospod su dve razlicite stvari, a robijas nije rekao nista slicno...
Ne poznajes svoje pismo, ni jezik, ni religiju kojoj se molis, na tvom mestu zapitao bi se dali je mozda vreme da sednes lepo kuci i citas neku literaturu, umesto da nas gnjavis po forumu...
Pendargon, za ovu temu, over&out
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Pendargone, nisi valjda ti citao bibliju???
8)
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Pendargone, nisi valjda ti citao bibliju???
Know thy enemy... :twisted: isto kao i koran i talmud i crawleyev liber alba kao i jos ponesto drugo.... 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Cestitam, mene bi mrzelo... ali!
Rekao si over&out - Sramoto ne drzis rec. Sramis Chaos.
8)
:idea: :idea: :idea:
'Ajd' sad dosta smaranja. Kako bi to bilo?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

U pocetku bi XAOC i na kraju ce biti HAOS i zato smrtnici ... :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Locked

Return to “Druženje”