explorer &@*(@$%^& mozila &$%&*#%

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

explorer &@*(@$%^& mozila &$%&*#%

Post by sto mu gromova »

imam problem sa explorerom, ne mogu da izadjem na internet. rekoh sebi, ajde da skinem 7-icu, prochitam readme fajl iz kreka 8) uradim shta treba, palim net vidim da je 7-ica u redu ali i dalje ne mogu da izadjem na internet.
ne znam koliko je to bitno, ali primetio sam da mi dole levo na taskbaru pokazuje " finding proxy rvkds" i onda mi jednostavno prikaze da neshto nije u redu i da probam ovo ili ono...

sa mozilom imam problem shto ne dozvoljava i ne otvara skoro nishta. hteo bih da postavim neke slike na photobucket ili imageshack ali ne moze. kad kliknem na recimo, upload image, dole levo mi prikaze "javascript void".

ima li neko ideju shta bi mogao da uradim sa explorerom (osim da ga ne koristim) i shta da uradim, kako da podesim mozilu da mi otvara ono shto hocu?
kako vreme prolazi pochinjem da shvatam da je za korishcenje interneta potrebna visoka struchna sprema.


p.s. ne znam da li je bitno shto mi je na exploreru yahoo homepage.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Za explorer definitivno nemoj da ga koristis :D

Sto se tice FireFox-a... Pogledaj u Opcijama da li ti je ukljucen JavaScript (mada verovatno jeste, jer ne bi trebalo nista da radi ako nije...)
Druga stvar, izbrisi (naravno, ako zelis) sve cookie i private data pa probaj onda...

JavaScript ti se u Opcijama nalazi u Content tab-u... Cookie brises tako sto odes na Opcije, Privacy, Show Cookies pa imas Remove All Cookies... a Private Data, mozes direktno preko Tools pa Clear Private Data... :)

Iskreno, ne verujem da ce raditi, ali te ne kosta nista da probas...

Image

Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Balder wrote:Za explorer definitivno nemoj da ga koristis :D
Ne slusaj ga, nema pojma 8)

Mozda ti je ostecen Java Runtime Enviroment i/ili Java Virtual Machine (mada ovo drugo tesko). Probaj da reinstaliras JRE (http://www.java.com).

Sto se IE-a tice, ne mogu da se dopisujem ovako, videcemo se kod Starca, pa cu ti objasniti.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Balderu slike su ti ekstra (slika plus smjali u stvari)

:lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: explorer &@*(@$%^& mozila &$%&*#%

Post by Dawngreeter »

sto mu gromova wrote:imam problem sa explorerom, ne mogu da izadjem na internet.
To je zato sto imas potpuno funkcionalan Internet Explorer. Mnogi ljudi dobiju bagovan IE koji oce da izadje na Internet pa zbog njih mi ostali moramo da trpimo prljavi, opogavljen, jeban-u-zdrav-mozak HTML i CSS da bi ti sa bagovanim IE videli ono sto ostali civilizovan svet vidi kada su HTML i CSS pravilno formatirani.
sto mu gromova wrote:rekoh sebi, ajde da skinem 7-icu
Pa neces valjda posle pucanja sebi u nogu ranu da lecis tako sto pucas i u drugu nogu? Jeste izreka klin se klinom izbija, al' ovo je stvarno preterano.
sto mu gromova wrote:sa mozilom imam problem shto ne dozvoljava i ne otvara skoro nishta. hteo bih da postavim neke slike na photobucket ili imageshack ali ne moze. kad kliknem na recimo, upload image, dole levo mi prikaze "javascript void".
Ponavljam vec izreceno - reinstaliraj JRE. I proveri da neko slucajno nije instalirao nesto sto globalno blokira Javascript kad si na netu.
sto mu gromova wrote:p.s. ne znam da li je bitno shto mi je na exploreru yahoo homepage.
Pobogu covece ko posecuje Yahoo u opste, kamoli drzi kao homepage? Mada, ok, ako je homepage na IE onda definitivno ta informacija pada u senku cinjenice da koristis IE ;)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sem da ne ponavljam sve sto je vec otkucano, baci pogled pored jave da ti neki programcic nije dokacio ActiveX ili neki BHO koji malo baguju radu jendog ili drugog.
Naravno, cenim da si vec proverio za spyvare, viruse i druge gluposti koje mozda smetaju :)

Note: obrati paznju na JRE instalaciju i na upgrade mozzile. Posle upgrade-a firefox ume sam da zezne par stvari (recimo, meni posle upgrade-a nece da se registruje na zmajev forum kada korisitm racunare na poslu). Ako ne radi iz prvog reinstala, iskreno preporucujem koriscenje malo starije verizije JRE i/ili Firefox-a.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Post by deka »

A da se nisi možda igrao sa nekim firewall om? Ili se se igrao sa opcijama iz Security dela pa si sam sebi zabranio da vidiš bilo šta?
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: explorer &@*(@$%^& mozila &$%&*#%

Post by Bata Bole »

sto mu gromova wrote:imam problem sa explorerom, ne mogu da izadjem na internet. rekoh sebi, ajde da skinem 7-icu, prochitam readme fajl iz kreka 8) uradim shta treba, palim net vidim da je 7-ica u redu ali i dalje ne mogu da izadjem na internet.
ne znam koliko je to bitno, ali primetio sam da mi dole levo na taskbaru pokazuje " finding proxy rvkds" i onda mi jednostavno prikaze da neshto nije u redu i da probam ovo ili ono...

sa mozilom imam problem shto ne dozvoljava i ne otvara skoro nishta. hteo bih da postavim neke slike na photobucket ili imageshack ali ne moze. kad kliknem na recimo, upload image, dole levo mi prikaze "javascript void".

ima li neko ideju shta bi mogao da uradim sa explorerom (osim da ga ne koristim) i shta da uradim, kako da podesim mozilu da mi otvara ono shto hocu?
kako vreme prolazi pochinjem da shvatam da je za korishcenje interneta potrebna visoka struchna sprema.


p.s. ne znam da li je bitno shto mi je na exploreru yahoo homepage.
tools -> internet options -> connections -> lan settings

tu pogledaj da ti nije cekiran proxy (tj. njegovo koriscenje).

ako jeste otkaci ga jer poruka koja ti se javlja u donjem elvom uglu pokazuje da juris neki nepostojeci proxy.

... a zatim skini spybot ili ad aware i pokreni da nadejs taj malware koji ti je gurnuo proxy gde ne treba
Last edited by Bata Bole on Fri Jul 27, 2007 7:01 am, edited 1 time in total.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pa neces valjda posle pucanja sebi u nogu ranu da lecis tako sto pucas i u drugu nogu? Jeste izreka klin se klinom izbija, al' ovo je stvarno preterano.
I pored toga sto ti je ceo post apsolutno fantastican, ipak se odlucujem za ove dve recenice kao vrh vrhova!!! :lol: :lol: :lol: carski!!!
Balderu slike su ti ekstra (slika plus smjali u stvari)
'fala :D
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: explorer &@*(@$%^& mozila &$%&*#%

Post by sto mu gromova »

Bata Bole wrote:tools -> internet options -> connections -> lan settings

tu pogledaj da ti nije cekiran proxy (tj. njegovo koriscenje).
hvala bole. vidimo se.
Locked

Return to “Druženje”