Jel istina?

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Jel istina?

Post by Aman »

Da ako ti je desktop prepun ikonica komp radi sporije? :lol:

aj nabacite jos neku neistinu o kompu da se malo prisetimo :wink:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

moras da klikces na refresh stalno inace ce komp da se uspori!
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: Jel istina?

Post by valhalla »

Aman wrote:Da ako ti je desktop prepun ikonica komp radi sporije? :lol:
Delimicno tacno. Ako su samo ikonice u pitanju, onda nije strasno, ali ako nakrljas malo vise materijala...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ako razbijes monitor ne vidis sta radis.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Valnjes 666
Posts: 72
Joined: Fri Feb 03, 2006 8:44 pm

Post by Valnjes 666 »

Ako prevučeš "My Computer" u koš za smeće, cigani će ti ga ujutro pokupit iz kante! :D
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Valnjes 666 wrote:Ako prevučeš "My Computer" u koš za smeće, cigani će ti ga ujutro pokupit iz kante! :D

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ta fora je u punom izdanju pitalica "Sta se to desava kada hard disk sam od sebe pocne da cangrlja u nekom trenutku?" Odgovor je, naravno: "CD-ROM pretura po Recycle Bin-u."

Napomenucu da mi je doticna fora vrlo degutantna. U opste nije cool.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Dawngreeter wrote:Ta fora je u punom izdanju pitalica "Sta se to desava kada hard disk sam od sebe pocne da cangrlja u nekom trenutku?" Odgovor je, naravno: "CD-ROM pretura po Recycle Bin-u."

Napomenucu da mi je doticna fora vrlo degutantna. U opste nije cool.
Ma ni malo :lol:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dawngreeteru, svi mi znamo da ti nisi politkorektan covek. Ne moras sad da se foliras.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Stavise, mrzim politicku korektnost. Samo mi je zaista fizicki muka od toga koliko se ovde smatra za podrazumevajuce da su Cigani niza rasa.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ne toliko niza rasa koliko de facto klosari i prosjaci.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Pa tu je problem u tome sto je 95% njih takvo.... A sliku o nekome/necemu ne stices na osnovu 5%, nego na osnovu 95%... jbga takva su pravila zivota... u suprotnom bi verovatno i slobu mogao da smatras za ekstra vladara jer je cena hleba i ulja bila 3 dinara... to je tih 5%, e sad, sto nikada nije bilo ni hleba ni ulja, a bogami vrlo cesto ni para, to je tih 95%...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Da ne ulazim u a priori prihvatanje izmisljenog podatka da je 95% njih takvo pa ajde da kazemo cak i da jeste - zasto je to tako? Da li prosecan Cigan ima mogucnost obrazovanja, zaposlenja, generalno bilo cega sto mi ostali smatramo redovnim elementima normalnog zivota?

Prvi ko kaze da je obrazovanje besplatno i da bi svako od njih mogao da zavrsi i gimnaziju zasluzuje asov u facu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Vidi ovako, posto sam ja imao u osnovnoj nekoliko njih, samo cu ti dati primer:

1. Jedna od njih je cini mi se u 7. razredu zatrudnela i napustila skolu
2. Jedan je odustao od skole posle osnovne... jednostavno nije mu se islo dalje... (u 7. razredu je cak procitao i prvu knjigu - Hajdi... )
3. Jedan je zavrsio srednju skolu... bavi se raznim sitnim i krupnim prevarama, preprodajama itd... (ne smatram nista lose ovime... to mu je posao... svako se snalazi kako zna)
4. Jos dve su odustale posle osnovne... da ne dodajem sada jos i kako su se ponasale na casovima... pazi u osnovnoj!

Znaci od njih 5, troje je odlucilo da je osnovna skola dovoljna, jedna je odlucila da joj ni osnovna ne treba i da treba da rodi dete i jedan je zavrsio srednju skolu... Znaci od njih 5 koji su isli samnom u razred 1 je nesto uradio sa sobom.... Takodje, kod svih njih je razredna isla kuci i molila roditelje da ih teraju da uce i dolaze na casove i da se ponasaju malo ... prilagodnije... prema profesorima jer to moze da bude dovoljno da ih neki puste sa dvojkama...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Istina je da skolovanje nije besplatno, ali je istina i da romi imaju neverovatnu sposobnost da protrace i ono malo novca sto im se obezbedi kao pomoc.
Nece oni da kupe knjige za skolu, ali imaju patike skuplje od mojih, markirane trenerke i kozne jakne i mobilne telefone 3g generacije...
Ljudi imaju svoje prioritete.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To je sve ok. Stavise, ja ne zagovaram bilo kakav osecaj duznosti da se pomogne bilo kojoj jednoj osobi. Za svaku konkretnu osobu medju njiam mozes upreti prstom i navesti listu razloga po kojima je on sam kriv. Ali ono sta se mora uzeti u obzir je cinjenica da imas citav drustveni sloj koji ne moze da se pomeri iz svoje trneutne situacije. To sa sobom vuce stvari kao sto su izbegavanje skole, bavljenje kradjom i prevarama, i tako dalje.

Oni se nece zaposliti tamo gde ce se bilo ko od nas zaposliti. Za jedine poslove kojima ce moci da se bave, skola im nece trebati. Mobilni telefoni i patike su jako nesrecna posledica consumer whore mentaliteta koji uspesno obitava vec jako dugo vremena u nasoj zemlji. Setimo se sankcija kada su ljudi cekali satima u redu za mleko i nosili Nike Air Max patike.

Moja poenta nije da iz nekog razloga treba da se klima odobravajuce glavom apropo svega toga. Ono sta zelim reci je da je to proizvod nesamo decenija nego vekova kulture segregacije "njih" od "nas". Kada vidis prljavu, polu-skleptanu cigan-malu u sred grada treba se podsetiti da smo za to svi mi krivi. To je proizvod naseg drustva i mentaliteta. Uzdravlje.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

... uostalom tema su kompjuteri ne cigani...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dawngreeteru, ozbiljno, sta ti mislis - koliko nas sa ovog foruma slepo smatra cigane nizom rasom/de facto klosarima i prosjacima i ne shvata da je to problem na nivou drustva?! Da je njima od rodjenja mnogo losije nego nama i da je jako tesko bilo sta tu promeniti?

To sto se ti osecas odgovornim da javno izrazis svoje zgrazavanje prema vicu zato sto tretira rome kao klosare nece nista promeniti, vec je u pitanju politicka korektnost.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

Ja znam jednog Cigu koji prodaje odlichan kikiriki :P
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Politicka korektnost je kada je ono kako govoris bitnije od onoga sta govoris, pa u recnik pocnemo da ubacujemo "Romski Balkanci" i slicne gluposti. U ostalom, vecina (ako na i sve) sto radim nece nista promeniti. Razlog za radjenje bilo cega nije ocekivanje rezultata nego smatranje da je sama akcija ispravna. U suprotnom, jedino obrazlozenje koje imas za bilo sta u zivotu je za spavanje i jelo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Dawngreeter-u lupas gluposti sada vec... a taman sam pomislio da si se unormalio barem malo :lol:...

Po tome piraterija nije ispravna akcija ali da se ti nisi bavio koriscenjem piraterije ne bi imao rezultate (da li su ti bas svi programi/OS/ostalo na tvom racunaru legalni??? Jer ako nisu to znaci da si ti upropastio neciji rad i trud koji on naplacuje... A ako koristis zasto to koristis kada nije ispravno? Pa da bi dobio rezultate valjda...)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Au brate, de si ti otisao...

Mislio sam da je ocigledno da sam govorio o stvarima koje nisu instant-gratification, u odnosu na instant-gratification aktivnosti. Gde su jelo i spavanje spomenuti kao ilustracija instant-gratification akcija. Znas, paralela je ta da ti ne treba verovanje u jelo ako si gladan i zelis da se zasitis. Filozofija bolan, kopcas?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Megabaja wrote:... uostalom tema su kompjuteri ne cigani...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

ubili ste mi temu :cry:

Image
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

Megabaja EDIT: Off topic
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
Ljuba
Posts: 16
Joined: Wed May 15, 2002 10:48 am
Contact:

Post by Ljuba »

Samo Chak Noris moze da obrise Recycle Bin.
(\__/)
(O.o )
(> < ) Im a Bunny Hop Hop Hop!!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Samo Chak Noris moze da obrise Recycle Bin.
:lol:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Nego da se vratimo na temu:

Sta je RAM memorija, a sta ROM?

RAM je random access memory, a rom je ciganin :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ljuba wrote:Samo Chak Noris moze da obrise Recycle Bin.
Ja sam cuo da to moze i Westley Snipes! on je veci baja od Chuck Norrisa!Image !!!

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Viva la Gazella Boyz!!!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ne, ne, ne... covek koji nema malje po grudima ne moze biti veci baja od Caka Norisa.
... Uz sav rispekt prema Vesliju Snajpsu!
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

A Brus Li? On je veci baja od njega, cak mu je i dlake sa grudi pocupao :lol:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

A Brus Li? On je veci baja od njega, cak mu je i dlake sa grudi pocupao

=; [-(

Baja po definiciji ne moze da umre...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Ljuba wrote:Samo Chak Noris moze da obrise Recycle Bin.
daj ljubo jos neseto za chacka :lol:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Stiven Sigal?
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Awakened wrote:Stiven Sigal?
A ne, nikako
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Bud Spencer! E to je pravi baja! Moj junak iz detinstva...kakvi bruce lee i chuck "the red haired brest" noriss...

Samo je Bud Spencer pravi baja!Image


...


dobro ajde, samo on i jos Eric Cartman Image

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Da ti nisi, mozda, opsednut debelim ljudima? :lol:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Megabaja wrote:Da ti nisi, mozda, opsednut debelim ljudima? :lol:
eeee pa nemoj tako...moras biti politicki korektan...oni nisu debeli, oni su elegantno prepunjeni!Image

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Locked

Return to “Druženje”