EVO PARA BEZ MOTIKE

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

EVO PARA BEZ MOTIKE

Post by SRBENDA »

U ponedeljak 28. januara bice podela besplatnih akcija svim neradnicima :wink: . Jedino sto treba jeste da do juna meseca odete do poste sa licnom kartom (vazecom!!) i karticom (bilo koje banke) i trazite akcije :twisted: U slucaju da nemate karticu (tekuci racun) nijedne banke otvorice mu se na licu mesta i to nekosta nista. Za one koji nisu upuceni ovo nije prevara niti ima veze sa stranackom pripadnoscu, parama se mozete realno nadati za 2-3 godine i to bi trebalo da bude oko 1000evra (naravno ako se odlucite da ih prodate).
Image
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Ja gledam moju sestru koja je napunil 18 kako se raduje... Ocu ja punoletstvo :cry:
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Post by Gorbash »

Mda, cuo sam nesto o tome, mada nisam bas upoznat sa celom procedurom... Znaci od 28og januara do juna banem u neku banku i trazim akcije i to je to? 8O
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ne banku vec u poshtu.
Bio je u danasnjoj politici tekst o tome.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

teclis wrote:Ja gledam moju sestru koja je napunil 18 kako se raduje... Ocu ja punoletstvo :cry:
Ja bih rado platio tih 1000 EUR da imam opet 18 godina ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Dzon Vejn wrote:
teclis wrote:Ja gledam moju sestru koja je napunil 18 kako se raduje... Ocu ja punoletstvo :cry:
Ja bih rado platio tih 1000 EUR da imam opet 18 godina ;)
Ja bih rado gledao njegovu sestru :lol:
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

e nemo mi diras sestru :!:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Nije ni rekao da ce da dira, rekao je da ce da gleda.
A sto se akcija tice, dzabe racun u posti je dovoljan razlog vec da ih uzmes ;) Naravno, tu ej i tih mizernih 1000 evrica.. sica
:D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ko, jel' ja? wrote:
Dzon Vejn wrote:
teclis wrote:Ja gledam moju sestru koja je napunil 18 kako se raduje... Ocu ja punoletstvo :cry:
Ja bih rado platio tih 1000 EUR da imam opet 18 godina ;)
Ja bih rado gledao njegovu sestru :lol:
Pa ako sve to moze za 1000 EUR ja necu da se bunim :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

problem je sto ce oni tebi dati u jednom trenutku te akcije u visini satro 1000 evra, ali neces moci da ih prodas otprilike godinu dana. Kada budes mogo da ih prodas te akcije ce vredeti nekih 200 evra
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Post by Bata Bole »

joggy wrote:problem je sto ce oni tebi dati u jednom trenutku te akcije u visini satro 1000 evra, ali neces moci da ih prodas otprilike godinu dana. Kada budes mogo da ih prodas te akcije ce vredeti nekih 200 evra
nije bas tako, zavisi sta dobijes, kako ce se raditi privatizacija i sl.

u svakom slucaj prodaja akcija u trenutku cim se budu mogle prodavati se ne cini kao dobra ideja. treba malo vise cekati


.....mada izadje li neka nova armija :wink:
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ja se slazem sa Boletom...

objasnjavanje berze bi verovatno potrajalo, ali poenta je, za ovaj konkretni slucaj, da je prodaja akcija u prvom trenutku najgora opcija.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Akcije

Post by opsidiannight »

Nije mi jasno da li ce svi dobiti jednak paket akcija tih preduzeca ili kome sta upadne.

Licno mislim da ce PTT (ako je u paketu) na duge staze biti najisplativiji a mozda JAT u kracem roku.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Da Pimp
Posts: 36
Joined: Mon Nov 05, 2007 9:11 pm

Post by Da Pimp »

poruka sledi :
Last edited by Da Pimp on Sat Jan 26, 2008 12:52 am, edited 1 time in total.
User avatar
Da Pimp
Posts: 36
Joined: Mon Nov 05, 2007 9:11 pm

Post by Da Pimp »

Dzon Vejn wrote: objasnjavanje berze bi verovatno potrajalo, ali poenta je, za ovaj konkretni slucaj, da je prodaja akcija u prvom trenutku najgora opcija.
Samo izmedju* R i V dodaj A i imas dobitnu kombinaciju.
* misli se na podebljanu rec
Za nesposobne :
Prodaja akcija u PRAVOM trenutku je dobitna kombinacija.
samo sto ne znam kolko u zemlji Srbiji ima pravih trenuraka....

@ srbenda i ostale zaposlene u bankama : Kako se odredjuje ko dobija cije akcije? Random? Da li sa tim novootvorenim racunom mogu da pazarim na netu :D :? ? Ako ne kako ja koji sam platezno nesposoban :lol: da pazarim na netu? fala na informaciji
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Neces moci da kupujes preko neta sa kraticom koju ti posta otvori, mozes u banci otvoriti visa electron karticu sa deviznim depozitom da bi mogao kupvati preko neta. Necete u posti dobiti konkretno akcije Telekoma,NIS-a itd. nego ce te dobiti papir da ste se upisali za akcije. Kada glavonje utvrde da ispunjavate uslove i slicno onda mozemo pricati cije ste akcije dobili. I najvaznije neideite u postu za upis bar mesec dana dok se svi penzioneri neupisu jer formiraju red od 06:00 tj. imate rok do juna meseca.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ne dobijaju se akcije od PTT-a, jer isti ne ide na privatizaciju ;) (barem ne jos uvek)

Dobijace se akcije Telekoma, koje su vrlo riskantne (pogotovu na duge staze) po mom misljenju... prvo postoji telcom buble problem, zatim pitanje drugog operatera fiksne telefonije - citaj: ukidanje monopola telekomu. Trenutno to nije problem, jer ni SBB ni oni drugi pacijenti nemaju svoju infrastrukturu, te bi Telekomu morali da placaju tu uslugu, sto znaci da bi Telekom i dalje prakticno imao monopol... medjutim ako neki ozbiljan igrac odluci da uzme to trziste, Telekom je puko ko zvecka.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Post by Gorbash »

Ja imam karticu koja vuce pare sa tekuceg racuna mojih roditelja, jel mogu sa njom da dobijem te akcije ili moram neku drugu da vadim?
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

cena akcija koje cemo dobiti se odredjuje na osnovu trzisne cene ----> trzisna cena, znaci akcije ce biti na prodaju u trenutku kada ih zapravo i dobijes (od prilike malo manje od god dana)
Ja imam karticu koja vuce pare sa tekuceg racuna mojih roditelja, jel mogu sa njom da dobijem te akcije ili moram neku drugu da vadim?
reci da nemas i oni ce ti uraditi na tvoje ime.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Telekom

Post by opsidiannight »

Ma bre, telekom ti je fetus Sirijuske Kibernetske Korporacije. Njima ne moze biti lose. A tu je i deo o kuki i motici.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

... a vi se, u stvari, necemu nadate? brzo ste zaboravili kombinacije za laku zaradu sa pocetka devedesetih... dobro, ovo ne moze da vas kosta, ali nemojte ni da se nadate previse...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Megabaja wrote:... a vi se, u stvari, necemu nadate? brzo ste zaboravili kombinacije za laku zaradu sa pocetka devedesetih... dobro, ovo ne moze da vas kosta, ali nemojte ni da se nadate previse...
Posle ovoga, jos samo da se pojavi novi Zajam za preporod 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Megabaja wrote:... a vi se, u stvari, necemu nadate? brzo ste zaboravili kombinacije za laku zaradu sa pocetka devedesetih... dobro, ovo ne moze da vas kosta, ali nemojte ni da se nadate previse...
Slazem se sa ovim, pogotovo sto NIKO u svetu nije koristio ovaj model privatizacije drzavnih preduzeca. Kako se meni nesto cini, kada dodje do podele akcija nominalne vrednosti 1000 evra, i kada budu podeljene svim punoletnim gradjanima, sto razvodnjava vlasnicku strukturu preduzeca, verovatno ce doci do toga da ce biti prodavane na berzi za mnogo manju trzisnu vrednost (100-200 evra).
Zasto je ovo uradjeno (po meni, nisam ekonomista :) )?
Da bi razni tajkuni po mnogo manjoj ceni otkupili akcije koje cemo mi dobiti, s obzirom da nikom od nas jedna akcija nista ne znaci. Da su akcije deljene samo radnicima i bivsim radnicima tih preduzeca( a ne samo 15% od ukupnog broja akcija), trzisna vrednost bi im bila mnogo veca. Ovako ta nasa 1 akcija ne vredi puno i skoro svi ce je prodati za mnogo nizu cenu....
Image
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Telekom je jak ko crna zemlja i mogu vam reci da su to najpozeljnije akcije koje se mogu dobiti.Posta je tesko sranje ali ima ludilo nekrtenina ali Postanska stedionica je \:D/ I da na kraju balade dobijete 100-200 evra treba da budete :D jer ste dobili dzaba :wink: Kada budem imao neke konkertene informacije bice te obavesteni :arrow:
Image
User avatar
Da Pimp
Posts: 36
Joined: Mon Nov 05, 2007 9:11 pm

Post by Da Pimp »

Sta bre 100-200 e?!? Ocu svoj deo i necete me prevariti :!:
al da moj deo bude veci od ostalih, po mogucnosti...
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Nije dzabe

Post by opsidiannight »

NIJE DZABE. Toje imovina ove zemlje, taj stav, da posto je drzavno onda je bezvredno i nicije je doprineto lopovluku i razvlacenju moje imovine. Da, moje i tvoje. Da cak i tvoje Da Pimpe i Srbendo. Sva ta preduzeca su osnovana nasim novcem i novcem od nacionalizacije i novcem od dugova koje smo mi vracali (ili zbog Tiletove politike otpisivali). Sva ta preduzeca su radila za nas i mi smo te usluge placali nasim novcem ne sto smo to hteli vec sto smo morali zbog centralizovane privrede i socijalistickog monopolizma.

Rasprodaje se imovina svakog od nas i kada bi shvatili da se prodaje upravo vase dvoriste mozda bi razumeli da nije dzabe nego je prodato u bescenje.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Tacno... to je bre sve lopovluk... I najbolje je sto racunas da imas 1000 evrica u dzepu a ono imas tuki (od pola metra) a i to nije tvoje...

I posle ce baje da otkupe to lepo za neku sicu i da ako vec nemaju, onda naprave kontrolni paket. Ista fora kao sa drzavnim obveznicama koje su kupovali budzasto (iliti po "fer" trzisnoj ceni) a posle koristili za privatizacione tendere - gde su se (gle cuda) iste racunale po punoj (nominalnoj) vrednosti... to ti je recept za brzo bogacenje 8O

Ipak, treba to upisati ali nikako ne prodavati... sakrijte ih, zaboravite na njih... a kad budu i ovi nashi lopovi morali da rade po pravilima onda ih kao akcionari maltretiramo da nam redovno (sto i moraju) dostavljaju obavestenja o poslovanju, izmenama i rezultatima... ajd makar nesto da ih ostetimo... a mozes i da se hvalis pred ribama "ma ne mogu sutra - imam skupstinu telekoma... znas to ti je ono skup vlasnika... sta ces... necu stici ni da podignem porshe iz servisa" :roll:
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Skobra vam je lepo rekao : NEMOJTE, ako bash ne morate, da prodajete akcije ODMAH. Buduttji da sam igrom sluchaja uchestvovao u prodaji akcija Vechernjih Novosti, znam kako neke stvari na ovom lopovskom trzishtu funkcionishu:

1. Prva ponudjena cena (od strane rukovodioca Novosti, naravno :evil: )za akcije je bila 200 evra(slovom: dvesta).
2. Onda su se pojavile 2-3 firme (ukljuchujutji i Divchevu) koje su iste otkupljivale po 3000-3200 evra!!!!) Na kraju, cena je bila ta! Istina, pare su videli samo (o, Boze, nepravde li :lol: ) zaposleni Novosti. Ne dajte da vas prevare priche, govorkanja i obmane, koje tje razno razne protuve da shire u cilju fatjarenja ljudi i dolaska do jeftinih akcija, koje tje kasnije 5,10,15x skuplje prodavati...
3. Postoji jedno, kod nas josh prilichno slabo razvijeno, ali koliko-toliko funkcionalno mesto zvano Berza... Tamo se akcije mogu prodati u skladu prostog zakona ponude i potraznje. Pogotovu su interesantne ponude prodaje akcija u paketu (vishe 10-ina, 100-ina akcija odjednom...) Savet: organizovati se u sopstvenu grupu malih akcionara i zatim, kada se za to steknu povoljni uslovi, prodati ih, u paketu :wink: Ne zurite, ionako vam je palo s neba, tako da ako vam neko bude nudio 200 jevara, poshaljite ga tamo gde mu je mesto!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ne znam ja... 200 evrica zvuci kao poprilicno figurica u mojim usima.... :D :D :D :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pendargon wrote:Ne znam ja... 200 evrica zvuci kao poprilicno figurica u mojim usima.... :D :D :D :D
Da, Dule, ali zashto ako vrlo verovatno moze i po punoj ceni (1000) :wink: Ionako te nishta ne koshta- palo s neba. Misli o tome.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Neee..... To je 200 evra figurica SADA ili MOZDA 1000 evra figurica za 4-5 godina... Berza je fickle, neki moji odlicni drugari iz detinjstva zaradjuju hleba na na nasoj berzi. Da citiram jednog od njih (inace jednog od najboljih studenata ekonomskog fakulteta ikada) :" nasa berza ne postuje pravila ni jedne normalne berze u svetu, jer mozes da lobiras u njoj sa jako malo kapitala. Kada bi postovala ja bih vec bio milioner." I ja mu verujem. Naravno da akcije ne treba prodavati odmah, jer ce odmah nastupiti surge ljudi kojima jako TREBAJU tih 200-300 evra. Ali da ce akcije rasti na 1000, jako tesko. To je posao za amatere. Akcije predsavljaju vrednost preduzeca, i pored toga sto prate zakone ponude i potraznje TAKODJE predstavljaju (sto niko nije ovde napomenuo), trenutno stanje preduzeca, njegovu likvidnost, solventnost, pokrivenost trzista, mogucnost monopola i konkurencije, pravne i poreske olaksice i jos jako mnogo faktora... Kada Akcije padnu za samo 10% to je katastrofalan pad. Kada porastu za 10 posto, to je sjajan razultat (u okviru odredjenih vremenski perioda, kao tromesecje i 6- meseci, godina). Ocekivati da ce IKO sem odabranih nekoliko sa vezama dobiti 1000 je naivno at best. Ja licno cu prodati svoje ako i kad peakuju na iznad 300-350 evra. Sumnjam da ce dokaciti 500, ali sa druge strane ja sam stomatolog, a ne ekonomista. I ludi gamer sa ogromnom zalihom metalnih figurica koje vise nema gde da stavlja kuci. Nadam se da vas nisam smorio mojim rantom o berzanskom poslovanju... ako neko misli da je ovo load of bull, neka pogleda kako su se kretale akcije politike u zadnjih godinu i po... :wink: :wink: :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Pendragon je u pravu varaju narod za hiljadu evra, a bice mnogo manje...

No ipak treba se reci da nijedna berza ne postuje pravila, doduse neka uopste a neka samo ona osnovna...

Nebitno ja moje nikada necu prodati, a i bitan faktor za rast i pad akcija ce biti sve dok neko ne skupi kontrolni paket, onda ce biti mnogo manja vrednost, i tek u godinama i decenijama koje ce doci ce lagano rasti, ako bude radilo preduzece kako valja, dok ako ne bude, mozete brisati guzove sa tim papirom...
Image
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Das slepcu kobasicu on kaze kriva je :?
Image
Locked

Return to “Druženje”