The Trebuche returns!

Moderator: Moderators

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

The Trebuche returns!

Post by Hypodermic »

Posto je *IZVESNI* moderator *SLUCAJNO* obrisao topic o trebusheima pre nego sto sam stigao da procitam da li se nalazimo u 19 ili se nalazite bez mene u 17 u Griffonu, svaki odgovora (ako ga je bilo) postujte ovde
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

O zašto nisam ni sumnjao da ćeš ti prvi krenuti sa ovom temom :wink: Dakle, ako ste se svi složili, održaćemo naše takmičenje u 19h, u subotu i nemoj da neko nije došao! Inače, to takmičenje će biti sastavni deo naše kampanje u DoW, a videćete i kako!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ja i moj trebuse bicemo tamo! A da ti ipak nekog prokonsultujes za mesanje sa DoWom? Recimo nekog zaduzenog za DoW, recimo Mirijevca... Cisto da znamo da postoji odobrenje zvanicnika za taj tvoj plan, buduci da po pitanju DoWa ne predstavljas neki vrhunski autoritet...
Hoce li doci Musa sa kamilicom?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Hristy
Posts: 123
Joined: Sat Dec 10, 2005 3:07 pm
Location: Cerak System
Contact:

Post by Hristy »

Jedva chekam ovo... primaklo se, primaklo!!! Dolazi opaki nepristrasni sudija!!! :twisted:
I don't care,
I'm still free,
You can't take the sky from me!
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Kamilica

Post by jorgurt hlebozvak »

Kao sto sa i obecao, kamilica stize. Dakle, svim ucesnicima takmicenja obezbedjena je kamilica kao osvezenje. Prvolasirani dobije kutiju caja od kamilice. U subotu se sluzi samo kamilica. Nista kafa nista pivo i ostalo. Samo kamilica.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Muso, TA kamilica o kojoj mi pričamo se ne drži u kutijama već u flašama (flajkama) :wink: Drugo, ne služi se u šoljama, već u čašicama. Do duše može vruća (kuvana), ali je ja volim na sobnoj temperaturi, zbog specifične voćne arome, koja se tada miomirisno širi i najviše godi mome njuhu :!: Dakle, dobro obrati pažnju KAKVU kamilicu donosiš!
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by kgkid »

Ne znam zasto je topic uklonjen. Iako licno nisam u prilici da ucestvujem u takmicenju topic sam sa najvecom paznjom pratio, te stoga prenosim i molbu da izvestaj (novinarskim zargonom receno) postujete na uvid svim zainteresovanim, a u cilju omasovljenja...

I u cast kamilice... :lol: :lol:
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Post by Mladizmaj »

da da Ljudi obavezno napisite izvestaj a i slikajte ako mozete da vidimo te lego kreacije bacaca glava :D :D :D :D :D
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa nisam imao pojma da je ova tema toliko posecena :lol: Dakle, i ja sam se pitao zasto je neko obrisao "Školu rukovanja katapultima i trebušeom", kada je bila poprilično popularna. Odgovor je sledeći: naš glupi Verat net!!! Naime Lord Warrior (alias Vidak iliti Alfa) je brisao neke moje duplirane i triplirane postove na toj temi (uzgred, nisam bio uopšte svestan da su neke moje poruke uopšte odlazile u više primeraka- opet greška našeg Verata :x :x :x ), kada mu se desila famozna Fatal error i ode cela tema u ... u nepovrat :cry: :cry: No, šta je tu je. Takmičenje je u subotu oko 17h, pa ko voli neka navrati! Potrudićemo se da taj događaj ovekovečimo, pa verovatno neko postavi i fotke na forum.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Kamilica 2

Post by jorgurt hlebozvak »

Olivere,

Kamilica o kojoj JA pricam JESTE caj od kamilice u najbukvalnijem smislu te reci. Znaci nije rec o necemu drugom. Ja se ne sluzim sinonimima ili eufemizmima. Kad kazem kamilica, onda i mslim na kamilicu. A ne na nesto drugo. Ja se ne krijem iza sinonima. Ako je rec "kamilica" sinonim za nesto drugo. Pretpostavljam da ti mislis na rakiju. To se onda tako i kaze. Meni je bila zanimljiva ideja da se sluzi bas CAJ OD KAMILICE. Ako se radi o necemu drugom, molim ucesnike da se o tome izjasne. "Nesto drugo" necu da donosim.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Ja jes a necu biti tu, ali glasam za caj od KAMILICE!!!!!! JEeeeeeEeEEEEE!!!!!
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Molim administratora da mu objasni sinonim za kamilicu- ako hoćeš, a ti donesi čaj, nije da ga nećemo piti :lol: :lol: :lol:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Na zalost, zbog izvesnih obaveza koje su iskresle u poslednjem momentu, nisam siguran da li cu stici da napravim trebushe za sutra. Ako uspem, doci cu, ako ne, doci cu da probam "kamilicu" i da predam takmicenje onome ko napravi. Doduse, ako moj kum uspe da napravi trebushe do sutra, neko od nas dvojce ce ga predstavljati
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

OK, da li iko osim mene ozbiljno namerava da sutra donese trebuse/katapult/bilo sta od Lego kocki ili bilo cega drugog?!?!?!
Lepo sam rekao da treba uvesti kaznu za ucesnike koji odustanu, ali od tebe, Boco, ovome se nisam nadao...
BTW ima li smisla piti caj od kamilice sa mlekom i secerom (obicno tako pijem caj i bio bih spreman da doprinesem nabavkom doticnih sastojaka)?! Znam da mleko ne ide uz pojedine cajeve...
Ajde pa se vidimo...

P.S. Koliko cokoladnih bananica cenite da ce nam trebati?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Shunka, ako zbog tebe dobijem otkaz zato sto nosim lego kockice na posao, ti ces mi palcas mesecno date ne ubijem. Stizem veceras, samo ne znam da li ce trebushe biti sklopljen. Kum je sklopio jedan, i... ahm... kako da kazem... veci je od kucista racunara. Moraces da s epotrudis da pobedis to cudo.
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

ovo stanje prijeti da predje iz akutnog u hronicno, dolazim veceras, donosim sredstvo za dezinfekciju, ko donosi fotoaparat, vov mora da se zabiljezi za jutarnje izdanje Politike
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Mislim da cu ipak izvesti u skoro neizmenjenom izdanju trebuse koji sam sklopio jos pre par nedelja, kada je prvi put bilo govora o ovom takmicenju. Znatno je manji od racunarskog kucista. Ne bojim vas se pa ne znam koliko da vam je veci!!! Jer, da citiram samoga sebe, sto je veci brze se raspadne! Moj je izdrzljiv!

P.S. Nije iskljuceno da cu se u poslednjem trenutku predomisliti i takodjer izvesti neku grdosiju.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Znatno je manji od racunarskog kucista. Ne bojim vas se pa ne znam koliko da vam je veci!!! Jer, da citiram samoga sebe, sto je veci brze se raspadne! Moj je izdrzljiv!
da ne znam o ccemu vi pricate svassta bih pomislio :)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa zar nije ocigledno da je post aluzija na izvesne postove na prosloj temi - "Takmicimo se ciji dalje baca a da se ne raspadne. Ekstra poeni za preciznost!"
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

I ciji moze vise da izdrzi! 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dobro, ja izvodim svoj mali kočoperni katapult, ne veći od onih koje koristi GW. U stvari, nekada je i bila ideja da se taj model koristi za wargaming, ali eto poslužiće u sasvim druge svrhe!
Boco, jao si ga tebi, ako mi to vaše čudo zvrkne koju reflektorku :lol:

Vidimo se večeras!
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Nece zveknuti reflektorku, nije da ce izbacivati figurice :wink:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Znaš kako, možda mu se nešto nenadano otkači- to su ti Bocine skalamerije, tako da treba biti spreman na sve :lol: :D :lol:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Moja skalamerija se tek pravi, ovde kod mene na poslu - dok moji ucenici budu radili zavrsni test ja cu dati sve od sebe da za 2,5 sata sklopim kakav-takav trebuche. Radice, to je sigurno, samo me zanima koliki ce da bude i koliki ce domet da ima...

A ovo kumovo cudo, mani reflektor, ima dovoljnu silinu udarca da recoil od tega pomeri celo cudo petnaestak cantimetara u nazad kad puca. Ja ga jos nisam video, Mladen mi je samo pricao sta je uradio. Iskreno zelim da vidim trebuche koji ima recoil... :roll:
User avatar
Hristy
Posts: 123
Joined: Sat Dec 10, 2005 3:07 pm
Location: Cerak System
Contact:

Post by Hristy »

Loooooool!!! Znachi takmichenje je bilo keva! Ne pamtim kad smo se posledni put toliko zezali i smejali u Grifonu! Ovo bi trebalo da postane standardna sesija jedno mesechno, da pravimo ovakve neke gluposti jer su se svi toliko uziveli da je cela stvar delovala chak i ozbiljno! :roll: Inache, najboljecete videti kako je to sve bilo kad Vidak postavi citate! O majko... e to je bolest! :twisted:
I don't care,
I'm still free,
You can't take the sky from me!
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pobedio sam , pobedio sam \:D/
Dakle, divno smo se igrali! Žao mi je što se Bocin trebuše u odsudnom trenutku raspao, zbog čega je bio diskvalifikovan :(
Inače skoring je bio sledeći:
ja: 2 x pogodio plakat na suprotnom zidu klupske prostorije 8O 8O 8O
Shunka 1. trebushe: 1x pogodio Shadow-a u koleno, 1x pogodio Hristy u koleno i 1 x pogodio Hristy u Martenku :lol:
Boca: jedva dobacio 50cm ispred sebe :lol: :lol: :lol:
Shunka 2. trebushe: ništa ozbiljnije od Boce

Cilj prvih pet gadjanja: pogoditi tablu za igru i na njoj figure- ovo niko nije uradio!!! Uglavnom su sve bili prebačaji (ja- dva puta) ili podbačaji- preostalih 18 hitaca iz sve četiri sprave!

Cilj preostala tri gadjanja: hitni lopticu u šumicu :lol: , odnosno frljni projektil što dalje.
Šunka: 79 cm
Boca: diskvalifikovan, jerbo mu se sajber-šklopcija raspala.
Ja negde oko 2m, budući da je tabla za igru zasmetala (opet bi odletelo do zida 8O 8O 8O ).
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ali Olivere, tvoj niti je bio trebuse, niti od Lego kocki!!! Pitam se kako si ti to pobedio... No, sta je tu je, i obrnuto - tu je sta je!
Zaista steta sto nismo videli najavljeni trebuse veci od kucista...
A i moj drugi trebuse nije uopste gadjao mnogo losije od prvog - dobacio je 75cm!!!
Inace poreklo veselih citata - ljude mrzi da govore trebuse svaki put, stoga koriste zamenicu "njega" odnosno "ga"...
Ja mislim da za sledece takmicenje treba da napravimo male katapulte (koji bi radili po principu gumice, federa, ili u krajnjem slucaju, kao Oliverov, prstom) i da se gadjamo istima na terenu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Bilo je dosta dobrih citata, u opstoj frci neki su izgubljeni, ali i ovo sto sledi nije naivno. Citate na sopstvenu odgovornost...

- Dva velika su Shunkina, a mali je Oliverov.
- Kazu mi iz one sobe da je najmanji Oliverov. - Djole
- Pazi, ako pokvaris veliki Shunki ce ostati mali. - Vlado
- Oliver je citavo jutro bacao - Tasa(?)
- Ti prvi meces. Djole, Daliboru
- Ne svidja ti se Jenna, pa ti nemas ukusa! - Kirgan, Pedji
- Sta cekas, vadi svoj (ko je ovo na kraju rekao, Boca ili Shunka?)
- Boco, uzmi viagru! - Sutic
- Oliverov je bacio vise, ali se sunkin jos klati
- Oliverov ne moze da baci vise od tri puta - Musa
- Ne mogu da verujem da sam sa velikim bacio isto koliko i sa malim
- Neki zavide starcu jer mu je mali

Dobro je da poznajem admine i da je stalker ovo odobrio, kako bi inace usledio ban...

I Starce, zasto se ne pohvalis nagradom? :wink:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Nagradom? Pa, skromnost je vrlina velikih igrača i još većih bacača :lol: Dakle, nagrada je bikla, kao što je bilo najavljeno, ketija čaja od kamilice. Hvala na ovoj prestižnoj i teškom mukom zarađenoj nagradi! :lol:
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Jel ima tu neke slike?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Locked

Return to “Druženje”