Skype

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Skype

Post by Xardas »

Ljudi, da li je neko probao ovaj program i kako vam se čini...ima li smisla koristiti ga...

Pozzz

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Imao sam problem da ga platim i posle nedelju dana odustao sam...
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Aman, o cemu ti???
Pa kako se uzme...Ja ga bas ne volim jer ima boljih....
Meni se najbolje pokazao MSN...pa cak i Yahoo messanger.....koji je ipak bolji mozda za chat...
Image
Image
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Skype VoIP radi i iz Srbije, preko kablovskog neta, i uopste nije loseg kvaliteta. Prenos zvuka je kvalitetan. Slika u novoj verziji je jedino spora i oduzima dosta protoka, al' to su tek ubacili.

Preporuka.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Imao sam prilike da probam vise programa tog tipa (sestra mi je u Americi i cujemo se poprilicno cesto) Za sada se Skype pokazao dosta dobro mada mislim da je MSN nesto bolji . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Samo da napomenem da me skype interesuje isključivo kao VoIP program, dok kontam da je MSN više stvari u jednom...

Da li ovo sve znači da je MSN celokupno sveobuhvatniji program pa preporucujete da se prebacim na njega?

Kakav je VoIP na MSN messenger-u ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Ako hoces VOIP onda instalises Skype.

Ako hoces da chatujes onda instalises Trilian ili tako neki programcic posto podrzavaju i MSN i AIM i IRC... Glupo je kad imas polovinu drugara na IRCu a drugu polovinu na MSNu da imas dva programa za instant mesidzing
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Zulufic wrote:Aman, o cemu ti???
Pa kako se uzme...Ja ga bas ne volim jer ima boljih....
Meni se najbolje pokazao MSN...pa cak i Yahoo messanger.....koji je ipak bolji mozda za chat...
Pa da bi pricao sa amerikom moras da platis 10 eura...
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Ako mi neko objasni sta znaci skracenica VoIP, mozda bih mogao i da pomognem . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

voice over internet protocol

@aman: ne nemoras ako koristis obe osobe koriste skype.... ako hoces da zoves sa skype-a direktno na telefon, moras da placas, mada nisam siguran ako onaj sa druge strane ima voip telefon(zapravo ovo postoji, cak ih i cisco pravi)

ja licno volim skype, mada je yahoo messenger koristan za zhat vise ljudi, posebno sto moze da se ukombinuje da jedni pricaju, a oni koji nemaju net, ili mikrofon da kuckaju....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Poziv skype-skype se ne placa.
Skype-POTS se placa - Koristi se SkypeOut
POTS-Skype se placa - Koristi se SkypeIn
Skype-SMS se placa - koristi se, gle cuda - SkypeSMS :wink:
Skype-VoiP telefon - Valjda zavisi id VoiP provajdera.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

E, a probaj i http://www.voipstunt.com koji za neke zemlje (rotira ih) ne naplacuje poziv, mada trebas da imas uplacenu neku kolicinu na racunu (koja ti traje oko 6 meseci valjda)
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Iz mog (skoro dve godine) iskustva, koliko mi je sestra u Americi . . . za voice mi se najbolje pokazao MSN . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Cinjenica je da ima alternativa, ali koliko sam primetio za sada Skype je najzahvalniji po pitanju zauzeca protoka.
A nisu ni sve ostale opcije koje podrzava zanemarljive - SkypeOut, SkypeIn, SkypeSMS - sve to po smesnim cenama. Zapitajte se koliko placate Telekomu po minutu razgovora sa mobilnom mrezom.
Inace zahtev za primarni ISDN prikljucak kod telekoma iznosi 66,666.67 dinara 8)


@Awakened:
Matori, ako koristis Skype baci mi LP ili mail sa tvojim Skype imenom. Posto sve cesce imam pristup nekom broadbandu (bilo da je wireless na nekoj od brojnih konferencija koje posecujem, bilo da je to 155Mbit univerzitetski) mogli bismo i da se cujemo ponekad...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Aman wrote:
Zulufic wrote:Aman, o cemu ti???
Pa kako se uzme...Ja ga bas ne volim jer ima boljih....
Meni se najbolje pokazao MSN...pa cak i Yahoo messanger.....koji je ipak bolji mozda za chat...
Pa da bi pricao sa amerikom moras da platis 10 eura...
10 eura moras minimalno da uplatis na racun ..
to ti dodje kao neka "prepaid" dopuna, no nije to cena poziva

kada preko Skype-a zoves fiksni/mobilni telefon u Americi, placa se

€ 0.017/min ..

znaci - samo 1.7evra na 100minuta ...
Locked

Return to “Druženje”