Crvi, konji i ostala gamad...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Crvi, konji i ostala gamad...

Post by Rat with a tool »

Koji antivirus koristite? :)
Ja trenutno imam AVG i Ad-aware, ali razmisljam da li da predjem na Avast...
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Post by deka »

Pa ne znam koliko će da se usrećiš sa avastom. Neki dan u firmi sam šetao flash između računara na kojima je pomenuti AV i ništa, ali je kada sam došao kući Kasperski o'ma počeo da skiči, čim sam nakačio pomenuti flash...

Inač Adawaew je ok mada slobodno možeš da mu priključiš i SpyBot search & Destroy...

Ja inače koristim KAV još od ranih verzija 5 i sasvim je ok
Image Image
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

+1000 za spybot

...jos u kombinaciji sa Avira AntiVir programom -
resava mi skoro sve probleme i bezbrizno radim.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

NEMOJTE instalirati Spybot Search and destroy. Dobar je, ali unistava na PC-u ono sto treba, i ono sto ne treba. Tako mi je izbrisao fajl bez koga Adobe CS2 ne moze da radi, i sad ne mogu da pokrenem ceo Adobe CS2, niti da ga reinstaliram/uninstaliram. :evil: :cry:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

ZergLord wrote:NEMOJTE instalirati Spybot Search and destroy. Dobar je, ali unistava na PC-u ono sto treba, i ono sto ne treba. Tako mi je izbrisao fajl bez koga Adobe CS2 ne moze da radi, i sad ne mogu da pokrenem ceo Adobe CS2, niti da ga reinstaliram/uninstaliram. :evil: :cry:
Erhm.. ne. Jedini razlog zasto bi obrisao taj fajl je zato sto je taj fajl zaista spyware. Spybot je jedan od najboljih programa koje sam video i svima ga preporucujem. Inace, opominje te na pocetku da uklanja sve sot misli da je problem, pa ti citaj sta brise :D (mada sumnjam da je on ali ajd.) Spybot pravi backup stvari koje uklanja, nadji taj fajl i vrati ga.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Outpost firewall + Nod AV + Spybot i nema problema
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Godinu dana sa antivirusom mi je bilo bolje nego jedan dan sa Kasperskim.

Po potrebi koristim NOD, a Spybot je redovno tu.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Hypodermic wrote:
ZergLord wrote:NEMOJTE instalirati Spybot Search and destroy. Dobar je, ali unistava na PC-u ono sto treba, i ono sto ne treba. Tako mi je izbrisao fajl bez koga Adobe CS2 ne moze da radi, i sad ne mogu da pokrenem ceo Adobe CS2, niti da ga reinstaliram/uninstaliram. :evil: :cry:
Erhm.. ne. Jedini razlog zasto bi obrisao taj fajl je zato sto je taj fajl zaista spyware. Spybot je jedan od najboljih programa koje sam video i svima ga preporucujem. Inace, opominje te na pocetku da uklanja sve sot misli da je problem, pa ti citaj sta brise :D (mada sumnjam da je on ali ajd.) Spybot pravi backup stvari koje uklanja, nadji taj fajl i vrati ga.
Vratio sam i nista. Sve ostalo po starom.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Vec 4 godine ne koristim ni jedan anti virusni program ...
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

žubor wrote:Vec 4 godine ne koristim ni jedan anti virusni program ...
a jel imas kompujtor? :P

ja koristim Nod32 i do sad nisam imao potrebe za anti spywareom mada tu su ako zatrebaju i spybotS&D kao i adaware something...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ja isto nemam nikakav anti virus i ne vidim neke probleme... samo ne posecujes sajtove XXX materijala, ni sajtove koji se zavrsavaju sa .ru i nemas problema...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Ja nemam anti-virus a umem ponekad da posetim sajtove XXX sadrzaja i nemam problema. reinstaliram prozore mozda svakih 7-8 meseci...
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Na jednom racunaru ne koristim nikakav antivirus a magare radi k'o sasavo, a na drugom sam koristio 60 days free Norton, zazalio i obrisao s**nje. I nema problema . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Jedini dobar anti virus sa kojim sam se ja za 15 godina koriscenja racunara susreo jeste bio moj sef u staroj firmi. Ja mislim da je taj covek apsolutna baza podataka o svemu sto moze da se zna o racunarima (znaci on ne zna od svega po malo, on zna od svega po mnogo).

Ucini mu se nesto sumnjivo, pogleda dva minuta, ustanovi koji je to virus, otvori reg edit i obrise ga :lol: (ovo ne pisem napamet... video sam coveka kako to radi)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
SRBENDA
Posts: 262
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

NOD 32 :applause:
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Avast i Comodo firewall
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Trenutno za antivirus koristim vrlo optimisticnu nadu da je dovoljno sto izlazim na net preko rutera. Do duse, imam Zone Alarm. A takodje treba da nabavim i nov komp u vrl oskorije vreme pa me mrzi da se cimam oko ovog. Bas me zanima koliko djubreta ce se useliti do trenutka zamene masina.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Dawngreeter wrote:Trenutno za antivirus koristim vrlo optimisticnu nadu da je dovoljno sto izlazim na net preko rutera.
Ruter ti (donekle) menja firewall, ali viruse ne zaustavlja
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Narafno. Al' masina je jos uvek funkcionalna i postoji nesto neverovatno zabavno u iscekivanju sta ce sve virus scan naci na kompu za par nedelja kada budem prestao da ga koristim.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

?

Post by deka »

Dawngreeter wrote:...izlazim na net preko rutera...
A kakve veze ima ruter sa maliciozim programima?

On samo usmerava pakete iz interne mreze sa ne rutabilnim IP adresama prema "napolju". On od DHCP servera provajdera dobija rutabilnu adresu i vrsi NAT, tj. prevodjenje adresa iz tvog internog LAN-a (sa nerutabilnim ili privatnim adresama, znas ono 192.168.x.x) u rutabilne adrese, i u tabelu rutiranja belezi koji je racunar iz lokalne mreze imao zahtev da ide "napolje" i razresi odredjenu adresu, i kada se odgovor na njegov upit pojavi on prevede adresu iz rutabline u lokalnu LAN IP adresu i vrati mu odgovor na zahtev...

Sto ce reci, ako tamo negde gde si uputio browser ima nesto maliciozno to ce ti biti isporuceno imao ti ruter ili ne :( :( :( (pod uslovom da na ruteru nije podeseno filtriranje po IP Adresama)
Image Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

deko, hvala na objasnjenju.
Ostali, drzite se teme.
Hvala...

========================

Ja inace ne koristim firewall mada mnogi kazu da bi trebalo...moj ISP kao satro ima svoje firewallove pa nam ne trebaju...istina je ustvari da firewall ne koristim iz jednog prostog razloga : kad imam firewall, ma koliko cackao po setovanjima, nikad ne mogu da namestim Freelancer da radi online kako treba...Stoga, samo Nod32, redovno updateovan i nema problema...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Xardas wrote:istina je ustvari da firewall ne koristim iz jednog prostog razloga : kad imam firewall, ma koliko cackao po setovanjima, nikad ne mogu da namestim Freelancer da radi online kako treba...Stoga, samo Nod32, redovno updateovan i nema problema...
instaliraj Outpost, on ima i filtraciju na nivou aplikacija. Kazes 'freelancer allow all'i ne brines
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

valhalla wrote: instaliraj Outpost, on ima i filtraciju na nivou aplikacija. Kazes 'freelancer allow all'i ne brines
znam to, mada i zone alarm koji sam koristio ranije ima to isto mada i pored nasetovanog filterisanja, nije hteo da me pusti da vidim listu servera...

Kad budem imao malo vise vremena pogledacu Outpost da vidim da li ce da radi...

hvala!

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Ma Bit Defender je naj virus-cistac... Dok mi se nije pokvario bio je, sad manualno cistim komp - brisem programe koji mi se ne svidjaju preko add/remove programs :D
Locked

Return to “Druženje”