macke.

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

macke.

Post by joca☻ »

kao sto naslov kaze...
koju hranu im davati...?
kako da mi ne kenja po gajbi,nego na odredjenom mestu?
kako da je nateram da bude korisna?(jede bubasvabe)
je l' treba da je vodim kod veterinara?(posto sam je nasao na ulici,tacnije u HS-u)
i slicna pitanja...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: macke.

Post by Hypodermic »

Si ti sedeo na usima dok smo Beta i ja pricali?
-Kupis joj maciji posip i nadjes joj posudu za isti (tj, maciji WC). I cistis ga redovno.
-Macija suva hrana iliti briketi. I/ili kucna hrana, dok god nije zelenis.
-Macka ce loviti bubasvabe iz zabave, ali nije ti ona dezinsekcija... covece ludi.
-Vodis je kod veterinara pod obavezno da bi ti objasnio kako da je ocistis od parazita (buve, gliste...)

I ako ti se posle svega ovoga iskenja na krevet znaci da je ne pazis dovoljno i stavlja ti do znanja da je ona gazda.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: macke.

Post by joca☻ »

aha,znaci da je vodim...dobro to onda odmah sutra.:)
macji posip...je l' to onaj pesak?gde se to kupuje??
nije mi se iskenjala na krevet...nego tu pored kompa.malopre.prolivchinu.xDDD
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: macke.

Post by Hypodermic »

Dok ne kupis posip novine i/ili pesak su dovoljno dobra zamena, a posip imas u svakom pet shop-u.

Cestitamo Joco, postao si mama :D Sad ga pazi i mazi i nek ti lepo raste :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Nindza
Posts: 212
Joined: Fri Nov 28, 2008 5:15 pm

Re: macke.

Post by Nindza »

Imas da kupis neku tecnost protiv buva koja se pomesa sa vodom u razmeri 1/2 (buvoubica/voda)
i sa tim poprskas macku jednom, onako temeljno (samo pazis da joj ne prskas u oci naravno)
sledece prskanje moze da padne za oko 2 nedelje i to je to, ne treba preterivati (posto ce ovo prvo porskanje da poubija sve zive buve a drugi put poprskas zbog eventualnih jaja koja ce se izleci tek za koju nedelju)
To kosta nesto jako malo i ima da se kupi u bilo kom pet shopu (a mozes i malo tepih da poprskas sa time za slucaj da su neke buve pokusale da se ustekaju tu ;)

Takodje imas da kupis i neke male tabletice protiv glista koje prepolovis na pola (ili cetvrtine) i izmrvish ih
tako izmrvljenje pomesaj sa nekom pastetom pa daj macki da pojede (par tih tabletica i za gliste nema da brines a i to isto kosta manje od 100 kinti kolko ja znam)

Sto se tice vrsenja nuzde, macke vishe vole da kenjaju i pisaju negde gde mogu da zakopaju svoj izmet nego ovako po stanu, tako da ti je mozda najbolje
da u neki lavor stavis 3 lista novina i preko toga otprilike casu peska. U pocetku donesi macku na taj pesak nekoliko puta na dan i vrlo brzo ce da joj se svidi njen novi WC ;)
Samo naravno moras da menjas pesak cim obavi posao, posto macke retko vrse nuzdu u prljavom pesku :P
Pesak mozes da maznes sa ulice, uvek neko u kraju zida nesto :mrgreen:

Ako neces da ti se macka ugoji preporucio bi ti da je nehranish toliko krekerima i slicnim stvarima
vec joj daj ostatke tvoje hrane ili kupi u samoposluzi one male ribice, prodaju se na pola kila, kilo i kostaju ne vishe od 200-300 din
To cudo moze da ti traje 100 god
Ubacish par tih ribica u neku malu serpu, sipas malo vode i ostavish da se kuva
posle dodas malo kukuriznog griza i dok se kuva izdrobish ribice tako da se sve pomesa

Jes da mrzim miris ribe, ali moje sve 4 macke otkudaju na to :)

Tu su naravno jos i kuvana dzigerica, pilece koske... kulinarskim carolijama nikad kraja :mrgreen: \:D/
User avatar
FEANOR
Posts: 74
Joined: Sun Mar 23, 2008 3:55 pm

Re: macke.

Post by FEANOR »

Samo je slaninom 'rani i nemaš brige :wink: :D
"The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently"... Friedrich Nietzsche, genius of mankind
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: macke.

Post by ZergLord »

kako da je nateram da bude korisna?(jede bubasvabe)
Apsolutno nikako. :lol:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: macke.

Post by Rat with a tool »

Kao ponosna mama dve macke ( :D ) preporucujem ti da probas prvo da je hranis kucnom hranom, pa tek kasnije eventualno malo da joj kupujes bas hranu za macke. Mnogo je lakse, jeftinije, a i vece su sanse da ti macka bude debela^_^
I veoma vazna stvar- NIKAKO nemoj davati macki mleko dok je ne deparatizujes!!! Ako joj dajes mleko, obavezno ga pomesaj sa malo vode da se rastvori. Kad su macke male nesto iz mleka im pospesuje proizvodnju parazita i ako se to ne regulise odmah moze biti fatalno. Znaci ili voda+mleko ili kupi ono mleko za bebe u apoteci Bebelak.
Locked

Return to “Druženje”