Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Moderator: Moderators

User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Aman »

Atest za plin:

1. odes na tehnicki pregled, oni konstatuju da imas plin i posalju te na atest
2. odes u ljermontovu i izvadis uput za atest,
*kosta 1420 din, 840-742221843-57, poziv na broj 50-016 ili broj opstine na kojoj zivis (pise na debelom stubu)
* dokumenta potrebna, molba na papiru, uplatnica, za firmu ovlascenje, kopija vozacke
3. odes na atest, po mogucstvu odes oko 4-5 ujutro i uzmes broj za kasnije
pregled traje 15 minuta, prodjes ili neprodjes pregled
4. profit


Registracija:

1. tehnicki pregled
2, u policijskoj stanici postoji salter na kom ti ispune sve uplatnice i osiguranje, kosta 160 din, vrlo korisno
3. dokumenta potrebna ukoliko si tek kupio auto
* ugovor overen u sudu, sa dokazom da je placen pdv i iskazanim pdv-om na racunu
* osiguranje
* ovlascenje kucano na masini/kompu
4. win


Pasos:

1. izvod iz maticne knjige rodjenih
2. drzavljanstvo
odes u stanicu policije, uzmes broj i dodjes kasnije

licna karta:

ne znam, nisam je jos izvadio



oduzeta vozacka dozvola:
ukoliko vam uzmu dozvolu dok ste vozili pijani, ona ce se nalaziti sledecih 7 dana u stanici policije na senjaku kod topciderske zveze, ako je ne pokupite oni je prebacuju u ljermontovu i tamo vas ceka zauvek, kosta 200 din da je preuzmete u ljermontovoj dok je preuzimanje u prvoj stanici besplatno

sudija za prekrsaje:
ukoliko niste potpisali izvestaj na licu mesta, trazite suocenje ili dokaz da ste prosli na crveno i tome sl, uvek odustaju od tuzbe

toliko za sad, dopunite iskustvima ali samo proverenim, konkretnim informacijama
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Skobra »

Pasos:
1. izvod iz maticne knjige rodjenih (ne starije od 6 meseci - jebiga mozda si preminuo u medjuvremenu)
2. drzavljanstvo (ne starije od 6 meseci)
3. Ima i neka uplata
odes u stanicu policije, uzmes broj i dodjes kasnije

licna karta:
isto kao za pasos - najbolje je vaditi pasos i LK zajedno da ne bi ponavljao postupak. Savet je da uzmete LK sa upisanom adresom jerbo nasa vrla administracija nema chip citace pa cete morati da jos vadite neke potvrde o prebivalistu

[/quote]

Jos jedan savet... Ne verujte pricama i nagovaranjima da vadite pasos i LK u Barajevu, Sopotu i ostalim prigradskim opstinama jer cete imati utisak da se nalazite u nekom subhuman okruzenju. A jos cete dati priliku onim seoskim drkadzijama da vam pokazu kako je seoska policija organizovana i da ne moze to tako kod njih. Da ne pricamo o padanju sistema ("pa uopste ga ne opterecujem, vish da kuckam sve sas po jedan prs' <ubaciti "Sekula se ponovo zeni" akcenat>"), smradu i guranju sa seljacima koji sudeci po duzini noktiju (noznih i rucnih) mora da su sluzili vojsku u Sceaming Eagles ekipi. I ne zanosite se cak i ako imate vezu - tamo su svi po nekoj vezi (rodjackoj/mesarskoj/incestuoznoj i sl)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Dzon Vejn »

Ja bih samo na ono Skobrino dodao da na sajtu MUP-a (necete verovati imaju sajt), imate sve podatke (ni to necete verovati), sa sve time kako trebate da popunite uplactnicu, i to u idiot-proof formatu, i to cak lepo sredjeno u zavisnosti od toga u kojoj ste opstini (ovde sam vec i ja morao da ostanem 8O ). Vazi i za LK i ausvajz. Ja i inace ne bih uzeo nikada sa cipom LK.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Sammael »

Dzon Vejn wrote:Ja i inace ne bih uzeo nikada sa cipom LK.
Sledeća LK će ionako morati da bude sa čipom, pa ne vidim razlog da ova ne bude. Glavna prednost čipa je što ne moraš da vadiš novu LK ako menjaš adresu. Glavna mana je što oni koji nemaju čitač ne mogu da vide tvoju adresu na LK pa mogu da zajebavaju.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Skobra »

Plus na sve to LK sa cipom ima kraci rok vazenja nego bez chipa 8O

A samo kad pomislim o svim situacijama i mestima gde ce ti traziti LK i koliko ce vremena trebati svima njima da priskrbe citace...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Dzon Vejn »

Sammael wrote:
Dzon Vejn wrote:Ja i inace ne bih uzeo nikada sa cipom LK.
Sledeća LK će ionako morati da bude sa čipom, pa ne vidim razlog da ova ne bude. Glavna prednost čipa je što ne moraš da vadiš novu LK ako menjaš adresu. Glavna mana je što oni koji nemaju čitač ne mogu da vide tvoju adresu na LK pa mogu da zajebavaju.
Odakle ti ta informacija da ces morati da uzmes sa cipom?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by arborsomniorum »

Ја ћу лично спржити тај чип који будем морао да узмем. Него, нека ми нек објасни како да спржим пасош? :D
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by sto mu gromova »

ta zajebancija sa izvodom iz matichne knjige rodjenih mi je hajlajt administrativne perverzije.
jednom prilikom sam pitao gospodju u opshtini, zbog chega mi je potreban izvod posle svakih 6 meseci, i dobio sam odgovor:
"izvod iz matichne knjige rodjenih mogu da izvade samo ziva lica/gradjani. to je dokaz da vas nema u matichnoj knjizi umrlih, to jest da ne moze doci do zloupotrebe."

wtf?!

ja kazem:
"ali ako se ja pojavim sa svojom lichnom kartom, i kazem,""ja sam"", shto znachi da sam tu, i da sam 100% ziv. mrdam, govorim? u chemu je svrha lichne karte?"

odgovor je:
"pa takav je zakon."
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Skobra »

sto mu gromova wrote:ta zajebancija sa izvodom iz matichne knjige rodjenih mi je hajlajt administrativne perverzije.
jednom prilikom sam pitao gospodju u opshtini, zbog chega mi je potreban izvod posle svakih 6 meseci, i dobio sam odgovor:
"izvod iz matichne knjige rodjenih mogu da izvade samo ziva lica/gradjani. to je dokaz da vas nema u matichnoj knjizi umrlih, to jest da ne moze doci do zloupotrebe."

wtf?!

ja kazem:
"ali ako se ja pojavim sa svojom lichnom kartom, i kazem,""ja sam"", shto znachi da sam tu, i da sam 100% ziv. mrdam, govorim? u chemu je svrha lichne karte?"

odgovor je:
"pa takav je zakon."
Da a onda sve padne u vodu kad mozes da narucis izvode pouzecem.... ne jednostano je cinjenica da stoka, i pored milionskih donacija za umrezenje, centralizaciju i komunikaciju, nije povezana pa se provera postojanja umrlice vrsi samo kad vadis novi izvod... Tako da sumnjaju da mozes da koristis LK i izvod preminulog lica za kojekakve zloupotrebe... ali onda malo razmislis i spoznas da moras da dodjes licno za pasos i LK kako bi ostavio otisak i bla,bla... ma usotalom administraciji ne treba svrha, ona je sama po sebi svrha :roll:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Dzon Vejn »

Imao sam ja jos bolji primer: izvod tek sto mi je istekao bio. Par dana. Poucen dosadasnjim iskustvima da ti treba sve od izvoda do uzorka sperme, ja lepo sve spremim (bez obzira sto sam znao da je izvod istekao), odem i odnesem sve papire, pitam sta mi sve treba (treba naravno i izvod), dam sve papire, uz konstataciju (naglas) kako sam onda sve izvadio i spremio, gospodjica na salteru uzme lepo sve papire, i bez gledanja samo krene da lista da li imam sve papire. Prebroji da su svi papiri tu, dobijem svoju potvrdu, i odem nasmejan.

Naravno, da sam rekao da mi je istekao izvod, terala bi me da vadim novi. Ili da sam rekao da nemam izvod, vratili bi me.

I naravno, kompjuteri su u nasoj administraciji sprava koja sluzi za citanje online novina, igranje igrica i tako... a tu centralizovanu bazu podataka koju imaju, i u kojoj se uredno nalaze svi podaci, to nista ne vazi... to je samo ovako da mogu da razgledaju koja si krvna grupa, ako im se svidis, ili koji ti je broj telefona (ako im se ne svidis, da mogu da te zovu svaku noc u 3 da te podsete da pisas). A kao potvrda da si ziv, to nikako... ne sme se verovati tim zlim masinama, ipak su one sklonije greskama od ljudi :roll:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Barrel Dragon »

Da vam se obrati ponosni vlasnik cyber dokumenata vec godinu dana.
Izvadio sam oba i to, necete verovati 08.01. (drugi dan Bozica) jer u Mupu nije bilo guzve a uredno je radio.
*Sto se tice toga, jasno da je mnogo lakse podneti zahtev za oba dokumenta istovremeno jer je izbegnuto dupliciranje dokumentacije.
*Sto se tice izvoda iz maticne knjige rodjenih, odgovor glupe babe je polovican.
Moj slucaj je taj sto sam se u tih 6 meseci ozenio, a to mi nije moglo pisati na licnoj karti niti bi mi oni verovali da im to licno kazem. Nije ni cudo jer sam to hteo prikriti iz fore i nisam otisao u opstinu da izmenim taj podatak, ali kad sam uzimao novi izvod, nasao sam se u cudu (dobro de znam da je ovo 21. vek, al pomislih nije kod nas u Srbiji). Na mom IMKR lepo pise gde sam se vencao, cak mesna zajednica u Zg-u, ko je bio maticar (ovlasceno lice), datum, ma sve. Toliko.
*Jedina glupa stvar je ta sto moram sa sobom doneti 2 fotografije (lopovi iz foto radnji digli cene namerno pred navalu) a one nicemu ne sluze.
Cura ne u MUPu slikala onim njihovim ocajnim digitalcem (da opravdaju lovu koju je neko smlatio nabavljajuci policiji bespotrebne troskove), neobrijanog i celavog, tako da na ovoj slici iz pasosa izgledam ko najgori krimos, pa se svaki carinik dobro zagleda u mene a neretko mi i uzmu pasos na granici na temeljnije promatranje. Znaci da, slike koje vas slikaju u MUPu, one idu na dokumenta a ne ove lepe koje ste poneli sa sobom, gde ste se sredili za ko na slici.
Jos sam i u jakni bio dok me slikala policajka, strasno.
*Sto se tice cipa, da, u skorije vreme ce sve LK preci na cipovanje, policajci ce imati male citace uz sebe, tako da ako sprzite cip ili sta vec, citac ga ne ocita, smatrace se da nemate LK, bicete privedeni i platicete kaznu. Doduse jos ce vode proteci Dunavom do tada, ali ja sam uzeo sa cipom jer mi je lepsa. :geek:
*Sto se tice pasosa, remek delo. meni je predivan i ponosan sa na njega.
Situacija u policiji kada predajem dokumentaciju za vizu, baba me uvek pita:˝Ma jel to taj novi biometrijski˝?˝
˝Jeste˝-odgovorim joj pun sebe.
KOnacno imamo pasos koji ne lici na toalet papir (u listice).
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Zekina banda »

Ja izvadio pasos u Sopotu, bez cekanja i guranja sa seljacima (nazvao telefonom, pitao da li mogu da dodjem, tj. jel guzva; oni rekli "izvolite, bice te nam drag gost", otisao i zavrsio stvar za 20 min, isto i kod preuzimanja) \:D/ .
Ali u martu mesecu. Sad vise ne ide, i tamo uveli brojeve.
Zani sam pre neki dan na novom BGu uzeo broj u 8.45. Imala je zakazano za 18.45 (217 po redu). Zavrsila je za 20 min. Videcemo kako ce biti kod preuzimanja.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by bojan »

arborsomniorum wrote:Ја ћу лично спржити тај чип који будем морао да узмем.
Krivicno delo, racuna se kao falsifikovanje dokumenta. Pa ti vidi.

PS. Nemojte glumiti udruzenje paranoika.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Skobra »

Znaci da, slike koje vas slikaju u MUPu, one idu na dokumenta a ne ove lepe koje ste poneli sa sobom, gde ste se sredili za ko na slici.
Mislim da sam negde procitao da mozes da trazis da uzmu tu sliku koju si doneo... naravno MOZES da trazis a sta ce biti ne zna se...
PS. Nemojte glumiti udruzenje paranoika.
Vala ja sam posle 3 odlaska u barajevo i 3 pucanja sistema (najblize sam dospeo da sistem pukne kad su slali podatke za moju LK) postao bas paranoik. Cak sam poceo da kukam kada su mi u Bg rekli da mi je zahtev za LK prosao u Barajevu i da moram tamo da dovrsim proceduru. Reko "Pa nemojte molim vas. Vi ne znate kako je tamo". Srecom uspeo sam da iscupam pasos a za LK kad bas bude moralo sta cu...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by opsidiannight »

E, a do kad moramo da izvadimo nova dokumenta.
Zna li iko kad je predviđeno tetoviranje UPC-eva?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Sammael »

opsidiannight wrote:E, a do kad moramo da izvadimo nova dokumenta.
Mislim da stare LK važe do isteka, pasoši do kraja 2010 (ako ih opet ne produže). No, ne vidim ni jedan smislen razlog da ne izvadiš novi pasoš (da bi mogao da koristiš blagodeti bezviznog režima), a kad vadiš pasoš, suludo je ne izvaditi i LK.
Zna li iko kad je predviđeno tetoviranje UPC-eva?
Po mojim proračunima, 2018.
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by stalker »

sudija za prekrsaje:
ukoliko niste potpisali izvestaj na licu mesta, trazite suocenje ili dokaz da ste prosli na crveno i tome sl, uvek odustaju od tuzbe

1. ako se nesto desi , preporuka ne izlazis iz automobila, da se uniforma ne prepadne pa te terete za "nasrtaj na službeno lice"
2. ako te ponude da potpises prijavu, obazrivo prekontrolisi da li kod njih u autu ili na banderi ne visi digitalna kamera, "allmigty eye" je sudski dokaz za sve sto su snimili
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by opsidiannight »

E video sam jednu kamericu u bul JNA ili kako se već zove, kod crkve na trošarini. Usmerena je u nebo, brate kakav trip?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by bojan »

Skobra wrote:...Vala ja sam posle 3 odlaska u barajevo i 3 pucanja sistema...
Ne mislim na to nego na "Uzasni cip koji ce da me spijunira sa kim pijem kafu" price.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Megabaja »

... pa ne moze da te spijunira sam sa kim pijes kafu, ali ako u lokalu na primer imas citac na ulazu, a sistem ima pristup nekom fejsbuku ili necem slicnom, zaista nece biti tesko otkriti sa kim zaista pijes kafu. gps signal tvog telefona ce pinpointovati sto za kojim sedis, a logovi sa tvog IPa na kucnom kompu sta su tvoja interesovanja...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by bojan »

Megabaja wrote:... pa ne moze da te spijunira sam sa kim pijes kafu, ali ako u lokalu na primer imas citac na ulazu, a sistem ima pristup nekom fejsbuku ili necem slicnom, zaista nece biti tesko otkriti sa kim zaista pijes kafu. gps signal tvog telefona ce pinpointovati sto za kojim sedis, a logovi sa tvog IPa na kucnom kompu sta su tvoja interesovanja...
Onda lepo, kome se to ne svidja neka ne koristi kompjuter (pogotovo ne facebook ili google ili gmail), telefon (mobilni ili obicni), radio, TV, neka ne vozi kola, ne vadi licnu kartu, pasos itd. Kao sto rekoh - ko smatra da ce ga spijuniratpreko cipa u LK neka potrazi strucnu pomoc.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by lord warrior »

To mozda i stoji, ali licna karta nije RFID. Sto znaci da se ne moze ocitati na daljinu. Tako da sve teorije o spijuniranju padaju u vodu.
Pasos ima RFID cip u sebi, ali da bi se njemu pristupilo potreban je RSA kljuc koji se generise na osnovu onog niza znakova sa plasticne strane - opticki citac procita kod, generise RSA kljuc (ne znam koje duzine, nesto sam utuvio sebi u glavu da je 1024-bitni, ali nisam siguran), i onda se autentifikuje RFID putem. Ne znaci da je nemoguce spijunirati, ali je prakticno neizvodljivo. RSA kljucevi su pouzdani i bezbedni.

A ako hocete da cinite krivicna dela unistavanjem cipova - 10 sekundi u mikrotalasnoj obavlja posao. Ali nemojte posle da kukate kada vas ne puste preko granice.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Megabaja »

nisam ja paranoik, neka me spijuniraju (ko god) ako misle da imam neko znanje koje im treba... cak cu odgovoriti i na mejl ako me neko lepo zamoli... bow to the big brother and ministry of love.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by opsidiannight »

Vaistinu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by joggy »

apropo falsifokavanja dokumenata prica iz prve ruke.

Zena koja zivi u makedoniji i rodbina iz makedonije se tuze sa drugim rodjakom iz beograda koji je prisvojio stan preminulog rodjaka svih njih koji nije imao dece i zenu. Ovaj iz beograda tvrdi da mu je taj prepisao stan i daje potvrdu sa falsifikovanim (ocigledno) potpisom. Sledi jedno, drugo... peto... deseto vestacenje (30 dolazaka za beograd iz makedonije), i na kraju svi vestaci zakljucuju da jeste falsifikovan potpis.
Sud stan deli na ravne casti (kako je i trebalo da bude na prvom mestu), i pita ove dal oce da dignu tuzbu za flasifikovanje????

Pa valjda treba drzava odma da ga strpa u zatvor, sta sad ja treba jos godinama da se tuzim sa njim od svojih para da bi otisao u zatvor za falsifikovanje dokumenata.

Tako da i ako to sve prodje sa licnom kartom (a nece, kako oni mogu da utvrde da ti slucajno nisi prosao pored nekog jakog magneta a da nisi ni bio svestan, nije da kod kuce imas citas licnih karata da proveravas), samo kazes jebiga evo necu vise majke mi, i puj pike ne vazi.

Sto se tice paranoje, ko meni garantuje da neko nece sa home made citacem da ocitava moje podatke sa licne karte? I kako ce onaj koji bude uhvacen biti kazenjen kad ne postoji zakon za to? I kako ce da utvrde da neko nije sa istim home made pisacem prepravio svoje podatke u kartici? Sve je to lepo, al kao i kod svih stvari u nasoj zemlji zastita od zloupotrebe ne postoji. Uopste.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by arborsomniorum »

Joggy, naravno da se przenje licne ili pasosa ne racuna kao falsifikovanje javne isprave. Krivicno delo falsifikovanja u svojoj nameri zahteva od ucinioca da pribavlja korist od takvog kri. dela *materijalnu ili nematerijalnu kao motiv, sto u obicnom sprzu cipa nije motiv.
Taj tvoj slucaj je verovatno zavrsen kao poravnanje dveju strana, a sud je bas bolelo da tuzi za falsifikovanje. Otud takvo resenje suda *koji je verovatno dobio dokumenta poravnanja i prema tome presudio takvo resenje*
Oko paranoje, ja sam dovoljno nepoverljiv prema drzavi u kojoj zivim, da joj ne bih dao mogucnost da me cipuje na neku vrstu licne. Pasos ionako drzim u kuci, nigde ne izlazim sa njim.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by bojan »

joggy wrote:...Sto se tice paranoje, ko meni garantuje da neko nece sa home made citacem da ocitava moje podatke sa licne karte...
To ti vazi i za internet (facebook i gmail pogotovo), mobilni (Slavic moze da vam isprica koliko je to prosta stvar zapravo) i josh 99% tehnike. Pa ih i dalje koristite. A cip na LK barem ima (sasvim dobru) enkripciju.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by bojan »

arborsomniorum wrote:Joggy, naravno da se przenje licne ili pasosa ne racuna kao falsifikovanje javne isprave.
Posto si nepoverljiv prema ovoj drzavi zasto mislis da te bas za to nece optuziti. I osuditi. Pa da malo sadis kupus u Padinjaku...
Krivicno delo falsifikovanja u svojoj nameri zahteva od ucinioca da pribavlja korist od takvog kri. dela *materijalnu ili nematerijalnu kao motiv, sto u obicnom sprzu cipa nije motiv.
Eto oni kazu da imas nematerijalnu koristis i navedu neki glup razlog. Pa ti dokazi da nije...
Oko paranoje, ja sam dovoljno nepoverljiv prema drzavi u kojoj zivim, da joj ne bih dao mogucnost da me cipuje na neku vrstu licne.
Vidis, iz gornjeg se zakljuci da nisi dovoljno nepoverljiv...
Pasos ionako drzim u kuci, nigde ne izlazim sa njim.
Osim kada sa njim ides preko grane (ako ides - ako ne koji ce ti) - a tada zla drzava Tebe, uzornog gradjanina skenira i onda te progoni sa podacima koje si im vec ionako dao.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Skobra »

Daj bre nemojte svasta da pricate... kakva crna nematerijalna korist? Krivicno delo podrazumeva da je pocinilac stekao korist a da je time neko ostecen. Jednsotavno ja sprzim cip i sve se na tome zavrsi nema osnova za bilo kakvu tuzbu i kaznu. Ako izmenim cipa pa pomocu takve LK potpisem neki ugovor onda postoji delo jer sam ja falsifikovanjem stekao neku korist na stetu druge strane.

A sto se tice nepoverljivosti za to sam apsolutno... samo pogledajte ugovor o kreditnoj kartici i odgovornost banke. I kad to procitate bas da vidim ko ce mirne duse da daje karticu cak i na zapadu... Meni su tako skinuli 1000 evrica u decembru 2008 sa kartice. U spaniji placeno 20 tetovaza "angel girl" po ceni od 50 evra svaka. Ja u to vreme bio (dokazano) u zemlji, u Spaniji ionako nikad nisam bio, potpis na slipu (vestaceno) nije moj, PIN sifra kartice sve vreme u sefu u firmi... I sta? Nista, podneses tuzbu protiv n.n. lica i mozes da ga duvas... jos te u policiji zajebavaju toliko da sam ih pitao da li treba da se skidam da provere da slucajno nemam tih 20 tetovaza.
Toliko o zastiti nego samo zdrava paranoja :D
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Dzon Vejn »

Ajde Skobra sta se sad tu tripujes :D... prvo se tetoviras, pa se onda hvatas za glavu kad ti kazu cenu :D. I jos te neke teme da posle ne smes da se obratis ikome :D... mislim to "angel girl"... meni to zvuci nekako mnogo.... znas, mogli su jos da provere da ne zlostavljas svoje dete :D.
Toliko o zastiti nego samo zdrava paranoja
Ovo neki, nazalost, ne shvate dok ne bude kasno.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Bathory »

Skobra je u stvari hteo da istakne da je imao 1k ojra na kartici koje je bacio tako sto je tetovirao klinke po spaniji....Oce covek da se hvali pa to ti je..... :)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Skobra »

Bathory wrote:Skobra je u stvari hteo da istakne da je imao 1k ojra na kartici koje je bacio tako sto je tetovirao klinke po spaniji....Oce covek da se hvali pa to ti je..... :)
e to....
samo pogledajte ugovor o kreditnoj kartici
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by meloras »

Skobra wrote:Daj bre nemojte svasta da pricate... kakva crna nematerijalna korist? Krivicno delo podrazumeva da je pocinilac stekao korist a da je time neko ostecen. Jednsotavno ja sprzim cip i sve se na tome zavrsi nema osnova za bilo kakvu tuzbu i kaznu. Ako izmenim cipa pa pomocu takve LK potpisem neki ugovor onda postoji delo jer sam ja falsifikovanjem stekao neku korist na stetu druge strane.
A da ja krknem nekoga na ulici?I kakvu sam koristo imao od toga?On je mrtav a ja nista time nisam stekao,a to je i dalje krivicno delo.Lepo pise krivicno delo je ono koje je zakonom predvidjeno kao krivicno,koje je protiv pravno i koje je skrivljeno (cl.14,st.1).Ako zelis mogu ti navesti i primer da apsloutno nista neuradis,pa si opet izvrsio krivicno delo.


joggy wrote:daje potvrdu sa falsifikovanim (ocigledno) potpisom..
Potvrda nije validno dokazno sredstvo na sudu.Potrebna je nekakva javna isprava.Ukoliko si na tako nesto mislio,u pitanju je kd falsifikovanje isprave koje za posledicu ima kaznu od 3meseca-5 godina,u najblazoj formi (zavisno od vrednosti).Ali nikada ti sud nece prihvatiti parce papira na kome pise "ja taj i taj potvrdjujem da dajem tom i tom to i to".

A sto se tice spaljivanja cipa na lk,zasto se tripujete?Netreba da se donosi zakon koji ce izricito da kaze nesto o spaljenom cipu.Brate,tebi (odnosno svima koji su potegli temu)svi podaci stoje na cipu,spaljivanjem istog tvoja lk prestaje da vazi tj nepredstavlja tebe,tj prezentovanjem takve lk ti cinis kd falsifikovanja isprave.Mozes da se vadis na zabludu u smislu da nisi znao da cip moze da se osteti u blizini nekih magneta racimo ali posto drzava odlucuje o tome,najebaces kako god da okrenes.
Sto se tice spijuniranja na osnovu cipa neznam nista o tome,a sve i da to drzava radi opet niko nista nemoze po tom pitanju da uradi.Lepo paranoicniji od nas izvade obicnu lk bez cipa i kraj price.Nece jos par godina niko moci da tvrdi da je posedovanje cipovane karte obaveza jer na prvom mestu onda stoji obaveza drzavnih i javnih organa da poseduju citace istih,koje neposeduju pa naivni vlasnici cipova najebu svaki put kad pokazu svoj ponos i diku.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by opsidiannight »

That's some messed up shit man. :twisted:
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Skobra »

A da ja krknem nekoga na ulici?I kakvu sam koristo imao od toga?On je mrtav a ja nista time nisam stekao,a to je i dalje krivicno delo.....
Ili recimo silujes nekog pa imas nematerijalnu korist :mrgreen: Daj bre pa pricali smo o falsifikovanju a ne o svim krivicnim delima...

A uostalom ja sam prvenstveno savetovao da se ne vadi cip-karta zbog prakticnih teskoca usled nedostataka citaca. E sad oko spaljivanja cipova je neka druga prica...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by meloras »

Definitivno iz prakticnih razloga stoji da netreba vaditi cipovanu.A ko bas hoce sa cipom nema guranja u mikrotalasnu i end of story.A ko se bas plasi da ga spijuniraju nek svojim paparazzima pruzi dobar sou :lol: .Uostalom koga je briga da li neko sa vrha moze da preko gprs vidi gde si?Dok god nema kamera i mikrofona po sobi sve je ok.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by opsidiannight »

Što, pa voajerizam je ultimativno zadovoljstvo?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by joggy »

@beta

Jeste, mogu da ti skinu jako lako sve podatke sa facebooka, gmaila, kompa generalno itd,itd.

Prva razlika je sto ti tamo ne moras da uneses tacne podatke (mozes da lupis i godinu rodjenja i adresu i ime i prezime, itd (nije da on pomocu adrese na internetu ne moze da iskopa tvoju kucnu adresu, ali ipak je malo teze)).

Druga, glavna, razlika je ta sto tebe niko ne tera da ides na internet, facebook, gmail i ostalo. Ovde te tera da imas karticu.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by lord warrior »

bojan wrote:A cip na LK barem ima (sasvim dobru) enkripciju.
Zabrinite se paranoici, RSA enkripcija je razbijena!
Ozbiljno, za jednu prostu recenicu, enkriptovanu 496-tobitnim kljucem, trebalo je 5000 MIPS-godina (to znaci da bi racunaru od 5000 miliona instrukcija u sekundi trebalo godinu dana), sto se upraksi prevodi na 1600 razlicitih racunara koji su radili 8 meseci.
Ako je neko ulozio tolike resurse da me spijunira - samo napred. A pri svemu dome duzina kljuca kod dokumenata je 2048 bita.

O tome da ce neko kucnim citacem ukrasti moje podatke - mogu samo da se smejem.
Za neupucene:
http://en.wikipedia.org/wiki/Smart_card
http://www.smartcardalliance.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/RSA
http://www.di-mgt.com.au/rsa_alg.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_certificate

Znam, dosta linkova je ka Wikipediji, ali slobodno pogledajte reference koje su koriscene.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Administracija ili dokumenta za vadjenje svega i svacega

Post by Megabaja »

sto se upraksi prevodi na 1600 razlicitih racunara koji su radili 8 meseci.
... danas... za par godina bice to decija igracka... a sto se tice paranoje proizvedene otkrivanjem vasih podataka - jos uvek zivimo u zemlji u kojoj "pravi momci" mogu da, uz par samara i nesto pretnji, izvuku iz tebe sve podatke koji im trebaju bez ikakvog citaca...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Druženje”