e drugari drugari...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

e drugari drugari...

Post by Megabaja »

da samo znate koliko je zajebano promeniti OS na notebooku... toliko da ga u zivotu ne bi uzeo...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: e drugari drugari...

Post by meloras »

sto,sta ti ne ide?ja sam menjao hiljadu puta i sve je bilo ok.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: e drugari drugari...

Post by opsidiannight »

Ćuti, to me čeka u ponedeljak. :x
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: e drugari drugari...

Post by Megabaja »

i kako si prevazisao x007b BSOD?

pritom imam problem jer xp sp3 home na italijanskom treba da downgradeujem u xp sp2 pro na engleskom... a windows ne dozvoljava klasican downgrade. plus - cini mi se da acer aspire one ima neku zastitu koja ga dodatno blokira...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: e drugari drugari...

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Na mom asusu sam imao muke tantalove kada sam menjao os.U jednom trenutku sam pribavio verziju windows-a xp koja ima sp2 i koja se instalirala bez greske.Onda sam posle na to ubacio windows 7 i prezadovoljan sam.Ljudi,ako nemate neki hejt prema sedmici instalirajte je.Sve radi na njoj cak i neke matore igrice 8O 8O
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: e drugari drugari...

Post by arborsomniorum »

Да ли је могуће да је инсталирати оперативни систем тако тешко? Зашто га даунгрејдујеш, зашто не формат, па онда нови систем...

Ја сам једину муку икада имао са инсталирањем нетбука, али смо и то брзо решили. (читао сам са нета шта су други радили, ето могућег решења твог проблема)
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: e drugari drugari...

Post by Baneblade »

JA SAM OD DRUGA DOBIO XP SP.3 NEKU VERZIJU KOJA NEMA NI CD KEY SAMO SE UBACI I PICHI.JA SAM INSTALIRAO NA SVOM NB-U(FUDZICU SIMENS) I NA 2 ASUSA GEZ IKAKVE MUKE.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: e drugari drugari...

Post by Aman »

ja sam na mom aceru skinuo xp fabricki i stavio ubuntu, radi ko zaliven... sad cu da skinem ovo pa 7icu da vikim kako ide
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: e drugari drugari...

Post by Megabaja »

Да ли је могуће да је инсталирати оперативни систем тако тешко? Зашто га даунгрејдујеш, зашто не формат, па онда нови систем...
zato sto xp sp 3 na italijanskom nema podrsku za engleski, zato sto ne mozes da formatiras drajv na kome je operativni sistem iz samog sistema, a komand prompt za ovaj acer radi iz win-a... zato sto instalacija novog sistema moze da bude bas nezgodna kada kompjuter resetuje USB portove tokom instalacije pa dobijas BSOD, zato sto acer aspire one ima zilavu zastitu koja ti ne da da unistis sistem jednostavno. inace jedini nacin da daungrejdujes win sp3 je da ga fizicki uklonis, nema softverske promene - samo fizicka.
a sam na mom aceru skinuo xp fabricki i stavio ubuntu, radi ko zaliven... sad cu da skinem ovo pa 7icu da vikim kako ide
ljudi kazu da najbolje ide na sp2 lite verziji... najbrzi je i najstabilniji. mada...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: e drugari drugari...

Post by d00m1n80r »

Ja bih skinuo hirens boot cd, bootovao sa njega i formatirao iz dos-a koji dobijes na cd.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: e drugari drugari...

Post by Megabaja »

hm... a kako tacno odrzis vezu notebooka sa eksternim CDom kad ovaj resetuje portove i prijavljuje famozni hall.dll nedostatak?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: e drugari drugari...

Post by arborsomniorum »

Ја сам на нетбуку имао исти проблем. Затим сам нашао на нету оригинални (нетакнути) виндовс и без икаквог сакаћења направио сам бутабилни усб. После такве инсталације никада више није пријавио халл.длл ерор.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: e drugari drugari...

Post by Megabaja »

da neko ne zna slucajno kako da apdejtujem win xp sp2 na najnoviju verziju bez konekcije sa netom. znaci preko svog desktop PCa na notebook u formi instalacije?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: e drugari drugari...

Post by Hypodermic »

treba ti xp sp3 instalacija koja prepoznaje SATA HDD-ove (posto cenim da ti je sata hard na notebook-u). Sem toga nista vise, kao i sve druge instalacije xp-a, on odradi sve ostalo sam, i to je to.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: e drugari drugari...

Post by Megabaja »

nisam bio jasan - na najnoviju patch verziju sp2... ne zelim sp3 niti ista novije.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: e drugari drugari...

Post by joggy »

taj notebook ima hard disk? Ako ima izvadis ga, konektujes na desktop pc kao slave, pobrises sve particije, napravis nove (ja sam na svom morao da napravim dve, sa jednom nije hteo da radi). Ne znam dal ima opcija da se prebaci sistem na drugi disk u xp, ali mislim da mozes da prebacis boot fajlove samo da se digne prompt. Onda snimis instalaciju xp na hard pa pustis

alternativno mozes da kloniras svoj desktop hard na taj notebook
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: e drugari drugari...

Post by lord warrior »

Sto se tice updejta - nema ti pomoci, moras imati konekciju sa netom. Neke bitne hotfiove mozes skinuti i instalirati rucno, ali ne sve. Nekada davno je postojao program zvani Autopatcher XP koji je updejtovao OS bez internet konekcije, ali je razvoj stao u jednom momentu. I nema razloga da ne instaliras SP3.

Trebalo bi davno da su prosli dani nezgodne reinstalacije OS-a. Opisi mi tacno koji se problem javlja kada ubacis instalacioni CD, bootujes sa njega, dobijes Windows Setup, iz istog obrises particije, napravis nove, formatiras i pustis instalaciju. Gde se javlja problem?

I za kraj, kao sto neko rece, mozda je problem sto ta verzija XP-a koju pokusavas da instaliras nema integrisan SATA drajver. I uprkos onome sto Boca kaze, ne treba ti SP3 instalacija, i neke verzije SP2 prepoznaju SATA diskove. Ako je to problem dobices od mene instalaciju XP-a sa integrisanim drajverima (ako nisi gadljiv na legalni OS 8) ).
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: e drugari drugari...

Post by Megabaja »

zapravo stvar sam zavrsio jos prosle nedelje. negde sam i napisao...

problem je bio u tome sto je genijalni Acer napravio "revolucionarne" pomake u proizvodnji notebooka... Prvo ima neku sopstvenu zastitu koja nije dozvoljavala prosto formatiranje diska, drugo sistem ne moze da se instalira sa CDa jer windows pri instalaciji resetuje sve USB portove, pa tako jel, prekine i instalaciju, trece javljao se jedan od BSOD problema...

medjutim sada je sve gotovo...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Druženje”