Vize i tako to...

Moderator: Moderators

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Vize i tako to...

Post by Dzon Vejn »

Ovime bih samo hteo da potvrdim svoju konstataciju da treba izbegavati "tradicionalno prijateljske zemlje"... valja procitati i komentare (klik na ostali komentari):

link

I po mogucstvu, koristiti recimo fly nikki.... sa manje budala imas posla....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Vize i tako to...

Post by Skobra »

Jedna od njih je M. B. (28) iz Beograda, koja je putovala „Lastinim“ autobusom za Milano kod prijateljice, ali je 30. decembra vraćena sa slovenačke granice uz pisano obrazloženje da sa 40 evra, koliko je imala kod sebe, ne može živeti mesec dana u EU.
a prijateljica "manekenka" iz Milana. Jebes ga pa stvarno je cudno da ponese samo 40 evrica za mesec dana - da zanemarimo ubedjivanje o 2000 evra na kartici (znajuci ljubav prosecnog srbina prema hard keshu)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vize i tako to...

Post by Dzon Vejn »

Pa meni i nije toliko cudno... svako normalan bi nosio karticu. A drugo, kada pustis dete, a ne pustis majku preko granice, uz sve ostalo napisano, meni to poprilicno jasno govori o cemu se radi ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Vize i tako to...

Post by deka »

Pa šta tu ima da se priča?

Da je neko drugi pomenut, pa ajde, ali slovenci?

Pa oni su oduvek, ali oduvek bili (a izgleda i ostali) neverovane tupadžije
Image Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Vize i tako to...

Post by Rover »

madjari su blizu...

bio sam u Bechu 10-tak dana oko nove godine, evo iskustva sa granice: Staje voz na madjarskoj granici, ulaze carinici, traze pasosh.. ja dajem pasosh...on pita gde je viza...ja odgovaram ne treba viza....on potvrdjuje ne treba viza..... pita me za garantno pismo....ja mu dajem pozivno pismo sa adresama i telefonima mesta gde cju odsedati(stanovi familije)....on odmahuje glavom, tvrdi to nije garantno pismo, kako to da nemam garantno pismo i osiguranje.... tu mu ja pokazem osiguranje i on kao sad cju da te pustim al sledecji put da imash garantno pismo...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Vize i tako to...

Post by Aman »

meni trazili vaucer od hotela da imam placeno da bi me pustili...
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Vize i tako to...

Post by CirKhan »

Cini mi se da nam je i dalje potrebno sve ono sto nam je trebalo i ranije od dokumentacije za izdavanje viza, bar ako hocemo da putujemo k'o ljudi bez rizika od cimanja i arbitranog smaranja korumpiranih i nadrkanih komsijskih granicnih sluzbi. Razlika je samo sto sada mozemo da putujemo 'na rizik' i bez jezivo mnogo para i dokumenata u nadi da nece bas nas da smaraju.
Mislim da je rizik od smarajna i vracanja sa granicnih prelaza znatno manji kada se putuje avionom nego kopneno preko (ne)prijateljskih nam komsijskih drzava. I cenim da ce se taj antagonizam vremenom i diplomatskim aktivnostima vrlog nam ministra ipak svesti u neki razumni oprez, ipak su i ti ljudi u granicnim sluzbama navikli da nas skoro dvadeset godina tretiraju kao untermenschen, pa ce im trebati vremena da izgube taj reflex.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Vize i tako to...

Post by arborsomniorum »

Svaka im cast na svemu. Tako nam i treba. Pa malo da se ljudi kod nas opamete.
Hoces u Evropu? Eto kako ce vas ta Evropa docekati...
Bice ovoga jos mnogo...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Vize i tako to...

Post by Megabaja »

Svaka im cast na svemu. Tako nam i treba. Pa malo da se ljudi kod nas opamete.
Hoces u Evropu? Eto kako ce vas ta Evropa docekati...
Bice ovoga jos mnogo...
:?:

kako da se opamete? da ne veruju nikome iz "Evrope"? ili da obucavaju svoje dete od rodjenja na samostalan zivot u stranoj zemlji od seste godine ( kao neke manjine u srbiji koje brisu soferke)?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Vize i tako to...

Post by arborsomniorum »

Pa bas te kao upravo te manjine gleda Evropa...
Nego, MB, jel tebi Evropa dala posao i sve ono sto sada imas? A mislis li da ce ti Evropa dati vise?
Ja iskreno ne znam sta mi dobro mozemo da dobijemo od njih, 99`su se pokazali sta nam daju...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Vize i tako to...

Post by bojan »

Nemoj ici nigde
Kupuj samo domace - je li, da li mozda postujes na forumu i uz pomoc domaceg kompjutera?
Da li svoj vrli blog hostujes na domacem serveru, koji radi na domacem kompjuteru?
Zasto igras Magic/Warmachine/Warhammer/stagod kada nije domaca igra?
Povraca mi se od tvojih stavova.

A realno, ni za Titove Jugoslavije ni sada ne bi imao toalet papira da obrises dupe da ta "zla Evropa" nije izvrnula dzepove.

EDIT: ajmo samo bez vulgarnosti. molim vas.
Sutic
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Vize i tako to...

Post by bojan »

A sada ozbiljno:
Ni u ovu zemlju te kao stranca nece pustiti da udjes sa 40 eura (u slucaju za koji znam 150 eura + visa kartica izdata u Engleskoj) ako planiras da ostanes mesec dana. Ali ce te pustiti, kao i u druge ako se potrudis da odstampas stanje na bankovnom racunu za koji imas karticu (mozes na svakom bankomatu - tako je resen i gornji slucaj).
Sve gore je provereno sa vishe osoba koje su imale slicne probleme pa su ih resili (devojka koju znam je imala takav problem - na italijansko-slovenackoj granici je otisla do bankomata, odstampala stanje i oni rekli "hvala, izvinite, pogresili smo"). Ja tipujem da je u svim ovim horor slucajevima iz stampe proradio tradicionalni lokalni inat "ma sta oni mene imaju da kontrolisu" - e takav pristup mozda pali sa salterusama iz doma zdravlja, a ne na granici makar polu-civilizovane zemlje.
PS. Odredjenu kolicinu para po danu si morao imati i u "zlatno vreme crvenog pasosa" '80ih. Nije se realno promenilo nista, samo su ljudi zaboravili kako se putuje.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vize i tako to...

Post by Dzon Vejn »

bojan wrote:
arborsomniorum wrote:...99`su se pokazali sta nam daju...
Iskreno, pa makar ja bio banovan - ....
Ti si jos blag kako bih ja odreagovao, vrlo rado (da sam sebi nisam zabranio da padam u vatru oko gluposti :D).

Mislim da pitanje uopste nije sta nam je Evropa dala, da li nam ona nudi posao, ako nudi da li je to posao direktora ugledne megakompanije ili posao cistaca kanalizacije, niti su pitanja bila istorijska, bilo blize ili dalje istorije, vec naprasto, za one koji to zele - koji je najlaksi put da vide malo sveta, i o cemu treba voditi racuna, da se ne bi proveo kao bos po trnju.

Kao neko ko planira relativno dosta da putuje ove godine (da, znam, ja sam domaci izdajnik, strani placenik, i koji vec epiteti mi sad slede jer idem u neprijateljski nastrojene zemlje koje su me bombardovale, blablablablablatruc...., strani agresori i zlikovci, blablablablablatruc.....), vrlo sam zainteresovan za sve informacije koje mi u tome mogu olaksati zivot (ili mozda cak preciznije kako da izbegnem zagorcavanje zivota).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Vize i tako to...

Post by arborsomniorum »

Oprosticu ovo vredjanje, jer znam da branite stavove koje ste zacrtali u glavi.

Ja samo hocu da kazem da je princip da nas gledaju kao stoku bio, taj princip ostao, i uvek ce postojati. I vi ma koliko se trudili da budete kao oni @civilizovani@ dobicete uvek po usima isti princip. Ja se zalazem za jednakost, a bojim se da nam to Evropa nece nikada doneti.

A povodom onog vredjanja oko toga sto ja igram igre... Igram jer mi je lepo da se igram, te igre meni niko nije poklonio, vec je na meni stranac *bio on iz Evrope ili druge neke zemlje izvan EU* lepo zaradio. Doduse, nista vise i nema domace, pa tako moram da kupujem stranu robu, mada sam misli da kada bi ova drzava bila tolerantnija prema domacem proizvodjacu, kada bi malo zatvorila toliko povlastica stranim uvoznicima, svi bolje ziveli.

I da, onda bih pre kupio igru iz Kragujevca, ako bude dovoljno kvalitetna i kompetitivna kao bilo koja vanjska, od stranjske.

Nazalost, ispostavice se opet da izmedju carinika i nasih salterusa nema razlike, jer ce ti faliti sto i jedan papir, pa makar se on zvao i fali ti jedan papir...

Ja vas necu psovati i pljuvati zbog drugacijeg misljenja, a iako znam da nisam popio svu pamet sveta, nemate prava da me psujete. Molim da se ne ponavljaju takvi ispadi, Forum sluzi za diskusiju, iznosenje razlicitih misljenja i slusanje drugacijih stavova. Mogu da se slozim sa Vama, mogu da se ne slozim, nisam prekrsio nikakvo pravilo i nisam nametao svoje misljenje. Prema tome, niti ima mesta ljutnji, niti pljuvanju.

Iskreno, najvise bih voleo da mogu da ovde imam sve sto mi treba, da ni ne moram da idem u Evropu. Kada bismo uspeli da stvorimo takvo okruzenje, mozda bi strendzeri imali zelju i dolazili cesto kod nas :wink:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Vize i tako to...

Post by Megabaja »

decko da ti kazem nesto o kapitalizmu. ne poznaje rasu, poznaje samo interes. to nema veze sa evropom i srbijom - to je nacin zivota, i poslovanja, koji ti se namece kao najisplativiji izbor.

PS
Da... kada sam radio, radio sam zahvaljujuci poslovima stranih firmi. i da se ja pitam privredu bih oziveo iz temelja, a ne bih popravljao staru, jer se od necega pita ne pravi... moze se reci da mi je osim devojke i porodice sve lepe stvari u zivotu dao taj odvratni kapitalizam i, ma kako ga ja ne voleo, efikasan je i proveren.

EDIT
zbog novog posta:
Ja samo hocu da kazem da je princip da nas gledaju kao stoku bio, taj princip ostao, i uvek ce postojati. I vi ma koliko se trudili da budete kao oni @civilizovani@ dobicete uvek po usima isti princip.
ne, ne gledaju te kao stranca, ako je to poenta. gledaju te kroz konkurenciju - ako si spreman samo da cistis to ces i raditi, a ako se javis kao mikrobiolog sigurno ti nece dati ciscenje.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Vize i tako to...

Post by orome pancevo »

Megabaja wrote: efikasan je i proveren.
Samo sto se urusava polako.Ali i svi ostali sistemi ranije su imali svoj zivotni vek,pa nije nista cudno...
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Vize i tako to...

Post by arborsomniorum »

Mozda sam odveo ovu temu na drugu stranu, pa cu sada pojasniti.
Mi sada mozemo da idemo u Evropu bez viza. Ali i dalje nam trebaju odredjeni papiri i materijalna sredstva kao i ranije. Samim tim odnos se nije promenio, mada smo presli na listu koja od nas ne zahteva da se *ebavamo po konzulatima i da platimo samu vizu.
Pitanje je zbog cega idemo u Evropu... Ako idemo turisticki, onda je glupo da te maltretiraju na granici. Mozda neko pristaje na taj tretman, ali meni licno nije prijatno takvo ponasanje. Koja je onda razlika da li ces se *ebavati po konzulatu ili na granici?
Revoltiran zbog toga sam rekao sve ono gore napisano. Izvinjenje ako sam razvukao temu i odneo je na drugu stranu.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Vize i tako to...

Post by Megabaja »

... ne razumes ti mene nista. nema slovenacki carinik fakultet, kao ni salterusa, ma iz koje drzave dolazili, i tako ce se ponasati prema svima. nema to veze sa srbima, ali ti i ne gledas druge - mislis meni je tesko, za ostale me boli dupe. da si putovao vise, znao bi da je mnogo gore biti rumun ili bugarin na hitrou-u nego srbin. a njemu ne treba ni pasos, i on je clan unije. mogu ti reci hiljadu stvari koje stranci rade, a ljudi ih se ovde gade misleci da su samo srbi nekulturni. i dok god budes mislio tako, dzabe ce ti biti sva neogranicenja ovog sveta, kad si zatvoren u glavi

elem, tretman prema stranicma nije nista novo, nego se tvoj embrion raspukao jer si uzeo plavu pilulu, i sad imas problema sa stvarnim disanjem. e pa neo, dobrodosao u stvarni svet.

@orome:
nicija nije do zore gorela. ali... propast sistema iz perspektive zemlje poput nase i nije uzasna stvar, vec prilika da nadoknadimo zaostatak za prvima.


na kraju krajeva:
on topic:
na cikaskom aerodromu o'hare me je zemaljska stjuardesa na recenicu da idem u srbiju pitala - a koliko tamo ostajete? ja rekoh - zauvek. zena drzi pasos na kome jasno pise odakle sam, ali ne zna... to je zato sto salteruse na celom svetu imaju isti stav. ili kada sam na minhenskom aerodromu u tranzitu cekao pola sata zato sto su nemci ubedjivali devojku koja dolazi iz amerike, kako ne moze da udje u avion sa bocom od litre tecnosti... ona se vec u nju dzerziju ukrcala sa time na prekookeanski let a u americi je niko nije proveravao.
pa ti vidi kako je taliban usao u avion sa eksplozivom na bozic... toliko o velikom bratu koji sve posmatra. a boga mi i o carinskim sluzbama sirom sveta.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vize i tako to...

Post by Dzon Vejn »

Mislim da sve napisano, pored toga sto se 100% slazem sa Suticem, nema apsolutno nikakve veze sa temom.

Apsolutno me ne interesuje ko sta misli o kapitalizmu, komunizmu, SS trupama, Staljinu, ili bilo cemu iz te oblasti. Moze se otvoriti posebna tema na kojoj mozemo da razgovaramo o tome kako ko vidi Evropu, kapitalizam itd. - ali to ovde zaista nije tema.

Dakle mene (a zelim da verujem da i vecinu ljudi ovde), zaista ne interesuje sve to - mene interesuje koja su bila losa iskustva, i gde, i koja su bila dobra iskustva. Kako na granicnim prelazima, tako i na aerodromima. Takodje, svaki opis hotela / apartmana / motela / cega god je dobrodosao. Dakle to su stvari o kojima bih zeleo da razgovaram.

Nadam se da sada mozemo da se vratimo na temu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Vize i tako to...

Post by opsidiannight »

Neka mi neko doda kokice, moliću lepo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vize i tako to...

Post by Dzon Vejn »

Ne potpaljuj vatru bagro jenkijevska :D. Salu na stranu, zaista, voleo bih da tema ide adekvatnim tokom ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Vize i tako to...

Post by opsidiannight »

Ja nisam Jenki, ja sam Slovenac, i to bez zajebancije i bez ikakve veze sa temom.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Vize i tako to...

Post by Skobra »

Elem po nekom mom iskustvu zajebavanje od strane granicne sluzbe opada u zavisnosti od nacina transporta
- Avion najmanje zajebancije pogotovo sto uvek imas povratnu kartu
- Sopstveni automobil isto nema puno zezanja (sluzbeni je jos bolji) ali imas peripetije oko vadjenja dozvolja i osiguranja
- Bus ume da bude zajebano pogotovo sto moras da racunas da makar 6 putnika ide sa zeljom da se ne vrati a zbog njih mogu da drkaju ceo bus (ovo se ne odnosi na organizovane turisticke ture)
- Voz najeftinija a najgora varijanta. Prvo sto putujes sa gomilom kojekakvih likova a drugo sto nakon 6-8 sati izgledas kao da su te krave zvakale. Obavezno izbegavati nocne voznje domacim vozovima u zimskom periodu ali obavezno

Sta je zgodno da imas:
- pare, po mogucstvu kesha jedno minimum 400 evrica + karticu. Mislim mozemo mi da pricamo sta hocemo ali ne znam stvarno da li bi iko krenuo na put bez makar 400 evrica u keshu...
- potvrdu o rezervaciji hotela. Opet isto - ja uvek rezervisem hotel preko neta i odstampam potvrdu o rezervaciji. Ako ne mozes da rezervises preko neta, lepo pozoves hotel telefonom i trazis da ti posalju potvrdu mailom ili faksom
- Zdravstvenu knjizicu i neko osiguranje. Ili kupis ili uzmes nesto tipa unica karticu ili slicno. Zlu ne trebalo
- Obavezno imati neki razlog putovanja. Ako je konferencija, sajam ili slicno dovoljno ti je da imas poziv ili prijavu. Ako ides kod rodjaka obavezno njihovu adresu i neke kontakt informacije. Licno sam video da su na Hitrou vratili 2 rumunke koje su navodno isle u neku skolu tamo a nisu znale da objasne gde je niti sta pohadjaju...

Sta obavezno izbegavati:
- Na aerodromu bilo kakvo otvaranje i prepakivanje torbi. To nikako ne raditi. Ja sam jednom prilikom ubacivao neka pica u kofer na aerodromu u bechu (tranzit) pa su me posle drkali da otvaram kofer i sve kompletno vadim iz njega... znaci strpi se sa prepakivanjem do prelaska granice
- Svadju, prepirku i kurcenje jer baja ima pravo da te odjebe cisto zato sto mu se (nije) digao... tako je za sve ne samo za nas
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Vize i tako to...

Post by Duc d' Elchingen »

evo i ja da kažem nešto na ovu temu po povratku iz Austo-Ugarske
išao službenim kolima preko Horgoša
niko mi ništa nije tražio
ni zeleni karton, ni osiguranje, ni ovlasćenje, ni pare na uvid, ni rezervacije, ništa
samo su pitali da li imam cigarete i alkohol
isto drugar moj koji je išao preko Slovenije
toliko
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Vize i tako to...

Post by CirKhan »

Bravo Skobro, konacno da neko kaze nesto pametno i korisno. :applause:
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Vize i tako to...

Post by Rover »

Skobra wrote:- Voz najeftinija a najgora varijanta. Prvo sto putujes sa gomilom kojekakvih likova a drugo sto nakon 6-8 sati izgledas kao da su te krave zvakale. Obavezno izbegavati nocne voznje domacim vozovima u zimskom periodu ali obavezno
Sa ovim se ne mogu sloziti...sad kad sam putovao za bech, bio sam sam u kupeu u kome se nalazio jako udoban krevet, fotelja, sto koji se otvara u lavabo, a dobio sam i vodu i besplatni peshkir, lepo upakovan u celofan... Inache u pitanju je turist klasa koja je skuplja od obichne 5 evra.
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Vize i tako to...

Post by Barrel Dragon »

Ostajte ovdje!... Sunce tudjeg neba
Nece vas grijat ko sto ovo grije;
gorki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ja sam isao preko hrvatske agencije u Prag na Novu.
Bio sam u busu s ljudima iz Zagreba, ja jedini sa srpskim pasosem.
Neke od njih su dobrano proveravali, nije niko vracen, a meni su samo provukli pasos.
-Sretan put, gospon: kaze Slovenac
-Hvala, dovidjenja: otpozdravio ja i najnormalnije otisao u Evropu.

* A sto se tice ovog linka, stvarno se pitam, zar je potreban bilo kakav komentar.
Pa ne verujem da sad pogledate u svoje novcanike i da imate manje od 40evra, a kamoli da sa tom bedom krenete u Italiju.
Zakonski oni nemaju pravo da vam provere karticu, sto znaci da mirne duse mogu da vas vrate ukoliko nemate love kod sebe.
A ovaj drugi primer sa detetom, treba biti retard pa poverovati u pricu.
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Vize i tako to...

Post by Skobra »

Rover wrote:
Skobra wrote:- Voz najeftinija a najgora varijanta. Prvo sto putujes sa gomilom kojekakvih likova a drugo sto nakon 6-8 sati izgledas kao da su te krave zvakale. Obavezno izbegavati nocne voznje domacim vozovima u zimskom periodu ali obavezno
Sa ovim se ne mogu sloziti...sad kad sam putovao za bech, bio sam sam u kupeu u kome se nalazio jako udoban krevet, fotelja, sto koji se otvara u lavabo, a dobio sam i vodu i besplatni peshkir, lepo upakovan u celofan... Inache u pitanju je turist klasa koja je skuplja od obichne 5 evra.
Imas ti srecu sto si upao u kupe i to po svoj prilici neki strani vagon ili kursna kola. Veruj mi da sam isao vise puta nasim vozovim gde pocev od ubedjivanja na salteru "da ok hocu da uzmem ceo kuset (sa 3 lezaja na sprat)... da zaista hocu da uzmem ceo kuset. <"Mile vidi ovaj ludak ide sam a hoce da uzme ceo kuset">" dozivim uzas smrzvanje jer se pokvario sistem za grejanje (neko mazno dizel ili deo sa agregata), do toga da vrata kupea onaj stjuard vezuje lancem (nije blesav da dezura svu noc a zabole ga sto ces ti da pisas u lavabo) do toga da bukvalno izbacujem gomile unezverenih cigana (to onako drzis u rukama po jednog cigana, jednom nogom pokusavas da zatvoris vrata a drugom pricepljujes cigance koje pokusava da se pruzi dovoljno da capi nesto iz kabine). A da ne pricam ohohoho o peskirima ili f*ing vagon restoranu... Uostalom ima ta caka sa zeleznicama da po medjusobnom sporazumu mogu da uzimaju jedni drugima kola (za koja kasnije placaju zakup) i onda svako gleda da uzme nesto dobro... Ja sam napisao ono generalno jer mi je 80% putovanja vozom bilo takvo... naravno isao sam i ja jednom nekim ultra svemirskim vozom sa stjuardesama u uniformama i slicno (za cenu noramlne karte) ali to je pre izuzetak nego pravilo...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Vize i tako to...

Post by arborsomniorum »

Evo relevantne adrese, i pismenih ljudi koji su sve zaista i napisali...

http://www.belgrad.diplo.de/Vertretung/ ... n__de.html

Savet ministara pravde i unutrašnjih poslova EU je 30.11.2009. doneo odluku o ukidanju viznog režima za kratkoročne boravke državljana Srbije, Crne Gore i Makedonije, koja stupa na snagu 19. decembra 2009.

Šta tačno znači bezvizni režim?

Državljanima Srbije, Crne Gore i Makedonije koji poseduju biometrijski pasoš nije potrebna viza za ulazak u EU za boravak do tri meseca. To važi i za putovanja u Norvešku, Island i Švajvarcsku. Za Veliku Britaniju i Irsku, koje nisu zemlje šengenskog prostora, trenutno i dalje važi vizni režim.

Državljani Srbije, Crne Gore i Makedonije mogu da max. 90 dana u polugodištu ulaze bez vize u šengenske zemlje, ako je svrha putovanja

turizam

poslovno putovanje

privatno putovanje

drugo putovanje koje nije vezano za zaposlenje za koje je potrebna dozvola (npr. kurs jezika, razmena učenika, rad kao gostujući naučnik, druge mere usavršavanja i sl.)

Ukoliko nameravate da se zaposlite, preporučujemo da zbog eventualno potrebne vize stupite u kontakt s Ambasadom.

Za sve druge svrhe boravka potrebna je viza! Molimo da obratite pažnju na dole navedene informacije.

Šta se na zahtev graničnih službi mora predočiti na granici prilikom bezviznog ulaska u šengenski prostor?

Prilikom bezviznog ulaska u šengenski prostor morate biti u stanju da na zahtev graničnih službi predočite dokaze o finansiranju boravka i troškovima putovanja, kao i o svrsi putovanja.

To mogu npr. biti sledeći dokumenti:

za dokazivanje svrhe putovanja:


turizam: rezervacija hotela, putovanja ili turističkog aranžmana

poslovno putovanje: povrda firme sa sedištem u Nemačkoj, poziv na kongres,

seminar ili sastanak sa poslovnim partnerima

privatno putovanje: pozivnica prijatelja/rođaka

drugo putovanje: potvrda o kursu jezika, potvrda škole ili drugih organizacija

za dokazivanje finansiranja putovanja:

1) gotovina u iznosu od 45,00 EUR po danu boravka

ili

putnički čekovi

ili

izjava o preuzimanju obaveza (Verpflichtungserklärung) - tzv. "garantno pismo"

Izjavu o preuzimanju obaveza (Verpflichtungserklärung) prema § 66. do 68. Zakona o boravku stranaca (AufenthG) - tzv. "garantno pismo" – osoba sa prebivalištem u Nemačkoj koja Vas poziva može da izvadi samo u nemačkim uredima za strance. Morate biti u stanju da je prilikom ulaska u šengenski prostor predočite u originalu.

2) putničko zdravstveno osiguranje (koje ima minimalno pokriće od 30.000 EUR i važi u svim šengenskim zemljama)

3) povratna avionska karta (u skladu sa gore navedenim rokom od 90 dana)

4) važeći pasoš (mora da važi još 3 meseca u trenutku napuštanja šengenskog prostora)

Sve navedene dokaze treba na zahtev predočiti prilikom ulaska na teritoriju država-članica Konvencije o sprovođenju Šengenskog sprazuma (tj. na tzv. spoljnoj granici šengenskog prostora). Ukazujemo na to da strancu na granici može biti uskraćen ulazak na teritoriju šengenskih zemalja, ako on ne raspolaže potrebnim finansijskim sredstvima, odnosno ako ne može da na legalan način stekne sredstva koja su potrebna za njegov boravak, ili ako ne može da dokaže (npr. avionskim kartom) da će se vratiti u zemlju porekla, odnosno u treću zemlju za koju ima dozvolu za boravak i u koju se na osnovu te dozvole može vratiti. Stranac može biti vraćen sa granice i u slučaju da ne može predočiti dokumenta koja dokazuju svrhu i okolnosti njegovog boravka u šengenskom prostoru.

Bezvizni boravak u šengenskom prostoru je moguć max. 90 dana u polugodištu, pri čemu rok teče od datuma prvog ulaska u šengenski prostor.

Šta važi za građane koji imaju nebiometrijske (plave) pasoše Republike Srbije?

Građani koji imaju nebiometrijske pasoše i dalje podležu viznom režimu.

Skupština Republike Srbije je 11.12.2009. donela odluku o produženju roka važenja starih plavih pasoša (s natpisom „Savezna Republika Jugoslavija“) do 31.12.2010.

Imajući u vidu da prema važećim odredbama Šengenskog sporazuma putna isprava mora da važi najmanje 3 meseca duže od izdate vize, vize za nebiometrijske pasoše se mogu izdati sa rokom važenja najduže do 30.09.2010. godine.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vize i tako to...

Post by Dzon Vejn »

@Barrel Dragon: Dobro, onda sam ja glup :roll: ... posto ne mogu da razumem zasto bi neko lagao tako nesto (ne kazem da nas nema raznih, ali ...)

@Skobra: Ovo za vozove mogu samo da potvrdim. Bilo koji domaci voz je krs. Devojka mi je iz Pozege, vise puta sam isao sto iz BG za Pozegu, sto obrnuto, sto iz Pozege u SU, itd., i svaki, ali svaki put je voz bio takva katastrofa da ja nemam reci. Leti sam jednom naleteo na voz koji ne moze da otvori prozore. I sad zamislite kako izgleda limena kutija koja stoji ceo dan na +35, koja ima npr. 30 mesta po vagonu, a u svakom vagonu 100 dusa. Takodje zimi - prozori koji ne mogu da se zatvore i grejanje koje ne radi. Ah da, ne dao vam bog da sednete u 10 metara od bilo kog WC-a (morao sam momentalno da izadjem iz kupea, jer sam hteo da se ispovracam - a ja nisam bas neki osetljiv tip). Pa onda to cuveno putovanje iz Pozege do Subotice, kada sam i zvanicno rekao da nikada vise necu uci u nas voz (i dalje to tvrdim) - voz ima samo u 1:30 nocu. Pozovemo u 1:00 - jel stize voz na vreme? Dadada... sve je u redu. Dodjemo na stanicu, kupimo karte, i cujemo "voz za Suboticu kasni 90 minuta"... ali malopre smo faking pitali ?!?!?! I onda kad je stigao.... jebote.... reci cu samo da sam u Subotici bio posle 12:00. To mislim da govori sve. Ah da, kakve su tu sve individue prosle, to necu ni da spominjem.

Drago mi je zbog Rovera, naravno, ali mislim da se ljudi ne trebaju zaletati sa time, i da je to, kako je Skobra primetio, pre izuzetak nego pravilo. Posebno ako se ide za Bec - avionska karta za februar, povratna, je 100 EUR. Za te pare, uopste necu da se razmisljam (moze da se desi da odem za svoj rodjendan malo do Beca, pa sam zato proveravao). Ako se karte narucuju vise meseci unapred (ako ne odem sada, verovatno cu ici za odmor u Bec), povratna izadje nepunih 60 EUR. Sto je zaista smejurija.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Vize i tako to...

Post by Awakened »

Tekst iz Blica je vrh:

102 osobe koje su ranije izbacene iz neke Sengenske zemlje pa su mislili da ce sada moci uci
22 osobe koje su krenule sa plavim pasosem ili otisli na duzi boravak bez dozvole boravka
18 ljudi koji su krenuli bez dinara u dzepu
11 ljudi koji nisu umeli da kazu zasto putuju (!?!?!?)
6 osoba koji su tamo otisli sa ko zna cime pa su carinici pomislili da ce da se bave kriminalom
1 lik koji je otisao sa vizom koja mu je istekla

...Opusteno je moglo da se stavi naslov "160 budala vraceno sa granice"

+prica o zlom granicnom sluzbeniku.

Al' dobro. Ima istine u tome da je gomila ljudi zaboravila/nikada nije ni naucila kako se putuje.
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Vize i tako to...

Post by Aman »

back to offtopic:
ja gde god sam putovao vidjao sam sirotinje i sirotinje, siromastvo, jad i bedu i mislim da mi ovde ne umemo da cenimo babinu i dedinu kucu na selu i stan od roditelja... ako neko misli da cu da odem preko i pocnem od nule da gradim ovo sto su moji sazidali pa ne da necu nego... samo putujte sto vise, sto bolje upoznas kako je preko videces kako je ususkano kod nas 8) nije svima znam, ali veci deo jeste

Comment · Like · Become a Fan
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Vize i tako to...

Post by opsidiannight »

Slušajte mudre reči.
Manje busanja u grudi a više pameti nikome nije odmoglo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Vize i tako to...

Post by Golub87 »

Aman wrote:back to offtopic:
ja gde god sam putovao vidjao sam sirotinje i sirotinje, siromastvo, jad i bedu i mislim da mi ovde ne umemo da cenimo babinu i dedinu kucu na selu i stan od roditelja... ako neko misli da cu da odem preko i pocnem od nule da gradim ovo sto su moji sazidali pa ne da necu nego... samo putujte sto vise, sto bolje upoznas kako je preko videces kako je ususkano kod nas 8) nije svima znam, ali veci deo jeste

Comment · Like · Become a Fan
Amen
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vize i tako to...

Post by Dzon Vejn »

Molio bih zaista da se ljudi drze topica (mada mi je apsolutno jasno da je to jako tesko).

On topic: pitanje vezano za rezervacije - gledao sam apartmane dosta, kao smestaj koji bi meni u najvecem broju slucajeva odgovarao, i dosta njih ima napisano da se placanje vrsi u kesu po dolasku. Interesuje me, da li je moguce tako rezervisati ili moras da imas neku potvrdu da si uplatio, ili nesto trece?

Da li je neko koristio usluge minibusa za Madjarsku (Budimpesta)? Neki link, komentar, cena, itd.? Isto pitanje do Sofije?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Vize i tako to...

Post by Megabaja »

ti "rezervises" tako sto ti skinu procenat kesa sa kartice u vecini slucajeva, ili ga bar storniraju. ali vecina hostela ce ti poslati rezervacijske potvrde za dz.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Vize i tako to...

Post by Skobra »

Koliko ja znam (za hotele) kada popunis prijavu rezervisu ti taj iznos sa kartice a placas po napustanju hotela. Naravno uvek pogledas koji su uslovi i penali ukoliko odustanes (obicno je do 3 dana bez ikakvih penala).
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Vize i tako to...

Post by Duc d' Elchingen »

kada rezervišeš on-line hotel ti uprincipu "rezerviše" i plaćanje jedne noći kao vid garancije ako ih zajebeš
ostatak plaćaš kada odeš ili kada dođeš zavisi od tipa rezervacije ili od tvog ličnog nahođenja
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vize i tako to...

Post by Dzon Vejn »

That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Vize i tako to...

Post by Skobra »

Dzon Vejn wrote: On topic: pitanje vezano za rezervacije - gledao sam apartmane dosta, kao smestaj koji bi meni u najvecem broju slucajeva odgovarao, i dosta njih ima napisano da se placanje vrsi u kesu po dolasku. Interesuje me, da li je moguce tako rezervisati ili moras da imas neku potvrdu da si uplatio, ili nesto trece?
Dzone ne znam sta te buni u vezi ovog apartmana. Lepo kaze
When you click on the "Confirm Booking" button, a non-refundable charge of $33.53 will be billed to your credit card.
Znaci tapnes mu 10% pri rezervaciji, dobijes potvrdu da si rezervisao i platio 10%. Ostalo placas u keshu kad dodjes tamo... Ta potvrda o rezervaciji koju ces dobiti je sasvim ok.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Locked

Return to “Druženje”