Ljubinka sine ide tata u rat...

Moderator: Moderators

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

... odnosno, od ponedeljka sam u vojsci. Onoj pravoj, sa uniformama i pucama. Aj pa se vidimo...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by PeraNekron »

Ziv bio, junace! :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by opsidiannight »

Srećno ti bilo i zapamti uvek u rezervi par suvih, čistih čarapa i nema da brineš.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Homer »

Reci cu samo ovo: :evil: .
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Mrzimsvee »

Zovni nas na zakletvu.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

vazi, mada ne znam kad ce biti s obzirom da ja startujem skoro od sitno...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Bathory »

Cestitam na izboru. :twisted: :twisted: Izgleda da ima jos ljudi koji ne sluze u manikir i pedikir salonima, sto je za svaku pohvalu.
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Skobra »

Megabaja wrote:vazi, mada ne znam kad ce biti s obzirom da ja startujem skoro od sitno...
jes vala instant vojska :wink:
Zezam se, nek je sa srecom
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Kirgan »

Srecno druze :-({|= :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by sto mu gromova »

shto reche dule, i ja bih ti doshao na zakletvu.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Dzon Vejn »

Srecno!
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by TheMarko »

Ajd, pa uzdravlje . . . ako uspes da upucas nekog od majora pa na gore, a mozes da se izvuces bez robije . . . slobodno . . . ;)
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by CirKhan »

Vala sretno ti bilo junacino, gorski ticu.
Nego stvarno znas li gde ces da sluzbujes, da ti dodjemo na zakletvu i donesemo jaffa keks i cisto rublje. :)
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Pendargon »

Srecno Megabajo! Iako ti i dalje kazem da si luuuud :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by kgkid »

Gde sluzis?
Puno srece i duple carape ti zelim!
:D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by No 1 »

Jesi li to hteo da uhvatis poslednji voz dok ne ukinu vojsku (kazu od sledece godine). Iskreno, bio sam u onoj staroj vojsci i mogu da ti kazem, od 12 meseci provedenih tamo 11 meseci je izgubljenog zivota.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Iskusinjo »

Sad cemo mirnije svi da spavamo kad znamo da si nam na braniku Otadzbine! :D
:applause:
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Skobra »

Otazbino moja, spavaj mirno... kao i ja!
- stara strazarska izreka -
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

bila je danas zakletva drugari...

Image



a vojska... vojska je ovakva... ponekad

Image


uzivajte momci i devojke...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by opsidiannight »

Da ti to nisi na Banjici?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Pendargon »

Cestitke Djole!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Telion »

Sutic je to kod mene i Joce u komsiluku..? :P
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

opsidiannight wrote:Da ti to nisi na Banjici?
da. stacioniran sam na vojnoj akademiji. :mrgreen:

PS

Izvinjenje svima koji su dosli. Major nas je zadrzao posle zakletve jer je nas pametni ZKV otisao kuci pre vremena. Dobili smo masno ribanje - sta ce on dobiti, boga pitaj...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Telion »

Mozda ti dodjemo nekad u posetu... :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Barrel Dragon »

Megabaja wrote:
opsidiannight wrote:Da ti to nisi na Banjici?
da. stacioniran sam na vojnoj akademiji. :mrgreen:

PS

Izvinjenje svima koji su dosli. Major nas je zadrzao posle zakletve jer je nas pametni ZKV otisao kuci pre vremena. Dobili smo masno ribanje - sta ce on dobiti, boga pitaj...
Pocelo je, pocelo... :mrgreen: 8) :evil: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=ToTk5B4_ZAQ

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

Vrnuo sam se sa terena sinoc drugari.
Bilo je jebeno, ali zabavno do koske, pogotovo ako si ves pesadija. Bili smo u logoru dvajes dana i verujte mi to je jedna od najboljih stvari koju sam do sada radio. Doduse nezgodno je kada pada olujna kisa, ali sta sad...
Imao sam gadjanja iz skoro svega sto vojska koristi u pesadiji i to je tek posebna prica...
Od snajpera mi je ostala masnica na ramenu, a tromblon mi je pocepao palac, nekoliko puta sam imao zujanje u usima po dan dva, ali su me spasili antifoni koji se dobiju uz zolju...
Trebalo bi da sam od cetvrtka na redovnom odsustvu, tako da se vidimo...

EDIT:

evo i jedna slicica
Image
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by CirKhan »

E pravi si k'o iz Twilight 2000 sa sve tom pohabanom radnom uniformom i kaubojskom pozom. :)
A kanda mi se cini i da si malo oslabio na terenu. Rane li vas cime tamo?
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

ne. u principu zivis na kutlaci hrane po obroku + konzerve junece pastete koje si ustekao ranije i poneo na teren.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Zekina banda »

Vidi, pravi vojnik :)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

vojska je gotova. od danas sam potporucnik vojske srbije. i slobodan da nastavim zivot. napisacu kasnije malo opsirnije o vojsci ako nekoga interesuje neka pojedinost...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by opsidiannight »

Vratia se Šime. A di je bia?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Telion »

Ocemo da cujemo neke najzanimljivije detalje.. :D
Kad ces dolaziti u HS da nam nesto i uzivo ispricas..?
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

Pa evo proslo je sest meseci otkada sam otisao u vojsku... evo i par utisaka o vremenu provedenom tamo:
Prvo, vojska nije gubljenje vremena kako ce vam neki drugi ljudi reci - vojska je jedna velika skola zivota, mozda cak i poslednja koja ide u paketu 'velikih' ( osnovna, srednja, fakultet...). Ima dobrih i losih strana naravno, i dok dobre ostavljaju neke dugorocne posledice, lose strane se uglavnom odnose na trenutne nevolje koje dolaze tamo - poput teskih fizickih napora, mentalnog stresa i sitnih boljki (suncanica, zuljevi i slicno...).
Drugo, drugarstva iz vojske su stvarno super stvar, jer su mahom cvrsca od ovih u spoljnom svetu - kad sa nekim prodjes teska sranja, postanes dosta blizi.
Trece, iako zahteva naizgled teska odricanja, zapravo ti omogucava da shvatis relativnost svog polozaja u zivotu - kad jednom naviknes na vojnicku hranu, navikao si na odvratnu hranu do kraja zivota, i nema tu vise ovo je bljak, jer nista nije 'bljak' ako si ti gladan...
Cetvrto, nigde ti niko nece dozvoliti da pucas i igras se rata, osim u vojsci.

Fascinantan je efekat uniforme, koja ti omogucava da sagledas ljude bez predrasuda - svi ste u uniformi isti, nema brzih, seljaka, padavicara, darkera, fensera... samo zeleno. I kad provedes mesec dana sa nekim na taj nacin neces vise imati predrasuda prema modi ( mada se ovo verovatno moze vratiti )
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Dzon Vejn »

Megabaja wrote:Ima dobrih i losih strana naravno, i dok dobre ostavljaju neke dugorocne posledice, lose strane se uglavnom odnose na trenutne nevolje koje dolaze tamo - poput teskih fizickih napora, mentalnog stresa i sitnih boljki (suncanica, zuljevi i slicno...).
Osim kada, recimo, izvrsis samoubistvo sa ledja, metkom iz tudje cevi, kao oni nesrecni momci (iz svima poznatih razloga) u Topciderskoj kasarni. ;)

Da me ne shvatis pogresno - niti ja imam lose misljenje o nekome zato sto je "dizel", ili obukao zutoljubicastu majcu, niti o tebi zato sto si odlucio da sluzis vojsku, niti mislim da mi nedostaje drugara, niti zelim da uopste imam priliku da se "igram" sa oruzjem, niti me mozes ubediti da te jedino vojska moze nauciti realnosti svog polozaja u zivotu, itd., itd. To je sve stvar licnih prioriteta ;)... i donekle sudbine.

A svakako mislim da bi ovakve rasprave (pogresno bi bilo da napisem teme, jer je otvorena sa drugom namerom ;) ) trebalo izbegavati, sa razlogom, i sa predjasnjim iskustvom ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

ne razumem o kakvim raspravama pricas.

EDIT:

zapravo ne razumem ceo post bas najbolje.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Dzon Vejn »

Prvi pasus se odnosi na poginule gardiste, za koje se tvrdilo da su izvrsili samoubistvo, dok nije dovedena nezavisna komisija (strana), koja je utvrdila da to nije bilo moguce i da ih je ubilo lice X. Ako se ne varam slucaj jos nije resen. Meni je to sasvim lep primer kako negativne stvari iz vojske mogu da budu... prilicno trajne.

Drugi pasus se odnosi na to kako sve to sto ti pricas, neko drugi (recimo ja), moze da vidi na sasvim drugaciji nacin.

A treci pasus (i delom drugi) se odnosi na to da iznosenje razlicitih stavova, po ovom i slicnim pitanjima, znaju da stvore rasprave kakve obicno izmaknu kontroli ;).

Ceo post je napisan (primarno, mada ne i jedino) kao "odgovor" na tvoju prvu konstataciju.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Megabaja »

Prvi pasus se odnosi na poginule gardiste, za koje se tvrdilo da su izvrsili samoubistvo, dok nije dovedena nezavisna komisija (strana), koja je utvrdila da to nije bilo moguce i da ih je ubilo lice X. Ako se ne varam slucaj jos nije resen. Meni je to sasvim lep primer kako negativne stvari iz vojske mogu da budu... prilicno trajne.
khm. ne postoje nezavisne komisije. ne vidim kako to ima veze sa mojim iskustvom o vojsci. ili bolje receno - zasto uopste mesas incidente u vojsci sa mojim dozivljajem iste?
Drugi pasus se odnosi na to kako sve to sto ti pricas, neko drugi (recimo ja), moze da vidi na sasvim drugaciji nacin.
mozes da vidis i cujes nesto koliko hoces, pa opet dok ne osetis na svojoj kozi, nisi uradio nista. a ja sam osetio na svojoj kozi, i stojim iza svojih reci. iza cijih reci ti stojis? ( odnosno iz cijeg iskustva govoris? )
treci pasus (i delom drugi) se odnosi na to da iznosenje razlicitih stavova, po ovom i slicnim pitanjima, znaju da stvore rasprave kakve obicno izmaknu kontroli
ne vidim kako moj dozivljaj vojske moze ikoga da potakne na raspravu. to je moj dozivljaj, moje iskustvo - nije vecna istina, zapisana u kamenu, ili ista slicno. svakako da je nekima bilo i bolje, i gore tokom sluzenja...
ako se ucesnici dijaloga kontrolisu, on nece preci u raspravu. ako se ucesnici rasprave kontrolisu, ona nece preci u svadju. (samo)kontrola je kljuc.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Dzon Vejn »

Zato sto prvu konstataciju nisam shvatio kao "licno iskustvo", vec kao "stav koji treba promovisati ostalima".

Znaci po tvom misljenju, da bi imao stav prema necemu, moras to da "osetis na svojoj kozi"? Ne vidim zasto ne mozes da imas stav prema necemu iako to nisi osetio (primera radi ne vidim zasto ne bih trebao da imam negativan stav prema nuklearnom naoruzanju, iako isto "nisam osetio na svojoj kozi")...

Kao sto rekoh iznad - nisam tako doziveo prvu konstataciju, sto je moja greska ocito ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by PeraNekron »

Bas lepo....fino iskustvo, bilo ti je zabavno tamo, naucio si mnoge stvari, to je sve cool. :)
I cestitke na postignutom cinu. :D

...ali ova "rasprava" mi uopste nije jasna... :?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ljubinka sine ide tata u rat...

Post by Shunka »

Hvala ti Suticu na podeljenim utiscima!
Jer u pitanju je, kao sto rece, velika skola zivota, koju ja necu proci!
I drago mi je zbog toga.
Nekako prilicno sam siguran da bih ja podjednako bio Shunka i u uniformi, te bih se malo losije proveo nego li recimo ti.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Druženje”