Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Vortodox
Posts: 25
Joined: Thu Nov 17, 2005 7:56 am
Contact:

Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by Vortodox »

Image



Konkurs za izložbu festivala popularne japanske kulture "Japanizam" je otvoren i trajaće do 1 juna 2011. Tema konkursa je "NeoBeograd-NeoTokio", viđenje urbanog života, kulture, mode i tehnologije u budućnosti. Nagrade za najbolje radove će dodeljivati ambasador Japana i treba ih slati na adresu Društvo Sakurabana, Bul. Zorana Đinđića 115/28, 11070 Novi Beograd.

Detaljan opis konkursa teme:


KONKURS ZA FESTIVAL JAPANIZAM 2011

Teme konkursa: „NeoBeograd-NeoTokio“ i „Slobodna tema“

„NeoBeograd-NeoTokio“
Futuristički prikaz urbane fantazije

Na svoj rad prenesite Vaše viđenje Beograda ili bilo kog drugog grada u Srbiji u dalekoj
budućnosti. Nije obavezno da na crtežu koji pošaljete bude neki grad, možete prestaviti
Vaše viđenje sveta u dalekoj budućnosti.

Uslovi konkursa:

Stil:
Crteži mogu biti u manga stilu, ali će biti prihvaćeni i radovi koji su samo inspirisani
Japanom. Radovi mogu biti u crno-beloj tehnici ili u boji. Fotografije i fotomontaže ne
prhvatamo za izložbu.

Originalnost:
Svaki rad mora da bude originalno delo svog autora. Prerađene radove drugih autora i
digitalne montaže neće biti prihvaćene. Naravno, vaše originalne fanartove iz nekih anime/
manga serijala možete slati. U skladu sa ovim, neophodno je da svaki rad bude potpisan od
strane autora.

Slanje radova:
Radove možete poslati na adresu društva ili ih lično doneti na neki od okupljanja u Domu
omladine Beograda. Digitalne radove možete poslati i na email adresu društva Sakurabana:
[email protected], oni moraju biti u sirovom formatu (.psd, .pdf) i u rezoluciji
od minimum 300 dpi i to u veličini A3 formata kako bi mogli da budu odštampani.

Broj poslatih radova nije ograničen. Slobodno možete poslati i svoje stare radove, pod

uslovom da ih prethodno niste slali na neki drugi konkurs.

Najbolje je da dokumente šaljete u elektronskoj formi, u suprotnom je Vaša odgovornost da
dođete po Vaš originalni rad u roku od mesec dana po završetku festivala.

Potpisi i teme:
Svaki rad koji pošaljete mora da bude potpisan i da ima naznaku za koju temu konkuriše.
Potpis mora biti jasan i vidljiv na radu. Temu za koju rad konkuriše napišite na poleđini rada.

Rok:
Svi radovi koji stignu na našu adresu do 01. juna 2011. godine ući će u izbor za izložbu na
festivalu.

Adresa za slanje radova za konkurs:

Društvo Sakurabana
Sa naznakom za konkurs Japanizam 2011
Bul. Zorana Đinđića 115/28
Novi Beograd 11070

Uz rad je neophodno poslati i sledeće podatke:

Ime, prezime, datum rođenja, adresu, broj telefona, e-mail.

Bićete obavešteni na e-mail ili telefonskim putem, ukoliko ne posedujete elektronsku poštu,
o tome da su vaši radovi primljeni.

Dajte sve od sebe i pošaljite svoje najbolje radove. Svim učesnicima želimo sreću na
konkursu!

www.sakurabana.info
Last edited by Vortodox on Mon Jan 31, 2011 4:40 pm, edited 1 time in total.
User avatar
vamsi
Posts: 239
Joined: Mon Nov 02, 2009 9:33 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by vamsi »

Pa, pozdrav druze Vorte :)
Mozda i stignem da uradim nesto.
Glupost se uvek gura u prve redove da bi bila vidjena, a mudrost u poslednje da bi gledala.

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

Image
User avatar
Vortodox
Posts: 25
Joined: Thu Nov 17, 2005 7:56 am
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by Vortodox »

vamsi wrote:Pa, pozdrav druze Vorte :)
Mozda i stignem da uradim nesto.
Pozdrav Vamši!
Bilo bi lepo da odradiš nešto za izložbivu :)
Ima dosta vremena, ako treba da te podsećam slobodno reci :D
User avatar
vamsi
Posts: 239
Joined: Mon Nov 02, 2009 9:33 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by vamsi »

naravno da treba :D
Glupost se uvek gura u prve redove da bi bila vidjena, a mudrost u poslednje da bi gledala.

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

Image
User avatar
Vortodox
Posts: 25
Joined: Thu Nov 17, 2005 7:56 am
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by Vortodox »

vamsi wrote:naravno da treba :D
Uteftereno, biće podsećanja :D
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by Shunka »

Rad je malo nedefinisan pojam. Npr. Vamsi bi mogao da posalje fotografiju svoje diorame sa cyber-Mijamotom Musasijem :D
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Vortodox
Posts: 25
Joined: Thu Nov 17, 2005 7:56 am
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by Vortodox »

Shunka wrote:Rad je malo nedefinisan pojam. Npr. Vamsi bi mogao da posalje fotografiju svoje diorame sa cyber-Mijamotom Musasijem :D
Da su fotografije, pisalo bi prijem fotografija :P
Stoga su ovo radovi, tj. crteži :3
Šunka, očekujem i od tebe neki rad ;)
User avatar
vamsi
Posts: 239
Joined: Mon Nov 02, 2009 9:33 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by vamsi »

:lol:
Glupost se uvek gura u prve redove da bi bila vidjena, a mudrost u poslednje da bi gledala.

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by Shunka »

Da ste odmah napisali crtezi/ilustracije/slike bilo bi mnogo jasnije.

I sa jedne strane razumem nastojanje da se zabrane fotografije i "digitalne montaze" jer bi to znacilo da bi razni ljudi slali razna sranja, ali ja na vasem mestu ne bih stavljao nikakva ogranicenja. A losi radovi jednostavno ne moraju se izloziti, jer ionako imate pravo da procenjujete kvalitet radova.
Stvar je u tome sto u modernoj ilustraciji kao i u svemu digitalnom anything goes, crtanje, slikanje, fotografije, 3D modeli, sve je to validna tehnika i bitno je jedino kako sve to izgleda na kraju.
Ja sam u animiranom filmu koji sam radio kao diplomski za pozadine koristio fotografije makete koju sam napravio za tu priliku.
Kada bi Vamsi (ili neko drugi) napravio za Japanizam neku kul dioramu na zadatu temu i poslao slike toga, to bi samo doprinelo raznolikosti izlozbe.

No dobro, u pitanju su samo licni stavovi, nije da cete menjati uslove konkursa...

A sto se tice mojih radova, poslacu nesto svakako osim ako se dogovorimo da radim neki oficijalni artwork za Japanizam.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Vortodox
Posts: 25
Joined: Thu Nov 17, 2005 7:56 am
Contact:

Re: Konkurs za: Izložbu radova na festivalu Japanizam 2011

Post by Vortodox »

Shunka wrote:Da ste odmah napisali crtezi/ilustracije/slike bilo bi mnogo jasnije.

I sa jedne strane razumem nastojanje da se zabrane fotografije i "digitalne montaze" jer bi to znacilo da bi razni ljudi slali razna sranja, ali ja na vasem mestu ne bih stavljao nikakva ogranicenja. A losi radovi jednostavno ne moraju se izloziti, jer ionako imate pravo da procenjujete kvalitet radova.
Stvar je u tome sto u modernoj ilustraciji kao i u svemu digitalnom anything goes, crtanje, slikanje, fotografije, 3D modeli, sve je to validna tehnika i bitno je jedino kako sve to izgleda na kraju.
Ja sam u animiranom filmu koji sam radio kao diplomski za pozadine koristio fotografije makete koju sam napravio za tu priliku.
Kada bi Vamsi (ili neko drugi) napravio za Japanizam neku kul dioramu na zadatu temu i poslao slike toga, to bi samo doprinelo raznolikosti izlozbe.

No dobro, u pitanju su samo licni stavovi, nije da cete menjati uslove konkursa...

A sto se tice mojih radova, poslacu nesto svakako osim ako se dogovorimo da radim neki oficijalni artwork za Japanizam.
Ako bi napravio maketu to bi moglo i da se postavio kao eksponat na festivalu, već smo imali murale, figure i sl. tako da to nije problem.
A evo i postera za konkurs :D

Image
Locked

Return to “Druženje”