FRP na wikipediji!!!

Moderator: Moderators

Locked
wikifrper

FRP na wikipediji!!!

Post by wikifrper »

Na srpskoj wikipediji potavljen je clanak o FRP-u. Uredjujte, dodajte...samo zadrzite neutralan stav, jer ce navijacki i svadjalacki dodaci prilogu biti brisani u rekordnom roku.

Uzdravlje!!!
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Link plz:)
Image
wikifrper

Post by wikifrper »

User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Tooo :)
Image
wikifrper

Post by wikifrper »

Znaci, niko nishta?! Svi junaci nikom ponikoshe?!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A sta pa hoces od nas majku mu?
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Primecujem (ne bez zadovoljnog osmejka) da je moja malenkost pomenuta u clanku. Sada samo ostaje da provalim ko je za to zasluzan. Wikifrperu, tko si ti? Zasto se krijes iza tog tako generickog usernamea?
I like you. You got balls. I like balls.
wikifrper

Post by wikifrper »

A sta pa hoces od nas majku mu?
Wiki tekstovi mogu se prosirivati, prepravljati...to i jeste poenta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Prvo, na cirilici je tako da ga ne bih takao ni jedanestostopalnom pritkom ili tricetvrt batinom. No, i bez toga, koncept babysitovanja Interneta je jako sumnjiv.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
wikifrper

Post by wikifrper »

Odlično, saznali smo da izvesni Dawngreeter ne želi da doprinese zato što je wiki na ćirilici i zato što on ima problema sa konceptom dadiljanja interneta, ma šta to bilo.

Hvala na korisnom doprinosu. Obećavam da ću koliko sutra ukinuti pravilo srpske wikipedije da se članci pišu na ćirilici, a predložiću, takođe, i reviziju celog koncepta, kao i ukidanje ćirilice uopšte, zato što je ona nazadno pismo koje asocira na Rusiju, burek i gradski prevoz.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

wikifrper wrote:izvesni Dawngreeter
Jok, nego vrlo konkretni Dawngreeter.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
wikifrper

Post by wikifrper »

Odrastanje sa sobom donosi i saznanje da ljude, u principu, retko zanima šta mislimo. Tu ćeš lekciju vremenom naučiti, i tada će i tvoji komentari postati zreli i suvisli.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Dawngreeter wrote:
wikifrper wrote:izvesni Dawngreeter
Jok, nego vrlo konkretni Dawngreeter.
Isti onaj Dawngreeter koga je neko trazio na google-u ili slicnom pretrazivacu (i pri tome naisao na ovaj sajt) u vidu sledeceg stringa?

Code: Select all

dawngreeter je debil
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

O, počelo je počelo!!! Wikifrper vs Dawngreeter! Ovo bi trebalo otpratiti, osim ako Alfa opet ne zabravi temu :(
Nisam bio na wikipedijinom Frp-u na srpskom, nemam naravno ništa protiv sopstvenog pisma, a tu 3,5 m motku-štanglu znam na kome bih iskoristio :twisted:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Na stranu rasprave o Wikipediji i smislennosti iste, ali:

1. Posto su u ovoj zemlji i cirilica i latinica ZVANICNO pismo necu postovati negde gde me teraju da koristim iskljucivo jedno pismo. Mnogo mi to lici na OP Obraz i njihov "srbski" jezik.
2. Downgreater je ipak legenda ovdasnje wanna-be-vampirske scene. Na stranu sta mi mislimo o toj sceni ili od DG-u. :P
3.
Hvala na korisnom doprinosu. Obećavam da ću koliko sutra ukinuti pravilo srpske wikipedije da se članci pišu na ćirilici, a predložiću, takođe, i reviziju celog koncepta, kao i ukidanje ćirilice uopšte, zato što je ona nazadno pismo koje asocira na Rusiju, burek i gradski prevoz
E sada ozbiljno - ja licno za vecinu duzeg pisanja (hvatanje beleski na predavanjima recimo) koristim cirilicu. Za net koristim latinicu. DG je lepo rekao da nece da postuje na sajtu koji koristi iskljucivo cirilicu.
A o bureku sve pozitivno, o gradskom prevozu sve negativno, a o Rusiji - pa jesu oni baje (bas kao i Ameri :P ) ali neka, hvala ja na te price o nekom bratstvu i ljubavi/tradiciji ne padam.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

lord warrior wrote:
Dawngreeter wrote:
wikifrper wrote:izvesni Dawngreeter
Jok, nego vrlo konkretni Dawngreeter.
Isti onaj Dawngreeter koga je neko trazio na google-u ili slicnom pretrazivacu (i pri tome naisao na ovaj sajt) u vidu sledeceg stringa?

Code: Select all

dawngreeter je debil
Polaskan sam, dapace. Do duse sintaksa je pomalo zakazala, al nema veze. Naime, ja sam idiot a debil je moj ortak Maki. Bitno da je sustina netaknuta.

I, cisto da pojasnim, ma kolko to ljudima sa strane verovatno izgledalo kao ista gomila govana, postoji bitna razlika izmedju vampire-wannabe gungule i graveyard-party-people gungule. Ja sam u ovoj drugoj. Razlika se moze videti po frizuri:
Image

A cisto da ne bude spam, nesto o onom Wiki FRP-u. Wikipedia je odlican izvor trivia-level informacija bez stvarne tezine jer svaki debil (na primer ja; mada vec rekoh da je idiot preciznije) moze da napise sta oce. Tu sada dolazimo do cinjenice da je neko zaista i iskreno smatrao da je pisati o glagolu "frpovanje" od enciklopedijske vaznosti. Dobro, da ne ulazim u dubinu teksta, ocu da kazem da je bezveze. A pogotovo je bezveze svemu tome davati toliko vaznosti da se krene sa reklamiranjem wiki clanka i onda smarati sa dosadnim komentarima kada ljudi slegnu ramenima i produze dalje.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Evo ga opet... :?

Thou has not girlish good looks. Plus sto je Brana izgledala bolje od tebe :wink:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Samo zato sto ja nemam sise :P
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Dawngreeter wrote:Samo zato sto ja nemam sise :P
vrh!

:)
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Dawngreeter wrote:Samo zato sto ja nemam sise :P
Istina, totalna, ali lepo si rekao SAMO zato

Realno gledano, cirlica je ok, ali nemojmo je gurati bas svuda, btw onaj font na doticnom sajtu kao da je neko pravio sekirom
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
wikifrper

Post by wikifrper »

Beznadežni negativizam udružen sa neznanjem i podlošću: suština Dawngreeterovih komentara.

1. Ćirilica na Wikipediji nije obavezna. Drugo: jebe mi se da li je tekst ili sajt na ć ili na l, zato što ne želim da ulazim u taj sukob mongoloida oko toga ko je veći mongoloid - bilo da je ćiriličar ili ćirilofob.

2. Kolokvijalne izvedenice i te kako spadaju u ono čime se enciklopedije bave. Čak i enciklopedije vampirizma. Jako mi je žao zbog toga što reč "frpovanje" nije dovoljno egzotična za tvoj istančan ukus, ali je u širokoj upotrebi.

3. Kritikovanje samih tekstova na wikiju je ordinarna glupost. Ako ti se ne sviđa sam koncept, zaobiđi ga, a ako ti se ne sviđa tekst, izmeni ga, simple as that.

OK - ekipa iz sa sajta ne ume ni da doprinese, ni da kritikuje. Šta je, tu je, vredelo je pokušati, makar i među trutovima i nezrelom balavurdijom sa viškom samopouzdanja.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Aj probamo da se malo ne vredjamo i budemo pozitivni, ako je moguce, posto nisam bas nesto raspolozen da se bijem u poslednje vreme, zivot mi je ipak previse lep....

(da kucnem o drvo, sto bi ljudi rekli)
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Corvin wrote:Aj probamo da se malo ne vredjamo i budemo pozitivni, ako je moguce, posto nisam bas nesto raspolozen da se bijem u poslednje vreme, zivot mi je ipak previse lep....

(da kucnem o drvo, sto bi ljudi rekli)
Dođi ti Korvine lepo na Kamilicu kod nas, adresu znaš :lol: :lol: :lol: A za DG ne brini, snaći će se on sam. Uostalom, mislim da te WikiRPG-ovac nije vređao- to je bilo upućeno DG-u 8) No, pretpostavljam da nastavak sledi, u vidu DG-ovog osipanja paljbe iz svih oružja.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

novot wrote:No, pretpostavljam da nastavak sledi, u vidu DG-ovog osipanja paljbe iz svih oružja.
Doticni nije trenutno u stanju da ospe paljbu jer je na koncertu Bauhausa u Italiji. Lucky bastard. :lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

wikifrper wrote:OK - ekipa iz sa sajta ne ume ni da doprinese, ni da kritikuje. Šta je, tu je, vredelo je pokušati, makar i među trutovima i nezrelom balavurdijom sa viškom samopouzdanja.
E, evo ti jedan doprinos i kritika:

http://www.pervertygo.com/kobajagrande/ ... de.com.wmv
wikifrper

Post by wikifrper »

Dobro, izvinite. Idem u quratz.

P.S. Da li se ovako ophodite prema svim inicijativama u klubu, pa makar vam se i ne dopadale?
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Samo prema onima koje pokrecu bahati ljudi koji ne mogu da podnesu ni malo kritike.

PS - Smorili ste svi.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
wikifrper

Post by wikifrper »

Prvo, na cirilici je tako da ga ne bih takao ni jedanestostopalnom pritkom ili tricetvrt batinom. No, i bez toga, koncept babysitovanja Interneta je jako sumnjiv.
e ako je ovo dobronamerna kritika...ovo je nedotupavno, arogantno buncanje napaljenog i nadobudnog nezrelog balavca na koje se moze odgovoriti ili urlanjem ili - nikako.

Pozdrav Dawngreeteru, Awakenedu i Bojanu - sa srdacnom zeljom da prebrode svoje neuroze i pridruze se svetu konstruktivnih i uravnotezenih ljudi koji govore samo kada imaju nesto da kazu.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Nekako ne mogu da se otmem utisku da ti dolazis drugome u goste, vredjas domacina u njegovoj kuci, a onda se zalis na los tretman.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

novot wrote:No, pretpostavljam da nastavak sledi, u vidu DG-ovog osipanja paljbe iz svih oružja.
Ih, ma dajte gospon' preCednice, nemo' da ste na kraj srca. Da ja osipam paljbu iz svog oruzja diskusija bi izgledala malo drugacije. Ja sam samo potpuno ozbiljno i veoma konkretno hteo da iskazem neke od bitnijih problema. Naime, ja zaista nemam sise.

Sa strane se jos javio problem cerilice, sumLJivosti wikipedie kao prenosioca verodostojnih informacija i cinjenice da sam bio na Bauhaus koncertu. Mada ovo zadnje i nije neki problem, bilo je sjajno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

wikifrper wrote: e ako je ovo dobronamerna kritika...ovo je nedotupavno, arogantno buncanje napaljenog i nadobudnog nezrelog balavca na koje se moze odgovoriti ili urlanjem ili - nikako.
To je bio ne-bas-dobronameran komentar. Ono sto si ti napisao je vredjanje. Jedno je kaznjivo po PS-u (pogotovo ako ga koristi neko ko ima 2-3 posta na forumu) a drugo nije. Nije ti jasno? Zalim...
Pozdrav Dawngreeteru, Awakenedu i Bojanu - sa srdacnom zeljom da prebrode svoje neuroze i pridruze se svetu konstruktivnih i uravnotezenih ljudi koji govore samo kada imaju nesto da kazu.
A da li si ti mozda neki doktor pa ces da drugima govoris od cega pate? DA li zivis odd j*be*e Wikipedie pa se mnogo vredjas kada neko kaze sta mu se ne dopada na istoj? Ah, ne - cuvena srpska posla - Ja sam napravio nesto pa kada mi neko kaze kako to bas i nije sjajno ja cu da mu kzaem "Ma popusi ga, ti si kreten..."
I da, smatram da internet ne treba da ima prevelike veze sa GSP-om, burekom i Rusijom.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

bojan wrote:pa se mnogo vredjas
E, to je to! Ovaj lik se mnogo vredja. A lepo kaze nas narod, "ko se vredja, ulazi mu s' ledja"! Ima tu neke istine...
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Dawngreeter wrote:Ja sam samo potpuno ozbiljno i veoma konkretno hteo da iskazem neke od bitnijih problema. Naime, ja zaista nemam sise.
ja i dalje mislim da je ovo srz svih problema, i mada mislim da bi ovo moglo da se rijesi ,kao akutni problem, potpanjem WikiFRpera u kvalitetnu kamilicu dok ovom gore ( Dawngreeteru) ipak ne izrastu sise :)

i zakljucavam temu, jer ako se ovo nastavi ima Raziel da nas sve banuje, pa i mene
Locked

Return to “FRP/RPG”