SRP

Moderator: Moderators

Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

*posle oko pola sata teranja mozga da ne prijavi prestanak rada usled abnormalnih kolicina "does not compute" koje je dobijao posto su oci rezonovale ono sto su citale iz SRP knjige...*

IG, ok, jad ovako:
Nemam ja nista protiv da se nadjem sa tobom, cujem, mozda cak i proigram neki ssitem da vidimo da li nesto skripi ili ne skripi (beta testing nije nikome ovde stran, pogotovo Beti, koliko cujem :P ), ali ajde ti prvo napravi sistem. Ovo sto si izdao je pokusaj at best. Ovo je apsolutno neigrivo, nesmisleno, bez neke fabule radnje, gomila natrpanis sporadicnih informacija koje traba da izgeldaju kao rpg sistem, a uz to, imaju jako jako los uvod i opis cemu to sluzi (a us to jos i ne radi).
Osoba koja se nikada nije bavila rpg-jem ce pogeldati ovo, slegnuti ramenima, pokusati da procita prvih par strana (i biti odbijena na prvoj ako je ateista, na drugoj ako iole zna nesto o urednistvu ili sredjivanju knjizevnog dela, ili na trecoj ako jedino iskustvo iz zivota mu je zivotarenje po kafanama, pa je progutao one prve dve strane u neznanju). Osoba koja se bavila RPG-jem nekada ili se i dalje bavi ce sa strane iskustva proleteti korz celu knjigu (neki manje, neki vise, u zavisnosti od izdrzljivosti) i ustanoviti da ovde nesto mnogo ne stima. LJudi na ovom forumu su ti dali konkretne kritike zasto tvoj sistem ne valja, sta tu treba srediti, gde si pogresio, gde nisi, a jedino sto ti radis je da tvrdis da je sve u redu i ako zele da pomognu ajde da ga igraju. Reci mi, kako planiras da igras tablic ako imas samo tri karte u spilu a trebaju ti 52?

Dobar pokusaj pravljenja rpg sistema na srpskom, ali nazalost samo pokusaj. Ako zelis da dodjemo i da igramo tvoje kreacije, da bi ti pomogli u razvoju i da to bude delo za divljenje, daj prvo napravi nesto sto funkcionise, a ne samo da lici na RPG.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Meni ovo vec iz sfere smesnog prelazi u gadljivo...

Kapiram ja da postoje ljudi koji zive misleci da su jos vremena dvadesetog veka, hladnog rata, nacionalnih drzava i komunistickih planskih, izolovanih ekonomija. Razumem ja da je tim ljudima jos uvek u svesti da se u jednoj drzavi mora proizvoditi sve, od igle do lokomotive, i da moramo kupovati domace, bez obzira na kvalitet, jer je put do proizvoda stranih neprijateljskih zemalja trnovit. I shvatam da ti ljudi jos uvek razmisljaju kao "strani proizvodi izgledaju lepo i luksuzno ali nemaju dusu kao nasi." Kapiram to.

Kapiram i to da jos postoje ljudi kod koji se jos vode komunistickim filozofijama koje ismevaju bilo kakav oblik intelektualizma i zabranjuju bilo kakvu kritiku. Mogu da razumem da se koriste ideologijom koja ima nemali uticaj na uzdizanje radnicke klase u izvesnim politickim sistemima, da je "lako kritikovati a tesko nesto uraditi" - ideologija koja, eto, odbacuje bilo kakav oblik intelektualne kritike kao valjan.

Kapiram i da jos uvek postoje ljudi koji zive u nekom romanticarskom svetu umetnicke sujete osamnaestoga veka, kada su pesnici se hvatali za glave zaleci se na "svetove u njihovim glavama koji pokusavaju da se probiju napolje" i da su svi koji su pokusali da kritikuju njihov rad "zli ljudi, promaseni umetnici koji nikada nisu uspeli nista da rade pa sad lece svoje komplekse na uspesnim umetnicima."

Kapiram, al' to ne znaci da zelim da sa njima komuniciram dok ne moram.

Stoga najbolje da se nekako manemo svega ovoga, a Perunu preporucimo da se uclani na ponijev forum, koji okuplja gomilju ljudi "u materiji" pa da njima predstavi SRP. Moram da priznam da me interesuje sta tolkinovska raja izjavi na sve to.

Ajd' uzdravlje, odo ja na pivo.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ize prijatelju
mozda ti i nisi trazio kritiku, ili mozda je bolje da kazem da nisi trazio negativnu kritiku, ali eto... ona ti je doshla kao shto vidish, u neverovatnim kolichinama. naravno, ima tu i konstruktivne kritike koju ti ne zelish da chujesh, razumesh, prochitash, prihvatish...
vidim da si izuzetno tvrdoglav i da pored svega kazesh:
"kome se svidja neka igra, kome se ne svidja neka ne igra"
"vi niste sposobni da stvarate zato i ne kritikujte"
"prvo odigrajte pa onda kazite neshto"
"javite mi se na pm ili icq pa da poprichamo o tome"

o chemu ti prichash choveche? ljudi koji su ti kritikovali sistem su igrali bar dva sistema tako da je kritika na mestu u vecini sluchajeva. kakav je to stav "prvo odigrajte pa onda kazite neshto"? kako ochekujesh da bilo ko odigra neshto shto je prepuno mana i nedorecheno a komplikovano bez poente?

u kom svetu se to igra? u kom vremenu? to su dve stavke koje meni stvaraju nedoumicu? pominje se "krzno kanadske lasice" i onda "chovjek hijena". samo ti je falilo da u opremu i naoruzanje stavish kalashnjikov i da chovek posle chitanja pravila pozeli da izvrshi samoubistvo.

ja se igrom sluchaja bavim nekom vrstom "stvaranja" i uvek sam spreman da chujem pre svega negativnu kritiku i nikad se nisam ljutio zbog toga. ako mislim da kritika nije na mestu argumentovacu svoju odbranu, ali nikad na nachin na koji ti to radish:
"ma nema veze..."
"lol..."
"bice bolje..."
"aj' ti ako mozesh ovako..."

choveche meni skochi pritisak posle tvojih postova.

i na kraju, zashto bi ti se neko javljao preko pm-a ili bilo kako drugachije, kad ce se tvoja pricha 100% zavrshiti na vec poznati nachin. ako iz svih ovih kritika koje su pochele da se prostiru preko pete strane nisi shvatio da si uzalud bacio vreme...

odoh da se poigram sa decom da bi se smirio
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Rekao sam i necu da se ponavljam vise (kao awakened) ako ocete probajte ovo pa kad skontate u cemu grijesite javite se http://www.rpgnow.com/product_info.php? ... rom_home=0

Ne znam iz kog razloga se pisu ovolki postovi, rekao sam ako postoji konkretnih gresaka javite na pm. Sve ostalo je stvar licnog ukusa i ako ste u materiji i igra vam se SRP koji je po mom misljenju dobar, ali naravno ima dosta propusta koji ce se eventualno ispraviti ako bar pola od vas pristupi pisanju objasnjenja i vodica za isti i za neupucene.

Ja sam svoje odradio, radicu jos ali to sta sam ja uradio smatram za ozbiljno djelo koje je na srpskom i nemam ja nista protiv engleskih ili bilo cijih drugih djela, ali ja sa tim jezikom slabije baratam kao pretpostavljam i vecina. Kome se igra to nek igra ili bilo sta drugo, ako vam je stalo do djela na srpskom pisite pobogu, sta mi tu pricate neke stvari koje su u vecini slucajeva nonsens. Ako vam je stalo do engleskih pisite na engleskom i u oba slucaja dajte neku avanturicu, reviziju, prirucnik bilo sta kao doprinos RPG domacem komunitiju.

SRP ja bih volio da se radi i na ovom i na krcmi forumu i svuda drugo. Awakened izgleda mnogo voli krcmu ali ja nemam vremena trenutno za sve :) imam vec tri cetri foruma koja ne stizem da obidjem dnevno :) bio sam vec na krcmi i pa valjda cu da prezentujem sve to eventualno.

A za saradnike pa uglavnom su to besplatne knjige itd :) mada kazem knjige su 35e tolko mene mjesecno kosta net tako da ja ih ne smatram za mnogo skupim al slazem se da je cifra. Ali ako vam je skupo uvjek imate net verziju.
Last edited by IG on Mon Nov 06, 2006 7:25 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

35e 8O

'Ebote, toliko kosta Vampire: the Requiem. Za koji su crtali Brom, Djurdjevic, Shy i jos desetak umetnika svetskog renomea. I pisali ga ljudi koji su decenijama u poslu. I ima tvrde korice. I tekst koji ne sluzi kao priprema za samoubistvo.

Jesu tebe tukli po glavi ili sta?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

... ](*,) ...
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Klinac nije hteo da se igra matori? 8)

IG, ja sam ti ono za Poni rekao iz najbolje namere, onoliko koliko mogu da istrpim posle tvog omalozavanja mog misljenja i odbacivanja svih saveta koje sam ti dao. Poni ima ogromnu grupu ljudi, i koliko znam, svojevremeno su se zanosili idejom pravljenja Srpskog RP sistema. Nekako da sam na tvom mestu bi ih odmah obavestio.
Last edited by Awakened on Mon Nov 06, 2006 7:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

35e za pet knjiga sve ukupno 750 strana SRPSKI :).

A za poni ok
Last edited by IG on Mon Nov 06, 2006 7:32 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Cuj, mojih postova na ovom forumu ima (ili bi ih bilo da se nije desio onaj crash) verovatno dovoljno da se popuni tih tvojih 750 strana pa ih ne naplacujem 35e.

Mada, mozda ja to gledan na pogresan nacin. Ok, dragi moji Zmajevci, ja mesecno placam Net nesto preko 3000 din. Posto sam dobar covek, zaokruzicu na 3000. Od sada ocekujem da mi toliko plate svi koji su citali moje postove na ovom forumu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Brate ja bih ti odmah dao u keshu samo da je o RP-u, sa tabelama :) i bar meki povez :D
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Mada, mozda ja to gledan na pogresan nacin. Ok, dragi moji Zmajevci, ja mesecno placam Net nesto preko 3000 din. Posto sam dobar covek, zaokruzicu na 3000. Od sada ocekujem da mi toliko plate svi koji su citali moje postove na ovom forumu.
Da si citao sitnu stampu koju drzimo skrivenu u klubskom ormanu, znao bi da su tvoji postovi postali intelektualno vlasnistvo kluba. Znaci, pare Zmaju. Eventualno cu se zaloziti da dobijes procenat. Ili jos bolje, bice ti isplacen autorski honorar kad prodamo odredjen tiraz.

Joj, kakav bi mi reality show od ovoga napravili...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Dodjavola, opet nisam citao sitan tekst! ](*,)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

IG, kada ne razumes kada ti se fino kaze u, kako ti velis, "velikim postovima" evo ti konstruktivne kritike ovako:

-Imas previse nepotrebnih tabela. Eliminisi ih
-Uvod u materiju ti je ocajan, promeni ga. Celog. Iz srzi.
-Ili ne koristi religiju ili je koristi kao osnovnu temu (ovo je neko vec rekao)
-smisli osnaovna i lepa pravila za borbu ap ih onda komplikuj tabelama.

Ako ti ovako jasno napisano nije ocigledno koji su ti propusti u radu na koje ti skrecemo paznju, za svaki sledeci post cu da ti spamujem inbox fotografijama mog stomaka. Razmisli o tome.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Da rekao sam konkretne, prijetnje me ne interesuju, rekao sam religija je nesto normalno sto je sveprisutno pa i u rpg-u, tabela nikad nije dovoljno, uvod je za sada sasvim solidan ko misli da nije neka ga napise pa cemo dio mozda i da objavimo, za borbu sam vec rekao da nikad nije dovoljno tabela.

Znaci da ponovim (ovo je izgleda cest izraz nazalost) ako oce neko da pise ovakve stvari nek pise mi na pm necu ovdje vise da odgovaram na slicne stvari, a ako neko bas ima potrebu da kritikuje nek napise prvo jedan vodic za SRP u kom bi mogao da fino opise RPG seansu i sve sto je potrebno, pa onda moze da kritikuje jer ima stvari koje SU MNOGO PRECE OD TOGA !!! Pronto?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Hahahahahahahahahahaha, al' je Perun izposedovao Bocu 8)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Druga varijanta ako vam se ne pise pm, pisite svoje verzije SRP pravila kao D20 modifikacije sto se pisu npr Iron Heros od Cook-a. Znaci eto pokazite svoje ideje i sredite ih fino i pokazite ili objavite :) pa cu da to sve vidim i ja i ostali i imati svi koristi od toga koji se bave RPG-om.

http://www.montecook.com/cgi-bin/page.cgi?iron-lore
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

IG, SPR bilosta necu pisati nikada. Mogu da ti napisem RPG sistem, ali dodatke za SPR ne. Zato sto enma sta da se pise. Trazio si kritike dao sam ti ih. Ti ih nisi shvatio. Tako da, spremi inbox ili ukloni e-mail informaciju sa foruma :P

@Awakened:
Yeste, isposedovao me je... sav se tresem, koliko je covek pametan doskocio mi je. Svaka mu cast, sada cu da cutim (i da saljem mailove :twisted: )
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Boco, suoci se sa istinom i cinjenicama: 8)

1. Video si celu raspravu i ton kojim je Ig odgovarao

2. Ukljucio si se misleci da ces mu nesto utuviti u glavu

3. On je nastavio po svome cineci tvoje pisanje poruke baceno vreme 8)

4. Pocepao sam se od smeha citajuci njegov odgovor jer je na neki nacin uspeo da nadmasi moja ocekivanja 8)

(A po vremenu postovanja mi se ne cini da je razmisljao mnogo o iznesenim primedbama)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ljudi, dosta vise raspravljanja sa IGom!!!

Ize, najbolje da sledis sopstvenu mudrost, prestanes da citas nase predugacke postove na ovim stranicama, i ostavis nas da na miru raspravljamo o SRPu. Manje nerviranja i za tebe i za nas.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Awakened wrote:Boco, suoci se sa istinom i cinjenicama: 8)

1. Video si celu raspravu i ton kojim je Ig odgovarao

2. Ukljucio si se misleci da ces mu nesto utuviti u glavu

3. On je nastavio po svome cineci tvoje pisanje poruke baceno vreme 8)

4. Pocepao sam se od smeha citajuci njegov odgovor jer je na neki nacin uspeo da nadmasi moja ocekivanja 8)

(A po vremenu postovanja mi se ne cini da je razmisljao mnogo o iznesenim primedbama)
Ako si se ti, o cenjeni GM-u iskidao od smeha zbog toga, bilo je vredno truda. Long live Sorijus!
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

E da, oko predugackih postova - najduzi post (izabran odokativno) je 1129 reci. Totalno me je demoralisalo to saznanje.

PS. Sve ove Perunove arogantne "ja sam napravio sistem, pa makar je i tesko sranje, a vi niste" price me nesto podsetise, pa pogledah, kad ono - tema o WoD dodatku za Beograd je izgubljena zbog mrskih hakera. Bas bedak.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Eto, iznervirali ste Bocu,pa je opet poceo da zamuckuje dok pise :lol: Nije SPR Boco, nego Svjetskojedinstveni Rol Plej- SRP! Ti, bistemnace nijedan :lol: :lol:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

p anisam ja kriv sto mi je jedna ruka brza od druge... da stvar bude jos gora, smenjuju se... recimo danas je leva brza. Kao da rade protiv meen, dam things... :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

m a nemav eze bocomi te potpun oarzummeo.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

8O :? :) :lol: :applause:
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Pa ako vam je tolki gust vi pricajte :) a ja cu da navratim povremeno.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Mislim da vredi izdvojiti, prilicno sam zaprepascen demonstriranim poznavanjem stranih jezika:
IG wrote:Pronto?
Inace, mislim da ovo vazi za vecinu ljudi odavde, al' k'o reko' da krenem od sebe. Ako se vec takmicimo kome je veci (broj objavljenih reci do sada, jelte) mislim da sve sa tim nepotrebnim tabelama nemas deseti deo teksta mojom rukom pisanog koji je bio u ovoj ili onoj formi objavljen. Znaci, Perune, mozes da odbacis moje kritike tek kada objavis jos malcice vise materijala. Do tada, ja sam u pravu i SRP je sranje ;)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Hm da to u snovima, a sta si ti to napisao rpg-related, ja cjenim sve ne brini nisam kao vi ;) znaci ako si ti napisao 7500 a4 strana pa car si iskreno :) jedino recimo cega se ja mogu sjetiti je mozda prevod Discworlda ili talkiena ili tako neceg ali opet to nije cist rpg materijal vec ono vise beletristika, mada i tako svaka cast ko god to da radi isto je carski i u sustini ja to ne brojim po stranama vec mi je i 15 dobrih od jedne price sasvim dovoljno.

Znaci cak i da si napisao sve to u sta ja sumnjam :) hm ma dzaba SRP je stvar koja je ono monumentalna ;), recimo mozda bi gygax ili greenwod ili neko te klase, mogao da kaze lol da je srp smjesan ali pa opet i tada bi on imao neku svoju vrijednost cak i kao takav.

A kritike vase sa zmaja :) pa ja to dozivljavam kao svojevrsni zmaj fenomen koji je mozda i za dublju analizu :D
Last edited by IG on Tue Nov 07, 2006 1:47 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

IG wrote:...SRP je stvar koja je ono monumentalna ;), recimo mozda bi gygax ili greenwod mogao da kaze lol da je srp smjesan ali pa opet i tada bi on imao neku svoju vrijednost cak i kao takav.

A kritike vase sa zmaja :) pa ja to dozivljavam kao svojevrsni zmaj fenomen koji je mozda i za dublju analizu :D
8O ](*,)


lorde molim te zakljuchaj temu.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nije poenta toga bila da imam potrebu tebi da objasnjavam sta sam, koliko i kako pisao (mada nije nemoguce da ima 7500 A4 strana, pogotovo onoliki mfontom pisano) nego da ukazem na imbecilij utvrdjenja da si izvan domena kritike zbog toga sto si nesto pisao. Mada ja ne vidim da je sastavljanje tabela 'pisanje'. Sigurno po laboratorijama ima majmuna koji svaki dan drkaju kucace masine i proizvode slicne sadrzaje.
IG wrote:recimo mozda bi gygax ili greenwod ili neko te klase, mogao da kaze lol da je srp smjesan ali pa opet i tada bi on imao neku svoju vrijednost cak i kao takav.
Ovaj... znas, ja se kao svo vreme nadam da ima neki tracak normalnosti u tebi. Ja sam anarhista, zaista pokusavam da verujem u potencijalne kvalitete svakoga od nas. Ali 'ebiga, sad sam vec siguran da si lud. Nisi pogresno upuceni entuzijasta kao sto se sumnjalo, nisi neobrazovani skriboman nego si brate lud. Takve stvari se lece.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

toliko dugo nisam pisala nista na ovom forumu da sam zaboravila rodjeni username, ali sam za ovu priliku morala da napravim novi nalog samo da izrazim svoju fasciniranost bezbecilijom prvo kompletnog koncepta igre a onda i onome shto autor(?!) pishe kao argumente (?!) na ovoj temi :!:

od kad je broj strana argument za kvalitet? kako neko ko ne zna engleski chita knjige za rpg? da li je iko pokazao ikakvo interesovanje za ovu bizarnost (u smislu da igra, a ne da se kao vecina chudi shta se tu zapravo desilo)
i na kraju, jel bio neko do sad dovoljno dobrodushan da udeli 35e za ...ovo?
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Turbo jel da :) pa mogu i ja da kazem da sam napisao milion brate strana i da se tako dokazujem, al da ih ne navedem da se to ne zna. A za lijecenje :) to je vec prica za amatere, a ja iza SRP-a stojim i tvrdim da je to vrh djelo, i da do sada niko u ovoj zemlji nije nista slicno uradio osim mozda nekolko djela koje necu da spominjem da se ne bi ponavljao, uz sve mane koje smo vec prezvakali x puta.

Znaci ako mislite da su vam tabele nepotrebne ne koristite ih, ako mislite da srp nema dobar sistem za fight ne koristite ga, ako mislite da srp nema buducnost zaboravite ga.

Mislim ne znam sta da kazem vise na kritike ove vrste osim eto bavite se cime se bavite i sve sto ste eventualno procitali u srp-u gledajte da nikada ne upotrebite jer je to nesto sto je predpostavljam daleko ispod onoga na sta ste navikli i ispod vaseg nivoa kvaliteta u RPG-u.
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

ova diskusija visse ne vodi kreativnoj razmjeni ideja
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
Locked

Return to “FRP/RPG”