Kritike SRP-ovog sistema

Moderator: Moderators

Koje je vase misljenje o SRP-u?

Sistem je smece, i zao mi je sto sam protracio vreme citajuci ga
16
67%
Sistem je los, ali ima par momenata koji se vrede reciklirati
2
8%
Sistem je dobar, ali postoji jos stvari koje treba popraviti
1
4%
Sistem je odlican, elegantan, seksi, prasi medju zvezdama, iznad svega sto su forumske drkadzije uradile u zivotu
5
21%
 
Total votes: 24

User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Da da, mene mnogo toga oko SRP-a interesuje sto zaista zelim dizajnere sistema da pitam. Posto nisam celu knjigu procitao, bas bi me na primer zanimalo koje to mehanike koriste velicinu sisa kao faktor.

Al' necu da razbijam napeto iscekivanje predavanja otkrivanjem bas svih pitanja :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Pa eto super, sansa da se upoznamo, druzimo i kreativno povezemo. :)
Image
mrki

Post by mrki »

Sadrzaj ove igre (elektronskog izdanja, barem) je amaterski i izuzetno niskog kvaliteta - cak i za standarde amaterskih RPG-ova.

Autora treba pohvaliti i cestitati mu na ulozenom trudu i na tome sto je uspeo da dotera projekat do stampe. Ovo je samo po sebi uspeh koji ne treba potceniti. Takodje valja pohvaliti smirenost sa kojom se nosi sa jetkim kritikama. (Jesu one najvecim delom tacne, ali su ipak i vrlo, vrlo ostro formulisane, cesto zajedljive, a tu i tamo i uvredljive.)

Ovo, medjutim, ne cini sam sadrzaj igre nista boljim, niti oslobadja autora odgovornosti za detinjasto odbijanje celokupne kritike.


Recimo da na svetu ima par stotina hiljada* igraca, aktivnih ili bivsih. Vecina njih su igrali jednu-dve, mozda tri razlicite igre. Takodje, vecina njih je vremenom razvila neka kucna pravila.

Od njih, par desetina hiljada* se na kraju nije zadovoljilo prepravljanjem postojecih sistema, nego su krenuli da prave svoje, pocevsi od onih kucnih pravila. Ovi sistemi su cesto nakaradni, ograniceni i orijentisani na neke detalje koji se igracima nisu svideli u objavljenim igrama koje su igrali. Obicno se najveci deo sistema sastoji od nezapisanih pravila koje naprosto znaju svi iz te konkretne grupe, povremeno menjaju prema potrebama igre i dopunjuju pisanim pravilima (sa tabelama, statistikama novih "klasa", cime vec).

Od njih, par hiljada* se odvazilo da objavi svoje kucne sisteme na internetu. Po pravilu, ovi ljudi su pokusali da sistematizuju svoj interni sistem da bi bio pristupacan autsajderima, i po pravilu su u tome samo polovicno uspeli; cesto zato sto se ispostavilo da je taj posao manje zanimljiv od samog eksperimentisanja s pravilima. Po pravilu su ti sistemi, tako objavljeni na internetu, vrlo nerazumljivi i potpuno neigrivi i beskorisni, i to nije jasno onima koji su ih pisali jer u njihovim grupama funkcionisu savrseno. Naravno, po pravilu propustaju da objasne stvari koje autori podrazumevaju da svako zna ili rado isto kao oni.

E, od njih, par stotina* cak objavi svoje sisteme na papiru.

Ovo se stalno desava! Stalno i svuda! Samo eto ljudi koji objavljuju ove sisteme nisu isti oni ljudi koji znaju da se to stalno desava, nego oni koji nemaju perspektivu koja bi im dozvolila kriticku distancu prema sopstvenom radu i misle da su stvarno napravili nesto odlicno. (Jer, eto, radi super kad oni igraju s ortacima. Da ne kazem da ljudima udari u glavu onaj super osecaj kad nesto prvi put objave na papiru, vide svoje ime i plod svog rada.)

* Ove konkretne brojeve shvatite kao pesnicke ilustracije, a ne rezultate dugogodisnje serije doslednih istrazivanja.


I to se i sad desilo. Meni je drago sto je odstampana igra na srpskom, i nadam se da nece privuci preteranu paznju kojom bi odbila potencijalne igrace od buducih igara. Prvi macici se cesto u vodu bacaju, i hvala autoru sto nam je pokazao koliko je sasvim moguce objaviti igru kod nas i na neki nacin odskrinuo vrata. (Verovatno jos nekolicini losih igara, ali boze moj.) Ne verujem da su prve domace igre u Britaniji, Francuskoj i Svedskoj bile remek-dela.


Sagledajte SRP u pravom svetlu: to je jedan set amaterskih, kucnih pravila. Autor je sigurno imao ambicije da ga poredi s uspesnim komercijalnim igrama (uvek imaju takve ambicije!) ali to ne znaci da i vi morate da ga poredite s njima.

Ja cu rado doci u Dom Omladine. Pozvao bih sve druge koji dodju da budu dobronamerni i ne upropaste autoru prezentaciju. Ako predstavi svoju igru kao nesto izvanredno i nadgenijalno, zasluzuje da bude oboren sa par sustinskih argumenata. Ali ako ne obeca kule i gradove, nemojte da izgazite njega i njegovo delo.

Najvernija publika neupotrebljivim RPG polu-sistemima su zajedljivi pljuvaci koji se kace za svako pojedinacno sitno pravilo ili detalj koji ne stima (i koji cesto i sami prave slicne sisteme). Ne postajte takvi ljudi, to je tuzno. Kad je nesto sustinski lose (kao SRP) dovoljno je da stalozeno ukazete na lose fundamente.

Autoru bih predlozio da se, ako mu ostane volje da se ovim i dalje bavi, upozna sa raznovrsnoscu igara koje postoje u 2006. godini.


(I da me ne bi neko pogresno shvatio: ima odlicnih amaterskih sistema, "amaterskih" utoliko sto se njihovi autori ne bave profesionalno dizajnom igara. Ali to je druga vrsta amaterizma, ti sistemi nisu samo istresena necija kucna pravila i ne upadaju u onu kategoriju koju sam opisao.)

Mrki
novopridoslica

edit: lapsus tastaturae
Last edited by mrki on Wed Nov 22, 2006 6:20 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Care... kakav prvi post. 8O

Dobrodosao na forum! :)
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
mrki

Post by mrki »

Hfala, hfala! :oops:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Fin post, samo ocigledno nemas iskustva sa Gulanom.
СРП има традицију развоја кoja датира од 2001 године и за сада је то систем за игру улога прилично развијен и на завидном нивоу.
Cisto da se stave stvari u perspektivu. Mislim, on o ovome prica godinama i osim par "Hehe, pise igru. Mukica." komentara niko se nije posebno osvrtao. Sve dok nije odlucio da predstavi ovo kao Drugi Dolazak Isusa i jos usput zakljucio da samo Gygax moze nesto da mu prica o kvalitetu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ma ok ljudi vi ste mnogo pametni na prici ali kad treba nesto da se uradi tu mi nesto ne ide bas, ja ne znam da je iko u ovoj zemlji ista uradio mnogo vise od amaterizma i ponekog fanzina. Mislim ne znam po osnovu cega ste tolko iskusni i drugima djelite savjete. Eto jedni DG sto je pomalo krenuo, ali to sam vidjao vec i uglavnom ljudi odustaju jer nemaju snage da izguraju stvar do kraja, pa cak ni obicnu avanturu da npr objave.

Znaci ja cjenim vase argumente i sve to ali ne mozete da mi pricate nista sve dok mi ne pokazete vase knjige sa kojima bih ja to mogao da poredim, naravno SRP ima propusta ali i DD i bilo koji sistem nije bez toga. Ne mozete da se dicite nekim kvalitetnim sistemima sa zapada, posto oni nisu vase djelo, a pored toga iza toga stoje velike ekipe i ljudi koji se time bave 30 godina i imaju tradiciju rada i stvaranja. SRP nema tolku i nije tolko razradjen ali eto posto nasa scena nema nista domace ovo je to sto je. Ja kapiram da ljudi vecinom misle da je Mercedes mnogo bolji od Yuga ali nasa prozvodnja je to :). Do tad "uzivajte" u tome sto imate :), i gledajte da ako mozete napravite mercedes.

E da i jos jedna stvar od sada me uopste ne zanimaju sistemi koji nisu na sprskom mozda samo informativno :) jer nisam englez i ne znam engleski. Zato nemojte da mi navodite mnogobrojne sisteme koje ja ne razumjem, kao predpostavljam ni vecina obicnih ljudi.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Znas sta covece, mi smo pokusali lepo, uljudno i razumno da ti skrenemo paznju da ti sistem ima propusta. Da ti ima mnogo propusta. Nemamo nista protiv tvoje inicijative da izdas prvi RPG sistem na srpskom. Ne svidja nam se sta si uradio jer smatramo da nije igrivo, cak smo ti dali i konkretne razloge zasto mislimo da nije igrivo i na sta bi trebalo da obratis paznju.

ALI TI KO PIJANA BUDALA SLUSAS SAMO SVOJ GLAS! Izvini na dranju, ali covece, mi stvarno zelimo da ti damo konstruktivne savete a ne da te sprecavamo u tvom poslu. I mi smo deo populacije kojima ti treba to da prodas, da se izrazim zargonom koji bi iskoristio jedan ekonomista mozda, i treba da nas ubedis da je tvoj proizvod dobar kvalitetani valjan, i da ima mesta za napredak. ALI to se NE RADI tako sto nam objasnjavas da ti znas najbolej a da mi ne znamo nista jer nismo nista objavili. U ovoj zemlji svako moze da objavi knjigu. Eno, legija je objavio knjigu. To ne znaci da svako ko izdaje knjigu je sposoban da daje konstruktivne kritike na iste.
Ovde ipak doalzi malo probranija populacija rpg igraca. Igraca sa iskustvom i u igranju i u stvaranju. Prvo nemas pravlo da njih omalozavas tako sto ces reci da njihova kritika nije vredna tvog slusanja jer nisu nista izdali. Drugo, nije fer neposlusati ih samo zato sto mislis da te zezaju. Pogledaj malo dalje od svog nosa neki pit.

Moderatorima, ja se izvinjavam za rant, ali ovako glupog i zatucanog coveka jos nisam video. Ko mi kriv sto imam strpljenja pa POKUSAVAM da mu objasnim da mi zaista zelimo da mu pomognemo a ne da mu odmognemo...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Kako moze da me kritikuje neko ko nije ni procitao SRP knjige a kamoli igrao. A evo sta su ljudi rekli o takvom kritikovanju, u osnovi neko ko ne moze da napise ni avanturu a moze da prica kako nesto nije dobro

Egotism is nature's compensation for mediocrity.
Author: L.A. Safian

Only mediocrity can be trusted to be always at its best.
Author: Sir Max Beerbohm

Great innovators and original thinkers and artists attract the wrath of mediocrities as lightning rods draw the flashes.
Author: Theodor Reik

Mediocrity requires aloofness to preserve its dignity.
Author: Charles G. Dawes

In the republic of mediocrity, genius is dangerous.
Author: Robert G. Ingersoll

There is nothing so useless as doing efficiently that which should not be done at all.
Author: Peter F. Drucker

Mediocrity is climbing molehills without sweating.
Author: Icelandic Proverb

Only the mediocre are always at their best.
Author: Jean Giraudoux

Not doing more than the average is what keeps the average down.
Author: William M. Winans

Some men are born mediocre, some men achieve mediocrity, and some men have mediocrity thrust upon them.
Author: Joseph Heller

Over and over again mediocrity is promoted because real worth isn't to be found.
Author: Kathleen Norris

All good is hard. All evil is easy. Dying, losing, cheating, and mediocrity is easy. Stay away from easy.
Author: Scott Alexander

Mediocre men often have the most acquired knowledge.
Author: Claude Bernard

Not doing more than the average is what keeps the average down.
Author: William M. Winans

The success of many books is due to the affinity between the mediocrity of the author's ideas and those of the public.
Author: Nicolas Chamfort

Mediocrity knows nothing higher than itself, but talent instantly recognizes genius.
Author: Arthur Conan Doyle

Mediocrity obtains more with application than superiority without it.
Author: Balthasar Gracian

We must overcome the notion that we must be regular. It robs you of the chance to be extraordinary and leads you to the mediocre.
Author: Uta Hagen

The appearance of a single great genius is more than equivalent to the birth of a hundred mediocrities.
Author: Cesare Lombroso

Getting ahead in a difficult profession requires avid faith in yourself. That is why some people with mediocre talent, but with great inner drive, go much further than people with vastly superior talent.
Author: Sorphia Loren

Jealousy is the tribute mediocrity pays to genius.
Author: --fulton J. Sheen

A steady salary is an invitation to mediocrity.
Author: Anonymous

Mediocre men often have the most acquired knowledge.
Author: Claude Bernard

The very minute a thought is threatened with publicity it seems to shrink towards mediocrity.
Author: Oliver Wendell Holmes

In this country we encourage "creativity" among the mediocre, but real bursting creativity appalls us. We put it down as undisciplined, as somehow "too much.".
Author: Pauline Kael

There is real magic in enthusiasm. It spells the difference between mediocrity and accomplishment.
Author: Norman Vincent Peale

Great innovators and original thinkers and artists attract the wrath of mediocrities as lightning.
Author: Theodor Reik

Sometimes I worry about being a success in a mediocre world.
Author: Lily Tomlin

Everything I've ever done was out of fear of being mediocre.
Author: Chet Atkins

People who are unable to motivate themselves must be content with mediocrity, no matter how impressive their other talents.
Author: Andrew Carnegie

"Mediocrity" doesn't mean average intelligence, it means an average intelligence that resents and envies its betters.
Author: Ayn Rand

The general tendency of things throughout the world is to render mediocrity the ascendant power among mankind.
Author: John Stuart Mill

A mediocre idea that generates enthusiasm will go further than a great idea that inspires no one.
Author: Mary Kay Ash
Last edited by IG on Wed Nov 22, 2006 8:22 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Gulane, dete. Evo sporo cu ovo kucati, ti sporo citaj, pa ti se mozda nesto objasni.

Tvoj SRP jedino sta je postigao je do sada vec trocifren broj ljudi koji se smeju kad se to spomene. Razmenjuju se iskustva ko je tabelu za sta nasao. A to sta ti smatras 'amaterizmom' (jako cudno jer ti sigurno ne zivis od SRP-a pa da bude profesija po sredi) je upravo ono zbog cega kod nas postoji RPG. Klub Zmaj je doprineo popularizaciji RPG-a nezamislivo vise nego tvoji jako losi pokusaji sklapanja recenica punih skracenica. Beograd ima sigurno pedeset ljudi koji su zasluzniji za razvoj RPG-a vise od ovog tvog zvrljanja. Evo Kirgan na primer, covek koji sasvim sigurno nije napisao svoj sistem (osim ako to nije radio u tajnosti?) i kojeg cak nikad u zivout nisam licno ni upoznao, je sigurno zasluzan za vise ljudi koji su odlucili da probaju 'taj RPG' samo zbog prica o njegovim razlicitim 'poduhvatima' nego sto ce ikada sesti da procita tvoj SRP. Pa sve i da ga dzaba delis na buvljaku.

Kada bi se sakupile avanture koje su vodjene na turnirima u Zmaju (bez obzira sta ja mislio o konceptu turnira u RPG-ovima), dobio bi materijal o kojem mozes samo da sanjas. Da i ne pricamo o tome sto deca u osnovnim skolama imaju bolju konstrukciju recenice od onoga sto ti stavljas u svoje knjige. To sto si seo nesto da radis, i sto sada imas 750 (ili tri hiljade) strana djubreta nije dokaz da si ti nesto postigao. Osim sto si napravio vic koji ce se prepricavati generacijama.

I molim te nemoj ono sta ja palamudim o mom vidjenju RPG teorije da stavljas u istu kategoriju u kojoj je SRP. Nit' mislim da ce to biti nesto bitno, nit' mislim da bi to ljudi trebalo masovno da igraju.

Konacno, zasto ti mislis da iko treba nesto da radi po pitanju stvaranja bilo cega za RPG? Znas, vecina ljudi ima, ono, razna interesovanja u zivotu. Po pitanju kojih nesto rade u globalu. Onako gluposti radi zavrsavaju fakultete, zaposleni su, odrzavaju sajtove (na primer, ovaj na kojem trenutno pises) i generalno se zanimaju razlicitim hobijima. I sve skupa tako polu-zaintersovani za RPG mogu tebi da drze casove posto je bolno jasno da jedino sta znas o to jvrsti igara je da se tu bacaju neke kockice i postoje tabele. Druga edicija D&D-a, pisana '89. godine, ima nezamislivo naprednije koncepte od tvojih tabela.

I za kraj, ako vec ne znas engleski (nije da ti srpski ide od ruke, al' boze moj), odakle ti predstava sta moderni RPG predstavlja? A da, nemas je. Nema veze.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Gulane, procitao sam tvoj SRP. Da nisam, ne bih nista ni pricao ovde. Za razliku od tebe, ja nesto prvo procitam, prostudiram, salsusam, izvagam. Pa tek onda dajem sud.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Molba svima - prestanite da pokusavate IGu tj. Gulanu bilo sta da objasnite! Jednostavno ne ide... Postedecete covecanstvo brojnih suza...

Jos nesto - zasto bi iko citao bilo sta sto je on napisao kada ni on sam to ne cini (v. prethodni njegov post)?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ti dg-e stvarno ne znas sta pricas, ja sam u rpg-u preko 10 godina i igrao sam sa i vodio vise od 30 ljudi. Ako nekoga ne zanima rpg to je vec druga stvar, sto se mene tice svako nek radi ono sto voli i moze ili mora.

I ne interesuje me engleski, vec srpski. Znaci ono sto je na srpskom to smatram vrijedno moje paznje i razrade. Engleski mogu da pogledam ali ne smatram da mogu da pisem na engleskom ali posto si ti izgleda mnogo dobar u tome sigurno si napisao gomile knjiga koje eto neces da pokazes. Ili si ipak tesko u stanju da sastavis vic koji je makar i na 750 stranica.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

E gulane,gulane...
nista ti ne shvatas.
Poenta je koliko si napredovao, a ne koliko si dugo tu.
Ej, bre, 10 'dina i trijes ljudi. Pa nisu ti to ribe pa da se falis. :roll:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

To je samo radi infoa :) ja nekoga ko je u rpg-u deset godina ne mogu da ne postujem, ocigledno ovdje toga fali, mislim moze da dodje neko i ko igra tek godinu dana i da se stavlja u ravnu poziciju sa starijima.

A odgovor zasto treba da bilo ko radi nesto na rpg-u dawngreeteru jeste da primitivizam ne bi vladao u toj oblasti a i recimo i ovo, pored ostaloga sto sam stavio u gornjem postu sa ovim citatima

Everything I've ever done was out of fear of being mediocre.
Author: Chet Atkins

People who are unable to motivate themselves must be content with mediocrity, no matter how impressive their other talents.
Author: Andrew Carnegie
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Deset godina i trideset ljudi! 8O
Pa ti si neki guru, majku mu! 8O

E, izvini. Nisam znao da je situacija tako ozbiljna. Evo, sada se klanjam tvojoj velicini posto ja igram RPG-ove svega petnestak godina.

Apropo mojih fiktivnih spisanija, kliknes na ovu lepu animiranu slicicu u mom potpisu i vidis dva puta nedeljno update-ovane tesktove koje u proseku zadnjih par meseci izmedju 60 i 70 ljudi dnevno pogleda. Zaista nemam neku zelju sa tobom da se takmicim kome je veci, ali posto vec peti put potezes takve stvari...

I, ajde molim te nemoj vise da se razbacujes citatima. Stvarno pocinjes da izgledas pateticno. Pardon, pateticnije.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

Meni su citati "poslovica" vr' teme :lol:
probajte da ih citate i mislite na SRP, super je :)

samo me zbunjuje kako je autor protumachio njihovo znachenje kad kaze da ne zna engleski...a i ne zanima ga nishta shto je napisano na tom jeziku ?!
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

8O :) :o :D :lol:

Ovu temu treba uvesti kao tretman za sve depresivne ljude... I samoubice...

Koji fleš!
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ja sam ovu temu sacuvao u posebnom folderu koji je brizljivo skrajnut na najsvetiji deo HDDa. K'o velim sta ako opet izbije neki kurslus, pa ceo forum rikne.
Last edited by Gassalasca Jape on Thu Nov 23, 2006 1:13 pm, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa ljudi znate da ova tema mene silno zabavlja ali toliko samozaljubljenosti bez osnova BRATEEEEEEEEEEEEEEE a zasto niko nije izdao pre tebe to je zato sto nisu bili spremni da stampaju nesto sto je lose i da jesam probao praviti svoj sistem od kog sam kasnije digo ruke ne zato sto je los nego zato sto nije dovoljno dobar (a bio je bolji od ovog tbog mada to i nije bas neki domet iskreno govoreci a da te interesuje savet pogledao bi 1 moj prethodni text oko testiranja i razgovora a ne cucanja(i cutanja) u uglu kad se pojavis u Zmaju a i ja sam se silno iznenadio kad si stavio svoje slike svativsi da te znam kao osobu koja ni sa kim nije pricala na moje oci sem mozda sa Oliverom dok si razgledao figure podvlacim MOZDA )a ako oces sistem na srpskom onda koristi srpska imena i za monstrume a ne posrbljeni engleski sto bi se slozio sa kolegom dosta citata na eng za nekog ko ga ne zna inace svi koji me znaju znaju koliko mrzim da pisem a sad razmisli koliko si preterao kad sam se ja raspisao DZABA SLEPCU OPISIVATI BOJE KAD ON VIDI SAMO CRNO :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Gulane, cestitam. Uspeo si iz Kirgana da izmamis do sada najduzu recenicu u istoriji ovog foruma. Dvestotine i jedna rec. Kirgane, novi rekord, cestitamoooo :lol: :lol: :lol: :lol:

A sa razielom se slazem, posle ovog coveka su mi zivci kao od konoppca. Mogu da radim i na hot line-u za nezbrinutu i maltretiranu decu, docice mi kao razgovor sa intelektualnim bicima :wink:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, ova tema je bila narocito zgodna da upoznam neke ljude u vanrednim okolnostima i da saznam neke detalje iz njihova zivota:lol: :lol: Sta sve nisam naucio citajuci ove poslednje kritike:

1. Potkozni, kada se iznervira, gotovo da ne muca na tastaturi :lol: :lol: :lol:
2. DG nikada nije upoznao Kirgana 8O 8O 8O Shocking!!! DG, pothitno da si propust svog zivota ispravio, a ako treba, utanacicemo ti upoznavanje sa Urbanom Legendom :lol: :lol: :lol:
3. Kirgan, iako i dalje jako ne voljan da koristi tacke, zareze i ostale trice i kucine, kada ga isprovociraju pocinje da smisleno i rezonski postuje/razmislja :lol: :lol: :lol:

I jos nesto- pozdrav novom clanu i cestitke za lep tekst koji je napisao- umerenost i odmerenost iznad svega. Mislim da bi mnogima ovde trebalo da posluzi kao primer za nacin na koji se treba ophoditi prema svojim sagovornicima uopste. Da me neko pogresno ne shvati i ne plane, pa da flejmujemo do besvesti- ovde se postuju kritike sistema i tako treba da bude, a moja poslednja opservacija je na globalnom (forumskom) nivou, sto se tice ponasanja.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

'Bo te, nema me dva dana a vi zaflejmujete forum. Damn. Nema poente prepirati se sa perunom, ima covek kozu kao nosorog...
ALi ja sigurno dolazim na beokon, zaljan da vidm "izlaganje" naseg forumskog druga. Ko ima kameru neka obavezno donese, pa to cemo deci da pokazujemo, stvaranje srpskog FRP-a, po IG-u :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

E super DG pohvale, bas zanimljivo ja sam to gledao al sam mislio da rade neki Ameri :), a za Kirgana jeste ja sam taj, nisam igrao wh i dolazio sam tamo cesto ako se dobro sjecam dok je klub bio u Koce Kapetana, mislim da smo se cak i rukovali :).

Ma ok ljudi svako ima svoje misljenje :) neko voli da pise na engleskom neko na posrbljenom, vidimo se gore, i meni se vise ne pise.

I da rekao sam da me ne interesuju rp-ovi na engleskom, nisam rekao da ne znam engleski. Eng znam prosjecno ali ga ne koristim ako ne moram.
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

IG wrote:...Ma ok ljudi svako ima svoje misljenje...
hteo si da kazesh da svi manje-vishe delimo jedno mishljenje? ](*,)
samo se nadam da ce i ova tema biti zakljuchana posle "promocije" :pray:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

neko voli da pise na engleskom neko na posrbljenom
posrbljenom? Hm, ne lici na gulana koji je stvarao srpski rol plej.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nekome se ovo svidelo dovoljno da ufati sliku, pa k'o reko' steta da propadne:

Image
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

IG wrote:E da i jos jedna stvar od sada me uopste ne zanimaju sistemi koji nisu na sprskom mozda samo informativno jer nisam englez i ne znam engleski. Zato nemojte da mi navodite mnogobrojne sisteme koje ja ne razumjem, kao predpostavljam ni vecina obicnih ljudi.
Dacu neki komentar na ovo, cim mi mozak procesira neverovatnu kolicinu pogresnog koju je ovaj thread prikupio kroz poslednjih par dana.[/b]
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Post by Bloodsucker »

Прочитао сам овај ваш СРП и могу вам рећи да ме је понајвише потсетио на комунизам.Само ми је жао што не могу да стегнем руку овом великом човеку
и комунисти, Перуну, што нам је подарио ово велелепно дело које ће, несумњиво ући у лектире основних и средњих школа попут других великих дела, сличне тематике, као што су ''Орлови рано лете'' или ''Не окрећи се сине''.Жив био Перуне, хероју нове пролетерске револуције!

Image
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

u jeku predispitne dokonosti, skinula sam SRP, a iz josh vece dokonosti, prochitala sam
"uputstvo za upotrebu"

pa kaze:

Pred vama je svih 5 do sada objavljenih SRP knjiga. Ovo je e izdanje koje to sve isto sadrzi samo je malo promjenjen stajling.

Kada se knjiga otvori sa desne strane imaju bookmarki i pomocu njih je navigacija dokumentom laka. Sve sto je potrebno uciniti je kliknuti na sadrzaj zeljene knjige, a zatim na sadrzaju kliknuti na zeljeni naslov da bi se vidjela odredjena strana.

Srecan rad i igranje uz SRP e knjige.

Milos Gulan 27. Oktobar 2006.
Image

jel imao ovaj zlochin nad papirom lektora? kakva kolichina nepismenosti 8O
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Bloodsucker wrote:Прочитао сам овај ваш СРП и могу вам рећи да ме је понајвише потсетио на комунизам.
Ali, ali...
"Треба рећи да можда срп подсјећа на комунизам али у суштини са њим нема никакве везе осим што можда рецимо енглеска ријеч комунион значи причешће, заједница (вјерска) која као појам може да се прихвати."
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Post by Bloodsucker »

Не дај се Перуне, ови капиталистички пси желе само да пљују по твом грандиозном делу притом машући наоколо својим фенси страњским рулбуковима и шта-ти-ја-знам...Само истрајно!
Ево, а ја ти обећавам, да ћемо партија и ја направити табелу у твоју част.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa sem toga draga kolezinice u shoku nepismenost nije tu najveci greh a ti stvarno uspe da zaboravi svoj user svaka cast mislim da ovo dodje neka kritika ovom forumu :wink: 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

nisam imala sta da pisem, samo sam citala, nisam se logovala, i eto :)

a znam da je nepismenost ovde najmanji problem, ali reko' aj da dam neku objektivnu zamerku (osim sto se svi smejemo odsustvu smisla, logike i zdravog razuma...sto nekom moze i da se dopadne, pa mu dodje subjektivno)

inace, nova zanimacija: bacanje kockica do iznemoglosti u cilju dobijanja suludih imena iz SRPovskih tabela- imena :)
657-658 Новка, 659-660 Његосава, 661-662 Његослава, 663-664 Обрадинка, 665-666 Обренија,760-761 Разуменка, 762-763 Рајка, 764-765 Ранђија...
ili "gradjenosti"
Прво се одређује за струк јер је он најужи иако се уписује тек послије груди и да би одредили величину бацамо прво К100 бацање за величину струка на првој табели, а потом два пута на другој да би одредили величину груди и кукова
:lol:

evo necu vise, casna pionirska
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Post by Bloodsucker »

Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ovo je najbolji thread na svetu, a i sire.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Image

Ideologija je jedna! Mi druzjam.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Image

EDIT: Ipak je ova varjanta bolja :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Seca li se neko ovde onog letka mrskog antikomunistickog OTPOR-a? Ono, "postujem izbornu tisinu: JEDVA CEKAM DA NEDELJA DODJE"

E, tako se nekako sad osecam 8)

PS. Imam osecaj da je hvaliti se SRP-om jer "niko drugi to jos nije uradio" je nalik na hvalisanje nekoga ko je kenjao u Terazijsku cesmu jer "niko drugi to jos nije uradio". Ono, care, istina je, niko nije, ali za to ima razlog, a ti si se prosrao u javnost...
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

posle tih slika gore kategorija "male zivotinje DRUGA" je mnogo jasnija

Image


mala zivotinjo, druze!
druze mala zivotinjo!
mali druze zivotinjo!

Image
Last edited by Killing Joke on Sat Nov 25, 2006 1:57 am, edited 2 times in total.
Locked

Return to “FRP/RPG”