40K RPG

Moderator: Moderators

Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: 40K RPG

Post by Gassalasca Jape »

A brat bratu ni patike sa svetlecim djonovima nije vise tako lako nabaviti.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: 40K RPG

Post by Awakened »

Samo brat moze znati taj bol brate.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Ako ima ška-čka, ako ima čuka-čuka
Evo ruka

Ali ako nema ška-čka, ako nema čuka-čuka
Bruka.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: 40K RPG

Post by Ko, jel' ja? »

Dawngreeter wrote:Ako ima ška-čka, ako ima čuka-čuka
Evo ruka

Ali ako nema ška-čka, ako nema čuka-čuka
Bruka.
:lol:
Shmele car :lol:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: 40K RPG

Post by Dzon Vejn »

Awakened wrote: Pustite coveka da ima svoja ubedjnja, ili ako se raspravljate, raspravljajte se sa njim argumentima, a ne kao sa Gulanom.
Sa Gulanom se raspravlja samo u palacinkama i bureku :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

argumentovano?

da li je argument retji "protagonisti mogu umreti od jednog metka" ? to nije argument, to je lichna preferencija.
da li je argument "igrachi nemaju shansi da prodju bilo kakav kontakt sa Haosom bez vetjeg bedaka" ? mozhda, ali ti ne igrash nekog uber nabudzhenog baju, ti igrash neshto zajebanijeg choveka od proseka. ono shto bi obichnog choveka ubilo tebe samo malo jache oshteti, a ono shto bi obichnog choveka oteralo na lomachu / ludaru se tebi rachuna kao d10 insanity/corruption poena.

onaj whine za psykere netju ni da spominjem, jer psyker spashava ekipu isto kolko je i bedachi tom drugom tabelom... samo treba pametno koristiti te motji, a ne itji logikom "maksimizuj DPS". samo tju retji "neko te je gadjao granatom a ti imash spectral hand" ili Forget Me ...

setjam se da je i char generation bio spominjan kao "losh" zato shto moraju da se bacaju kockice redom. meni je to bash super, s'tim shto sam ja uvek jednu manju modifikaciju, a to je da se posle onog rerolla (koji se dobija defaultno) bilo koja dva stata mogu swappovati, chisto da bi likovi bili ekstremniji (i da ne bi imali "problema" da neko igra tech-priesta sa intom 27)

rasprave argumentima "e ovo ne valja" - "e to bash valja" su glupave. meni sa chini da DH verno oslikava 40k prirodu, a to je "ako ne pazish shta radish - mrtav si, a ako pazish - mozhda prezhivish da sluzhish Emperora i sutra" ... kome se to ne svidja, mozhe da igra Scion ;)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 40K RPG

Post by bojan »

Shark wrote:argumentovano?

da li je argument retji "protagonisti mogu umreti od jednog metka" ? to nije argument, to je lichna preferencija.
Opet gresis u terminologiji - to je cinjenicno stanje. Koje moze nekome da se dopada ili ne dopada, i time da takodje postane i preferencija, ali nikada nece prestati da bude cinjenicno stanje.
da li je argument "igrachi nemaju shansi da prodju bilo kakav kontakt sa Haosom bez vetjeg bedaka" ?
Isto kao i prvo. Igraci nemaju razumnu sansu*** da prodju kontakt sa haosom bez bedaka. Sto je opet cinjenica, koja se nekome moze, svidjati (meni), a nekome ne (DG-u).
setjam se da je i char generation bio spominjan kao "losh" zato shto moraju da se bacaju kockice redom. meni je to bash super, s'tim shto sam ja uvek jednu manju modifikaciju, a to je da se posle onog rerolla (koji se dobija defaultno) bilo koja dva stata mogu swappovati, chisto da bi likovi bili ekstremniji (i da ne bi imali "problema" da neko igra tech-priesta sa intom 27)
O cemu ne vredi raspravljati, jerbo cu ja recimo dati svakome da ima statove kakve hoce dokle god je to meni razumno. A da je sistem blago cudan - jeste.
rasprave argumentima "e ovo ne valja" - "e to bash valja" su glupave.
Neko, ne mogu se sada setiti ko wrote: ja ionako imam stav da posle '90ih nishta dobro izashlo nije... muzika, filmovi, stripovi.... sve to bledi u poredjenju sa 90im i ranije
...meni sa chini da DH verno oslikava 40k prirodu,
[/quote]
Sto niko ne spori, cak ni DG.
a to je "ako ne pazish shta radish - mrtav si, a ako pazish - mozhda prezhivish da sluzhish Emperora i sutra"
Sada, to je TVOJE vidjenje 40K sveta.
... kome se to ne svidja, mozhe da igra Scion ;)
Sto ima veze sa temom kako, osim da kazes da volis/ne volis Scion?

***Razumna sansa - kada u dovoljno velikom broju slucajeva imas dovoljno mali procenat sranja.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Shark wrote:ti ne igrash nekog uber nabudzhenog baju, ti igrash neshto zajebanijeg choveka od proseka.
Ovo je potpuna neistina. Samo najbolji od najboljih bivaju izabrani od strane Inkvizitora da bi mogli biti funkcionalni sa jako malo ili nimalo nadgledanja i da bi sami mogli da resavaju probleme od kojih zavisi dobrobit citavih svetova. A onda se povrh toga jos dodatno treniraju pre nego sto izadju na teren.

Inace, ovde negde se krije jos jedna neizrecena kritika Dark Heresy - igra je nepotpuna. Nudi samo i jedino mogucnost igranja likova koji rade za nekog inkvizitora. Od svih tih svekolikih svetova i nebrojeno mogucnosti, rasa, ogranaka igracima tacno nijedan nije pristupacan. Mozda se ispravi tokom vremena (male su sanse da ne namlate jos para na posebnim knjigama za svaku poslednju WH40K ideju), ali osnovna knjiga vise lici na neki dodatak za Inkviziciju nego na osnovnu knjigu za neki simulacionisticki RPG.
Shark wrote:setjam se da je i char generation bio spominjan kao "losh" zato shto moraju da se bacaju kockice redom. meni je to bash super, s'tim shto sam ja uvek jednu manju modifikaciju, a to je da se posle onog rerolla (koji se dobija defaultno) bilo koja dva stata mogu swappovati, chisto da bi likovi bili ekstremniji (i da ne bi imali "problema" da neko igra tech-priesta sa intom 27)
E sada si izmislio rupu na saksiji. '90. godine smo i mi tako smisljali kako dobiti smislene rezultate u AD&D char creation procesu. To je bilo pre prebroj koliko godina.

OK je sto se tebi to svidja, ali argument je na nivou ljudi koji su entuzijastiza 30 godina stare automobile. Super sto oni to vole i super sto su nabudzili motor, ali vec decenijama se prave bolji.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: 40K RPG

Post by Ko, jel' ja? »

...
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: 40K RPG

Post by CirKhan »

A od kad si ti to Greeteru simulacionista po opredeljenju?Ajd da te neznam pa i da poverujem.
Fakat jeste da pravila za 40k izgledaju kao da jesu simulacionisticka zbog svojih brojnih tabela,strana i strana pravila za sve i svja,razvoj likova itd.
Ali to je zapravo iluzija jerbo je u pitanju igra koja se desava u jednom od najzanimljivijih settinga out there.Tako da je po meni u pitanju zapravo jedan kripto-simulacionisticki a sustinski cistokrvni narativisticki RPG.
Uostalom niko ti ne brani da karaktere iz postojecih career pathova koristis za bilo koji story arc koji ti padne napamet u okviru 40k univerzuma.
A i ne zaboravi da je Dark Heresy samo 1. deo najavljene triologije.
Sledece godine izlazi Rogue Trader gde ces moci da igras reznorodan svemirski sljam koji tumara kroz mrak izmedju zvezda.Po meni jos bolja premisa od Dark Heresy.
Slazem se da je ovakav "tripartitni" pristup pomalo cudno resenje ali razumem zasto su ga game dizajneri izabrali i slazem se da je bolje imati samostalne knjige koje pokrivaju odvojene aspekte 40k univerzuma nego jednu "univerzalnu" knjigu pravila.Ovako ce svaki aspekt biti zaista jedinstveno iskustvo.

Its all about setting baby
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Nisam simulacionista, ja sam fleksibilan sa tezistem u narativistickom cosku. Ali DH je simulacionisticki RPG. Mi bi svi mozda voleli da je narativisticki, ali igra to ne dozvoljava ni u najavi. Ne ide nartivizam i "geknuo si odma sada odma jer ti je puko will check" mehanike.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

Dawngreeter wrote:
Shark wrote:ti ne igrash nekog uber nabudzhenog baju, ti igrash neshto zajebanijeg choveka od proseka.
Ovo je potpuna neistina. Samo najbolji od najboljih bivaju izabrani od strane Inkvizitora da bi mogli biti funkcionalni sa jako malo ili nimalo nadgledanja i da bi sami mogli da resavaju probleme od kojih zavisi dobrobit citavih svetova. A onda se povrh toga jos dodatno treniraju pre nego sto izadju na teren.
to i dalje nije nabudzheni baja. jesi nabudzhen u poredjenju sa shljamom koji ima pishtolj (mozhda). to shto si izabrat da sluzhish inkviziciji i shto si npr pismen ne znachi da bi umeo da prepoznash eldarske spise kada bi na njih naleteo (neshto shto bi inkvizitor verovatno znao). niti da imash razumnih shansi protiv sila haosa.

jedino po chemu je tvoj lik nabudzheniji od ostatka mase jeste po tome shto
1) zna za postojanje veoma opipljivih opasnosti koje prete Imperiji al ne zna bash o chemu se tu radi (mada je to ordos-related)
2) tje mu dupe verovatno videti vishe puta od obichnog choveka
3) tje tokom putovanja nakupiti odredjena znanja koja nisu za shire mase
Dawngreeter wrote: Inace, ovde negde se krije jos jedna neizrecena kritika Dark Heresy - igra je nepotpuna. Nudi samo i jedino mogucnost igranja likova koji rade za nekog inkvizitora. Od svih tih svekolikih svetova i nebrojeno mogucnosti, rasa, ogranaka igracima tacno nijedan nije pristupacan. Mozda se ispravi tokom vremena (male su sanse da ne namlate jos para na posebnim knjigama za svaku poslednju WH40K ideju), ali osnovna knjiga vise lici na neki dodatak za Inkviziciju nego na osnovnu knjigu za neki simulacionisticki RPG.
Ork ili bilo shta drugo bi se bash fino uklopilo u druzhinu ljudi koji idu po zemlji/planeti/svemiru i hmm... ja bih rekao "uglavnom ubijaju iste", al to opet mozhe zavisiti od Inkvizitora do Inkvizitora i ordosa kojem pripada isti...
Dawngreeter wrote:
Shark wrote:setjam se da je i char generation bio spominjan kao "losh" zato shto moraju da se bacaju kockice redom. meni je to bash super, s'tim shto sam ja uvek jednu manju modifikaciju, a to je da se posle onog rerolla (koji se dobija defaultno) bilo koja dva stata mogu swappovati, chisto da bi likovi bili ekstremniji (i da ne bi imali "problema" da neko igra tech-priesta sa intom 27)
E sada si izmislio rupu na saksiji. '90. godine smo i mi tako smisljali kako dobiti smislene rezultate u AD&D char creation procesu. To je bilo pre prebroj koliko godina.

OK je sto se tebi to svidja, ali argument je na nivou ljudi koji su entuzijastiza 30 godina stare automobile. Super sto oni to vole i super sto su nabudzili motor, ali vec decenijama se prave bolji.
[/quote]
istina, slazhem se :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 40K RPG

Post by Pendargon »

samo jedan mali komentar :
Ork ili bilo shta drugo bi se bash fino uklopilo u druzhinu ljudi koji idu po zemlji/planeti/svemiru i hmm...
Nikad....
.
.
.
.
.
.
Minioni, spalite ovog nevernika... :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

shta nikad? ako si mislio "ork se nikada ne bi uklopio u druzhinu akolita" - da, u potpunosti se slazhemo :)

mozhda ideja da xenosi budu PC i nije tolko losha, ali u DH kontekstu - nikada.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: 40K RPG

Post by Slartibartfast »

...

Poenta je i bila da je Dark Heresy nepotpuna igra za WH40K RPG, a ne da ne moze da se igra ork kao acolyte :roll:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: 40K RPG

Post by Awakened »

Polako, stamparska masina ne moze da otupi...
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: 40K RPG

Post by CirKhan »

Hajde da se ne gadjamo pausalnim izjavama.
Dakle:Dark Heresy jeste potpuna igra za sebe u onom delu u kojem sebe deklarise kao rpg u kojem se igra retinue Inkvizicije.
Dark heresy nije stand alone sistem za igranje u vascelom 40k univerzumu .
Dobro,sad smo nadam se razjasnili ovu razliku jednom za svagda.
Kao sto sam vec gore rekao Dark Heresy je samo prvi deo planirane triologije i nije ni namenjen da podrzava igranje svega i svacega,vec upravo onakvih likova koji bi imali smisla u inkvizitorskim ekipama.To te naravno ne sprecava da ponudjene karaktere ne mozes voditi i sa drugacijom premisom ali znaci da nemozes igrati space marince ili pilote Titana.
Naprosto to nije nivo moci za koji ji DH koncipiran.
Ovakva restriktivnost izgleda malo cudno i tesko je naci paralele u drugim sistemima ali smatram da je verovatno neophodna jer inace rizikujes da imas RIFTS nanovo.Uostalom i Cthulutech je bio prinudjen da na slican nacin ogranici "nivoe moci" tako da se u startnoj knjizi nalaze pravila za 3 potpuno odvojena sistema igranja.Jeste mozda rogobatno,ali je i neophodno (poput ISU 152).
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Magi
Posts: 58
Joined: Thu Jan 27, 2005 3:25 pm
Location: Zagreb

Re: 40K RPG

Post by Magi »

"Shiny. Let's be bad guys."
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

od svega onoga tamo, meni se chini da je poenta onog advancementa da se zaobidje troshenje para ne stvari koje nisu municija i oruzhje ...

takodje, lik je pomeshao elite advance sa karijerom, mada kada bi izbacio taj deo sa karijerom, bio bi sasvim "pristojan" elite advance (namely samo Rosseta Implant)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Magi
Posts: 58
Joined: Thu Jan 27, 2005 3:25 pm
Location: Zagreb

Re: 40K RPG

Post by Magi »

Shark wrote:od svega onoga tamo, meni se chini da je poenta onog advancementa da se zaobidje troshenje para ne stvari koje nisu municija i oruzhje ...

takodje, lik je pomeshao elite advance sa karijerom, mada kada bi izbacio taj deo sa karijerom, bio bi sasvim "pristojan" elite advance (namely samo Rosseta Implant)
Taj "lik" sam ja. Dio sa karijerom je namjerno tamo. Većina akolita na pocetku nema jedan ili cak nekoliko od navedenih vjestina ili talenata. Na ovaj način im se dozvoljava da normalno funkcioniraju u borbenim i neborbenim situacijama.
"Shiny. Let's be bad guys."
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

Gardista sa Awareness, Inquiry i Medicae na prvim rankovima ... interesantno ...

inache, mogao bi ovo postaviti kao Alternate Career Path, pri chemu bi Rosseta Implant dobio ili na startu, ili kao unique advancement za 500xpa ... budutji da je prereq "dobiti zeleno svetlo od inkvizicije GMa" niko ti ne bi mogao abuseovati to...

then again, radi kako hotjesh. tvoja igra. meni se i dalje ne svidja (shto i nije puno bitno)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Magi
Posts: 58
Joined: Thu Jan 27, 2005 3:25 pm
Location: Zagreb

Re: 40K RPG

Post by Magi »

Drugi objavljeni rad:
http://www.darkreign40k.com/downloads/g ... ils-2.html

P.S.
Ovo mi je novi layout. Postajte komentare kako Vam se svidja.
"Shiny. Let's be bad guys."
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

description me je obeshrabrio odma. al shta sad.

inache, samo bih preporuchio da za weapon ranges stavish sledetje:
Short: 3m to half range
Standard: up to standard range
Long: from Range to 2xRange
Extreme: from 2xRange to 3xRange

Maximum range bih realno izbacio, jer ako si uleteo u kombat na preko 100 metara ... recimo da tjesh veoma loshe protji (jer je sasvim verovatno da su "oni" prvi zapucali i samim tim imaju surprise round i aiming bonuse)

da ne spominjem da vetjina likova netje imati BS od 50 to begin with ... or to end with.
mojih pet para.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: 40K RPG

Post by Concrete Schoolyard »

Vidim da niko nije ovo postovao

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... e%20Trader

Tako da eto nama i druge igre u 40k triologiji
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

Postovano pre neke tri strane...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: 40K RPG

Post by Concrete Schoolyard »

drats! trebao sam putovati dublje u proslost :)
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: 40K RPG

Post by Concrete Schoolyard »

Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

Fin koncept, iako sam ochekivao/prizheljkivao ovako neshto.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “FRP/RPG”