40K RPG

Moderator: Moderators

Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

i'm soo getting this... :)
too bad we don't know the fellow, i guess he'd be pretty rich on that feb 2nd... oh well, we'll just have to wait for the "normal" retailers to get a copy :P
User avatar
Magi
Posts: 58
Joined: Thu Jan 27, 2005 3:25 pm
Location: Zagreb

Post by Magi »

I`m starting a 40k RPG campaign in Zagreb. If any of you drop in our tournament this year, feel free to ask about it.

http://arkadia.hr/forum/viewforum.php?f=29
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: 40K RPG

Post by yrch »

igra li neko ovaj rpg?
utisci?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Hypodermic »

Utisci su toliko pozitivni da svi koji igraju ovo ne stizu ni da postuju :D

Ok, sad salu na stranu, utisci su stvarno pozitivni, samo sam prelistao knjigu, nisam jos igrao, ali sistem je veoma zahvalan za igranje a setting je... bwaaaa :D droool :D Svima kojima se svideo warhammer fantasy, svidece im se i ovaj sistem (razlike su minorne). Od svih ljudi koje znam da igraju cuo sam samo pozitivne kritike, do sada ni jednu negativnu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: 40K RPG

Post by yrch »

vidim da je sistem veoma popularan , na netu ima mnogo actual play-eva.
zato me i malo čudilo što je nakon hype-a koji je jedno vreme bio na forumu sve utihnulo
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Ajd' 'vako. Ja nisam igrao fantasy Warhammer RPG pa su ovo za mene sve novi utisci.

Sistem je, realno, los. U character creation-u ako napravis najveceg baju ikada (atribut na 40; jesam li spomenuo da se za karakteristike bacaju kockice? welcome back to the 80's), imas relevantni skill (nije toliko lako kao sto zvuci), situacija najvise sto sistem dozvoljava ide tebi u korist (+30) imas tacno 70% sanse za uspeh. Rezultat toga je da opposed roll-ovi imaju vrlo apsurdne momente zbog same cinjenice da realno akcije uspevaju u 50% slucajeva ili manje.

Dalje, health likova je na pocetku u glavnom oko 10. Bazicni damage oruzja je 1d10+x (gde je x = 0 za, recimo, mac a 3 za shotgun). Znaci mozete pasti u critical od jednog shotgun shell-a, ali isto tako sa macem po protivniku mozete da vitlate non-stop i da pravite 1-2 damage poena. A sve to zavisi od jednog d10 roll-a. U opste nije dobar feel igrati tako nesto.

Cak i zanemarujuci iznad receno, igra ima neki potpuno bizaran fatalisticki momenat gde u susretu sa silama haosa jedan obican d100 roll moze da vam ubije lika, eto tako. Avantura na kraju osnovne knjige ima povodom toga i vrlo koristan savet zbog vrlo realne mogucnosti da vam glavni demon pobije celu druzinu. Parafraziram: "Ako svi likovi izginu, verovatno je najbolje da prekinete igru i pocnete drugu." Vau. Svaka cast.

Pare su resene identicno kao u Cyberpunk 2020, sto ce reci jako jako lose. Clerici dobijaju do deset puta vise para od ostalih klasa, na primer. Kome u opste takve ideje padaju na pamet? Katastrofa.

No, pored svega toga, trosenje XP-a je jako zabavno i ima onaj meni drag toy box pristup sa gomilom talenata koji daju ovakve ili onakve sitne bonuse. To je super. Sa druge strane, postoje gomile skillova koji ne sluze nicemu, i to je shit. Ima swimming. Ide na agility. Ak oste bas do jaja dobri (primer sa pocetka posta), udavicete se u samo 30% slucajeva. Igrate social lika? Bravo. 50% rollova za blefiranje, laganje, sarmiranje, zbunjivanje ce da vam pukne. Puh-lease.

Izlaz iz cele stvari su Fate poeni kojih ce te imati izmedju 2 i 4, u zavisnosti od klase (wtf?), koji se svaki dan obnavljaju i mogu se trositi za reroll akcija. Takodje i za instant healovanje 1d5 wound-ova. Fate poen takodje moze da se sprzi da bi izbegli smrt. Ne da se potrosi, nego ga zauvek nemate. Ovo cete koristiti cesto i mnogo. Sta to znaci je da su Fate poeni po kratkom postupku prekrsteni u osnovni resurs igre i bacace se levo-desno non-stop. Sto je tako anti-tematicno da ja nemam reci.

A ako povrh svega toga imate i Psychera sa sobom, vezite se. ako na desetostranoj dobije 9, baca Perils of the Warp. Ako dobije preko 75 na toj tabeli, baca na tabel iza veca sranja. Veca sranja ukljucuju instant pozesovanje od strane demona (lik instant mrtav, gotovo sigurno i ostatak druzine), samo jednu mogucnost da imenujem. Zar prosto ne skicite od zadovoljstva?

Naravno, artwork igre je super, setting je super, ima sve ono sto cini WH40K odlicnim settingom. Za sada mu na toj osnovi mnogo toga oprastam ali verujem da me nece dugo drzati.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: 40K RPG

Post by yrch »

fala lepo na iscrpnom odgovoru
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 40K RPG

Post by bojan »

Dawngreeter wrote:...jesam li spomenuo da se za karakteristike bacaju kockice...
Cela ideja je da ne mozes da biras kakav si se rodio vec mozes samo da biras sta ces da postanes.
Dalje, health likova je na pocetku u glavnom oko 10. Bazicni damage oruzja je 1d10+x (gde je x = 0 za, recimo, mac a 3 za shotgun). Znaci mozete pasti u critical od jednog shotgun shell-a, ali isto tako sa macem po protivniku mozete da vitlate non-stop i da pravite 1-2 damage poena. A sve to zavisi od jednog d10 roll-a. U opste nije dobar feel igrati tako nesto.
Generalno jedna od stvari na koju se ja licno nikada ne bih zalio je sistem damage-a - kao i u realnoj borbi mozes biti samo okrznut a mozes i da nastradas od random pogotka... Sta ti se tu konkretno ne svidja.
Cak i zanemarujuci iznad receno, igra ima neki potpuno bizaran fatalisticki momenat gde u susretu sa silama haosa jedan obican d100 roll moze da vam ubije lika, eto tako.
Ali to je postulat celog 40K - niko sem najvecih baja ne moze da stane pred sile haosa. A ekipa iz dark heresy-a je daleko, daleko od najvecih baja... Sto moze ili da ti se svidja ili da ti se ne svidja - u prvom slucaju "suck it up" a u drugom slucaju idi igraj D'n'D...
Avantura na kraju osnovne knjige ima povodom toga i vrlo koristan savet zbog vrlo realne mogucnosti da vam glavni demon pobije celu druzinu. Parafraziram: "Ako svi likovi izginu, verovatno je najbolje da prekinete igru i pocnete drugu." Vau. Svaka cast.
Da, kao i u CP2K20 ili Ktulu - Citiram avanturu "Ako koji igrac padne Luck roll ****** ga je uzeo i mrtav je na mestu. I to nakon sto su igraci potrosili barem 5-6 sesion-a da dodju do tog momenta... Opet - ako ti se ne svidjaju smrtni likovi - igraj D'n'D.
...Clerici dobijaju do deset puta vise para od ostalih klasa, na primer...
Priest-ovi? To se slaze sa 40K background-om.
A ako povrh svega toga imate i Psychera sa sobom, vezite se. ako na desetostranoj dobije 9, baca Perils of the Warp. Ako dobije preko 75 na toj tabeli, baca na tabel iza veca sranja. Veca sranja ukljucuju instant pozesovanje od strane demona (lik instant mrtav, gotovo sigurno i ostatak druzine), samo jednu mogucnost da imenujem. Zar prosto ne skicite od zadovoljstva?
Cela ideja 40K je da Psyker-i, osim najvecih baja izazivaju takva sranja - zato ih i niko ne voli...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

<snipped>
bojan je postovao sve shto sam ja hteo, dva minuta pre mene... gj bojane.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

bojan wrote:Cela ideja je da ne mozes da biras kakav si se rodio vec mozes samo da biras sta ces da postanes.
A posto ja biram sta ocu da igram... onda nista, ne?
A ni to nije bitno. Ovo je high combat setting a moze se desiti da zbog kockica ne mogu da bogodim stalu iz raketobacaca. Dok stojim u stali.
bojan wrote:Generalno jedna od stvari na koju se ja licno nikada ne bih zalio je sistem damage-a - kao i u realnoj borbi mozes biti samo okrznut a mozes i da nastradas od random pogotka... Sta ti se tu konkretno ne svidja.
Ne svidja mi se to sto igras lika koji nije onaj koji je slucajno poginuo od metka. U Call of Cthulhu mozda igras, ovde ne igras. Ovde igras coveka koji je imun na takve stvari jdnostavno zato sto je protagonista price, a prica ne prati John Doe-a kojeg je slucajno zalutali mtak ubio nego onog baju oko kojeg su se desavale zanimljive stvari. Ne zelis da gledas film u kojem protagonista gine u desetom minutu, ili koji sat ipo cuci u rovu a onda ga pogodi granata.
bojan wrote:Ali to je postulat celog 40K - niko sem najvecih baja ne moze da stane pred sile haosa. A ekipa iz dark heresy-a je daleko, daleko od najvecih baja... Sto moze ili da ti se svidja ili da ti se ne svidja - u prvom slucaju "suck it up" a u drugom slucaju idi igraj D'n'D...
Postoji nebrojeno mnogo nacina da se tako nesto docara bez ubijanja lika iz jednog roll-a. Mozda se to tebi svidja, u kom slucaju ti svaka cast i toplo ti preporucujem Dark Heresy. Meni se ne svidja jer smatram da svaki lik po obavezi mora da ima staying power jer je primarna poenta igre da se igrac zabavi. Cak i ako je high lethality sistem, ne moze da se gine samo zbog jednog arbitrarno definisanog roll-a. To je cop out lose mehanike.
bojan wrote:Da, kao i u CP2K20 ili Ktulu - Citiram avanturu "Ako koji igrac padne Luck roll ****** ga je uzeo i mrtav je na mestu. I to nakon sto su igraci potrosili barem 5-6 sesion-a da dodju do tog momenta... Opet - ako ti se ne svidjaju smrtni likovi - igraj D'n'D.
Nije smrtnost lika da pogine posle 6 potrosenih sessiona zato sto ga kockica nije htela. To ne sluzi dramaticnosti price. Nemam ja nista protiv likova koji ginu, ali tolika arbitrarnost je bullshit. Nije bilo dobro u cyberpunku i nije u medjuvremenu postalo nista bolje. Mora da postoji mehanika koja omogucava dramski svrsishodno prevremeno umiranje likova. A ako ti se ne svidja dramska svrisishodnost svih aspekata tvog lika, idi igraj D&D.
bojan wrote:Priest-ovi? To se slaze sa 40K background-om.
Osim sto kada rade u inkviziciji ne rade posao svestenika i nema nikakvog smisla da su placeni drugacije od bilo kojeg drugog coveka kojeg je angazovao inkvizitor.
bojan wrote:Cela ideja 40K je da Psyker-i, osim najvecih baja izazivaju takva sranja - zato ih i niko ne voli...
Sto je jedino mestu gde bih mozda popustio da je mehanika kud i kamo ok. Ali umirati zbog jednog loseg rolla je bullshit najviseg reda. Ja sam malo promenio mehaniku da Fate poen (koji ne dozvonjava Perils of the Warp reroll) dozvoljava da se tabela vecih sranja jednsotanvo anulira i sve se posmatra po slabijoj. Sto i dalje ustolicava Fate kao primarni resurs, sto je lose, al' je bolje od alternative.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

uvek ima tri alternative -
1) play by the book
2) igraj kako otjesh
3) nemoj da igrash

... ja sam ti onaj koji houseruluje dosta stvari ako mi se ne chine shodnim.
tim pre, ako si GM, imash punu slobodu da radish shta ti se otje... ja se slazhem sa tvojom metodom (i sam bi promenio veoma slichno), al tu imash onaj problem ako ti neko dodje i kazhe "al to nije po pravilima".
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Ma to je najmanji problem. K'o sto rekoh negde drugde, trenutno sam u dve Dark Heresy kampanje. Jednu igram, jednu vodim. I ne zalim se mnogo, cool je. Stavljam veto na neke tabele (trebalo u proslom sessionu jedan lik da dobije osam insanity poena i da bude katatonican ne znam kolko dugo vremena jer je video jedan les... jeeeste), neke situacije ignorisem i ide to nama. Nije ni problem jer kampanju koju vodim, igram sa ljudima sa kojima sam u RPG prici vec goooodinama pa nam je jako jednostavno da se sinhronizujemo na ono sta nam odgovara.

Meni je, u stvari, samo zao sto je sistem toliko losiji od settinga.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 40K RPG

Post by bojan »

Dawngreeter wrote: A posto ja biram sta ocu da igram... onda nista, ne?
Onda se ti dogovris sa ekipom pa sami sebi napravite likove drugom metodom...
A ni to nije bitno. Ovo je high combat setting a moze se desiti da zbog kockica ne mogu da bogodim stalu iz raketobacaca. Dok stojim u stali.
Ne preteruj.
...ili koji sat ipo cuci u rovu a onda ga pogodi granata...
Na zapadu nista novo?

Nije smrtnost lika da pogine posle 6 potrosenih sessiona zato sto ga kockica nije htela. To ne sluzi dramaticnosti price.
Ne, to zapravo savrseno pokazuje beznacajnost likova prema kosmickim uzasima (Ktulu) ili snagama haosa (WFRP/DH). A za random slucaje imas fate poene.
Druga stvar - ako je borba smrtonosna igraci ce malo bolje razmisljati o zasedama/victory through superior firepower/taktikama a manja "ma jurnem ja na njega i klepim ga" - vrhovni dokaz - Twilight 2000.
Osim sto kada rade u inkviziciji ne rade posao svestenika i nema nikakvog smisla da su placeni drugacije od bilo kojeg drugog coveka kojeg je angazovao inkvizitor.
Ali za razliku od Hive Ganger-a i Conscripta imali su prethodne izvore finansija.
Opet, ako ti je toliki problem - promeni.
...Ali umirati zbog jednog loseg rolla je bullshit najviseg reda...
OK, slozicu se da se ne slazemo. Ali reci da je sistem zbog toga losh - to je BS najviseg reda...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Evo, posle sinocneg session-a i zavrsene avanture, Dark Heresy koji sam ja vodio se zavrsio. Vecinu fajtova smo morali kolektivno da fudge-ujemo onako udruzeno, i ja sa GM strane i igraci sa njihove i kada se sve zavrsilo postavilo se pitanje - a sto mi ovo radimo? Odlican setting ali su pravila katastrofa. Pa mi lepo predjosmo na Scion.

A veceras igram Dark Heresy u kojem sam igrac. Sta ces, lep setting. Bas me zanima dal' ce ikada uspesno doci do izrazaja moje trosenje polovine dobijenih XP-eva na social stvari.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

otje li skoro pocheti neka nova 40k rpg avantura, da se i ja prikachim? :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: 40K RPG

Post by Slartibartfast »

Evo, kupih i Inquisitor's Handbook i Purge the Unclean. Prva je esencijalan sourcebook, pre svega po pitanju opreme, i vise ne preporucujem igranje Mracne Jeresi bez iste. Druga je kolekcija od tri polupovezane avanture koje je prerano komentarisati (pitanje je da l' cu ih uopste citati, jer ne znam da li cu da ih igram il' da ih vodim), ali je sigurno bitna zbog jedne stvari: dobili smo arhnemesisa. I to dojajno odradjenog, misterioznog, i serviranog na kasicicu. Ako knjige nastave ovim kvalitetom, na konju smo (i na prosjackom stapu, doduse).
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Da li je makar malo sredjen sistem ili samo dodaju equipment, skillove i bratiju im?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: 40K RPG

Post by Slartibartfast »

Ne znam sta podrazumevas pod 'sredjivanjem sistema', ali sistem nije nista manje letalan, za karakteristike se i dalje baca kockica, Fear i dalje 'be kevu (mada ne kao sto si ti tvrdio, van combata), ukratko, sve sto ti se nije dopadalo je i dalje tu, lepse, detaljnije i zanimljivije. :lol:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Njaf. Znaci ipak ostaje iza SLA Industries.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

moj sistem za stat rolove je sledetji:
- baca se redom, kao i obichno
- imash prava na onaj jedan reroll
- kad sve to zavrshish, imash prava na jedan swap... da se ne bi desilo da igrash tech priesta sa 17 inteligencije i 35 fellowshipom (ipak, hotjesh da igrash tech-priesta)

sistem je po meni sasvim dobar. ako ne pazish shta radish - ostao si bez glave ochas posla.
ako pazish shta radish - mozhda tjesh imati priliku da sluzhish Emperoru i sutradan.

i kao shto Slartibarfast reche, Inquisitor's Handbook je zaista, zaista super knjiga. Char creation je josh proshireniji, produbljeniji i zaista su shanse da dvaput odigrash istog (ili slichnog) lika minimalne. osim ako naravno ne zhelish da igrash tako, ili je DM smislio da budu dva slichna lika u ekipi iz ko zna kog razloga.

takodje mi je drago da su ubacili SVE stvari koje sam ja house-ruleovao (oruzhja itd) i josh pregrsht preko toga sa IHom, al im i dalje fali jedna stvar - sawed-off shotgun ;)

u svakom sluchaju bi je mogao uzeti, ako ne zbog toga shto proshiruje igru, onda makar da bi imao josh jednu kvalitetnu knjigu na polici.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

neke od stvari koje se mogu natji u Inquisitor's Handbooku:

- produbljen char creation
- obilne informacije o svakom homeworldu
- produbljenje skillova
- crafting pravila
- kontakti
- alter-egoi PCjeva, iliti njihove skrivene lichnosti
- gomila novih oruzhja

this awesome game just got a whole lot better...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Shark wrote:DM
GM
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

chesto mesham ta dva, neretko i u istoj rechenici... jbg, sorry.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: 40K RPG

Post by Kirgan »

Prva avantura je bila sasvim ok 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

koja "prva" ?
Illumination? Maggots in the Meat? Neka home-brew?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 40K RPG

Post by Mrzimsvee »

Shaterd hope.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: 40K RPG

Post by Histericni Istoricar »

Odigrao sam do sada dve partije DH... Meni se svidja. Uskladjenost sa fluffom, cinjenica da si niko i nista, da te svako iznad tebe gleda ko budalu i sl. Tako lepo oslikava veliku i slobodnu ( :roll: ) Imperiju. Igram arbitera, al se nikada nisam osecao nesto posebno vazno, osim kada lupam samare ( :roll: ) nekoj bagri. Pravi divni smek Imperije.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

eh, shto ja nemam nekog takvog arbitratora...

moj arbitrator je na pochetku sessiona trazhio policiju, pokazao im obe znachke i rekao "shta mi mozhete retji o misterioznim ubistvima koja se deshavaju kod vas?"

eh... :) ali da se nadovezhem na tvoj post (josh vishe) meni se DH za sada chini kao jedan od najboljih sistema koje sam igrao (ok, nisam ih igrao onolko kolko DG, al sam proshao jedno desetak) ... jednostavno mi lezhi, i k'o da sam se rodio da igram gunslinger scuma :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: 40K RPG

Post by Histericni Istoricar »

Arbitrator... Ne arbiter...
Moj je postrojavao gardiste i pokusavao da uplasi Inkvizitora sacmarom. Nije mu islo, a onda je dosao drugi Inkvizitor... Uzeo mi sacmaru i ubio onog prvog Inkvizitora i budalu koju smo cuvali i dao mi neki sil mali da se falim drugima uz komentar: "Imperator ti je zahvlan."
U jednog Bocu, mi verujemo!
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

zanimljivo kako je inkvizitor pao od metka tvoje shotke... oni su obichno nasvinjene ... svinje :) teshko mi je da zamislim inkvizitora koji je tolko "jadan" da ga je propalom shotkom ubio :) al sigurno tu ima neka pricha koja objashnjava sve to.

samo mi nije jasno kako to da nije izbio fajt izmedju vas i tog inkvizitora... al kao shto rekoh - neka pricha objashnjava i to :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: 40K RPG

Post by Histericni Istoricar »

Dvojica Inkvizitora, jedan izdajnik, drugi veran. Verni je banuo i ubio prvog izdajnika. Pucao mu u glavu sa dvaes santima. Prica je duga i teska.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Dawngreeter »

Shark wrote:meni se DH za sada chini kao jedan od najboljih sistema koje sam igrao
Upravo si mi napravio complete brain shutdown. Covece Dark Heresy je obogaljeni sistem koji evolutivno pripada nekoj '85. godini. Prihvatam da neko ima kojekakve fetishizirane sklonosti ka takvim sistemima, eno Gulan voli AD&D. Sve je to ok, ali nemoj sa takvim exception-ima da mi iskaces molim te, pocecu da krvarim na oci.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 40K RPG

Post by bojan »

Shark wrote:zanimljivo kako je inkvizitor pao od metka tvoje shotke...
Vidis, recimo kada normalan GM kaze da je neko umro tako sto se posekao na papir onda je umro i nema mu pomoci ma kolika svinja bio. Ako to ne shvatas nego insistiras na bacanju kockica za sve - tja.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

ne, daleko od toga. samo neshto mislim da inkvizitori tezhe umiru od toga, to je sve :) pogotovu ako su neka vrsta psykera... samo me je iznenadilo, nishta vishe :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: 40K RPG

Post by Kirgan »

Glupo je komentarisati sistem koji se pokazao odlicnim jer prvi problem je definicija sistema sta valja kome a i to nije tema ovoga posta 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 40K RPG

Post by Shark »

Dawngreeter wrote:
Shark wrote:meni se DH za sada chini kao jedan od najboljih sistema koje sam igrao
Upravo si mi napravio complete brain shutdown. Covece Dark Heresy je obogaljeni sistem koji evolutivno pripada nekoj '85. godini. Prihvatam da neko ima kojekakve fetishizirane sklonosti ka takvim sistemima, eno Gulan voli AD&D. Sve je to ok, ali nemoj sa takvim exception-ima da mi iskaces molim te, pocecu da krvarim na oci.
ja ionako imam stav da posle '90ih nishta dobro izashlo nije... muzika, filmovi, stripovi.... sve to bledi u poredjenju sa 90im i ranije :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 40K RPG

Post by bojan »

Shark wrote:...ja ionako imam stav da posle '90ih nishta dobro izashlo nije... muzika, filmovi, stripovi.... sve to bledi u poredjenju sa 90im i ranije :)
To je tvoje veoma subjektivno misljenje i time ne mozes braniti da nesto valja ili ne valja.
Da ne govorim o tome koliko je samo po sebi debilno.
DG napada DH argumentovano - mogao bi da odgovoris na to argumentovano, a ne da i ti koristis Gulanovu logiku.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: 40K RPG

Post by Awakened »

bojan wrote:koristis Gulanovu logiku.
Ja znam to, i tako to, i te neke stvari, te i tu i tamo, i tako, bas mi se svidja i meni je super.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: 40K RPG

Post by Slartibartfast »

Shark wrote:ja ionako imam stav da posle '90ih nishta dobro izashlo nije... muzika, filmovi, stripovi.... sve to bledi u poredjenju sa 90im i ranije :)
A-joj. Sta je ovo? Stav? Ja se zaista divim Bojanu sto je uspeo da skopca ozbiljan odgovor na ovako nesto.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: 40K RPG

Post by Awakened »

Pa sta ljudi, mozda je covek dizelas, a istinu govoreci, posle 90-ih trese nisu bile nesto, a ni kajle nisu onakve kakve su nekad bile. A i muzika vise nije to.

Pustite coveka da ima svoja ubedjnja, ili ako se raspravljate, raspravljajte se sa njim argumentima, a ne kao sa Gulanom.
Locked

Return to “FRP/RPG”