WFRP: Paths of the Damned

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

WFRP: Paths of the Damned

Post by lord warrior »

Chapter I: Ashes of Middenheim

Upravo smo zavrsili prvu knjige ove WFRP kampanje. Utisci su najrazlicitiji, samo mogu reci da je napisana u stilu kampanje za novi sistem, a ne kao kampanja za drugu ediciju nekog sistema. U nekim momentima je bila predvidiva, ali sve u svemu, bilo je lepo iskustvo.

E sad, posto me je Mrzimsvee zamolio da iskuckam neku pricicu o nasoj ekipi, a ja imam nesto slobodnog vremena, ocekujte da cujete nase dozivljaje. Mislim da je ocigledno da ce ceo thread biti jedan veliki spoiler, te ga stoga nemojte citati ako budete planirali da ikada igrate (jel' si cuo Kirgane? :wink: )

Za pocetak, Druzina:

Nunbor Grimdrinson, Patuljak, Shieldbraker, takodje poznat i kao Edit Piaf
Popolo Raul the Bull, Estalian Diestro, sa svojim vernim rapirom El Pingom
Felix fon Zuntab(?) - Apprentice Wizard koji voli zabranjene knjige
Baldric Wurtz - Rogue kome nista ne polazi za rukom, ali nekako prezivljava surovi svet, koji se blizi svome kraju (pri tome je i lud)

Nase putesestvije su otpocele u malom seocetu u blizini Middenheima, kada samo culi da se priblizava ogromna kolicina ljud-zverova (beastmena). Spanca (Popoloa) tada jos nismo imali u druzini, ali zli jezici pricaju da je tu bio neki Jailor. Naravno, takve jereticke tvrdnje se ne podnose, i bice najstroze kaznjene. Pridruzili smo se izbeglickoj koloni put Middenheima i, hteli mi ti ili ne, upetljali se u licne probleme jedne simpaticne bakice - Granny Moesher.
Naime, posto je dobroj bakici zli baron (*ovde ide ime kada se setim*) ubio porodicu, ona se odlucila na osvetu. Avaj, niko od nas nije mogao ni da sluti kakva ce osveta biti pitanju. I tako, dok smo jedno vece naisli naprepreku na putu, dobra bakica je nestala. Nije da je neko primetio, posto je Ptac Dieter, verni sluga Sigmarov upao u zamku. Rane su bile fatalne, a on nas je svojim poslednjim dahom zamolio za uslugu - Da odnesemo Sigmarovu ikonu u Hram Sigmara u Middenheimu. Kada smo mu pruzili kakvu-takvu sahranu, primetili smo da nam baka nedostaje (ne prvi put). Nasli smo je relativno brzu, na obliznjem proplanku, pored velike vatre, okruzenu vukovima.
Dok smo se borili sa vukovima, baka se bavila svojim ritualom. Da smo samo bili malo brzi! Na zalost, kada smo stigli do vatre, iz nje se pojavio ogromni plameni demon, i vinuo se u nebo. Baka je bila mrtva, sa blazenim osmehom na licu, kao da je ispunila svoj zivotni cilj. Kod nje je bila samo knjiga sa cudnim slikama, pisana cudnim jezikom, kako je rekao Felix. Poneo ju je sa sobom, a tokom naseg puta ju je prelistavao.
Nas put ka Middenheimu se nastavio uglavnom mirno, i ubrzo smo pred nama ugledali velike kapije grada Belog Vuka.

//ovde se zavrsava uvodna avantura iz knjige - nekih 3 sata igre

Nastavak sledi...
Uskoro cu okaciti na net audio snimak zavrsnice prve knjige, cim ga kompresujem.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Aha aha :) zanimljivo :)
Image
Locked

Return to “FRP/RPG”