Ajmo misaoni ljudi

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Ajmo misaoni ljudi

Post by Awakened »

Elem, vodim jednu rpg kampanju mojim prijateljima, i nalazim se pred zanimljivim izazovom. Naime, želim da im dam rivalsku grupu sa kojom æe oni prvo razviti uzajamno rivalstvo, koje æe prerasti u otvoreno neprijateljstvo i ponovljene sukobe, sve do završnog obraèuna.

Ono što mene zanima je kako bi vi to rešili? Kako bi doveli do rivalstva i neprijateljstva, i kako bi ti obraèuni izgledali gde se oni sukobljavaju, ali se prekida pre konaènog ishoda, tako da ostaje nerazrešeno.

Kampanja je inaèe fantasy, ali je verovatno bolje davati što uopštenije ideje, tako da nema ni veze.

Pa, šta mislite? Ima li ideja?
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Re: Ajmo misaoni ljudi

Post by Luka »

Awakened wrote:Elem, vodim jednu rpg kampanju mojim prijateljima, i nalazim se pred zanimljivim izazovom. Naime, želim da im dam rivalsku grupu sa kojom æe oni prvo razviti uzajamno rivalstvo, koje æe prerasti u otvoreno neprijateljstvo i ponovljene sukobe, sve do završnog obraèuna.

Ono što mene zanima je kako bi vi to rešili? Kako bi doveli do rivalstva i neprijateljstva, i kako bi ti obraèuni izgledali gde se oni sukobljavaju, ali se prekida pre konaènog ishoda, tako da ostaje nerazrešeno.

Kampanja je inaèe fantasy, ali je verovatno bolje davati što uopštenije ideje, tako da nema ni veze.

Pa, šta mislite? Ima li ideja?
Mislim da je mozda ovakav razvoj dogdjaja najzanimljiviji ako te dve ekipe na pocetku pocinju kao prijatelji, ili kao jedna ekipa koja se usled razlika u alignmentu raspada na dve (a ako si bas nastran mozda i vise). Onada im u jednom momentu das jedan VEOMA bitan, da ne pominjemo opasan, quest, koji oni naravno zavrse ali kada dodje vreme da pokupe ratni plen ekipa (E)vil, koju cini jedan prevarant ili vise njih, prevari ekipu (G)ood, uvek ekipa od minimum 3 igraca, and then all hell breaks lose. Da ih tako zeznu da ovi ne znaju gde im je dupe a gde glava.

Odatle je dovoljno da racunas samo na zedj ekipe G, koju nacesce vode PC-evi, za osvetom (pravicnom odmazdom ili kako to oni vec zovu). Svaki put kada im umakne ekipa E oni ce biti jos besnji i sve ce ih vise juriti dok se na kraju konacno ne razracunaju.

Naravno, ceo ovaj tok dogadjaja moze da se otegne u nedogled, ili barem dok ne smori igrace.
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...e, ovo Lukino je odlična ideja, samo dodaj da prilikom prevare i krađe ovi (evil) ubiju neku NPC cicu koju moraš onako žestoko da osmisliš .....ono što sam provalio u frp-u je da muški igrači jako teško podnose smrt lepih žena...ono tipa zaklinjanje na osvetu i tome slično......eto šta ti je muški mentalitet...držiš u jednoj ruci mač, a u drugoj spellbook a i dalje samo misliš na pi*ku.... :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Ja bi napravio drugu ekipu sa su zene. To uvek izgleda kao gotivna ekipa za druzenje. Jos ako se nesto dobro smisli sto bi ove mogle da im urade (prodaju ih gologuze bandi hill gianta homoseksualaca ili nesto slicno :P ) da ih ovi posle mrze do kraja sveta pa kroz portal, e to mi izgleda zanimljivo. :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Nimodrel
Posts: 27
Joined: Thu Jan 27, 2005 12:40 am
Location: Kragujevac

Post by Nimodrel »

Mozes da formiras grupu nekog glavnog negativca.Recimo neki zli carobnjak nezadovoljan sto mu tvoja druzina pokvarila neki opaki plan odluci da organizuje grupu sacinjenu od njegovih najmocnijih slugu sa ciljem da unisti stetocine.E sad posto njih(negativce)cine carobnjakovi najmocniji podanici ,oni su u pocetku dosta jaci od tvoje druzine i zato oni moraju stalno da beze i da se sakrivaju da bi preziveli(bilo bi dobro ako bi napravio situaciju u kojoj se izvlace za dlaku npr. tvoji prelaze preko mosta koji se rusi,posto su svi presli,most se srusio a na drugoj strani gde su oni bili pre samo nekoliko sekundi sada se nalazi zla druzina i slicno. ).Medjutim u toku price oni se nekoliko puta susrecu dolazi do sukoba(to ne treba da bude vise od dva puta da ne bi postalo dosadno,treci susret bi trebao da bude konacni obracun) ali se tvoja druzina stalno izvlaci pod srecnim okolnostima.Izmedju ovih desavanja negativci(dok jure tvoju grupu) haraju,pale sela,unistavaju sve pred sobom i tu se stvara rivalstvo ako je tvoja grupa sacinjena od plemenitih likova,ako ne gledaj da to rivalstvo postane licna stvar npr. zli likovi ubijaju ili kidnapuju nekog rodjaka,prijatelja clanova tvoje grupe,razaraju neko mesto koje je tvojim herojima priraslo za srce itd.Usput naravno moras da smisljas razne zadatke od kojih ce tvoja grupa dobijati exp. i tako na kraju u konacnom obracunu imati sansu da pobedi neprijatelje. :)
"Let the song of Selesnya be heard above the rhythm of our thundering hordes!"
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Nista ne boli kao uvredjen ponos. Dakle, ne moras bas da bacis turnir ali bi mogao da osmislis situaciju u kojoj pripadnik rivalske grupe na neki nachin ponizi PC-ja, onda to nastavis da gradiras polako: Skine mu cicu, dobije neku pohvalu od nekog autoriteta, tako da se u PCjevima razvije i zavist i zelja za osvetom koja ne mora striktno da bude prouzrokovana nekim ocigledno zlim aktom. Onda, da bi bilo povoda za hunt, mozes da das mali detektivski quest u kom tvoji PCjevi provale da rivali nesto mute ili da uopste nisu ono za sta se predstavljaju ili sta god, bitno je samo da shvate da mac vrti gde burgija nece. Al ne lezi vraze, onda mos da zakuvas stvari jos: Rivalska banda nadje mocnog saveznika, pa zarobi nekog od PCjeva, pa ortaci treba da ga oslobode ali nemaju sanse protiv ovih, pa onda i njima treba pomoc, svaka pomoc ima svoju cenu (ne sugerisem prodavanje duse Mephistu...), pa u trenutku obracuna "bad guys don't fight fair", tj. zapale negde i pri tom nacine neki novi zulum (pogine neko nevin, 3 chasne sestre ce sasvim lepo odraditi posao), pa ih onda PCjevi jure ovde, jure ovde.... and so on, and so on.... sve se pre ili kasnije svede na neki klishe.... postaraj se da bar jedan PC u konacnom sukobu umre PERMANENTNO da bi malo stekli osecaj kako je u pravom zivotu. Pozdrav i srecno vodjenje, mada nemas muziku..... :cry: Bad Corvin, Bad bad Corvin :wink:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Nije lose ali pusti prave igrace da igraju na obe strane cak bi bilo zgodno da napravis ekipe od ljudi koji se medjusobno bas ne obozavaju iz ko zna kojih razloga u stvarnosti te licni rivalitet samo pretocis na papir efekti su cudo :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Mudro zboriš, o Veliki Kirgane ! :applause:

A kad su već tu, mogao bi da im podeliš i prave mačeve i štitove... :lol: :lol: :lol:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
blablatruc
Posts: 22
Joined: Sun Apr 20, 2003 12:45 am

Post by blablatruc »

A mozes prosto da u jednu ekipu stavis Megabaju a u drugu Bojana i eto, cas posla, krvoprolica. Ja sam igrao sa njima dvojicom u ekipi i bilo je na granici krvi, a u suparnickim ekipama njihov antagonizam bi mogao, nesputan meta-pojmom "druzine", da procveta i uzdigne se do neslucenih visina. :lol:
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Увјек је добро имати неколико конкурентских или супарничких дружина или група који могу да укрсте путеве са дружином која игра. У принципу мислим да је кул да их се пошаље на неки задатак и управо пред његово извршење да дође неко од конкурената и узме им рецимо то што су тако жарко жељели и тражили и онда они морају поново да то јуре и тако у круг :D

Мени нпр пада на памет Инди Џонс 3 гдје је поред Харисона глумио и Шон Конери и мислим да је ту баш то добро урађено и доведено на неки врло напет ниво што је за фантази авантуру више него пожељно.
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Ma ljudi licni rivalitet moze da bude dobra stvar ako znate to da iskoristite :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Da, da. I onda je on tebi rekao ***** i ***** i da ti nemozes *******. I jos je na to dodao da si ti ****** i tvoja majka *********, ********* i ********. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Е и онај филм Тамнице и Змајеви је занимљив и ту има доста идеја. Она лоповска гилда, па они што их јуре непрестано, па и вилењакиња прије него што је почела да ради са њима... Јел доста :D
Image
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Film tamnice i zmajevi je crap i nijedan film nece biti toliki crap kao taj....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Аха, и Господар, додуше не знам за трећи али оба филма имају баш доста РП елемената.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dobitna kombinacija 8)

Hvala na odgovorima, pomogli su mi da uzmem malo od ovoga i malo od ovoga pa da napravim dobru prièu 8)

U pr. važna mi je motivacija NPC-ova koliko i PC-ova. Kad se motivacija NPC likova uradi tako da je igraèi razumeju, cele scene sa tim NPC-ovima dobijaju više znaèenja, i postaju mnogo memorabilnije.

Tako da mislim da je bolje igraèima dati šansu da prvi zapoènu celu prièu - da sve poène od nekakvog zezanja, onda da PC družina (koja je sastavljena od 4 evil lika i paladina) iskoristi drugu družinu za nešto loše, pa da ovi traže osvetu, pa da ovi traže osvetu za osvetu i tako dalje, tako da æe se druga ekipa sporadièno pojavljivati kroz kampanju, sve do konaènog obraèuna.

Uh, sad mi samo muzika treba. Corrrvine 8)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Aха мислим да у суштини најбоље је кад су играчи слободни да импровизују неке своје трипове и да их ГМ не ограничава строго причом већ да и он има добру дозу импровизације бар око НПЦ-ија и тако тих неважнијих ствари које стриктно нису везане за причу. Што се неке инспирације тиче мени је најбоља комбинација, филови, књиге, компјутерске игре и реалан живот и мислим кад се то укомпонује онда не може да омане прича која је постављена на добро осмишљеној РП причи :) наравно и да укључује доста акције.
Image
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Post by Luka »

Kada pricamo o medjusobnom rivalstvu PC-eva to me pomalo potseca na prilike u mojoj trenutnoj ekipi: svi smo kao ekipa a konstantno se vodi trka u naoruzanju, tj. budzenju likova i niko ne zna ko ce prvi da prekine "kohabitaciju" ali se svi spremaju za taj momenat jer znaju da je neminovan.

Veci bi bio izazov kako naterati ekipu da i pored takvih nepremostivih medjusobnih animoziteta rade zajedno na tome da svladaju nekog adzibaju. Ovako se, prema DM's guidu motivisu zle ekipe ali koga je briga za to.

Napokon, nema tog coveka kojeg toliko mrzim da zelim da ode da makar i jednom pogleda film D&D.
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Па шта знам мени је то ок филм. Наравно да сам много више очекивао и рецимо сврстао бих га негдје са Змајевим срцем, а ту је интересантно да сам гледао и други дио кога се сад апсолутно не сјећам.

Ја кад бих радио ДиД филм мислим да не бих радио тако неку тешку причу већ бих радио авантурицу у стилу хобита што је лаганије за екранизацију али ипак са доста фантазијских елемената и фином причицом.
Image
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Jao. :( D&D film ne da nema tesku pricu, nego ima kliseiziranu pricu koju je zakrasila losa gluma (cak im ni mr. Irons nije izvukao stvar), i neuporedivo je gori od Dragon Heart. Dakako, prvog dela, drugi je djubre koje je pokusalo da izmami pare, a ni to mu nije uspelo. 8)

Awakened, ako odrzavas druzinu sa paladinom i cetiri zla lika na jednom cilju bez ozbiljnih sukoba, ili si ti vrlo dobar GM ili oni malo zanemaruju roleplay. ;)
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Mnogo šta se može postiæi uz jednostavnu konverzaciju, saradnju i razumevanje izmeðu igraèa i GM-a. Sad, ako me to što radim zajedno sa igraèima èini vrlo dobrim GM-om, onda stvarno. :roll:
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Ne kazem da je to preteran raritet, ali ipak te cini dobrim GMom jer treba doterati pricu tako da ti likovi imaju neki zajednicki cilj koji deluje logicno.
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
Gorley
Posts: 17
Joined: Mon Apr 18, 2005 3:30 pm
Location: Novi Sad, Vojvodina
Contact:

shvatam da sam se malo kasno ukljucio ali...

Post by Gorley »

Naime mi smo to probali u Valhali, kazem mi misleci na sebe i Borisa.

Napravili smo dve odvojene grupe i svaki od nas ih je vezao za pojednog NPC-a (razlicitog pola ali u sustini isti muljavci). Onda su oba NPC-a dobila po jedan lep artifact. (kada bi se oba itema nasla na istom mestu mesto bi automatski postalo wild magic zone sto ti daje neverovatno zabavne mogucnosti) Tu je dosao lep trenutak, proslava na kojoj se svi upoznaju i resavaju, onako izmesani pa podeljeni na manje grupe, nekoliko manjih encountera cisto da se grupe reformiraju kako igracima odgovara. I onda master event: Veliko upoznavanje ta dva NPC-a gde se oni automatski dopadnu jedno drugom, ali sujeta, oboje su wizardi i onda krece haos. Nastavak balade je da je svaki treci ili n-ti questisti za obe grupe ali mi vidimo ko ce stici pre i odraditi posao, tako dobijas rivalitet...

Nadam se da je ikako pomoglo.

Jastreb Grifinlord, serdar Vutonski
Non Nobis Domine, non Nobis sed Tuo nomen da gloriam
Locked

Return to “FRP/RPG”