SRP Novosti (iliti "Sta nam radi Gulan?")

Moderator: Moderators

User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Teritorijalno, da. Ali tamo je uglavnom nekakav Sibir. Tajge i tundre. Skoro sve bitno je u Evropi.

Sad kad se setih Tunguzije, Gulane, sto ne bi ti ubacio "Teslino tajno oruzje" u igru na neki nacin? Npr. kao sredstvo konacne pobede nad mutantima i vanzemaljcima!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

To uopste nije losa ideja
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A kako to da meteor padne u Sredozemno more, a od Evrope prezive jedino Spanija, Italija i Grcka, tri prokleta poluostrva u Sredozemnom moru?

Nego, mozda bi ovaj post-apokalipticni period mogao da se uradi nalik na Resident Evil filmove - ono, kad dodje do epidemije zombija, mutanata i sl. vlade sveta postave sire podrucje pod karantin i ostave zdravu populaciju na milost i nemilost zarazenim hordama. Tako da bi kroz par godina imao nekoliko takvih ogromnih regija gde vlada bezzakonje a ljudi su osudjeni na borbu za goli opstanak.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

nije pao u sredozemno more vec negdje po sredini evrope :) znaci recimo Sarajevo ili tako nesto :D

Ovo za Teslino oruzje mi se dopada iskreno vjerovatno moze da se iskonstruise mnogo toga :D povezano sa tim npr otkrivena neka tajna njegova istrazivanja od kojih se razviju takve stvari.

A za Resident Evil pa da to je kao zombiji i u tom stilu ali ovdje ce biti svega znaci ono alieni tipa alien filma i slicne stvari plus fantasy modernizovani monsteri. Ustvari Haos bi trebao da pokulja kada se ta kapija otvori i da nagrne u zemlju, nakon nekog vremena bi se organiyovao i krenuo da se bori da se proširi i zavlada zemljom. Korporacije naravno postoje ali bi u prvo vrijeme bio goli opstanak, a potom sama borba za preživljavanje i potom borba protiv snaga haosa.

Znači sad tu ne bi baš bilo sve crno bjelo ali u suštini ljudi bi bili prinuđeni na ujedinjenje zbog opstanka vrste. Predpostavljam da bi bilo kiznijih i manje kriznih zona i ko zna čega sve ne dok se to ne završi. A onda nakon te borbe bi se ljudi poučeni dotadašnjim prednostima saveza bacili na razvoj i obnovu sve dok se konačno ne bi vinilu u svemir.

Normalno pretpostavljam da bi tu takođe bilo onih koji bi da sve to destabilizuju i taj neki novi poredak poremete i to opet daje mnogobrojne šanse za neke avanture u tom nekom recimo czberpunk stilo postapokalipse koji je sada nastanjem raznim rasama preostalim od vremena sukoba.
Image
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

@Ryo: Nije li se SSSR, kao i danasnja Rusija, nalazio vecim delom u Aziji?
pa da, ali koliko imas slovena??? samo Rusa, pa ne moze da se kaze slovenski narodi...

drugo, teslino oruzje je lose resenje..razlog, monopol moci, i ljudi nikad nisu jedinstveni...

trece, ja bih izbacio zombije, vile i ostale nonsense, i ubacio sirok nepoznati svemir pun nekih kojekakvih eliena, od zivotinjskih vrsta do umno razvijenih spodoba...

peto, kad ce avantura? meni se igra...

a cetvrto, ala ga komplikujes Gulane, ali ne boj se zakomplikovacu ja tebi jos vise :D

ps:
koliko ima zainteresovanih medju vama da se igramo?
forumski, mircski, ili :)
btw, ja sam igrac koji voli da zna svasta, da improvizuje i uzivi se ulogu i pricu...
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

nah zombiji i ostali ostaju, jer to daje GM-u mogucnost da ubaci bilo koju rasu iz Monster Manuala, recimo lista monster i kaze pojavio se mutirani Beholder u pratnji naoružanih bugbear-a i slične stvari, plus planiram da uradim alienske rase.

Pa ne znam za igranje, ako oce neko da igra možemo mislim ja sam sada recimo free za takve stvari iako pišem sada oružje za knjigu opreme. Znači ja bih igrao :) vrlo rado :D
Image
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

IG wrote:pa eto nemam nista specijalno u glavi iskreno, ono najvise bih volio da je to neki futuristicki svjet koji pruza mogucnosti za dobar rp. Znaci bogat pricom, nekim cool desavanjima, tehnologijom, magijom, vanzemaljskim i fantazi rasama i sl. Ono sto sam ja skontao je da je ovo dobra podloga za neki u pocetku cyber pank i fantazy sf seting a kasnije bi to preraslo u neki razvijeniji sf tipa star trek sa putovanjima po svemiru i kolonizovanjem istoga i susretima sa novim rasama i ostalim novim stvarima. Sad tu mogu da se ubace razne stvari koje onako mogu da zacine stvar, ali ono sto je najvaznije je da se to napise, za sta ipak treba vremena i u sustini ja to ostavljam i dalje na tek nekoj ideji koju razradjujem i koja ce vjerovatno da se mjenja sa razvojem ovih pravila koje sam spomenuo.

Tolko :) ne mogu nista vise da kazem osim toga sto sam napisao, znaci to je samo povrsna kontura svega, koju tek treba uobliciti u nesto konkretno, i kao sto rekoh neku sliku imam u glavi ali nemam vremena da sve to prebacim na papir. Do tada to je to, a ideje su dobro dosle i bilo kakav vid pomoci u smislu saradnje i konstuktivizma.
iskreno, lud je, ali samo takvi nesto i urade u bilocemu, ono ipak moram da ga pohvalim, ne odustaje i voli da se igra, doduse njegov nacin je ponekad malo cudan(ideje su mu nekad bash ne originalne ali kao vi mozete da smislite bolje)...

ono poznam ga vec duze vreme, ispostovao je dogovor, poslao mi svoj primerak rada u stampanom i e formatu, cak je i biblioteci crne gore, jbg polako, vremenom ce biti bolji i bolji, a vise glava to moze samo da ubrza, i da popravi, mada moze i obrnuto ali ono...

moja glava, ona voli da se igra...

ono moju podrsku ima 100posto...


i dodaj u potpis Griteru, tako te od miloste zovu, originalnost je najteza, sve ostalo je lakse...

i ono meni se igra...sad sam svakodnevno na netu...
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Ko, jel' ja? wrote:...@Ryo: Nije li se SSSR, kao i danasnja Rusija, nalazio vecim delom u Aziji?
O vaznosti azijskog dela dovoljno govori cinjenica da je od americkih nuklearki ~80% bilo upereno ka evropskom delu. Tj. u azijskom ima puno snega i nicega...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

lord warrior wrote:Ideja!

Period desavanja je neposredno po kraju rata sa mutantima i nemrtvima.
Avantura prati grupu vojnika Novog Sovjeta. Posle zestokih borbi do smrti, vojnici se vracaju svojim kucama, nadajuci se da ce biti docekani kao heroji. Ali...
Umesto toga, pri povratku u Novi Sovjet, igraci bivaju proterani u Akatujski rudnik, Čitinska oblast u Sibirskom Federativnom Okrugu. Tu se upoynaju.
Posle dugog sluzenja Domovini, vracaju se svojim kucama, naravno sa zabranom da se nasele u krugo od 100km od prestonice. Pogledi na zivot su im promenjeni, osecanja prema drzavi za koju su se nekada borili vise nisu ista - ali ih opet zatice iznenadjenje.
Novi Sovjet, per se, vise ne postoji. Veliki savezi su se udruzili, i sada postoji samo jedna drzava.
U jednom trenutku, svima njima stize ponuda - da rade za drzavu koja ih je "proglasila herojima". Pristaju, i ubrzo putuju u Kapustin-Jar. Naseljavaju se u gradu Znamensk. Ubrzo zatim dobijaju unapredjenja i postaju posada prvog svemirskog broda poslatog ka Rigelu. Sta ih ceka na njihovim buducim putesestvijama?
dobra ideja...ima tu jos vrednih koliko vidim.. :D
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

ee hvala :) konacno nesto pozitivnije na ovoj temi
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ja mislim da je Ryo ona Gulanova rodjaka. :lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Мит o земљиној будућој историји


I humbly bow before you, awesomeness incarnate.
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

Slartibartfast wrote:
Мит o земљиној будућој историји


I humbly bow before you, awesomeness incarnate.
tezak nonsense :)

:lol:
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

heh ajde sad kako bi ste vi to rekli
Image
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

Mit o Zemljinoj buducnosti..ili istorija buducnosti Zemlje...ali nikako i mit i istorija :)
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

Mit o budutjij Zemljinoj istoriji... kakav carski post, zaista :))

on-topic: kad tje se zavrshi ovo? otju da rokam zombije... :)
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Gassalasca Jape wrote:Ja mislim da je Ryo ona Gulanova rodjaka. :lol:
Ma jok Ryo je verovatno onaj cudni matori celavi lik sa prezentacije...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja mislim da ni taj lik ne bi izjednacio Sovjete i Slovene.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

Dawngreeter wrote:Ja mislim da ni taj lik ne bi izjednacio Sovjete i Slovene.
hm..no comment...

i tako..
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Nemojte da se prepucavate, dajte neki konstruktivni predlog.

Na primer, kako je naseljen Sibir i ceo taj Azijski deo Rusije?
Recimo da je prezivelo puno Slovena jer su isli na sezonski posao tamo. Meteor je pao u sred sezone. Oni su sad ocajni i zapravo oni zele da se Evropa ponovo izgradi. Rezim ih gleda kao pretnju za stabilnost regiona i sve ih zatvara u logor. Naravno tu je onda i prinudni rad.

Eto cak i avanture. Junaci beze iz logora, pokusavaju da oslobode svoju bracu i potom izgrade Evropu ili sruse neo sovjetski rezim.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

pretpostavljam da ne bi bilo radnih logora mozda neki sanatorijumi za ove izlozene zracenjima plus neke farme za mutirane zivotinje gdje se vrse istrazivanja ili tako nesto.
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

You paint a rainbow world my friend.

Kakav je to svet bez koncentracionih i prinudno-radnih logora?

Recimo da prodaju meso zarazenih zivotnja na crno, radi brze zarade. To onda izazove epidemiju.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

može :), a ya konc logore to mi je vise ww2 era :) ovaj svjet generalno ne bi imao probleme sa ljudima suprotnog političkog mišljenja već sa izopačenim ljudima tim mutirajućim elementima. Možda bi se u nekim trenutcima javile grupe protivnika saveza među blokovima ali to ne bi bilo tolikih razmjera da bi morali da prave radne logore jer bi ostali ljudi radili dobrovoljno, plus pretpostavljam da bi imali već neke droide ili veoma razvijene mašine koje bi radile prostije stvari.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ma daj malo realnosti 8) Neka ovaj Novi Sovjet pokusa da izgradi svet na osnovama komunizma, New Commonwealth, koji je u stvari produzena ruka USA i kao takav siri nekakav Americki Imperijalizam, Islamski fundamentalisti koji tek sad mogu da udare gde hoce, ali imaju podjednako ludog protivnika u Hriscanskom Fundamentalizmu koji cveta u USA i Latinskoj Americi, koji i sam ima problem jer je podeljen na protestantse Amere i katolicke ostale koji su bliski Vatikanu, i preko kojih Papa postaje opet jedan od najznacajnijih politickih aktera... Pa dodas korporacije koje pokusavaju da eksploatisu taj zelenijum i ljubicastijum, tajne sluzbe, koncentracione logore, bande bajkera... Ma milina 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa ti u opste ne pratis fabulu radnje. Nije zelenijum nego HRISTijum. Igra posredno objasnjava da je 'riscanstvo u stvari posledica svemirske radijacije.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Pa eto, uvek ste se zalili da Gulanovim delima nedostaje izvesna dubina, sad je imate 8)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

:) super, mislim ova ideja eksploatacije zelenijuma i ljubicastijuma :) kako ih vec zoves sto predpostavljam bi moglo da bude i nadimak u zargonu obicnih ljudi, zatim ovo za tajne sluzbe takoce to bi trebalo da bas bude akcentovano tipa x filesi protiv raynih vanzemaljaca i mutanata, konc logori bi ustvari bile rekoh sanatorijumi gdje se ljudi popravljaju u pocetku pomocu hemikalija a zatim i ponovo obrazuju itd sa ciljem da se vrate ponovo u drustvo, bajkeri bi ustvari bile bande mutanata na pogranicnim podrucjima tj mjestima koja su udaljenija od gradova i centara civilizacije :) klasicni raideri

Sto se politike tice znaci nakon zavrsetka tog sukoba postojala bi 4 najveca politicka bloka koja su vec desetak godina bila ujedinjena borbom protiv neprijatelja covjecanstva, tj monstera i mutanata :) sada nakon toga sve teritorije su podjeljene na 4 djela i to po provincijama koje su uglavnom bile nekadasnje drzave. Rekoh na kraju su oformili zemaljsku vladu kao sto je UN sada i glavni iz blokova tu vode politiku sa ciljem prosperiteta zemlje i sa intenzivnim svemirskim programom. Na kraju vjerske razlike bi bile izgladjene i uvela bi se zvanicna zemaljska religija koja bi se ucila u skolu pored ostalih predmeta i zvanicni zemaljski jezik (dok bi ostali jezici mogli da se takodje govore kao 2 jezik). Skola bi imala samo 8 godina i nakon toga bi se ljudi slali na rad gdje bi se u korporacijama u kojima su zaposleni doskolovavali po potrebi. Robotika bi postala veoma ynacajna i uskoro bi fabrike bile veoma napredno opremljene tj potpuno kompjuterizovane i robotizovane. Ljudima prakticno ne bi vise tolko fizicki radili vec bi vise razmisljali i konstruisali. Nakon odredjenog vremena predpostavljam da bi se izumili i androidi tj covjekoliki roboti koji bi postali veoma pametni pomocnici i vremenom evoluirali mozda cak u posebnu vrstu inteligetnog zivota.

Potom pocinje lansiranje svemirskih brodova i izgradnja svemirskih stanica kada se dostigne odredjeni nivo razvoja sto otvara novo poglavlje i odvodi nas u tu dalju buducnost koju opet treba razradjivati. Takodje mozda u tom nekom periodu ili kasnijem, postanu aktuelna vremenska putovanja ili cak putovanja kroz univerzume tj galaksije ili dimenzije tj planeove, sto bi opet otvorilo razne mogucnosti poveyivanja i sa fantasyijem u buducnosti ili cak proslosti i sl
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Znaci ovako izgleda fundamentalizam pretocen u fikciju. Ja sam majke mi mile uplasen. Zajebi Kinga i Barkera, this is the real shit.

Onak osamo usput, X Files nikad nije bio "protiv" vanzemaljaca nego protiv politickog vrha i sivih eminencija. I zasto su mutanti manje vredni od ostalih ljudi?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

I zasto svi koji su buntovni i koji su protiv rezima moraju nuzno da budu zli? I zasto mislis da ljudi imaju teznju da budu dobri i da pomazu jedni drugima?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ko, jel' ja? wrote:I zasto mislis da ljudi imaju teznju da budu dobri i da pomazu jedni drugima?
Zato sto je to buducnost!
Zar je potrebno dodatno objasnjavati?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

zato da bi im bilo bolje i zato sto su pametni, a mutanti i vanzemaljci bi bili dobri i zli, dobri bi bili superjunaci i pomagaci dok bi zli ubijali ljude i zelili dominaciju nad ljudima. Za buntovne pretpostavljam da bi u svakom bloku bilo snaga koji su ono kao reakcionarna struja koja zeli stari poredak ili dominaciju nad ostalima, u sustini pored njih bi moglo da bude i jos buntovnih iz drugih razloga tipa protiv magije, protiv napredka tehnike i svemirskih putaovanja, prevaspitavanja mutanata ili bilo cega drugog
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Vidim, ovde se vracamo na prichu o dobrim, zlim i zlicim svemircima :lol: Istorija se ponavlja 8O
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Post by jorgurt hlebozvak »

Čekaj, a gde je tu Kosovo? Valjda je potpuno logično i očekivano, da u tom sveopštem metežu, na neki način budu umešani i Srbi. Ako ne zaslužni, ono bar glavni krivci za sveopšti haos. Krivi smo za I svetski rat, 27. marta 1941. godine, izveli smo puč i odložili napad Nemaca na SSSR i time direktno uticali na ishod rata, a za ovaj III moramo biti direktno odgovorni. Može se krenuti od 10. decembra 2007. godine. SAD jednostrano proglašavaju nezavisnost Kosova, Šiptari kreću u čišćenje Srba i prelaze administrativnu granicu. Srbija se brani i biva proglašena ogovornom za prekomernu upotrebu sile. Rusi ostaju pri stavu da je Kosovo srpsko i podižu borbenu gotovost. To Ameri znaju i spremaju se za eventualni udar. Istovremeno, NATO vrši vazdušne udare po Srbiji. Dok se Rusi smisle šta da rade, Beograd je u rukama NATO i Šiptara. Ostaće zabeležena herojska odbrana Beograda od strane 275. civilnog puka, kojeg čine regruti koji civilno služe vojsku. Herojski su gađali neprijatelja olovkama, registratorima, metlama i drugim sredstvima. Jovan Jovanović, Srbin zaposlen u Pentagonu na poslovima vozača, stiska dugme i projektili poleću prema Rusiji. Istovremeno, meteor se zaista kreće prema zemlji i preti da padne u Atlantik i potopi Ameriku i Evropu. Još jedan Srbin, Petar Petrović, zaposlen u NASA-i na poslovima protiv požarne zaštite, vatrogasnom sekiricom seče kablove za uređaje koji prate let meteora. Sam uređaj nema sopstveno napajanje jer nikome u NASA-i nije palo na pamet da bi mogla da se desi takva sabotaža. U opštoj razmeni projektila, nekoliko njih, što ruskih, što američkih, slučajno udara u meteor, razbija ga na nekoliko manjih, što doduše spasava planetu od potpunog raspada, ali pričinjava veliku štetu Evropi (i evropskom delu Rusije), Americi i bliskom istoku, a deo meteora pada u sredozemlje, što izaziva poplave koje potope dobar deo severne Afrike, Španiju, južnu Italiju, Grčku, Hrvatsku, Crnu Goru i Albaniju. Udar meteora zapravo prinudno okončava rat. Svako se okreće obnovi svoje zemlje. E, sad tu iskaču oni mutanti, vanzemaljci, vile, ale i bauci, koji dodatno komplikuju stvar. U to neću da se mešam.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

JEEEEEEE!!!!
Go Musa!!!
Go Musa!!!
Go Musa!!!
*Zamisljati cirlidersice kako igraju i pevaju*
:lol: :lol: :lol: :lol:
Ja bih hteo da dodam da bi mozda mutanti mozda mogli da pokazuju inteligenciju, te da se organizuju pod idejom osnivanja sopstvene drzave, boreci se za ravnopravnost, jednakost i politicku korektnost, a da ih u tome ometa ordo xenox sada ujedinjene hriscansko-mudzahedinske koalicije, videci u njima opasnost za cistotu arijevske humanske rase. Da ne pominjemo opasnost od mesanja alienskih i humanskih dnk, kojim pribegavaju pojedini izdajnici vere u cilju poboljsavanja svojih telesnih i umnih sposobnosti. Takodje bi alieni mogli biti neke zanimljive rase, kao inteligentni kristali, inteligentna gasna bica, ili, kada vec krademo, zen budisti gorile?
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

heh, vidim i horor filmovi se ponavljaju.. vetj smo u par navrata videli shta se deshava kada zombiji zadrzhe sposobnost uchenja i rezonovanja...

shto se tiche aliena, ja bih samo hteo da pridodam i "ne nuzhno trodimenzionalni" dakle bilo bi okayish naleteti na chetvorodimenzionalnu rotirajutju piramidu (recimo da se zove piramidis, nebitno) koja je super-uber u poredjenju sa svime shto se mozhe natji ovde, a opet je samo jedan od peshaka neke vetje kosmichke siline...

plot ? otkud znam, meteor sadrzhi neke bakterije koje bi oni hteli da poseju na neki novi svet (koji su mozhda naparvili ili nashli) shto bi donekle imalo efekat da se posumnja da su oni krivi za panspermiju prvog stepena :)

sve shto ima preterani "wtf was that" efekat je po meni dobro :)

sad, ako neko ne zna ili ga interesuje kako bi se vishedimenzionalni entiteti manifestovali u trodimenzionalnom, mozhe da chita knjige ili da jednostavno pita...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

:) svidja mi se kako se ovo razvija, u sustini mutanti bi pa ne znam vjerovatno bili hm raznih vrsta od dvoglavih i trorukih do kombinovanja sa nekako životinjskim elementima tipa pipci hobatnice, životinjske čeljusti itd. Prvo što ih karakteriše je ekstremna nasilnost u odnosu na ljude i veliko smanjnje inteligencije. Predpostavljam da bi se organizovali u hordu najčešće pod vođstvom najjačeg i najinteligentnijeg stvorewa najčešće druge rase. Zombiji bi takođe bili drugačiji od fantasy stereotipa i to bili bi pametni kao mutanti, znači mogu da koriste lično naoružanje i smišljaju osnovne taktike, a hrane se uglavnom ljudima na koje su nekako posebno kivni vjerovatno zato što su to nekada bili.

U kasnijim periodima vjeroivatno bi dolazilo do mješanja raznih rasa čak i vanzemaljskih, a što se tiče našeg područja rekoh tu je udario meteorit i sve je uglavnom nestalo u magičnom pražnjenju i izmutirano/zombifikovano. Onda uz to magično pražnjenje otvara se dimenziona kapija koja nekako dovlači gomile rasa koje su manje ili više tehnološki razvijene. Ovo za četvoro dimenziona stvorenja bi volio da se malko razjasni jer ja nemam pojma o tome, a što se tiče vanzemaljaca, možete da napišete sve što vam padne na pamet jer ja nemam baš mnogo ideja u vezi toga :) ovo kristali mi se dopada i gas, u suštini znači eto to mi isto nedostaje.
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

u sustini mutanti bi pa ne znam vjerovatno bili hm raznih vrsta od dvoglavih i trorukih do kombinovanja sa nekako životinjskim elementima tipa pipci hobatnice, životinjske èeljusti itd. Prvo što ih karakteriše je ekstremna nasilnost u odnosu na ljude i veliko smanjnje inteligencije.
Pazi, morao bi ponovo da promislis o ovome... Takvi mutanti bi bili smehotresni i ljudi bi ih eradicirali svojim superiornim naoruzanjem i vojskom (tj. citaj, boli me uvo sto ti imas zube kao morz i 28 ruku sa celicnim kandzama, kada ja imam masinku i sve sto treba da kazem je mac-mac-mac i ti potrcis ka meni). Mutanti treba da budu mutirani (kraci , pipci, zubi) i HIPERINTELIGENTNI. Takvi bi predstavljali stvarno veliku opasnost za ljudsku populaciju. Naravno, ukoliko ne bi dolazili u gazilionima. Inace je covecanstvo ugasilo :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

pa sad, shto se tiche tih chetvorodimenzionih, po meni bi oni trebali biti neshto ezoterichno, tj da se za njih generalno ne zna ali ni da se ne zna da su tu (kao napredna varijanta masona) i da budu neshto nalik mitu, ako i toliko...najlakshi nachin da ti objasnih manifestaciju 4d u 3d bi bilo na primeru 3d u 2d :) i to sa primerom steka (gomile) papira...

dakle kad imash gomilu papira oni eventualno formiraju "kocku", zamisli da podignesh taj stek papira i jedan po jedan pushtash da padaju ravno dole, na sto koji je providan, i kako padne na sto da se skloni sa stola (kako bi simulirao prolazhenje)... bacajutji tako tu "kocku" papira, jedan po jedan dole, kada bi gledao odozdo video bi samo jedan kvadrat... zamisli sada malo zanimljiviju stvar - npr sferu od slichnog papira; posmatrach bi odozdo video jednu tachku koja se shiri u sve vetji i vetji krug do nekog trenutka, od kojeg bi nastavilo da se smanjuje sve do jedne tachko i dok ne bi nestalo (tj proshlo)... rotirajutja tela su malo zanimljivija/komplikovanija jer se ne mogu objasniti tako elastichno kao sa stekom papira :)

primer 4d u 3d sa 4d-kockom tj teseraktom bi bilo sledetje - pojavila bi se povrshina koja bi nastavila da se prozhima tj produzhuje u neshto nalik kvadru dok ne bi dobilo oblik kocke, i nastavilo da se smanjuje isto kao shto je i doshlo (zato shto je oblik simetrichan) samo shto kad se radi o 3d, prostor na kom se to deshava je potpuno random, tako da kako prolaz tj "ulazi" na nekom delu, ono "izlazi" na nama-vidljivom delu ili ne...

verovatno glupava ideja, ali se meni svidja samo zato shto mi rotirajutja 4d piramida koja jednostavno zna i gleda sve (3d u 4d ne moram puno da ti pricham, samo tju ti retji da se npr zatvorena kutija u 4d vidi tako shto joj vidish sve stranice odjednom i ono shto je unutra) deluje kao zanimljiv lik da povremeno potrese igrache jer oni pojma nemaju shta je, gde je, niti kako to izgleda (chak ni odakle glas dolazi niti zashto zvochi tako kako su ga chuli) i ima poprilichan "wtf was that" efekat a dozvoljava i "deus ex machina" reshenje...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

hm svidja mi se mislim da bi moglo da se dobro iskoristi, a za mutante i zombije oni bi bili vojska nižeg ranga koja zna da koristi lično nauružanje, ali glavna opasost je pto ljudi u kontaktu sa njima pocinju da bivaju zaraženi, takođe prostor koji je pod divljom magijom (efektom meteorske prašine) bi bio ljudima veoma rizična zona za pristup dok ne smisle sredstva zaštite, takođe nuklearke i ostala oružja ne bi baš radila na očekivani način ili nimalo. Znači u principu tu bi bile vjerovatno neke veće zvjerke koje bi komandovale njima i upravala pomoću straha i prisile, dok bi jače armije bile inteligentije, spremnije i bolje naoružane i sastojale se uglavnom od vanzemaljaca. Možda bi mogli da postoje čak i inteligentniji mutanti koji bi u tom slučaju eto igrali neku važniju ulogu.

Evo je mapa kako bi to područje pod udarom meteorita izgledalo

Image
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pendargon wrote:boli me uvo sto ti imas zube kao morz i 28 ruku sa celicnim kandzama, kada ja imam masinku
It's the survival of the fittest and we've got the fucking gun! 8)

Salu na stranu, ja bih da vidim kako muntati postaju snazniji, pametniji i mocniji od ljudi, krecu da zavladaju celom planetom i unistavaju ljude kao inferiorna bica. To bi bilo skroz cool. A ispostavlja se da su ti mutanti u stvari Srbi koje je taj hristijum mutirao i time pokazao da oni zapravo i jesu najbolji narod na svetu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “FRP/RPG”