SRP Novosti (iliti "Sta nam radi Gulan?")

Moderator: Moderators

User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Salu na stranu, ja bih da vidim kako muntati postaju snazniji, pametniji i mocniji od ljudi, krecu da zavladaju celom planetom i unistavaju ljude kao inferiorna bica. To bi bilo skroz cool. A ispostavlja se da su ti mutanti u stvari Srbi koje je taj hristijum mutirao i time pokazao da oni zapravo i jesu najbolji narod na svetu.
Pazi, to mi se dopada... Srbi narod najstariji, izabran od boga da postane najmocniji i usmeri zaostalo i geneticki ucrvalo covecanstvo na pravi pput iskupljenja i psiofizicke superiornosti, ne bi li se na taj nacin priblizili superbicima koji su bili nakon izgnanstva iz edena (ipak su adam i eva ziveli po 900+godina, bog te pita sta su sve jos imali). I tako meteor je ustvari znak od ujedinjenog hriscansko-mudzahedinskog boga, njegova ispruzena ruka covecanstvu za put nazad u raj. Ali naravno, covecanstvo je previse preokupljeno ovozemaljskim, te divine avatare njegove volje, promenjene kroz moc njegovog svetog asteroida proganja kao neciste mutante. I od koga to dolazi? Naravno, od novostvorenog komunistickog Sovjetskog Saveza.
Brilliant.
Sve se uklapa!!!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ali gde se tu uklapa Vedsko-slovenska civilizacija?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ehm, ne bih da smetam, ali taj "narod najstariji" je, po mapi, spichen meteoritom, tako da je od njega eventualno ostao spomen u desetercu...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Preziveli su gastarbajteri :lol:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To je bio magican meteor koji je pokazao da su Srbi najstariji i najbolji i bogu najblizi. Stvari su potpuno logicne covece!
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

To je bio magican meteor koji je pokazao da su Srbi najstariji i najbolji i bogu najblizi. Stvari su potpuno logicne covece!
Tako je starce!!! Srbi nisu pomrli od udara meteorita, oni su promenjeni i "izmutirani" i napravljeni heraldima jedinstvenog boga kako bi prosirili njegovu svetu veru i vratili zemlju u pravo stanje. Neka nova verzija Nojevog potopa. A Zla Katolicko-komunisticka crkva i sefovi novostvorenog sovjetskog saveza zele da to sprece kako bi nastavili da uzivaju u svojim foteljama, jasuci na grbaci napacenog naroda zemlje. I velike korporacije, da!
Logicno!!!
Image
ImageImageImageImageImage
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

I sve zato sto je bog Srbin :lol:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Malo je poznato da su Srbi postojali pre nego sto je svet stvoren. Zakljucili su da mora biti sveta u kojem bi mogli ziveti pa su izmedju sebe izglasali jednog da bude bog kako bi za ostale stvorio svet
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ne huli!!! :lol: :lol: :lol:
Naravno da bog nije srbin...
Ali novi mutantski mesija bi mogao da bude srbin, kao novi isus hrist, samo u fazonu:"I came to kick ass and chew bubble gum..."
I da kaznjava jeretike koji nece da zive na srpski (boziji nacin). Pa se onda ujedinjeno covecanstvo bori protiv njega i bozankih srba (kao sto izvesni tvrde da se dogadjalo tjekom cele istorije :-))
Image
ImageImageImageImageImage
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Udaljavamo se od teme :lol:
Bice lockovana (mozda :lol: )
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Zasto bi bila? Mi lepo i konstruktivno razradjujemo potencijalni razvoj radnje fsrpa (futuristic srpa) koju je sam autor postavio ovde. Nismo ofanzivni, niti uvredljivi. I mislim da smo na tragu prave bombe koja ce protresti svet frpa iz temelja....
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

haha da :) pa sad moguce je i to u jednom trenutku ili sa bar jednim djelom mutanata. Ustvari to sam razmisljao sigurno su neki znali za meteorit koji se priblizava i rijetki su se sakrili po atomskim sklonistima i tu proveli dosta vremena recimo kao u Falloutu. Hm to bi nekako kasnije objasnilo kako ovi evropski narodi nisu 100% izumrli vec ih se neki broj ipak spasio.
Image
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Srbi

Post by jorgurt hlebozvak »

Srbi koji su pogodjeni meteorom jesu zbrisani. Ali najveći deo srpske populacije živi u drugoj galaksiji. Zapravo, Srbi su vanzemaljci, koji su u cilju izučavanja ljudske rase, kolonizovali Zemlju i primili ljudski oblik. Sada stižu u desetinama hiljada svemirskih brodova, da okupiraju planetu. Ili da je unište. Zavisno od toga koliko će dugo ljudska rasa da pruža otpor. Srbima vanzemaljcima pridružiće se i srpski gastabajteri, koji će do dolaska svoje braće, vršiti mnogobrojne sabotaže.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

sto bas srbi :)
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Zato sto nam je Srpski narod temelj u svemu 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja mislim da meteor veruje u boga i Srbiju i oni su mu osnova za sve.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

ok onda :)
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

vidim kako muntati postaju snazniji
ljudi...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Divljanje, nema shta 8) Vidim da nam se i Musa razmahao sa svojih osam ruku i dva para pipaka :lol: :lol: :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

mislim da uzdizanje srBstva ne bi radilo jer svi mi znamo da je osnovno nachelo srbizma "da komshiji crkne krava" :) ili je mozhda taj meteorit doneo fundamentalne promene/mutacije u vidu "hej, mozhda ovi hrvati i nisu tolko loshi ljudi" :)))

seriously guys, jes' da tje od ovog ispasti neshto veliko al mislim da je i dalje off-topic... autor je tu da sam prostudi however :)

EDIT: eto shta se desi kada ludi poljude :) (ne, ovo nije typo)
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

LOL..

a da se preselimo na neku drugu planetu?

ionako ce ludi Srbi da raznesu i ono sto je ostalo od planete, galaksije, vasione, izvan granice vasione, rasplakati boga nad bogovima jer nije bio nadbozniji od svoga tvorca i unistio proklete Srbe dok je mogao, sad je nemocan sada i tvorac kleca pod njima, a tvorchev tvorac srecom nije doziveo da gleda ovo sto Srbi rade kad im komsa Srbin ubije kravu prevelikom dozom Srpstva...nishta bez Srba ali nishta i sa njima...

jbt koliko se moze zakomplikovati..ne svidjaju mi se ideje, pogotovo ona o mogucem ratu...
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Pendargon wrote:
u sustini mutanti bi pa ne znam vjerovatno bili hm raznih vrsta od dvoglavih i trorukih do kombinovanja sa nekako životinjskim elementima tipa pipci hobatnice, životinjske čeljusti itd. Prvo što ih karakteriše je ekstremna nasilnost u odnosu na ljude i veliko smanjnje inteligencije.
Pazi, morao bi ponovo da promislis o ovome... Takvi mutanti bi bili smehotresni i ljudi bi ih eradicirali svojim superiornim naoruzanjem i vojskom (tj. citaj, boli me uvo sto ti imas zube kao morz i 28 ruku sa celicnim kandzama, kada ja imam masinku i sve sto treba da kazem je mac-mac-mac i ti potrcis ka meni). Mutanti treba da budu mutirani (kraci , pipci, zubi) i HIPERINTELIGENTNI. Takvi bi predstavljali stvarno veliku opasnost za ljudsku populaciju. Naravno, ukoliko ne bi dolazili u gazilionima. Inace je covecanstvo ugasilo :twisted:
Ustvari da, kad malo bolje promislim priznajem da pametniji mutanti bi bili mnogo zanimljiviji :)
Dawngreeter wrote:
Pendargon wrote:boli me uvo sto ti imas zube kao morz i 28 ruku sa celicnim kandzama, kada ja imam masinku
It's the survival of the fittest and we've got the fucking gun! 8)

Salu na stranu, ja bih da vidim kako muntati postaju snazniji, pametniji i mocniji od ljudi, krecu da zavladaju celom planetom i unistavaju ljude kao inferiorna bica. To bi bilo skroz cool. A ispostavlja se da su ti mutanti u stvari Srbi koje je taj hristijum mutirao i time pokazao da oni zapravo i jesu najbolji narod na svetu.
Da :) ustvari sad malko kad razmisljam hristum bi ljude mutirao povecavajuci im snagu ili inteligenciju ili ostale osobine u pozitivnom smislu bez ne vecih posljedica, dok bi tomrad ljude izopacivao u zle, psihoticne i ne toliko pametne i znatno vise im mutirao oblik cak i u cudovisni tj u vecini slucajeva u zavisnosti od izlozenosti.

E sad kombinacija izlozenosti bi bio neki prelaz izmedju tog pametnog i jakog i jos neka poboljsanja uzrokovana mutacijom hristuma i zla i izopacena i izoblicena uzrokovana tomradom. Znaci ova kombinacija bi davala pametne i zle mutante koji bi vjerovatno htjeli da budu superiorni, dok bi druge dvije vrste pametni i dobri bili nekako vise na strani ljudi i mozda evoluirali u superjunake, dok bi zli a glupi bili ne toliko opasni tj ono monsteri nizeg nivoa :)

Znaci eto to bi za sada bile tri vrste mutanata :). E da, a Zombiji i ostali nemrtvi bi ustvari bili mrtvaci koji bi ozivili u dodiru sa tomradom (eventualno u kombinaciji sa hristumom ako su veceg nivoa npr vampiri) i tako :) vjerovatno bi tu jos moglo da se nesto smisli.

Uglavnom eto bas ispade nesto od ovoga :) i prebacio sam kompletnu raspravu u knjigu sa ciljem da mi posluzi kao smjernica za ideje kada budem krenuo da razradjujem detaljnije sve to :)

Stoga se zahvaljujem :) na idejama i savjetima, ako jos neko ima nesto da doda :) izvolite
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

sve dok su mutanti u vidu X-mana a ne u vidu zombija - to je super... pseudonatural karakteristike (pipci i whatnot) jesu plus, ali osnova je da mutanti imaju najmanje 1.5x statove obichnog choveka... pa ako je choveku average stat 10, mutantu treba da bude 15...

treba bre da ga se plashish, da bude mnogo zaeban a ne kao "meh, taj ti gori kao obichan chovek samo shto se vishe koprca" ;)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

pa da ali ne u pocetku mislim kasnije ce da evoluiraju u superheroje i superzloce, u pocetku bi bili izmutirani onako nekontrolisano, naravno povecale bi im se osobine ali bi sigurno imali i penale, neki manje neki vise :) Uglavnom ono sto treba da budu to je mutanti sa karakterom znaci da budu ipak osobeni, ili da su dobrih statova ili nesto da im je onako istripovano, neka super moc ili osobina.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A gde ces svemirske vilenjake i zmajeve?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Takodje bih podvukao da nista ne daje antagonistima karakter kao sto to rade visoki statovi i mnogo magicnih sposobnosti. Najbolje bi bilo da to sve bude u par tabela definisano.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

nego... imas tabelu koja odredjuje koliko i kojih tabela treba da izrolas...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Dawngreeter wrote:Takodje bih podvukao da nista ne daje antagonistima karakter kao sto to rade visoki statovi i mnogo magicnih sposobnosti. Najbolje bi bilo da to sve bude u par tabela definisano.
da, :) odlicna ideja

naravno i neka master tabela :)

zmajeve i vilenjake pa ne znam mozda budu nesto specijalniji ali recimo da bi mogli da se pojave u jednom trenutku i onako naprave neki preokret i da ostanu bar vilenjaci, a zmajevi mozda ali tajno tj skriveni od javnosti kao neka mnogo mocna bica, kao oni ktulu mnogo jaki stvorovi.
Image
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

Pendargon wrote:
Salu na stranu, ja bih da vidim kako muntati postaju snazniji, pametniji i mocniji od ljudi, krecu da zavladaju celom planetom i unistavaju ljude kao inferiorna bica. To bi bilo skroz cool. A ispostavlja se da su ti mutanti u stvari Srbi koje je taj hristijum mutirao i time pokazao da oni zapravo i jesu najbolji narod na svetu.
Pazi, to mi se dopada... Srbi narod najstariji, izabran od boga da postane najmocniji i usmeri zaostalo i geneticki ucrvalo covecanstvo na pravi pput iskupljenja i psiofizicke superiornosti, ne bi li se na taj nacin priblizili superbicima koji su bili nakon izgnanstva iz edena (ipak su adam i eva ziveli po 900+godina, bog te pita sta su sve jos imali). I tako meteor je ustvari znak od ujedinjenog hriscansko-mudzahedinskog boga, njegova ispruzena ruka covecanstvu za put nazad u raj. Ali naravno, covecanstvo je previse preokupljeno ovozemaljskim, te divine avatare njegove volje, promenjene kroz moc njegovog svetog asteroida proganja kao neciste mutante. I od koga to dolazi? Naravno, od novostvorenog komunistickog Sovjetskog Saveza.
Brilliant.
Sve se uklapa!!!
ako ovo procuri u svetsku javnost, oba texta, onda nas tek nece voleti :)
najjaci i najbolji :)
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

naravno i neka master tabela
sigurno mislis na tabelu-gospodara? zar ne?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

da ili gospodareca tabela :)
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Gulane...

Image

...cuti
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

:) super post, sad se sjetih onih centurionskih slika
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

ROFL
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
AAAAAARGH my eyes!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Shooticu, molim te da ubuduce postavis upozorenje... :lol:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

Dawngreeter wrote:Takodje bih podvukao da nista ne daje antagonistima karakter kao sto to rade visoki statovi i mnogo magicnih sposobnosti. Najbolje bi bilo da to sve bude u par tabela definisano.
ok u are scaring me now haha..citam ti strip(peta sesta strana)..ako je tvoja umotvorina to, svaki put me nasmeje kraj...

no da se vratim na temu, hocemo li se igrati ??? ima li neko zainteresovan?
i tema opet, kako napredujes Milose? :)
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

standardno :) mislim ide fino, za igru ako mozemo da se skupimo :)
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Nisam imao zivaca da sve citam. Sta se to ovde konzumira?
Locked

Return to “FRP/RPG”