SRP Novosti (iliti "Sta nam radi Gulan?")

Moderator: Moderators

User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

SRP Novosti (iliti "Sta nam radi Gulan?")

Post by lord warrior »

Sta da kazem... Bilo mi je dosadno... Pa ipak, da mi je neko rekao da cu se tako lepo ismejati, ne bih mu verovao. Ne posle SRP-a. Pa ipak, Gulan Stranice uvek iznova iznenade.

Objavljujem ovde jedan odlomak, iako znam koliko time rizikujem.
Gulan stranice wrote:1.1.-1.2. Све књиге преформатиране поготово КОС који сада има и одвојене статистике створења у издвојеним кавадратима. Започет рад на СЗИ Земља и СЗИ Звјезде


Фебруар 2007


1.2.-1.3. Урађено неколико мапа градова Еарна и припреман материјал за Авантуру 2



Март 2007


1.3.-1.4. Урађено неколико мапа градова Еарна, припремана Авантура 2 и започета књига имена, урађена афричка, албанска и англосаксонска.



Април 2007


1.4.-1.5. Урађена арапска, арамејска, јерменска и дио имена из легенди о краљу Артуру. Припремљена авантура специјални број 1. Започето размишљање о 2. свјету за игру који би требао да покрва модернистичко и научно фантастично играње улога и који би требао да се зове Нови совјет. Ево га и уводни текст на ту тему који сада треба претворити у нешто више.



Evo ga tekst (na engleskom, iz neke druge rasprave) od kojeg recimo da prica pocinje:

hmm all right i got that (crazy) idea that would shake our game a little Smile

And thinking more of it i really don't know what would happen if a big meteor would hit hmm well lets say europe, adriatic sea perhaps.

As i said before i am currently doing rules for modern and sf role playing Smile and it should cover period from 16 century till now and future, including weapons, tehnic, science, religion, traditions, history, ect. I plan to make 4 books of it (maybe more) and well i have 3 books already 1/3 finished.

And now that meteor made me think of making a book about futuristic earth and well maybe more Smile stars ect. I was thinking about that metor which would bring to earth some new elements, maybe new form of metal or something similiar, which would enable some form of space traveling, hmm made superheros of ordinary people like superman Smile, and finaly bring some forms of magic into world including various magical beings Smile

And now back to meteor, if it would hit europe it would destroy much of it, lets say spain and britain would be saved and well the rest would be very changed. Now the rest of the world would be also changed but not that much, but politicaly it would be much more. Now lets say soviet union would be formed again with purpose to help rebuild europe, and all other continents would form alliances like that meaning one continent one state.

Eventualy after maybe 50-100years of past apocaliptic time they would invent new form of space travel and could fly to the other star systems and then earth would finaly form alliance, and went to explore and colonize space.

Now back to my char, he is currently in LA probably dead. But in my future setting he would discover form of space traveling and hmm maybe immortality Very Happy. Now what do you think about all that Embarassed



Maj 2007


1.5.-1.6. Мало имена урађена, малко Авантура 2, и малко Нови Совјет. Ево идеја која се идаље развија и полако уноси у нову књигу.

well all right here is what i have till now as i said big meteorite would hit Europe and destroy much of it ten years from now (this will be known as beginning of the new age, wich will be always ten year from the present beacuse if i set a fix date for example 2050 it will eventualy get old like for example 2001: A Space Odyssey).

Now keep in mind this is creating of a complete RPG world for purpose of playing and writting a novels like well Rifts http://en.wikipedia.org/wiki/Rifts_%28r ... ng_game%29 and there are much more under science fiction genre http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ro ... s_by_genre I plan to do historic setting for earth, well complete and i have done a lot already but still much more to do till everything will be completed.

Now that meteorite would have some unique elements that would be released into atmosphere after it struck, and that elements well would bring some new things which are important for the story and setting Now first element would be christum (violet supstance wich allows magic and magical effects from my previous works) and tomrad (green supstance which is new and it brings evil like creating all types of undead creatures from already dead and mutating living ones and making them evil and mad by exposing to the supstance). Now that magical supstance would be released in atmosphere and that would lead to opening a dimensional gate which would eventualy bring hordes of new and magical creatures in the world, which would allow magical items and generaly bring lots of fantasy into existing world (though mixing sf and fantasy).

Now all that would cause rest of the world to unite and fight the threat of chaos that emerged in Europe. Eventualy New Soviet (union) would be formed and start fighting evil mutations and new races wich came through the magical gate which would remain open, then New Commonwealth of nations would be formed and also New Latin Alliance and New Islamic Alliance which would after 30+ years of war eventually together end the threat and close the magical gate. Then after some post victorious apocalyptic time and rebuilding they would form New holly aliance and the blocks of powers would unite in a strugle to colonize the space. They would form goverment of four presidents (one for each block) and form space fleet (with purpose of exploring and colonizing space) and space police (with purpose to uphold order in already colonized space and maintaining structures like spacestations) and build and launch new spaceships to investigate and colonize galaxy. Religious leaders would until then settle their religious differencies and common language would be established as first language (probably english or some modified version) with option of using all other languages. (Utopija? Prim. ur.)

Now all that would happen for 200 years after meteorit catastrophe. And well thats about it that 200 years would be something like mix of european fallout game, and well shadowrun (big corporations fighting for power in modern and high tech society) well with that war against mutation and alien hordes. After all that that it would be much like Star Trek universe, mankind would find new ways of better doing things and everything will be much nicer and on bigger scale (which i also plan on doing starsistems ect).

That is the story now i miss some nice alien races but they shouldn't be more advanced then humans probably mix of fantasy and some lower tech (like 1970 and less) but they should be original and well traditional would be probably elves, dark elves and well i don't know dragons, maybe dinosauruses and something like that.

Now the thing that i liked here in our game was that order (can't remember the name and well i miss things like that, maybe some big international corporations ect. I am thinking of inventing some mecha also after the meteorit struck but not big ones that would also make things more interesting and that would be it.
[

Ne znam sta da kazem. Covek bi rekao da sam posle svega oguglao na ovakve stvari.
Izgleda da ipak nisam.

Ako neko nije izgubio sav razum citajuci ovo, neka pogleda i http://www.gulan.co.yu/hobi/cit/cit.htm :wink:

Ah, da... Gulanov engleski 8)

EDIT: Sad mi pade na pamet... Kome je to Gulan pisao na engleskom... Gospode, ako se za ovo procuje po svetu...
Last edited by lord warrior on Tue Sep 18, 2007 11:47 am, edited 1 time in total.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Jebote, ovo je sjajna ideja. Na Zemlju pada meteor koji svojim udarom pravi takve promene da ceo svet postaje jako losa kopija jako losih trash pulp fantasy novela. BUM! I odjednom sve postaje crno-belo. Ingeniozno. Neki ljudi provedu toliko dugo vremena pokusavajuci da smisle kolko-tolko smislenu depikciju skore buducnosti, umesto da odma uzmu trash-bomb u vidu magicnog meteora i zavrse ceo posao za 15 minuta.

Inace, ovo:
this will be known as beginning of the new age, wich will be always ten year from the present beacuse if i set a fix date for example 2050 it will eventualy get old like for example 2001: A Space Odyssey
je verovatno najbolji niz slova i intepunkcijskih znakova koje sam video do sada. Ne mogu ti se dovoljno zahvaliti na otvaranju teme.


EDIT: Takodje me uznemirava sto ovo lici na nepismeni i gluplji (jebote, to je moguce!) Monte Cook's WoD. 8O

EDIT 2: Potrebno je malo kliktanja od gore linkovane strane da bi se stiglo d "radnog dnevnika". Posto sajt koristi frejmove a meniji su zatupasti. Evo direktnog linka: http://www.gulan.co.yu/hobi/cit/SN/nap/%601.htm

(da, dosadno mi je; treba da radim pa mi je ovo savrsen izgovor da ne radim :D )
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

#-o
Znaci rano jutro je i ja imam sta da vidim ovde... moram da odam cast Gulanu sto je uspeo da natera gritera da promeni potpis, a to se retko kad dogadja.
Meteor? ono kao, ok jeste interesantna ideja, i dinosaurusi su nestali tako, ali ono kao... ma bolje da i ne komentarisem mozda moji izlivi kvazimudrosti ponovo dospeju u neciji potpis :D

Vidace, sta te kog da ne kazem cega nateralo da kopas po tom sajtu?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Preterana radoznalost?

Elem, razgledao sam nesto stare teme na forumu, i naleteo na temu o FRP-u na Wikipediji. Onda sam se setio kako mi je neko (ne secam se ko) pomenuo nasu Wikipediju i clanak o FRP-u (ali se ne secam u kom kontekstu i zasto). Ajde, da vidim, mozda s potsetim. Tu vidim link ka sajtu kluba "Citadela" iz HN. "Ovo je jace od mene, moram da vidim." Onda vidim SRP Novosti...

A sto se tice novog gulanovog setinga (pardon, СЗИ), moram priznati, ideja je sasvim ok na neki trash-pulp B nacin. Za razliku od prethodnog sveta, ovaj barem ima neku pricu.
I naravno, u koliko modernih/Sci-fi setinga meteor koji padne donese magiju i magicne predmete, undeade i zle poludele mutante,... :wink: ?
(da, dosadno mi je; treba da radim pa mi je ovo savrsen izgovor da ne radim )
Trebam i ja da ucim. 8)
Last edited by lord warrior on Tue Sep 18, 2007 11:35 am, edited 1 time in total.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ovo moramo igrati :!:
Jos ako moze da se ukombinuje sa best friends :lol:

Stvarno, zamisli best friends u ovom setingu :lol:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ko, jel' ja? wrote:Ovo moramo igrati :!:
Jos ako moze da se ukombinuje sa best friends :lol:

Stvarno, zamisli best friends u ovom setingu :lol:
Da li neko moze ovo da prevede Ricku da se i on smeje sa nama? :lol:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ko, jel' ja? wrote:Ovo moramo igrati :!:
Jos ako moze da se ukombinuje sa best friends :lol:

Stvarno, zamisli best friends u ovom setingu :lol:
I obavezno brat Bad da vodi.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Gulan wrote:Now lets say soviet union would be formed again with purpose to help rebuild europe,
Da ponovo izgrade sta?
Kako izgraditi Evropu kad ju je spicio meteorit?
Na stranu kako je planeta prezivela toliki meteorit :!:

O koji sam ja debil, trazim smisao od Gulana :lol:
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Neko ko ima aspiraicije da bude lektor, bilo za srpski ili engleski bi imao kombinaciju najvlaznijih snova i najizbezumljujucih mora ispravljajuci Gulanovo zivotno delo.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ko, jel' ja? wrote:Na stranu kako je planeta prezivela toliki meteorit :!:
Pobogu covece, to je MAGICAN meteor! Koji donosi MAGIJU! I metale koji su MAGICNI! Vidi se da si sigurno neki zadrti naucnolog koji misli da je i dinosauruse isto tako ubio neki meteorit a ne to sto nisu verovali u boga. Pff.

U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Dodjavola, doslo vreme da i ja promenim potpis. :?


A da se Griter ponudi Gulanu da mu bude saradnik. Gulan pise glavnicu a Griter je zaduzen za fusnote/sidebar komentare i objasnjenja. Naravno prvo se radi izdanje na engleskom. Onda samo uredimo da manuskirpt procuri na par vecih RPG foruma i to je to. Celebs over night. Onaj Britni lik na jucubu bi bio mala beba za ono sto bi Gulan i Greeter postali u internacionalnoj RPG zajednici.
Last edited by Gassalasca Jape on Tue Sep 18, 2007 9:56 pm, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Woohoo! Eto ideje! \:D/
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Zapravo, ta ideja jeste sjajna. DG, mogao bi prvo da probas sa obradom 'klasicnog' SRPa?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Imam iracionalan strah od klasicnih fantasy setting-a :(
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Vidim ja da kako je krenulo, uskoro cemo svi raditi zajedno sa Gulanom na ovom setingu.

Mislim da mu treba pruziti podrsku i ohrabriti ga da barem zavrsi ovo delo, ako ne i da ga izda.

Jer ako nema gotovog dela, nema ni prezentacije o istom 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Bilo bi lepo da dobijemo neki komentar od tvorca, koji trenutno browse-uje forumom :D
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

hmm da :D ustvari pa valjda sam iznenadjen interesovanjem za novi seting. Ovo gore receno bi bilo pozeljno kada bi bilo ozbiljno :) no svejedno radim na tome, i dalje samo tih nekoliko osnovnih ideja, mada sam jos nesto smisljao i sve tako skrajao ali to tek treba da se dovodi u red. Ono sto mi je sad prioritet su pravila za moderno i sf igranje i to jeli, sve treba da ukomponujem i eventualno od toga napravim nesto, a onda i ta postavka za igru bi trebalo tu da se nekako nadoveze.

Zato ako imate ideje iznesite, u sustini kada je mogao kripton da prodje i supermen mislim da sto se neke price tice moze i ovo. U sustini vazni su zapleti i neke rp pogodne zavrzlame i cini mi se da ovo ima neki potencijal, sto ne znaci da ne moze da se mjenja.
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Pocni da iznosis neke svoje ideje, da ljudi mogu da diskutuju o njima i mozda ti na taj nacin pomognu (vise glava je pametnije od jedne).

Pitaj za savet, misljenje i tako... ako imas neke dileme
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

pa eto nemam nista specijalno u glavi iskreno, ono najvise bih volio da je to neki futuristicki svjet koji pruza mogucnosti za dobar rp. Znaci bogat pricom, nekim cool desavanjima, tehnologijom, magijom, vanzemaljskim i fantazi rasama i sl. Ono sto sam ja skontao je da je ovo dobra podloga za neki u pocetku cyber pank i fantazy sf seting a kasnije bi to preraslo u neki razvijeniji sf tipa star trek sa putovanjima po svemiru i kolonizovanjem istoga i susretima sa novim rasama i ostalim novim stvarima. Sad tu mogu da se ubace razne stvari koje onako mogu da zacine stvar, ali ono sto je najvaznije je da se to napise, za sta ipak treba vremena i u sustini ja to ostavljam i dalje na tek nekoj ideji koju razradjujem i koja ce vjerovatno da se mjenja sa razvojem ovih pravila koje sam spomenuo.

Tolko :) ne mogu nista vise da kazem osim toga sto sam napisao, znaci to je samo povrsna kontura svega, koju tek treba uobliciti u nesto konkretno, i kao sto rekoh neku sliku imam u glavi ali nemam vremena da sve to prebacim na papir. Do tada to je to, a ideje su dobro dosle i bilo kakav vid pomoci u smislu saradnje i konstuktivizma.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja mislim da su svemirski zmajevi i dark elfovi najbolja ideja ikada. To nikako nemoj da izbacis.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

naravno naravno, to su valjda standardne stvari :)
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Pravila na stranu, ali moras da uoblicis seting. Koji ce to fazon da bude, koje rase, itd...
Pa kada stvoris okvire, onda pocnes to da punis detaljima.
Vrlo rado cu dati neku ideju, ali moras zapoceti necim konkretnim (atmosfera, rase ...), korak po korak.

Ono sto se meni ne svidja je mesanje SF elemenata sa fantasy elementima. Dakle bez zmajeva i dark elfova :wink:

Kreces prakticno od sadasnjosti pa onda idi logikom.
Ono sto sam vec procitao (o blokovima i potom ujedinjenju) je vec vidjeno i uradjeno hiljadu puta. Mozda bi mogao da razmisljas o necem drugacijem.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ma ne bre, krenes od 'cyber panka' i onda primenis 'konstruktivizam' pa tek onda ubacis zmajeve. Zmajevi su nordijsko-nacisticko-paganske provenijencije, dok dark elfovi naravno poticu od Mojsijevog plemena.


Covecanstvo je rastrzano tim drevnim antagonizmom, oslabljeno katastrofama razmislja o napustanju neo-hriscanstva i potpunom presaltavanju na Magiju.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ako nas je Shadowrun necemu naucio, to je da svaki dobar seting u bliskoj buducnosti mora imati trolove kao jednu od rasa za igrace.

ImageImage
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Mozda bi bil odobro da SF setting nema nikakve veze sa nasim svetom. Bolje da sve bude izmisljeno, tako se izbegava meteor momenat/
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Pa ko ce onda da bude Isus Hrist ako nema Evrope?! 8O
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ideja!

Period desavanja je neposredno po kraju rata sa mutantima i nemrtvima.
Avantura prati grupu vojnika Novog Sovjeta. Posle zestokih borbi do smrti, vojnici se vracaju svojim kucama, nadajuci se da ce biti docekani kao heroji. Ali...
Umesto toga, pri povratku u Novi Sovjet, igraci bivaju proterani u Akatujski rudnik, Čitinska oblast u Sibirskom Federativnom Okrugu. Tu se upoynaju.
Posle dugog sluzenja Domovini, vracaju se svojim kucama, naravno sa zabranom da se nasele u krugo od 100km od prestonice. Pogledi na zivot su im promenjeni, osecanja prema drzavi za koju su se nekada borili vise nisu ista - ali ih opet zatice iznenadjenje.
Novi Sovjet, per se, vise ne postoji. Veliki savezi su se udruzili, i sada postoji samo jedna drzava.
U jednom trenutku, svima njima stize ponuda - da rade za drzavu koja ih je "proglasila herojima". Pristaju, i ubrzo putuju u Kapustin-Jar. Naseljavaju se u gradu Znamensk. Ubrzo zatim dobijaju unapredjenja i postaju posada prvog svemirskog broda poslatog ka Rigelu. Sta ih ceka na njihovim buducim putesestvijama?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ustvari da :) to mi se veoma dopada :) mislim ovo gore napisano, :D zvuci kao dobar uvod u neku avanturu. Inace podsjeca me malko na Prvi kontakt star trek film, a i ja sam tako nesto mislio u sustini nakon tog sukoba bi nastao period obnove i razvoja ne bas tolko ujedinjenih blokova, ali dobijena i otkrivena nova tehnologija ih u ujedinjuje u pokusaju da dostignu tehnologiju putovanja vasionom kao i prijetnja od ponovne invazije tako da bi se u vrlo brzom roku sirom planete napravile stanice sa kojih bi pocela lansiranja i potom se to sve razvilo.

Ok malo ste me podstakli da obnovim gradivo, pa cu sada mozda da postujem ono sto sam ja do sada smislio sa ciljem da mozda nesto od toga poboljsamo. U sustini sve fantasi rase ce da budu u igri zavisno od zelje i preferencija vodje igre i igraca, i ja sam u pocetku mislio da to ne radim ali na kraju sam skontao da je magija i fantazi veoma zanimljiva u nekom sf okruzenju iako bi monsteri naravno evoluirali i bilo mnogo pametniji od fantasy stereotipa. Znaci neki svemirski orkovi i elfovi i sl stvari sa svojim brodovima, pucama itd :) mislim cisto radi tripa, a onda i taj cyberpunk momenat nekako je trip kada se vodi i neki elf pored ljudi ili dwarf itd koji bi recimo mogli da prezive taj sveopsti sukob i da pomazu ljudima.

Znaci eto sada cu da procesljam ovu knjigu i da postujem taj materijal do sada sto sam radio.
Last edited by IG on Thu Sep 20, 2007 7:15 pm, edited 1 time in total.
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Mogao bi da vodis prve probne avanture :D
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

pa ne znam bas mozda ustvari ako ima zainteresovanih mislim da bi koristilo. Kao sto rekoh seting Novi sovjet bi trebao da se sastoji iz dva djela koja bi se mogla igrati ili dvije epohe znaci bliza i dalja buducnost, bliza bi bila znaci taj meteorit, sukob sa vanzemaljcima, obnova nakon toga i pocinjanje putavanja svemirom i njegovo kolonizovanje. Dalja istorija bi bila znaci kolonizovanje svemira, razvoj svemirskih putovanja i nastajanje svemirskog carstva i eventualno neki sukobi sa ostalim vecim silama svemira. Tu bi vjerovatno bili i mekovi i tako razne super stvari. Za to jos planiram i dodatni seting zvjezde koji bi imao opisana sva postojeca realna sazvezdja tako da bi igraci i vodja igre mogli da konstruisu sve to sto realnije, u skaldu sa postojecim otkricima.

No evo i toga materijala koji sam spomenuo:

Мит o земљиној будућој историји:

Десет година од сада метеорит из свемира погађа Европу и уништава већи дио ње, једино бива спашена Британија, Шпанија и Грчка док остатак бива разорен. Клима планете у великоме бива промјењена и настаје апокалиптично вријеме када се сви остали континенти уједињују стварајући савезе са циљем да повећају своје шансе за преживљавање кроз катаклизму и након тога да би помогли поновну обнову Европе.

Поред осталог метеорит ослобађа у атмосферу земље два нова елемента и то христум љубичасте боје који омогућује магична дејства и томрад, зелено браонкасту супстанцу која подиже мртве из гробова претварајући их у зомбије и све друге врсте немртвих и прави разна друга чудовишта од већ постојећих звјери и људи стварајући од њих зле и изопачене креатуре и мутира их хаотично у зле поремећене мутанте мање или више физички измјењене у зависности од изложености супстанци.

Одмах након удара метеора због ослобођене велике количине христума експлозијама дивље магије, ствара се и димензиона капија кроз коју након неког времена на земљу долазе становници других свјетова са својим моћима које су новост за тодашња знања земљана и раширују се на подручју разорене Европе већ прилично загађене томрадом који је такође у мањој мјери у атмосфери цјеле земље као и христум, а димензиона капија остаје отворена све док земљани нису пронашли начин да је привремено затворе седамнест година након тога.

Након катастрофичне апокалипсе изазване ударом метеора на преосталим подручјима земље настају четри велике политичке групације и то највећа Нови Совјет (New Soviet - сви православни народи, укључујући и све земље Азије који им се прикључују осим Индије), Нова државна заједница народа (New Commonwealth of Nations - све земље енглеског говорног подручја укључујући САД, Канаду, Велику Британију, Аустралију, Јужну Африку и Индију), Нови Латински савез (New Latin Alliance – романски народи чији већи дио чини латинска односно јужна америка и Мексико) и Нови исламски савез (New Islamic Alliance – све земље ислама чији су главни представници Турска и арапске земље).

Након 8 година мукотрпне борбе против чудовишта и припремања војних снага они се уједињују и стварају Нови свети савез (New Holly Alliance) чије вође су равноправна четри представника свих савеза и крећу у борбу против преосталих непријатељских ванземаљских снага са намјером да земљу коначно ослободе од њиховог зла.

Рат за ослобођење земље, још знан и као ослободилачки рат, је био један од највећих сукоба у историји земље и трајао је 20 година. Након страшних борби и жртава Свети савез односи побједу и потом слиједи доба мира и обнове земље, као и напредак на научним и техничким пољима. Убрзо поред осталих достигнућа бивају направљене и свемирске летилице те се коначно креће у колонизовање свемира. Потом након првих колонизованих звјезданих система бива створена звјездана флота чија је улога истраживање и колонизовање свемира и звјездана полиција чији је задатак одржавање реда и закона у досадашњем истраженом звјезданом простору, као и конструисање и одржавање звјезданих путева и станица.


Историја:

Десет година од сада.
Година катаклизмичне апокалипсе, тренутак када земља бива погођена меторитом из свемира, уништење Европе и отварање прве димензионе капије на том мјесту усљед експлозија дивље магије.

Ново Доба
1.нд Кризно стварање великих свјетских савеза преосталих држава, настају Нови Совјет, Нова државна заједница народа, Нови Латински савез и Нови исламски савез са циљем повећавања шанси за преживљавање током борби против новонасталих недаћа и чудовишта која су почела да пристижу на земљу кроз димензиону капију.

8.нд Велики савези се уједињују стварајући Свети савез и крећу у борбу за ослобођење од новопридошлих хорди чудовиштаса других свјетова.

17.нд Привремено затварање димензионе капије. Свети савез успјева да ослободи територију гдје се она налази и да је привремено затвори спријечавајући тако даље упаде неземаљских чудовишта.

28.нд Завршетак рата за ослобођење земље која коначно бива очишћена од зала које су дошла кроз димензиону капију

88.нд Прављење звјезданих бродова и летилица које омогуђују међузвјездана путовања. Доба колонизације звјезда започиње

135.нд Стварање звјездане флоте са циљем истраживања и колонизовања свемира и звједане полиције чији је задатак одражавање реда и закона у досадашњем истраженом звјезданом простору, као и конструисање и одржавање звјезданих путева и станица.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

A hoce li svemirski brodovi da lete na magiju ili nauku?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Off: Gulane, jesi li deponirao svoj genetski materijal u odgovorajucoj ustanovi? Plasim se da ce buduce generacije biti lisene ovakvih trenutaka.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ja predlazem da se inspirises malo Stalkerom, te da oko mesta udara meteorita bude Zona. I da obican narod ne zna sta se zapravo desava u Zoni. Dakle, da svet bude podeljen na ogromnu Zonu, gde se razne cudne i neobjasnjive stvari desavaju, a vojska stiti ostatak Zemlje od mutanata/nemrtvih/vanzemaljaca, dok civili za to ne znaju (zvanicni izvori informacija odbijaju da otkriju bilo sta u strahu od masovne panike, ali zato o tome kruze razne neverovatne price), i na ostatku Zemlje vlada stanje cyberpunka. Tj. svojevrsna distopija.
Eto jedan lep detalj iz cisto moje maste - na mestu udara meteorita digao se takav oblak prasine (ili necega), da se vidi iz ostatka Evrope. I nece da nestane. Godinama. I sta god mediji pricali, narod ima in your face dokaz da nesto tamo nije uredu, i da meteorit nije bio samo meteorit.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

daddadada :) svidja mi se to, :D u sustini moja je ideja bila da se iznad mjesta udara meteorita otvorila kapija odakle su pohrlile razne stvari tipa zli i dobri vanzemaljci koji pocinju da se sire po zemlji, kao neki vorteks ondnosno tunel ka raznim svjetovima tj planetama tako nesto nisam bas to 100% uoblicio.

Takodje ovo za zonu mi se svidja ali sam ja to vise zamislio mozda kao totalnu fallout varijantu sa ghoulovima i naoruzanim zombijima koji bi eventualno bili pod necijom kontrolom, i sada razmisljajuci vjerovatno prvih godina su svi bili u nekom fallout tripu zbog promjena klime, novih elemenata u atmosferi koji su vjerovatno uticali na promjenu ozonskog omotaca sto izaziva neke promjene kod stanovnika zemlje u zavisnosti od njihovog geografskog polozaja, izopacuje ih, mutira biljke i zivotinje itd
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

cyberpunk period bi vjerovatno uslijedio kasnije znaci nakon tog postapokalipticnog rata kada bi ljudi skontali da treba da se sto vise spreme za buduce stvari i konacno da potru razlike koje ih djele sto bi nove tehnologije pomogle. Za magiju vjerovatno bi cinila neki dio svega znaci postajala bi mogucnost naucnog i magicnog rjesenja sa prednostima i manama na obje strane kao i cjenom, a supermoci bi vjerovatno bile skopcane sa magijom koja u pocetku mutira ljude i cini od njih recimo ljude vanrednih sposobnosti tipa supermen i sl, samo naravno u manjoj ili ponekad vecoj mjeri. Sada te mutacije bi vjerovatno postale neki genetski faktor tako da bi na zemlji postajale odredjene grupe ljudi koji su predisponirani za superjunake, sto takodje je neka osnova za superhero rp-ovanje, sto na kraju opet moze da se protegne u daleku buducnost i iz svega izvucu junaci tipa silver surfer.
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Nije mi dobro :-&
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Eto sta se desava kad ga ohrabrujete. There's only so much a body can take.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

ovaj, kako slovenski narodi? kad nema tog dela evrope? NEW SOVIET...

next..

a kroz dimenzionu kapiju ljudi nece da idu?? mislim da nadju prevoz i za to..

hm..procitah..ali znas sta ja volem, avanture, igre uloga, glumiti nekog, i muciti gospodara igre :)
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ryo wrote:ovaj, kako slovenski narodi? kad nema tog dela evrope? NEW SOVIET...
8O

It's an epidemic.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ceo svet ti deluje crno-belo, dobro-lose. Ljudi nisu takvi. Zasto bi iko ponovo izgradio Evropu? Koja je verovatnoca da se cela planeta ujedini? Ko bi tu preuzeo politicku prevlast? Zasto bi se neko drugi odrekao iste? A uticajne korporacije? I tako dalje, da ne nabrajam vise.
Ono sto je Lord Warrior rekao je skroz validno i jako dobro.

@Ryo: Nije li se SSSR, kao i danasnja Rusija, nalazio vecim delom u Aziji?
Locked

Return to “FRP/RPG”