Dread

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Dread

Post by Dawngreeter »

Image

Indie Horror RPG sa zanimljivom obrtom u diceless pristupu mehanici. Naime, Dread nije bas bukvalno u potpunosti bez 'randomizatora', samo sto umesto karata, kockica, novcica i drugih slicnih cesto il ine-toliko-cesto koriscenih alatki ovde koriscena Jenga. Znate ono, toranj od drvenih dascica iz kojeg treba izvlaciti jednu po jednu dok kula ne padne? Evo o ovome pricam:

Image

Znaci, bilo sta tog tipa se moze koristiti a akcije se izvrsavaju jednostanvno vadjenjem jedne plocice iz tornja. Ako ga izvucete lik uspesno izvrsava akciju a ako toranj slucajno padne lik ispada iz igre (sa in-game efektom koji moze biti, u zavisnosti od uslova, smrt, ludilo, hapsenje ili bilo sta tome slicno). Cak je moguce namerno srusiti kulu i time zrtvovati svog liak da bi postigli heroic usccess u igri.

Znam, znam ovo zvuci opiceno. I meni je zvucalo. Ali posle malo razmisljanja sam skontao da neizvesnost vadjenja plocica iz tornja u stvari moze dodati vrlo odgovarajuc osecaj jednoj igri koja pretenduje na horor atmosferu. Jedini problem je sto sad negde treba da nadjem prokletu Jenga ili neki plagijat...

Knjigu sam samo na brzaka prelistao u ovom trenutku, nazalost, tako da nisam upucen u detalje oko mehanike. No sve to izgleda veoma ozbiljno uradjeno i cini mi se odlicnom osnovom za one-shot (ili limited-run) game session-e.

Sajt: http://www.tiltingatwindmills.net/dread/index.html
(dovoljno zanimljivo, trazeci sajt sam naleteo na neki drugi indie RPG koji se zove DREAD (umesto Dread, jelte). Weird.)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Alternativa tom drvenom tornju - kula od karata?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ali kako bi vadio karte iz kule bez da se ona sigurno ne srusi, ako ne posle prve onda vec posle druge karte?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Kula od lego kocikica ali ne da ih uglavis jednu u drugu nego bocno - trebace ti mnogo isih.
Bolje kula od descica za parket, tj, parketa ali onih malih (mislim da su oko 2x10 cm)
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Parket bi starno mogao da radi posao, a za LEGO se bojim da nema dovoljno mase pa da bi teze padalo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Proverih: dimenzije su 120x24mm i 120x20mm
Kako mi je dosadno :)

Frka sa parketom je sto nije gladak skroz dok se ne ismirgla pa iver moze da se zakaci za iver i da padne kula :)
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ma bre sigurno ima da se kupi nesto ovog tipa tamo u Imagu ili kako se vec zove ono pored Doma Sindikata. Moracu da proverim jednog od ovih dana.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ne znam zasto, ali cela ideja mi bas poprilicno zvuci tupavo... *zamislja igrace kako kod kuce vezbaju izvlacenje drvaca...* :?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dajem 45 min i tri pica pre nego sto svi batale frpovanje i predju na nekakav improvizovani drinking game 8)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

You're on, marko :D Uostalom, sudeci po tome da je Griter sam sebi postovao 4 puta zaredom komentaricusi kako da napravi kulu od palidrvaca koju trebaju da rus enjegovi igraci kako bi utvrdili da li im je akcija uspela ili ne... bice vredno i gledanja :D

Ako svi rade sa jednom kulom... ma i da ne rade malo je bezveze, kula ce eventulano pasti, sto znaci da verovatnoca da uspes akciju opada sa brojem akcija... definitivno ce se pretvoriti u drinking game onog momenta cim jedan igrac durgom prokomentarise "sta je, pala je? e jbga, evo ti pivce, uspeces sledeci put..."
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ali, to nije sve bio DG, vec i Resurrection...

A o ovome, nemam komentar. Mada treba probati definitivno.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Slartibartfast wrote:Ali, to nije sve bio DG, vec i Resurrection...

A o ovome, nemam komentar. Mada treba probati definitivno.
Ma poceo sam vec i da ih mesam - ni jedan nema avatar, a obojca razgovaraju sa cudnim sklopom recenica kada impulsivno kucaju :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Hypodermic wrote:Ako svi rade sa jednom kulom... ma i da ne rade malo je bezveze, kula ce eventulano pasti, sto znaci da verovatnoca da uspes akciju opada sa brojem akcija...
Pa da, to je kanda i poenta. Razmisljaj u Call of Cthulhu pravcu gde likovi polako idu spiralno u ambis i tokom vremena drvene plocice (ili Sanity) postaje sve dragoceniji resurs.

Get in the mood people! I kockice bi vam izgledale smesno da ste samo Ne Ljuti Se Covece igrali.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dawngreeter wrote:Get in the mood people! I kockice bi vam izgledale smesno da ste samo Ne Ljuti Se Covece igrali.
Nemoj tako, d12 jamb je luda stvar :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

hm, pre jenge je bila neka igra sa shtapitjima... naime, prospesh punu kutiju shtapitja ne zemlju (ili sto) i poenta je da ih tako vadish jedan po jedan bez uznemiravanja svih ostalih... bio je i bonus rule: mozhesh da se pomazhesh shtapitjima koje si izvukao, shto bi bilo zgodno za one dobro zabudzhene koje ne bi mogao da isterash prstom ali bi ih izgurao shtapitjem do odredjene mere pa bi dalje nastavio, jel'te rukom...

verujem da se slichan efekat mozhe postotji time shto bi kupio 50 shtapitja za razhnjitje (raznjice) i probao tom metodom... nije Jenga, ali je koncept isti, i malko je jeVtinije al zauzima vishe mesta na stolu... a da, i "kula" mozhe da postane kanda nereshiva posle nekog vremena :)

al mislim da bi to sa shtapitjima bilo vishe u fazonu, jer tjesh morati da "ispucash" par likova da bi moglo da se ide dalje :)
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Da li sam ja jedini kome ovo deluje kao kompletna glupost/ludilo?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Da li igras D&D?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

hm, pre jenge je bila neka igra sa shtapitjima... naime, prospesh punu kutiju shtapitja ne zemlju (ili sto) i poenta je da ih tako vadish jedan .....
....al mislim da bi to sa shtapitjima bilo vishe u fazonu, jer tjesh morati da "ispucash" par likova da bi moglo da se ide dalje
mikado...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Ja bih ovo probao...
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ja bi probao ovu varijantu sa raznjicima, a na raznjicima red jagnjetine red slanine, pa ko izvuce raznjic moze da ga pojede, a ko obori kulu mora da pije.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Nevolim da se ponavljam ali sam i taj mikado ili kako se vec zove sa raznjicima igrao isto sa kartama: dva spila na usku gomilu i vuces napolje kartu po kartu i smes samo jednu da izvuces. Ako povuces gomilu - jbga ide gomila cela kod tebe. Pobedjuje onaj sa najmanje karata kada se sve povuku :)

Griteru, ako nabavis taj rpg, zamolio bih te da ga probam, zaista mi zvuci.. ludo :) naravno razmisli i o Awakendovoj ideji da ubacimo i alkohol u opticaj :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa vec imam taj RPG.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ajmo onda da igramo SF SRP sa tim sistemom 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ali SF SRP je dobar jedino zbog sistema
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

eh ... inace pogledacu dread malo kasnije cini se da je zanimljiv
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ja sam bas mislio da gotivnost SF SRP-a lezi u dobro razradjenom settingu. Meteor se ipak, ne moze nadmasiti.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Awakened wrote:...Meteor se ipak, ne moze nadmasiti.
A onda ce svi nositi cirokane i koznu odecu u pustinji na +50...
Image
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by FGSerbia »

DG - Do you want some Jenga Blocks? I can get them.
R
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Hell yes!
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

i still think mikado is easier... since every time jenga falls apart - you have to put it back together instead of just reshuffling it... :)
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by FGSerbia »

In an Irish pub back in Nottingham they have a 2 meter tall Jenga set. That may sound stupid but the entertainment value of watching 6 absolutely hammered rugby fans trying to play Jenga and NOT get killed in an avalanche is superb. Jenga is a much underrated game. Jenga 'The Crushing Death Drinking Game' edition is even better.
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: Dread

Post by yrch »

User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Dread

Post by Dawngreeter »

That's a diffrent Dread RPG :)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: Dread

Post by yrch »

al sam šaban
reko bi na engleskom, al ne mogu da se setim kako:)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Dread

Post by Dzon Vejn »

Redneck
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Dread

Post by Shark »

hhahahahhahahaha ...
redneci nisu shabani the last time i checked... makar ne kao prevod :)
"shaban" ti je jedna od retkih vrednosti Srpskog jezika :) zaista, kad razmislim... ne bih znao kako da prevedem to, a da ochuvam isti nivo "shabanizma" ...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Dread

Post by Dawngreeter »

Hick.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Dread

Post by Shark »

hmmm... close, but no cigar... hicks / hillbillies su ti shabani na sasvim drugom nivou...
blizhe od redneka u svakom sluchaju.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Dread

Post by Awakened »

Sejo Kalac.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Dread

Post by Shark »

o tome ti pricham. to se ne mozhe prevesti :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “FRP/RPG”