football hooligans rpg

Moderator: Moderators

Locked
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

football hooligans rpg

Post by Ko, jel' ja? »

Sinoc mi je pala na pamet ideja o ovakvom rpg-u. Ne verujem da ista slicno postoji, pa me zanima koja bi postojeca pravila mogla da se koriste.

Ideja je da igraci budu deo neke huliganske grupe. Ide se na tekme, prave se sranja i tako to. Onda dolazi svetsko ili evropsko prvenstvo...
Takodje bi igraci mogli biti ukljuceni u razne kriminalne aktivnosti koje nisu nuzno vezane za utakmice.

To je neka ideja koju sam dobio.
Kako vam se cini? Neki predlog?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Svidja mi se ideja. Mogao bi komotno da iskoristis novi mortals WoD (osnovna knjiga za WoD). Ili da smislis sam neki sistem. Efektivno gledano sistem ne bi morao cak ni da ima mnogo statova (snagu, izdrzljivost.. uglavnom fizicke statove, socijalnih interakcija koje se ne zasnivaju napesnicenju mislim da navijaci ne rade). Evo rado cu ti ispomoci u realizaciji ovoga ako si zainteresovan.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

I na sta ce sada da lici ovakav thread bez ucesca Dawngreetera?
:cry:

Huligani mi deluju kao OK ideja za FRP. A u kom si narativnom pravcu nameravao da guras pricu, tj. sta si mislio da bude pojenta iste?

Ako ti treba inspiracije za sistem, mogao bih ti uzajmiti da iscitas Dogs in the Vineyard, cisto kao primer neceg sasvim drugacijeg. Uzgred, jos uvek nisam stigao da ga isprobam...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Da li mi se cini ili cemo gritera izgleda morati da zovemo na telefon da se vrati?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

:) hmm pa ne znam, ja bih vise volio da je recimo neki sportski rpg tipa mozes da si sportista ali ne mora samo fudbal, a uz to i navijaci :) to mi je nekako bolje :) mada taj naglasak na navijacima bi mogao da ostane
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Definitivno zelim huliganski rpg.
Poenta?
Ideja mi je da pratim te likove kroz njihov zivot, kako navijacki, tako i privatni.
Ima filmova na tu temu koji su sasvim pristojna inspiracija (ID, Football Factory).
Takodje postoji i dokumentarni serijal The Real Football Factories (daleko bolji deo je international od onog u engleskoj).
Dalje, desavanja na domacoj sceni, itd.
Naravno tu su i knjige (Huligan i ne mogu da se setim sad ostalih).
Prema tome inspiracija ne nedostaje.

Ono sto bi mi trebalo je neki sistem u kome bi sve to dobro funkcionisalo. Nista previse komplikovano, jer me zaista mrzi da ucim neka pravila.
Svakako nije sve samo u tuci i pravljenju sranja, bilo bi tu i interakcije sa drugim svetom.
Problemi u porodici, sa devojkom, ortaci...
Uvek je tu i murija, mozda cak i politicari, i tako.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Ajde priznaj, ti potajno sanjas da budes vodja navijaca, ali je RPG ipak nekako bezbedniji nacin za to :)

U principu nije to nesto posebno zanimljiv zivot, kad napunis vise od 20 godina....
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Naravno da nije zanimljiv. Pogledaj danasnje navijacko jezgro, sve su to klinci do nekih 20 godina.
Kasnije nekako pocinje zivot, pa bi bilo cudno da se time bakcu, mada ima i takvih.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Onaj ko se bavi time posle nekih godina, izgleda da nema nista pametnije u zivotu da radi, pa se postavlja pitanje koliko takav zivot moze biti uzbudljiv. Bila je jedna simpaticna igra, 'Hooligans', neke holandske firme, kao real-time strategija, pa je tu opseg njihovih delatnosti lepo opisan. Nivo do kog sam ja stigao, bio je da se ukrade pistolj i da se puca na policajca :) .
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Da, igrao sam tu igru. Malo.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Post by PainBringer »

Пријатељ од Пејнбрингера:

Идеја је одлична, али овде се види мноштво стереотипа који владају... Не можеш правити ФРП о навијачима на основу онога што знаш из филмова, медија и приче разних људи који стадион нису видели ни изблиза...
За овако нешто вам је потребно неко ко има утакмице иза себе, неко ко зна како стварно изгледа навијачки живот. Превише се везујете за насиље, социјалне проблеме и сличне ствари...фали вам много тога што чини трибину! Верност клубу, кодекси части, став о оружју, кореографије, борба са режимом, борба са полицијом која је прљавија од навијача доста (бар у Србији), медијска незаступљеност, медијска презаступљеност када је оптуживање навијача у питању...
Овако ја могу до сутра, али истина је да тешко можете направити један систем правила ако не укључите некога ко има искуства на трибини...много је битно бар да саслушате размишљања и ставове таквог неког и створите уравнотежену слику целог система...
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

RPGovi nisu medij koji treba da opise neko realno stanje stvari, vec ono sto poslovicni mali Djokica zamislja. Tako da bi u RPGu fudbalski huligani trebalo da rade sve one stvari koje rade u filmovima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

I sta je od toga tacno jurenje coveka po stadionu da bi ga palili bakljom?
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ja mislim da su navijaci zabravo neshvaceni revolucionari... evo, imaju cak i kodekse casti i koreografije.

EDIT: Sad se osecam kao da ih nisam dovoljno napljuvao. Bah.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ne svidja mi se uopste ideja o ovakvom rpg-u, mislim ne shvatam poentu...napijes se, istetoviras "grb" kluba na sisi, bijes se pre utakmice, odes na utakmicu i lomis stolice i pevas navijacke pesme, bijes se posle utakmice, odes kuci i smisljas koreografiju za sledecu...ako imas srece uhapse te i peglaju i onda postanes shmeker...wow.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Deco, nemojte biti navijaci pa necete ovako izgledati... :lol:
http://www.coolminiornot.com/159388
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Post by yrch »

bojan wrote:Deco, nemojte biti navijaci pa necete ovako izgledati... :lol:
http://www.coolminiornot.com/159388
kako je dobra figurica, ne verujem :D :D :D
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Rat with a tool wrote:Ne svidja mi se uopste ideja o ovakvom rpg-u, mislim ne shvatam poentu...napijes se, istetoviras "grb" kluba na sisi, bijes se pre utakmice, odes na utakmicu i lomis stolice i pevas navijacke pesme, bijes se posle utakmice, odes kuci i smisljas koreografiju za sledecu...ako imas srece uhapse te i peglaju i onda postanes shmeker...wow.
Pa pazi nekome je to zivotna ambicija. Meni to sto si opisao upravo zvuci kao dobar horor sa moje strane, ali onako komican horor :D Sta znam, verovatno bi probao, ali kako organski ne podnosim navijace, verovatno bi se smorio posle prvih 30 minuta.

E sad, navijacice... :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hypodermic wrote:E sad, navijacice... :D
Konacno i to neko da spomene :D
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Pa jeste li gledali film "Warriors"? Dobro, nisu navijačke skupine nego kvartovske bande, ali količina drame i akcije koja se iz takvog jednog settinga može izvući svakako nije zanemariva! Meni je osobno kao klincu to bio jedan od najnapetijih filmova. Uz (dosta) tuda ovo bi mogla biti jebena ideja :)
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ja se izvinjavam, ali tema nisu navijaci.
Mozda nisam bio dovoljno jasan kad sam rekao huligani.
Navijanje/koreografija je tu samo kao pozadina, u sustini malo bitno.
Sve bi se vrtelo oko tucha i organizovanja istih.
Uopste me ne zanima da rekonstruisem navijacki zivot, pogotovu ne njihovu filozofiju koje se ni sami ne drze.
Imam limitirano, ali u ovom slucaju dovoljno, licno znanje o tome kako funkcionise jedna navijacka grupa (da, nekad sam i ja isao na tekme).
Poenta svega je zabava, kao i bilo koji rpg.

Zamolio bih sve da ovo ne preraste u flejmovanje o navijacima i sl.
Inace cu vam poslati navijace na kucu sa sve bakljama :lol:

@prijatelj: kao sto rekoh, ne trazim realnost, ali je svaki kreativni doprinos dobro dosao.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Dve reci:
Film "ID".
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ja bi ovo definitivno igrao...

@Ko, jel` ja?
Mogo bi u tu svrhu da otkupim tvoj Radov sal, cisto da budem u elementu 8)
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

slayer king wrote:Ja bi ovo definitivno igrao...
Nisam ni sumnjao :lol:
slayer king wrote:@Ko, jel` ja?
Mogo bi u tu svrhu da otkupim tvoj Radov sal, cisto da budem u elementu 8)
Dogovoricemo se ...
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Ko jel ja, da nisi mozda pripadnik 'UF-a' ili sal imas cisto iz estetskih razloga i lepe plave boje? :)
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Vidim da smo otisli u OT.
Nisam pripadnik ni jedne navijacke grupe, niti idem na utakmice.
Muka mi je od loseg fudbala, huligana...

Shal je star 10 god, neki moji drugari su tada isli na Radove tekme pa sam malo isao i ja sa njima. Zabavno jedno iskustvo :D
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Pa mozda smo se i sretali na tribinama, pa tribini... :wink:
Image
Locked

Return to “FRP/RPG”