Unhallowed Metropolis

Moderator: Moderators

User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Awakened »

Pusti to, a sta tamo rade one dve crackwhores?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Dawngreeter »

Zombiraju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Gassalasca Jape »

Shunka wrote:Nije mi samo jasno zasto su im svima garave oci :)
Cuz it's liek sooo Gawth?
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Unhallowed Metropolis

Post by CirKhan »

Ovaj dole je isti Alice Cooper iz mladjih dana. :!:
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Dawngreeter »

Image
Unhallowed Necropolis TM is the supernormal source book for Unhallowed Metropolis TM, the gas-mask chic role-playing game of Neo-Victorian horror. The 250 page, lavishly illustrated book introduces ghosts, psychics, and mediums to the Unhallowed world. Unhallowed Necropolis features the secret history of the supernormal, 5 new Callings, rules for psychosurgery, and a treasure trove of aethertech devices. Look for Unhallowed Necropolis in early 2009.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Awakened »

supernormal
Hehe kako glupa rec.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Shark »

slazhem se.
paranormal / supernatural?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Dawngreeter »

Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Awakened »

To sto je rec prava ne znaci da je manje glupa, naprotiv...

A inace citam Donaldsona koji ima zlatno pravilo "nikada ne stavljaj normalnu rec kad u thesaurusu postoji dovoljno opskurni sinonim". Samo sto on to radi sa dozom prefinjenosti i stila 8)
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Shark »

truth be told, supernormal je bash tu negde izmedju paranormal i supernatural ... al i dalje je glupava, isto kao npr superfluous itd... vetjina tih rechi iz 1850-ih zvuche glupo danas...

EDIT: off topic na stranu, svidja mi se cover.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Dawngreeter »

Stvarno ne znam sta je obskurno u vezi supernormal. Slozenica ko bilo koja druga, super- radi na cemu god zelis.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Megabaja »

To vam je sve misunderstatement... sto bi rekao G W
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Stvarno ne znam sta je obskurno u vezi supernormal. Slozenica ko bilo koja druga, super- radi na cemu god zelis.
Glup =/= opskurna
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Dawngreeter »

Ja u opste ne komentarisem tvoju izjavu da je rec glupa. Nisi u pravu, ne vidim sta tu ima da se prica. Al' obojica ste potegli tu pricu o obskuritetima, sto je ono sta komentarisem. Supernormal je jasna rec i ni jedna od ponudjenih varjanti nije identicnog znacenja.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Gassalasca Jape »

Shark wrote:truth be told, supernormal je bash tu negde izmedju paranormal i supernatural ... al i dalje je glupava, isto kao npr superfluous itd... vetjina tih rechi iz 1850-ih zvuche glupo danas...
8O

Isuse i Marijo u djakuziju.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Ja u opste ne komentarisem tvoju izjavu da je rec glupa. Nisi u pravu, ne vidim sta tu ima da se prica.
Cuj ovog. Da neces mozda poceti da mi govoris i sta je smesno a sta ne?
Dawngreeter wrote:Al' obojica ste potegli tu pricu o obskuritetima, sto je ono sta komentarisem.
Ja uopste nisam potegao nikakvu pricu, a sa Sharkom me ne stavljaj u isti kos, ono, nisam bas siguran o cemu prica ponekad...
Dawngreeter wrote:Supernormal je jasna rec i ni jedna od ponudjenih varjanti nije identicnog znacenja.
Sto ne znaci da zvuci manje glupo...

Nego reci DG, nisam ni sam neki gramaticki cistunac, al' ono, kad vec insistiras da pises "obskurni" da li isto tako insistiras da pises "srbstvo"? 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Dawngreeter »

Obskurno je pitanje pricanja engleksog na sprskom, sto sam sklon raditi (pogotovo u slucajevima frantican/frenetican i slicno). Obziro mda je u pitanju pozajmljenica koja se u srpskom ponasa onako kako kaze pisac pravopisa bez jasnog obrazlozenja zasto i kako, zaista me mrzi da se smaram sa lokalizacijama termina.

Apropo istog kosa, i ne stavljam vas pobogu. Ali on rece da je termin obskuran. Ti si rekao da ti je termin glup iako citas onog tipusa koji voli da stavlja obskurne reci iz cega sam zakljucio da, jel'te, dovodis rec u vezu sa obskuritetima.

A apropo humora, cuj, ti nesto deklarises kao glupo, ja nesto deklarisem kao ne-glupo. Povodom toga mozemo samo da vicemo jedan drugome da jesmo ili nismo u pravu, sto sam i radio.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Shark »

Dawngreeter wrote: Apropo istog kosa, i ne stavljam vas pobogu. Ali on rece da je termin obskuran.
gde sam ja rekao da je termin opskuran?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Obziro mda je u pitanju pozajmljenica koja se u srpskom ponasa onako kako kaze pisac pravopisa bez jasnog obrazlozenja zasto i kako
Radi lakseg izgovora. Realno, u srpskom ti je lakse izgovoriti "opskurni" nego "obskurni", promena tog samoglasnika je dovoljno razumljiva slusaocu da ne stvara probleme u komunikaciji, sweet harmony.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Dawngreeter »

JEst' jest', jednacenje suglasnika po zvucnosti. Ali meni nikad nije bio veci problem da kazem "obskurni" nego sto mi je problem da kazem "obscure".
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Shunka »

Evo meni je problem da kazem 'obskurni'. Veoma cesto se sluzim recju 'opskurni', pa sam navikao.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Gassalasca Jape »

Dawngreeter wrote:JEst' jest', jednacenje suglasnika po zvucnosti. Ali meni nikad nije bio veci problem da kazem "obskurni" nego sto mi je problem da kazem "obscure".
Ali engleski nije nista manje podlozan jedacenju suglasnika po zvucnosti i slicnim glasovnim promena. Stvar je u tome sto njihov pravopis to nikad ne belezi za razliku od srpskog. Dakle stvar je samo u konformiranju s pravopisnim pravilima jezika koji koristi u datom trenutku. Ako bez izuzetka postujes engleski kad koristis engleski, ne vidim zasto to ne bi radio i sa srpskim. Pravila nisu nista manje arbitrarna a vecina je prilicno postojana (ovo govorim kako ne bi sad izvukao argument 'aa stalno se menjaju aaa stalno se predosmiljau kako se pise Nova godina' i sl. Takve sitnice su pre izuzetak no pravilo)
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Dawngreeter »

Pazi, u ovom konkretnom slucaju, stvar je krajnje jednostavna. Srpski jezik je zgodan jer mogu da pisem (u glavnom) onako kako govorim. A govorim "obskurno", sa "b". Zasto govorim tako? Zato sto cesce koristim rec na engleskom i zvucim sebi glupo kada je izgovorim drugacije, grammar be damned.

Nekom drugom prilikom o arbitrarnosti nseg pravopisa.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Gassalasca Jape »

Ljudi generalno ne znaju kako pricaju, odnosno preciznije, kako zaista izgovaraju stvari (ovo vazi za sve jezike). Ono sto hocu da kazem je da bih se bio voljan kladiti da kad bi neko snimao sve stro ti pricas i posle recimo nedelju dana preslusao, izdvojio sve instance reci 'ob/pskuran' i akusicki analizirao, nasao bi da si ih izgovarao s bezvucnim bilabijalnim plozivom (onim sto mi jel'te zovemo 'p'). Jednostavno nasem vokalnom traktu je nemerljivo prirodnije da obezvuci taj bilabijalni ploziv imajuci u vidu da ga prati bezvucni frikativ. Naravno mi toga nismo svesni. Kao sto rekoh i engleski obiluje slicnim asimilacijama (reb buk, bag girl, goog car i goooomila drugih)
Last edited by Gassalasca Jape on Sat Aug 16, 2008 1:11 pm, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Slartibartfast »

GJ, ti si vitez najviseg reda. Dodje mi da te poljubim.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Unhallowed Metropolis

Post by Gassalasca Jape »

Why, hello sailor. Image
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Locked

Return to “FRP/RPG”