Koji sistem?

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Koji sistem?

Post by Pendargon »

Vec duze vreme imam jednu ideju za jedan role play koji bi bio baziran u vreme spanskog osvajanja juzne amerike (naravno, u juznoj americi)... Znaci negde sredina 16-og veka. Interesuje me, koji sistem bi tu trebalo primeniti? Oni koji me znaju, znaju da ja nisam neki go-by-the-book type of player, i mrzim da racunam sansu za pogodak i damage modifier (jer mislim da je to licno redundant, i lici na matematiku, kao sto znaju svi koji su frpovali sa mnom ili mojom dragom), ali cisto kao osnovni guideline, mozda ne bi bilo lose da imam bar osnovu u nekom sistemu.
Open for suggestions... :-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by Dawngreeter »

Pendragon (ima kod Rick-a) je odlican, "suvi", ne preterano komplikovan sistem bez ikakvih magija i slicnih gluposti koji se bavi istorijskim periodom tamo negde oko kralja Artura. Jedini expansion koji postoji je The Great Pendragon Campaign i prati, ako se dobro secam, preko 100 godina britanske istorije. Knjigu ne posedujem i nisam je citao (dok i to jos dodje na red...) ali po komentarima sam zakljucio da je combat vrlo realistican (seljak sa motkom je sasvim sposoban da ubije coveka), krajnje streamline-ovan, bez ikakvih preteranih egzibicija. Igra je o vitezovima, kakvi su stvarno bili, bez epskih "pobio trista ljudi odjednom" preterivanja.

Problem je, naravno, sto to nije isti istorijski period koji tebi treba pa bi vatreno oruzje bilo problem. Out of the box mi ne pada na pamet ni jedan sistem koji je bas za takvu materiju pravljen. Daj mi malo pa cu se javim kada pretresem po glavi sve sisteme za koje sam ikada cuo.

EDIT: Tek sada sam skontao koliki je vic da Pendargonu predlazem Pendragon... :lol: :lol: :lol:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Koji sistem?

Post by Awakened »

Call of Cthulu. 8)
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by bojan »

Ktuluov BRP - prost, pravila za vatreno oruzje imas, igraci nisu bogovi, postoji Dark Ages setting koji pokriva pravila za srednji vek.
Izbacis sanity i monstrume - i to je to.
PS. Sta, opet si gledao Aguirre?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Koji sistem?

Post by Pendargon »

Ktuluov BRP - prost, pravila za vatreno oruzje imas, igraci nisu bogovi, postoji Dark Ages setting koji pokriva pravila za srednji vek.
Izbacis sanity i monstrume - i to je to.
PS. Sta, opet si gledao Aguirre?
Zvuci pristojno...
Ne, nisam ga opet gledao, vec kod prvog (ponovnog) gledanja pre 2 godine dobio sam ideju koju sm prezvakavao u glavi polako, i sada je tu negde da bude manje-vise kompletna...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Koji sistem?

Post by CirKhan »

BRP definitivno.Treba da se pojavi u stampanom formatu u toku ovog meseca.Odlican generic rpg ,isti engin koji chaosium koristi vec 20tak godina za sve svoje sisteme (Call of Cthulu,Pendragon,Nephilim,Elric...).Elegantan i jednostavan a opet ubitacan i realistican.Vec sada postoji gomila house rulova i adaptacija koji mogu da se nadju po netu.
Second pick je WHFRP.Renesansni setting sa svim pravilima za vatrena oruzija pripadajuceg doba,medicinom isl.Samo izbacis monstere i madjije i imas solidan istoijski pouzdan sistem.
GURPS ili Savage Worlds su takodje dobri genericni sistemi koji bi podrzali tvoju koncepciju.
Prvi je recimo realisticniji a drugi nesto filmskiji ali oba su prilicno fleksibilna i dobro bi odradila posao.Za Savage Worlds ima Pirates of the Spanish Maine setting koji je smesten u karipski arhipelag doduse u 17 stolecu,ali uz minimalne korekcije bi posluzio.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by Shark »

sa matematichke strane bih ti preporuchio bilo shta shto ukljuchuje bacanje (samo) dve kocke (2d10 ili koje god volish) zbog nelinearnosti modela. kanda je glupavo da tvoj junak ima iste shanse da sebi probode nogu u fajtu sa nekim iste kolke i da suparniku preseche aortu npr

linearni modifikator (onaj +X koji se doda na rezultat) koristi paushalno.

sa matematichke osnove ti je to fin "sistem"
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Koji sistem?

Post by Pendargon »

sa matematichke strane bih ti preporuchio bilo shta shto ukljuchuje bacanje (samo) dve kocke (2d10 ili koje god volish) zbog nelinearnosti modela. kanda je glupavo da tvoj junak ima iste shanse da sebi probode nogu u fajtu sa nekim iste kolke i da suparniku preseche aortu npr

linearni modifikator (onaj +X koji se doda na rezultat) koristi paushalno.

sa matematichke osnove ti je to fin "sistem"

JA napisao :
mrzim da racunam sansu za pogodak i damage modifier (jer mislim da je to licno redundant, i lici na matematiku,
A, cisto da se zna, kocke se i inace u mojim frpovima, kao i frpovima koje ja igram, bacaju jako, jako retko. Zna beta...
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by Shark »

takodje je bio i ovaj deo
ali cisto kao osnovni guideline, mozda ne bi bilo lose da imam bar osnovu u nekom sistemu.
pa rekoh da, ako mora da dodje do kockica/matematike, bolje da imash dve no jednu.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by bojan »

Shark wrote:...pa rekoh da, ako mora da dodje do kockica/matematike, bolje da imash dve no jednu.
Image

Koji deo sa manje kockica i manje bacanja kockica ne razumes?

Jednostavno u BRP-u imas sansu za nesto (pogodak/uspeh u skill-u/stagod) izrazen u %.
Bacis D100, eventualno das coveku neke minuse/pluseve.
Uporedis roll sa skillom.

Moze li prostije?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by Dawngreeter »

Moze. Bacis cetri Fudge kockice i treba ti bar jedan +. Ili bacis 1d10. Ili flipujes novcic. Ili prvi koji se uhvati za nos ima inicijativu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by Shark »

bojan wrote:
Shark wrote:...pa rekoh da, ako mora da dodje do kockica/matematike, bolje da imash dve no jednu.
Koji deo sa manje kockica i manje bacanja kockica ne razumes?

Jednostavno u BRP-u imas sansu za nesto (pogodak/uspeh u skill-u/stagod) izrazen u %.
Bacis D100, eventualno das coveku neke minuse/pluseve.
Uporedis roll sa skillom.

Moze li prostije?
d100 su dve kocke. i da, to shto si rekao jeste otprilike najprostije i slichno onome shto sam ja rekao. 2d10 i linearni modifikator (neki minus/plus).
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by bojan »

Shark wrote:...d100 su dve kocke.
Nisu.
i da, to shto si rekao jeste otprilike najprostije i slichno onome shto sam ja rekao....2d10 i linearni modifikator (neki minus/plus).
Ne. Mnogo je prostije proceniti koliku neko ima sansu za nesto u % nego u nekim tvojim linearnim modifikatorima.

PS. Ne znam zasto ali mislim da si skroz omasio temu.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by bojan »

Dawngreeter wrote:Moze. Bacis cetri Fudge kockice i treba ti bar jedan +. Ili bacis 1d10. Ili flipujes novcic. Ili prvi koji se uhvati za nos ima inicijativu.
Ni u jednom primeru nemas uticaja razlicitog stepena nekog skill-a.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Koji sistem?

Post by Dawngreeter »

Redom: staticni plus ili minus za okolnosti i/ili skill za fudge, isto to za 1d10, vise puta flipujes i izaberes gori/bolji rezultat u zavisnosti od pozitivnih ili negativnih okolnosti, imas manji/veci nos kao modifikator.

EDIT: Igrali smo danas Riddle of Steel. Sjajan sistem za zanimljiv i realistican srednjevekovni combat. Pocinjeda puca po savovima u situacijama koje nisu sukobi ljudi (undead svinja je bila blago bizarna), ali bazicna mehanika neverovatno uspesno od jednostavnog duela pravi vrlo taktican sukob. Nije bas za dice-lite igranje, al' eto. Fin sistem.

EDIT 2: Posto iz predjasnjih komentara naslucujem da je pogresno shvaceno - linearni modifikator je klot broj koji se dodaje ili oduzme. Ono, +3 ili -2. Nema nista komplikovano oko toga.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Koji sistem?

Post by Slartibartfast »

Propustio sam undead svinju? 8O
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Locked

Return to “FRP/RPG”