Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by CirKhan »

Pitam za ozbiljno.Interesuje me kakve bi ste frpove zeleli da igrate ako bi vam neko dao mogucnost izbora (znaci da ne zavisite od knjiga kojima imate trenutno pristup ili od GMaza koji vas trenutno vodi).
Koji zanr?Kakva atmosfera?Sistem?Roll play vs. Role play?
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Dawngreeter »

Story game nekakav, bez GM-a, sa redovnim bacanjem kockica (sve vise nalazim da je "roll play vs. role play" potpuno nesvrsishodna podela nacian igranja koja proizilazi iz cinjenice da D&D ne moze da se RP-uje ako se koristi sistem). Atmosfera u glavnom bilo kakva, ali neka tragedija bi mi bila najzanimljivija. Polaris, recimo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Dzon Vejn »

WHFRP se meni potpuno svidja, i zao mi je sto nemam vise knjiga za ovaj sistem. Daleko mi je bolji od bilo cega sto sam igrao. Jos kako sam ja WH fan...

Sistem mi se najvise svidja zbog toga sto ako dodje do kombata, to znaci da su igraci nesto zajebali, a kombat je gadan. Jedinu izmenu koju bih ja uveo je izbacivanje critical hit-a kao opcije, medjutim kako se ljudima kojima ja vodim svidja ova opcija, onda igramo sa njom. Knjige su JAKO dobro napisane.

Upravo su danas preziveli (u manjoj ili vecoj meri) Mousilon :P
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Shark »

Bliss Stage ili neki dobri (novi) Cyberpunk. mozhda bi tu mogao i neki fini Noir da se ugura... uvek sam gotivio te loner detektive koji piche po kishi ;) i naslove tipa "A Crimson Rose and a Gin-Tonic".

dakle, josh jednom, po redu:
1) Bliss Stage
2) Cyberpunk, preferably u onom "high-tech and low-life" smislu. Role-play.
3) Noir. Role-play.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Ko, jel' ja? »

Cadwallon

Bilo bi lepo ako bi iko ikada igrao/vodio ovo.
Rackham je proizvodjac, Conf svet (tj. jedan njegov deo, grad), koristi se samo d6 i na zalost je vrlo verovatno ubijen kao i mnogo toga sto je R pravio :(
Sistem mi se cini kao jako zanimljiv, ali sta ja znam.

E da, okarakterisan je kao tactical rpg i koristi figure, mada mislim da to i nije toliko nuzno.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Awakened »

Ja bi sad najradije igrao neki akcioni pulp RPG. Sto se tice sistema, D&D ili Mage, za koji oba imam po zamisljenu kampanju.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by lord warrior »

Pulp Ktulu.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Dawngreeter »

lord warrior wrote:Pulp Ktulu.
Trail of Cthulhu FTW.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Shark »

Dawngreeter wrote:Story game nekakav, bez GM-a, sa redovnim bacanjem kockica (sve vise nalazim da je "roll play vs. role play" potpuno nesvrsishodna podela nacian igranja koja proizilazi iz cinjenice da D&D ne moze da se RP-uje ako se koristi sistem). Atmosfera u glavnom bilo kakva, ali neka tragedija bi mi bila najzanimljivija. Polaris, recimo.
Ben Lehman fan? :P
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Dawngreeter »

Nisam preterano pratio njegov rad. Osim sto smatram da je Bliss Stage jebeno cool i da ce ga, nazalost, verovatno jako malo ljudi igrati.

EDIT: I, naravno, da je Polaris do jaja. Al' to je valjda ocigledno kad ga vec spomenuh.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Shunka »

Evo i meni se igra Cadwallon.
Cvrsto verujem da ima vise da ponudi od D&D cetvrte edicije... Iako, koliko sam ja shvatio, on jeste nekakav hibrid RPGa i boardgame-a. Sreca pa imamo ogromne zalihe divno ofarbanih Confr. figura koje skupljaju prasinu.
Ocekujem od Damjana da se javi.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Shark »

Dawngreeter wrote:Nisam preterano pratio njegov rad. Osim sto smatram da je Bliss Stage jebeno cool i da ce ga, nazalost, verovatno jako malo ljudi igrati.

EDIT: I, naravno, da je Polaris do jaja. Al' to je valjda ocigledno kad ga vec spomenuh.
pa, ako se Bliss Stage ikada bude igrao kod nas, svojski tju se potruditi da budem deo te elite.

@Shunka: i Monopol ima vishe da ponudi od onoga :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Rover »

cadwalon bih mozda vodio u skorije vreme, mada bi jako lepo bilo da vidim secrets, koji nije izashao na engleskom...

inache shto se tiche pravila malko me sada podsecja na riddle of steal..samo malko jednostavnije...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by lord warrior »

Dawngreeter wrote:
lord warrior wrote:Pulp Ktulu.
Trail of Cthulhu FTW.
Ne.

Zasto bih pored BRP-a?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Slartibartfast »

Kao i kod svega ostalog - da bi probao i video sta je bolje. Gumshoe deluje zanimljivo kao postavka za Cthulhu.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Dawngreeter »

lord warrior wrote:Ne.

Zasto bih pored BRP-a?
Zato sto je bolje?

Mislim, svakom svoje, al' ono. Just sayin'.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Ko, jel' ja? »

Rovere, prvi deo Secrets je izasao na engleskom, drugi nije.

Ako si ozbiljan, sto ne verujem :D, oko vodjenja, ja bih da igram.
Mogli bi barem da testiramo sistem, da vidimo kakva je mehanika.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by CirKhan »

Od prijatelja koji je uzeo Trail of Cthulu sam cuo sve najbolje o sistemu a i online recenzije su dobre,tako da mislim da je to pitanje ciste idiosinkrazije izbor izmedju njega i klasicnog CoC-a.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by IG »

SRP nasviraniji i obogaćeniji, alternativno 2e Add sa primjesama 3e i 4e ali bez stvari koje me smaraju. Uglavnom fantasy trip ali i bilo šta što mi možda trenutno može da se učini kao zanimljivo i što može da me istripuje. Sve to sa naglaskom na akciju kroz rolanje kockica (chekovi i to hit or not to hit :) ukljucujuci i spellove) i naravno dobrom pričom kao podlogom.
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Shark »

chek, ovo se ne da iskomentarisati odjednom...
IG wrote: alternativno 2e Add sa primjesama 3e i 4e ali bez stvari koje me smaraju
shta bi to tachno bilo?
IG wrote: Uglavnom fantasy trip ali i bilo šta što mi možda trenutno može da se učini kao zanimljivo i što može da me istripuje
jel si probao nekad neku drogu? :)
IG wrote: Sve to sa naglaskom na akciju kroz rolanje kockica
roll-play? nego, jel si igrao nekad Descent boardgame? ;) otprilike ima sve to shto trazhish, osim pravljenja likova...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by IG »

nah nista me ne interesuje drugo osim Add 2e i jos malko okolo, a to bi bilo 2e sa kitovima mislim da je to najtrip (bar meni je najbolje) od kojeg su oni odustali jer je bio suvise komplikovan za pravljenje kompjuterskih igara i kompjuterskih karakter generatora, sa skillovima iz 2e, bez featova i prestiz klasa, sa thac0-om kao po 3e i recimo nekom jednostavnoscu iste, i 4e ovim novim stvarima koje su uveli za rogue i warrior attacke (oni novi poweri to mi izgleda cool ali pa ne znam mozda sa nekim naglaskom na realniji kombat). Kad kazem istripovano mislim uzivljeno u atmosferu i ambijent koji te odvede u taj dio vremena i prostora. Mozda malko i smanjiti one tripove sa bogovima za sve zivo to mi malko pocinje da ide kontra hm nekog pa mog osjecaja za religiju tokom igre.
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by lord warrior »

CirKhan wrote:Od prijatelja koji je uzeo Trail of Cthulu sam cuo sve najbolje o sistemu a i online recenzije su dobre,tako da mislim da je to pitanje ciste idiosinkrazije izbor izmedju njega i klasicnog CoC-a.
Ne sumnjam ja, ali nekako me je davno proslo vreme kada hocu da probam sto vise sistema. Tako da sam se glede Ktulua skrasio sa BRP-om, jel' ga, jelte, dobro poznajem.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Dawngreeter »

"Sta ce novo kad ima staro."
- Klopka za Pionira
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Slartibartfast »

lord warrior wrote:Ne sumnjam ja, ali nekako me je davno proslo vreme kada hocu da probam sto vise sistema. Tako da sam se glede Ktulua skrasio sa BRP-om, jel' ga, jelte, dobro poznajem.
Zanimljivo, greska uglavnom ide u drugom smeru.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Mind Uploader

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Mind Uploader »

Fallout P'n'P
Strava je.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by lord warrior »

Slartibartfast wrote:
lord warrior wrote:Ne sumnjam ja, ali nekako me je davno proslo vreme kada hocu da probam sto vise sistema. Tako da sam se glede Ktulua skrasio sa BRP-om, jel' ga, jelte, dobro poznajem.
Zanimljivo, greska uglavnom ide u drugom smeru.
E, vidis, to se desava kada na jednom topicu komentarises Bebopov pravopis, a na drugom pises odgovor.

U svakom slucaju, posle jucerasnjeg dana, samo cu reci: Batal'te sve ovo, treba da igramo SRP.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by IG »

treba :mrgreen:
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Kakav RPG bi ste zeleli da igrate?

Post by Shark »

Mind Uploader wrote:Fallout P'n'P
Strava je.
bash sam to hteo da predlozhim...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “FRP/RPG”