Map Maker/Editor...

Moderator: Moderators

Locked
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Map Maker/Editor...

Post by Shark »

zanima me shta vi koristite za pravljenje mapa?

naime, posle nekog googlanja, videh da se od alata najvishe koristi
-Campaign Cartographer
-Autorealm
-Dudjinni
-Corel Draw (da...)

truth be told, Campaign Cartographer sam probao i iako ne sumnjam da je on zaista motjan alat i sve shto uz to ide, ja sam kao student pravio aplikacije sa boljim dizajnom i stepenom korisnosti... zaista mislim da bilo koja (windows) aplikacija na bilo kakav klik NE BI trebala da ponovi poslednju akciju. Da, to znachi da ako se ode na File -> Open, i klikne Cancel, pri bilo kakvom kliku bilo gde tje se taj isti dijalog ponovo otvoriti...

posle 45 minuta i jednog crappy-looking planinskog venca (da ne pricham za ostatak), reshih da ja to ostavim po strani i probam neshto drugo i lakshe.

Corel Draw se uglavnom hvali zbog svojih freehand i ostalih (starih) Corel Draw aspekata. jedini problem je to shto da imam ikakav drawing skill, verovatno se ne bih baktao korishtjenjem alata vetj bi crtao normalno. avaj, budutji da ih nemam, a Corel nema taj "drag-n-drop" pristup, on ispada u startu.

Ostala dva josh uvek nisam probao, al dok ih ne isprobam, rekoh da pitam kako ostali to reshavaju... u najgorem sluchaju mogu iscimati ortaka da mi nacrta mapu, al to i dalje nije to, em shto je njemu cim, em shto bih ja voleo tu sam da petljam :)

ako neko ima neki predlog - samo izvol'te.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Map Maker/Editor...

Post by lord warrior »

Corel Draw se uglavnom hvali zbog svojih freehand i ostalih (starih) Corel Draw aspekata. jedini problem je to shto da imam ikakav drawing skill, verovatno se ne bih baktao korishtjenjem alata vetj bi crtao normalno. avaj, budutji da ih nemam, a Corel nema taj "drag-n-drop" pristup, on ispada u startu.
Ne znam kako moze da se hvali frihendom, kada nemozes Bezijeovu krivu nacrtati normalno. Svi normalni i ozbiljni ljudi koriste Adobe Illustrator.
zanima me shta vi koristite za pravljenje mapa?
Papir i grafitnu olovku/tus i pero/rapidograf.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Map Maker/Editor...

Post by Dawngreeter »

Dry erase marker i metar dugacak portabl whiteboard nabavljen specificno za potrebe crtanja cega god treba na session-ima.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Map Maker/Editor...

Post by CirKhan »

Dawngreeter wrote:Dry erase marker i metar dugacak portabl whiteboard nabavljen specificno za potrebe crtanja cega god treba na session-ima.
Profi. 8)
U principu ja volim da stvari drzim apstraktnim,ali ako se stvarno ukaze potreba da prikazem takticku situaciju ili da igracima dam handout sa mapom onda mi je dovoljno dobro i moje (u najboljem slucaju) rudimentarno likovno izrazavanje olovkom i artijom.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Map Maker/Editor...

Post by Sammael »

Ja sam svojevremeno nabavio battlemat (mislim da je bio Crystal Caste) sa wet-erase markerima. Avaj, doticni se netragom izgubio posle jedne od sesija, pa razmisljam o nabavci novog, samo bih ovoga puta uzeo Chessex. Ima li sanse da se to pribavi preko FGS?
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Map Maker/Editor...

Post by IG »

Fractal mapper je meni pored Autoaealm-a najjednostavniji a dobar :)
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Map Maker/Editor...

Post by Awakened »

Ja kad sam prvi put crtao mapu kontinenta na kome ce se odvijati kampanja sam uzeo papir i olovku i puno truda. Iako ne umem da crtam, al' bas ne umem, i dalje mi izgleda lepse od svih tih kompjuterskih varijanti.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Map Maker/Editor...

Post by ZergLord »

lord warrior wrote:
Corel Draw se uglavnom hvali zbog svojih freehand i ostalih (starih) Corel Draw aspekata. jedini problem je to shto da imam ikakav drawing skill, verovatno se ne bih baktao korishtjenjem alata vetj bi crtao normalno. avaj, budutji da ih nemam, a Corel nema taj "drag-n-drop" pristup, on ispada u startu.
Ne znam kako moze da se hvali frihendom, kada nemozes Bezijeovu krivu nacrtati normalno. Svi normalni i ozbiljni ljudi koriste Adobe Illustrator.
QFT. Sve sto Corel moze, moze i Illustrator ali mnogo bolje.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Map Maker/Editor...

Post by Shark »

Awakened wrote:Ja kad sam prvi put crtao mapu kontinenta na kome ce se odvijati kampanja sam uzeo papir i olovku i puno truda. Iako ne umem da crtam, al' bas ne umem, i dalje mi izgleda lepse od svih tih kompjuterskih varijanti.
pa od ovih alata koje sam ja koristio, krajnji rezultat je zaista uporediv sa mojim ruchnim radom... shto je zaista patetichno...

@lord warrior: hm, nisam "grafichar". ali zaista jeste chudno to shto ih nema u nekom pristupachnijem obliku. tim pre shto je Bezierova kriva neshto shto svaki grafichki program mora da ima.

jbg, dok ne pronadjem neko bolje reshenje, kruzhitji i elipse na papiru tje posluzhiti...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Map Maker/Editor...

Post by lord warrior »

Awakened wrote:Ja kad sam prvi put crtao mapu kontinenta na kome ce se odvijati kampanja sam uzeo papir i olovku i puno truda. Iako ne umem da crtam, al' bas ne umem, i dalje mi izgleda lepse od svih tih kompjuterskih varijanti.
Jel' to ona po kojoj je boca prosuo pivo?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Locked

Return to “FRP/RPG”