matoro, sa bradom

Moderator: Moderators

Locked
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

ali ja sam danas stumblovao na ovo i mislim da sam se glasno nasmejao uprkos radnom okruzenju

http://jrients.blogspot.com/2006/02/i-g ... -here.html
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: matoro, sa bradom

Post by Awakened »

Pa, da je bolje od one GNS gluposti, bolje je.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by Dawngreeter »

Manjka mi taj model nesto, ne vidim razliku izmedju stupid i retro. Svi RPGovi bi zapravo trebalo da se dele na one koji bi da budu D&D i one koji to ne zele. Ovom terminologijom govoreci, to je Retarded i Pretentious.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

Pa ne mislim da je GNS glupost ali da mislim da je ovo zabavno mislim...

A zeleti da se bude D&D je lose iz tacno kog razloga?

Mislim, ja sam procitao u MM da se trolovi regenerisu. Makar to mora da ti se dopada u D&D-u :)
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by Dawngreeter »

Pa ako ne mislis da je zeleti da budes kao D&D lose, onda nema apsolutno nista lose u takvim igrama. Kategorizacija nije tu da daje kvalitativne procene. Sto je u direktnoj suprotnosti sa nazivima kao sto su "stupid" i "pretentious", pa stoga mislim da je moja ideja sa dve kategorije u potpunosti opravdana. I daleko preciznija.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

A ti gledas House MD da bi dobio medicinski savet?

Ovo je bila sala. Ono posle cega se ljudi smeju.

Pri tome, autor koristi Stupid sa puno neznosti osima ako ne mislimo da autor ima nesto protiv Gamma World-a i Paranoia-e.

Data, ukljuci cip za duhovitost.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by Dawngreeter »

Svestan sam da je po sredi humor, koji mislim da sam sasvim dosledno ispratio sa idejom modifikacije autorovih kategorija.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

Concrete Schoolyard wrote:
Pri tome, autor koristi Stupid sa puno neznosti osima ako ne mislimo da autor ima nesto protiv Gamma World-a i Paranoia-e.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: matoro, sa bradom

Post by Awakened »

Concrete Schoolyard wrote:Pa ne mislim da je GNS glupost ali da mislim da je ovo zabavno mislim...
Ja mislim.
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

To ti onda raspravi sa duhovitim :)
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: matoro, sa bradom

Post by CirKhan »

Ja ne mislim da je GNS neki poseban intelektualni domet,niti da ima veliku epistemolosku vrednost,ali je kao teorija operativno upotrebljiv u nedostatku boljeg.
Citao sam teorijske radove (doduse mahom o jeep role-playing i live action) skandinavaca koji su daleko pametniji (pretenciozniji) od GNS-a.
Donekle mi je i cudno da se za sve ove godine nije pojavila neka nova ozbiljna paradigma u rpg teoriji,obzirom da se rpg populacija cesto regrutuje iz visoko obrazovanih ljudi sa znacajnim iq koeficijentom,ne znam mozda je to zato sto su ipak vecina njih IT tipovi a ne drustvenjci.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

Odakle ti ideja da su vecinom RPG igraci, i sto je jos vaznije kreatori sadrzaja, iz IT sektora a ne 'drustvenjaci'? Jel govoris o situaciji kod nas ili u 'svetu'?

Iz mog iskustva na netu ubedljivo su najpristojniji i najpismeniji igraci CoC koji na yog-sothothu (web siteu a ne htonskom bozanstvu) formiraju pravu, aktivnu i kreativnu zajednicu a oni se ni ne trude da formiraju neki 'teorijski' background za svoj hobi. Kada uopste ulaze u teoriju to je da se bave samim literarnim predloskom svoje omiljene igre.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by Shark »

Concrete Schoolyard wrote:Iz mog iskustva na netu ubedljivo su najpristojniji i najpismeniji igraci CoC koji na yog-sothothu (web siteu a ne htonskom bozanstvu) formiraju pravu, aktivnu i kreativnu zajednicu a oni se ni ne trude da formiraju neki 'teorijski' background za svoj hobi. Kada uopste ulaze u teoriju to je da se bave samim literarnim predloskom svoje omiljene igre.
I, jel si ih pitao dal su iz IT sektora ili ne?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by Dawngreeter »

Obvious win is obvious.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

Shark wrote:
Concrete Schoolyard wrote:Iz mog iskustva na netu ubedljivo su najpristojniji i najpismeniji igraci CoC koji na yog-sothothu (web siteu a ne htonskom bozanstvu) formiraju pravu, aktivnu i kreativnu zajednicu a oni se ni ne trude da formiraju neki 'teorijski' background za svoj hobi. Kada uopste ulaze u teoriju to je da se bave samim literarnim predloskom svoje omiljene igre.
I, jel si ih pitao dal su iz IT sektora ili ne?
Ne, stvarno me interesuje da li ima neke podatke o strukturi RPG 'demografije'.

CoC freakovi s kojima sam se ja dopisivao su uglavnom iz polja kao sto su english literature, history i film, ali to nije nikakav definitivan uzorak. Zato ga i pitam.

Mislim, pitanje: 'A cime se ti bavis mali (mala)?' vise lici na los pick-up line nego na nacin na koji se otvara razgovor o imenima Azathotha ili uticaju Poa na Lovecrafta pa ako se vec CirKhan blamirao po razlicitim forumima tim bolje za nas ostale.

BTW, To RPG=IT mi lici na neku ukletu tautologija (Nerd je Nerd)... :)
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by Dawngreeter »

Zapravo, podataka te vrste ima na pretek. Mozda ne toliko specificnih ali se svakako secam da su u White Wolf-u pricali da ih obicno smatraju za "that company with a bunch of humanities majors" posto ogromna vecina RPG industrije nije iz humanities zaledjine.
Concrete Schoolyard wrote:Mislim, pitanje: 'A cime se ti bavis mali (mala)?' vise lici na los pick-up line [...] ako se vec CirKhan blamirao po razlicitim forumima tim bolje za nas ostale.
Bez zelje da zvucim uvredljivo, svestan si koliko tragicno izgleda cinjenica da te je blam nekoga da pitas cime se bavi u zivotu? Pogotovo gaming zajednicu preko Internet foruma? Pogotovo zbog potecijalne statisticke zanimljivosti?

Mada, bilo kakvo istrazivanje tog tipa preko neta je u startu lose koncipirano. Pitati ljude koji dovoljno cesto koriste kompjuter da im je normalno redovno visiti po gaming forumima da li su iz IT sektora je kao onaj cuveni online poll na nekom news sajtu sa pitanjem: "Do you take online polls?"
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

Ufff....Nekada sam umoran, ko prebijen...

Cuj, ja bih sada mogao da ponovo probam da ti objasnim da je to bila sala, da nema potrebe da branis CirKhana od mene, da se nismo razumeli ili da budem zajedljiv, duhovit, da te spustam ili tako vec nesto...ali jbg, necu.

Od pocetka ovog topica si nepristojan i vredjas. Nazvati nesto glupim i retardiranim nije isto. Na salu odgovarati svadjom je infantilno. Ne razumem cemu ta agresivnost i frustracija. To je tragicno.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: matoro, sa bradom

Post by CirKhan »

There,there svi smo ovde prijatelji,nema potrebe za osecajem uvredjenosti ni na cijoj strani.

U pitanju je impresium zasnovan na pracenju online rpg zajednice i iskustva iz sopstvenog zivota,a ne tvrdnja koja pociva na nekom empirijskom istrazivanju (iako je jedan moj drugar za diplomski na psihologiji upravo radio jedno takvo istrazivanje,doduse u nasim uslovima gde su rpg grupe razbacane i cesto nepovezane,te je cesto doci do njih, svaki objektivisticki pristup nekom nazovi demografskom pregledu je u najmanju ruku manjkav).
A za izvore mojih impresija pogledati recimo
http://www.anargo-sector.net/newforum/v ... e7febbb88b
http://www.story-games.com/forums/comme ... sionID=227
sto su recimo forumi koje ja cesto posecujem a gde postoje intruduction podforumi.
Pritom ne izjednacujem geek-izam sa IT-jem po defaultu.Te dve stvari cesto idu zajedno ali cesto i ne.I to sto se neko bavi IT-jem za zivot ne znaci da su to i po obrazovanju,a jos manje da su stereotipni techno geek-ovi.Ja licno poznajem ljude koji se profesionalno bave kompjuterima,a koji su studirali (ili jos uvek studitraju) drustvene fakultete.Ono sto jeste moje zivotno iskustvo je da ljudi koji se u zivotu bave IT,narocito programiranjem,vremenom cesto razviju jedan specifican misaoni aparat,koji se onda dalje ogleda u njihovom svetonazoru.

Sad, vrlo je interesantno to sto ljudi sa razlicitim obrazovnim ( ne mislim nuzno na formalno obrazovanje) biraju odredjene igre kao 'svoje'.To je nesto sa cime sam se dosta susretao u zivotu i mislim da neke pravilnosti zaista postoje.Nacin na koji neka igra (ne samo rpg) konstruise svoja pravila ima direktan appeal odredjenim populacijama.
CoC freakovi s kojima sam se ja dopisivao su uglavnom iz polja kao sto su english literature, history i film, ali to nije nikakav definitivan uzorak.
Uopste nisam zacudjen tvojim iskustvom.Poklapa se sa mojim,iz realnog zivota.To verovatno ima veze sa primarnim medijumom difuzije kojim se formira (pod)zanr,kao sto ne postoje zaista dobre knjige u zanru survivalistickog horora (osim recimo zombie survival guide 2,ali on je vise zabavan nego kvalitetan),kojem su primarne kopjuterske igre i donekle filmovi i stripovi.
Mada recimo na Anargo-u su dominantni 'drustvenjaci',verovatno upravo iz istog razloga iz kojeg bi recimo arhetipni IT-jevac preferirao recimo Battlelords of the 23rd Century ili makar Star Wars.
Takodje primetno je da ukoliko se IT ljudi interesuju za WoD,onda je to ubedljivo najcesce za Mage (Tehnokratija i tako to).
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by bojan »

Concrete Schoolyard wrote:...Od pocetka ovog topica si nepristojan i vredjas...
To je nasa Jutarnja Erekcija.
Ako ikada bude bio pristojan ja cu da trazim da bude banovan - vec smo navikli da se ne slaze sa samim sobom i da je bahat, tesko bi nam palo da je drugaciji.
To je tragicno.
A vas dvojica ste sada smesni.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

bojan wrote:
Concrete Schoolyard wrote:...Od pocetka ovog topica si nepristojan i vredjas...
To je nasa Jutarnja Erekcija.
Ako ikada bude bio pristojan ja cu da trazim da bude banovan - vec smo navikli da se ne slaze sa samim sobom i da je bahat, tesko bi nam palo da je drugaciji.
Jutarnja erekcija? Zato se javlja svaki drugi dan?
bojan wrote: A vas dvojica ste sada smesni.
Ja jesam smesan! To tvrdim sve vreme! On sve shvata kao da mu govori goruci zbun ili covek sa kamenim tablicama! Njega nastavnice a ne mene :)
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

CirKhan wrote:There,there svi smo ovde prijatelji,nema potrebe za osecajem uvredjenosti ni na cijoj strani.
Nisam uvredjen. Samo imam nizak prag tolerancije za ljude kojima se obraca internet. To je jedan oblik egomanije s kojim nikada nisam mogao da se sazivim. Moje shize su drugacije.
CirKhan wrote:U pitanju je impresium zasnovan na pracenju online rpg zajednice i iskustva iz sopstvenog zivota,a ne tvrdnja koja pociva na nekom empirijskom istrazivanju (iako je jedan moj drugar za diplomski na psihologiji upravo radio jedno takvo istrazivanje,doduse u nasim uslovima gde su rpg grupe razbacane i cesto nepovezane,te je cesto doci do njih, svaki objektivisticki pristup nekom nazovi demografskom pregledu je u najmanju ruku manjkav).
I sta je drugar zakljucio? Mislim na test grupi Beograd :)

CirKhan wrote:Pritom ne izjednacujem geek-izam sa IT-jem po defaultu.Te dve stvari cesto idu zajedno ali cesto i ne.I to sto se neko bavi IT-jem za zivot ne znaci da su to i po obrazovanju,a jos manje da su stereotipni techno geek-ovi.Ja licno poznajem ljude koji se profesionalno bave kompjuterima,a koji su studirali (ili jos uvek studitraju) drustvene fakultete.Ono sto jeste moje zivotno iskustvo je da ljudi koji se u zivotu bave IT,narocito programiranjem,vremenom cesto razviju jedan specifican misaoni aparat,koji se onda dalje ogleda u njihovom svetonazoru.
Ne znam, ne poznajem toliko IT eksperata. Ono sto je meni zanimljivo da D&D u svojim najrazlicitijim inkarnacijama ima najsarenolikiju igracku populaciju (sada kada preturam po glavi i prisecam se ljudi s kojima sam igrao i koje znam da igraju) ali to je valjda normalno posto je to gateway drug RPG. Kasnije se valjda to malo profilise po interesovanjima i sklonostima.Doduse, moram reci da i dalje mislim da obrazovni profil igra ponajmanje ulogu u izboru igre. To je vise instinkt nego sto to mogu potkrepiti bilo cime.
CirKhan wrote: Uopste nisam zacudjen tvojim iskustvom.Poklapa se sa mojim,iz realnog zivota.To verovatno ima veze sa primarnim medijumom difuzije kojim se formira (pod)zanr,kao sto ne postoje zaista dobre knjige u zanru survivalistickog horora (osim recimo zombie survival guide 2,ali on je vise zabavan nego kvalitetan),kojem su primarne kopjuterske igre i donekle filmovi i stripovi.Mada recimo na Anargo-u su dominantni 'drustvenjaci',verovatno upravo iz istog razloga iz kojeg bi recimo arhetipni IT-jevac preferirao recimo Battlelords of the 23rd Century ili makar Star Wars. Takodje primetno je da ukoliko se IT ljudi interesuju za WoD,onda je to ubedljivo najcesce za Mage (Tehnokratija i tako to).
40K jeste Space Fantasy tako da me ne cudi prisustvo 'mekanih' nauka na Anargo forumima. Ja znam da mene Anargo malo zamara ali to je vec neki drugi topic. U stvari ajde da ovo zakljucamo, zakopamo, zaboravimo da se desilo i otvorimo neki novi topic gde cemo caskati o ljudima koji igraju RPG.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: matoro, sa bradom

Post by Awakened »

CirKhan wrote:Ja ne mislim da je GNS neki poseban intelektualni domet,niti da ima veliku epistemolosku vrednost,ali je kao teorija operativno upotrebljiv u nedostatku boljeg.
Naravno da nije upotrebljiv, jer cela ideja ima dva velika nedostatka:

Prvo, cela ideja je zasnovana na tome da predvidja razloge zbog cega ljudi sedaju da igraju RPG. Pri tome, tu pravi ogromnu gresku jer polazi od pogresnih postavki. Ja iskreno ne znam nikoga, ikoga, ko dodje u radnju da kupi RPG misleci "e, sad cu da kupim nesto da mozemo da pricamo pricu" ili "nesto sto simulira XXX zanr", vec misle "hmm... O cemu se ovde radi... Zvuci kul... Ajde kupicu pa cu videti na sta lici".

Drugo, zakljucci svega toga jeste da su D&D (najprodavaniji RPG) i WoD (2. najprodavaniji RPG) losi. Super. Ma sta vi mislili o njima, morate da ukapirate da ukoliko su oni toliko popularni oni nesto rade dobro. Praveci teoriju koja kaze da su dve igre koje zauzimaju 95% trzista lose je cisto ignorisanje stvarnosti.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: matoro, sa bradom

Post by CirKhan »

Ja iskreno ne znam nikoga, ikoga, ko dodje u radnju da kupi RPG misleci "e, sad cu da kupim nesto da mozemo da pricamo pricu" ili "nesto sto simulira XXX zanr", vec misle "hmm... O cemu se ovde radi... Zvuci kul... Ajde kupicu pa cu videti na sta lici".
Ja znam.U krajnjoj liniji i ja to ponekad radim.Npr.ako zelim da vodim survivalisticki horor sa zombijima,kupicu All Flesh Must be Eaten, iako bi mozda recim stari dobri CoC bio zapravo bolje resenje za obradu zanra.To je Raison d'être specijalizovanih knjiga kakve su GURPS:WWII ili Robotech.

Stvar je sto ponekad dizajneri zacrtaju jedan (ili 2-3) nacin igranja nekog rpga i shodno njemu pisu pravila,a problem nastaje kada ljudi odbiju da igraju po tom predlosku,nego pocnu da se igraju na drugacije nacine.To je ono sto se desilo kada je WoD inicijalno neplanirano metastazirao od 'a gtame of personal horor' do catch-all igre koja razvija simulacionisticka pravila za sve i svasta i koju masovno pocinju da igraju ljudi koji su na WoD presli sa (iskljucivo) prethodnim D&D iskustvom jer su culi da WoD igraju goth cice,a pri tome su nastavili da igraju nepromenjeno.
To mu dodje kao da igras My Life with the Master ,ali sa pristupom RIFTS-a.
Uska specijalizacija igara je sasvim ok,pod uslovom da se igraci pridrzavaju konvencije igre.Inace cesto ume da postane skaradno.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by Dawngreeter »

GNS je samo postavio tezu da to sto igraci ne sedaju sa nekim ciljem ne znaci da oni zaista nemaju cilj vec samo da ga nikada nisu konkretizovali, te da bi identifikacija nacina pristupa igri pomogla boljem igrackom iskustvu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: matoro, sa bradom

Post by Awakened »

CirKhan wrote:Ja znam.U krajnjoj liniji i ja to ponekad radim.Npr.ako zelim da vodim survivalisticki horor sa zombijima,kupicu All Flesh Must be Eaten, iako bi mozda recim stari dobri CoC bio zapravo bolje resenje za obradu zanra.To je Raison d'être specijalizovanih knjiga kakve su GURPS:WWII ili Robotech.
Ali to se ne odnosi na ono sto opisuje taj GNS sistem. On kaze da igraci trazeci sistem misle: "Hocu nesto sto se igra kao takticka simulacija ili barem X-COM, ili nesto sto oponasa neku temu, ili nesto pomocu cega se moze ispricati prica na zadatu temu". I da sistem mora da oponasa samo jedno od ta tri da bi bio dobar.

Osnovni problem u celoj toj postavci je ono ili. Opet cu reci, ja ne znam nikoga ko se tako fokusira na jedan aspekt igre. Ali znam dosta ljudi koji vole dobar mix svega toga.
CirKhan wrote:Uska specijalizacija igara je sasvim ok,pod uslovom da se igraci pridrzavaju konvencije igre.Inace cesto ume da postane skaradno.
Ekonomska isplativost?
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: matoro, sa bradom

Post by CirKhan »

Ekonomska isplativost?
Ako hoces ekonomsku isplativost,kupi samo osnovnu knjigu GURPSa ili jos bolje skini online verziju Abeo Lite za dz.,ili najbolje nemoj uopste da trosis pare na rpg-ove.
Igraj fudbal ili gledaj tv.Jeftinije je,zar ne?
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: matoro, sa bradom

Post by Awakened »

CirKhan wrote:
Ekonomska isplativost?
Ako hoces ekonomsku isplativost,kupi samo osnovnu knjigu GURPSa ili jos bolje skini online verziju Abeo Lite za dz.,ili najbolje nemoj uopste da trosis pare na rpg-ove.
Igraj fudbal ili gledaj tv.Jeftinije je,zar ne?
Mislio sam na ekonomsku isplativost pravljenja takvog RPG-a. Znas, treba imati razumevanja za likove koji prave neki RPG, u to uloze neko svoje vreme, i da ocekuju da od toga dobiju neke pare nazad. Ako u tome ne uspeju, imaju los proizvod. Ostaje im ili da probaju ponovo sa necim novim, ili da batale sve.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: matoro, sa bradom

Post by Dawngreeter »

Gotovo svaki RPG koji je nastao na The Forge je zaradio pare. Naravno, treba imati u vidu da je to vrlo fringe element RPG industrije, koja zapravo i nije toliko veliak u celini posmatrano, te da zarade nisu nesto zbog cega je tvorac kupio sebi kucu ili besna kola, al' jesu bile isplative delatnosti.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: matoro, sa bradom

Post by Kirgan »

I ja sam kupovao FRP na aj da vidimo sta je to kao i deo ekipe sa kojom se druzim i igram dakle pacijenata uvek ima samo leka ( knjiga za RPG ) nema uvek a kvalitet je veoma oscilirajuci 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: matoro, sa bradom

Post by Concrete Schoolyard »

Kirgan wrote:I ja sam kupovao FRP na aj da vidimo sta je to kao i deo ekipe sa kojom se druzim i igram dakle pacijenata uvek ima samo leka ( knjiga za RPG ) nema uvek a kvalitet je veoma oscilirajuci 8) :twisted:
Mislis ima ovisnika ali nema uvek dilera, a i kad ih ima roba im nije neka :)
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: matoro, sa bradom

Post by Megabaja »

ahhh kirgan i stari dobri seventh sea...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: matoro, sa bradom

Post by Kirgan »

Eeee daaa :roll: 8) \:D/ :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Locked

Return to “FRP/RPG”