liste

Moderator: Moderators

Locked
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

liste

Post by Concrete Schoolyard »

Svi znamo sta prosecni gamer s ovih prostora misli o pisanim avanturama( uobicajni disclaimer: barem u mom iskustvu i ne shvatati me preozbiljno): To je pisano za glupe Jenkije, moja ekipa kroz to prosece ko vreo noz ko buter, ja volim da pisem svoje avanture/scenarija, blablablabla....i tako ad nauseam.

Hajde da to ostavimo po strani. Koje su vase omiljene pisane avanture/scenarija koje ste igrali ili vodili? Moze po zanru a i ne mora. Neka vam kriterijum bude kolicna zabave kojoj ste bili izlozeni tokom igranja/vodjenja a ne tokom citanja.

Ok, ja cu prvi:

1. Masks of Nyarlathoteph - apsolutni klasik. cista desetka. najludjih godinu dana u mom gaming zivotu.

2. Ruins of Adventure - skidanje mraka. prva avantura koju sam ikada igrao. AD&D baziran na kompjuterskoj igri 'Pools Of Radiance'. 1/2 elf fighter/thief.

Toliko za sada. Mozda nesto dodam kad se smislim.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: liste

Post by Awakened »

Evo, ja obicno ne igram pisane module, niti mislim da su glupi, niti znam ikoga ko ima vise od 20 god i misli da su glupi, ali ipak...

Ovaj Thousand Thrones je mnogo zabavan.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: liste

Post by Dawngreeter »

White Wolf-ov SAS (Storytelling Adventure System), sudeci na osnovu pet-sest procitanih, ima konzistentno visok kvalitet. Scion avantura u SAS formatu na kraju osnovne knjige mi je manjkala, ali mi se cini da je to vise zbog toga sto mi Scion sistem manjka nego sto je avantura losa. Sa druge strane, probao sam Dark Heresy pisane avanture, i one su zaista katastrofa. Ono glibavo dno RPG avantura u kojima se sve desava potpuno nezavisno od akcija igraca sve gok na kraju ne nalete na glavnog baju kojeg treba ubiti. Fuj.

Inace mislim da su pisane avanture jako zgodna stvar. Ponekad se nema vremena za sastavljanje avanture ali mnogo cesce, uvodna avantura moze da posluzi kao odlican mood setter kako za igrace tako i za GM-a. Exalted avantura Daughter of Nexus mi je u tom pogledu bas mnogo pomogla da se malo oslobodim konvencionalne RPG mudrosti koja je u glavnom neprimenljiva na Exalted.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: liste

Post by Concrete Schoolyard »

SAS avanture su dosta dobre, barem one koje sam imao prilike citati. Procitao sam The Resurrectionists nedavno i mogu reci da sam pomislio 'Pa ovo je bas, bas dobro'. Uopste ceo format mi se jako dopada i nekako mi se cini da je ovo nedostajalo oWoDu.

Ne znam. Sta si probao od DH avantura? Meni se dopao Edge of Darkness i uzasno mi je smesno sto je najbolja stvar za DH free download avantura. Edge daje takodje dobar nacrt za to kako docarati Hive City distrikt. Od ostalih avantura mogu reci da je Purge the Unclean dosta...meh, dok je avantura u Disciples of the Dark Gods vrlo zabavna (steta sto nije bilo vise prostora da se dalje razvije ali eto...)
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: liste

Post by CirKhan »

1.Apsolutni favorit za sva vremena:'Taroticum' za Kult-vodio
2.'The Enemy Within za Warhammer',osobito Shadows Over Bögenhafen i Power Behind the Throne delovi-delimicno igrao,vise puta pokusavao da vodim,ali avaj..
3.'Jungle Apocalypse' -fanovska avantura za Kult (ima jos uvek da se nadje na netu)-vodio
4.'The Truth Shall Set You Free' za CoC-doduse nisam je ni igrao ni vodio (za sada) ali je jedna od najboljih pisanih avantura koje sam ikada citao
5.'Tatters of the King' za CoC-igrao
Svi znamo sta prosecni gamer s ovih prostora misli o pisanim avanturama( uobicajni disclaimer: barem u mom iskustvu i ne shvatati me preozbiljno): To je pisano za glupe Jenkije, moja ekipa kroz to prosece ko vreo noz ko buter, ja volim da pisem svoje avanture/scenarija, blablablabla....i tako ad nauseam.
Za to je dobrim delom kriva skola frpa Ranka Trifkovica,koja je promovisala nepatvorenu narodnu 'kreativnost' na racun 'kapitalisticke,korporativne eksplatacije' u vidu pisanih avantura i ostalih stampanih supplemenata (doduse on to nikada nije rekao egzaktno tim recima,ali to je sustina).To je sve bilu u redu u mracnim devedestim kada nismo imali mnogo pristupa a ni para za pracenje stampanih avantura,pa je bilo sasvim prirodno pisati sopstvene kao ersatz resenje.
Ali u njegovom slucaju (a relativno mnogo ljudi se inficiralo takvim stavom preko igranja sa njim),je u pitanju cista egomanija i Hubris.Sto ne znaci da je on nuzno los GM,ali meni je to otprilike kao da mi neko kaze "Sta ja sad imam da citam {recimo} Basarine knjige,kada sam Ja talentovan za pisanje i mogao bih i ja to isto,samo jos bolje".

Pored ociglednih pednosti koje pisani materijali pruzaju u smislu ustede vremena i energije,
pisane kampanje i dodatci su cesto sustimski za definisanje settinga i davanje ukusa cesto suvoparnim osnovnim knjigama,na stranu sto se tu obicno nadju i dodatni materijali koje autori nisu mogli da ubudze u osnovnu knjigu sa pravilima.
Tacno je da cesto ima trash izdanja,ali zato valjda procitas recenzije ne netu,pa onda procenis da li ces da investiras svoje mukotrpno zaradjene novce u to ili ne,isto kao i za npr. kupovinu nekog modela digitalnog foto aparata ili graficke karte.

SAS jos nisam citao iz prostog razloga sto nemam nameru da se bakcem sa novim WoD-om (izuzev Promethean-a),dok kuci imam tonu knjiga za stari koje skupljaju prasinu-sto na polici,sto na hardu.
Zanimljivo mi je to sto iako su (Vampire) avanture za stari WoD bile notorno railroad-olike i nefleksibilne,ipak sam ih rado koristio/koristim kao framework u koji umecem svoj materijal, i to onda zacudjujuce dobro sljaka,ali no thanks to advanture itself.
Purge the Unclean dosta...meh
Slazem se.Igrao sam je i ostavila mi je isti utisak.Korektno ali nista posebno.Doduse nas GM je dosta dopunjavao pa imam utisak da je verovatno faktor 'meh' jos veci u izvornoj kampanji,koju nisam hteo da citam iako mi stoji na polici bas zbog tog igranja.A sve mi se cini da ce tamo i ostati (knjiga,ne polica).
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: liste

Post by Concrete Schoolyard »

Unseen Masters deluje kao izuzetno dobra avantura. Na zalost niti sam je vodio niti je mogu igrati jel sam sebi spoilovao iznenadjenje citanjem iste a to je jedna od onih avantura koje se zasnivaju na kopernikijanskom obrtu. Mislim kada govorimo o Unseen Masters antologiji meni se sve tri avanture cine vanredno dobre ali nekako mi se 'javlja' da se tebi najvise dojmila 'Truth Will Set You Free' iliti druga po redu. Da li sam u pravu?
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: liste

Post by CirKhan »

Pa,da.To sam i napisao.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: liste

Post by Megabaja »

Enemi vitin je najbolja kampanja ikad napisana i pored manjkavosti na koje nije imuna... To je ujedno i najmonumentalnije delo za hobi na koje sam naisao.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: liste

Post by Kirgan »

1.Enemi (verovatno nikad necu zavrsiti a gomilu puta sam poceo :roll: )
2.Maska
3.Uzas u orjent expresu (samo da je zavrsen tako da za sad imam dva treca mesta)
3.Rite zutog kralja
4.Tisucu prestola (verovatno nikad necu zavrsiti)
Eto za sad je to to :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Locked

Return to “FRP/RPG”