D&D 4. Ed.

Moderator: Moderators

User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: D&D 4. Ed.

Post by TheMarko »

Shark wrote:Mozhesh ti super da se provedesh sa tom ekipom uz Jamb i pivo
Vidis, tu tvoja teorija pada u vodu, niti volim jamb niti pijem pivo . . . ;)

Salu na stranu, morao bi da probas ono sto sam ja doziveo pa onda da sudis da li moze ili ne moze . . . Moje misljenje je da je za DOBAR FRP, potrebna DOBRA druzina i DOBAR GM. Mozes da umesto kockica bacas stolice i da za prostornu orijentaciju koristis automobile na parkingu i dalje ce da bude odlican provod. Poenta price je da MOZE dobar FRP da bude i board game, samo moras da iskusis dobru partiju. I sto se tice orjentisanosti na borbu: Kazi mi kad i sta u bilo kojem DnD-u nije bilo orjentisano na borbu? Jedino su magu uskracene NEKE od zafrkantskih magija i malo srezani non-combat featovi, sve ostalo je isto.
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: D&D 4. Ed.

Post by Slartibartfast »

A pourquoi tacno jedan dobar RPG ne bi mogao biti fokusiran na borbu?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: D&D 4. Ed.

Post by TheMarko »

Pa malo ti suzava pogled na svet, ako se sve svodi na borbu, onda znaci da je sve ostalo zapostavljeno, sto opet implicira da ne mozes da radis druge stvari. Ili mozes, ali onda svi mogu sve podjednako, a to opet malo unistava dozivljaj lika, barem meni, u tom slucaju svi lice jedni na druge, kao klonovi, samo sa razlicitim specijalizacijama . . . hint: Star Wars clone troopers ;)
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: D&D 4. Ed.

Post by Shark »

Ako je fokusiran na borbu, onaj lik koji najbolje prolazi u borbi je "najbolji lik" i kanda ubija poentu RPGa. Osim ako borba nije narativnog tipa, mada onda i nije fokusiran na borbu to begin with.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “FRP/RPG”