WHFRP 2nd EDITION

Moderator: Moderators

User avatar
GM Ranko
Posts: 42
Joined: Wed Mar 23, 2005 5:24 pm
Location: WhiteCitadel
Contact:

Post by GM Ranko »

Ja mislim da je glavni uticaj Gradimira Nikolica jedino moguce sagledati kroz Gradologiju jedne potpune konzistentnosti dijalektike FRPa i zivota. Naime, kao jin i jang, Gradimir/GM i Gradimir/Igrac diktiraju postulate tog novog poimanja stvarnosti.

Hocu da kazem, ne znam da li je ludji igrac ili GM :)

GMR
"AAAAAAAARGH AAAARGH AAAARGH"
"Jel to sve?"
"Nije, ima jos - AAAAA i onda AAAAARRRR"
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Swiomire, dobrodosao na forum! pretpostavljam da si i ti poceo da se smarash na poslu!

Dakle, sasvim se slazem sa tobom po pitanju Nese, zato sam i napomenuo "rani radovi". Sasvim sam dobro upoznat sa njima, ali manje od nekih (iako sam prilozio sasvim dovoljno vremena na zrtvu lokaciji poznatoj kao GasAlarm... :roll: )

Za Kirgana... pa, opet se slazemo. 8O

Da, i to za "omasovljavanje" od strane GN-a stoji, i ponekada jeste bilo zabavno, ali meni je prestalo to da bude, iz mnogih razloga za koje sam upravo u ovom trenutku shvatio da nemam snage da ih navodim ovako, pismeno, nego bi to trebalo uzivo, zvukom, uz pice i pitje, i uz taj slatki rizik da se natuste tvoje cubaste plave obrve, a da Gradimir zarice svojim minotaurskim glasom...

A ovo mi jedino nije jasno
Uostalom, kritike gamemastera skloniji sam da prihvatam od onih koji poznaju rad doticnih iz prve ruke...
Ako se odnosi na mene... Da, znam ranije radove doticnih gamemastera iz prve ruke. Kakvi su sada? Pa, sve je vec receno.
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
GM Ranko
Posts: 42
Joined: Wed Mar 23, 2005 5:24 pm
Location: WhiteCitadel
Contact:

Post by GM Ranko »

Ma dajte molim vas,

sesnaest strela snage sesnasest

NEMA TI LEBA!

GMR

ps. citat je od besmrtnog Gorana Mitrovica Pakija
"AAAAAAAARGH AAAARGH AAAARGH"
"Jel to sve?"
"Nije, ima jos - AAAAA i onda AAAAARRRR"
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Opet ste omasili post :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Avram
Posts: 3
Joined: Thu Oct 16, 2003 1:06 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Avram »

Ooooovaj... A jel' stigo WRPP 2 do sad?

Jel neko ima ideju gde moze da se nabavi u Beogradu? (posto prostorija jel' te - nema)
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3206
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Ima ga u HS-u.

Takodje imaju i Character pack i plundered vaults.
blablatruc
Posts: 22
Joined: Sun Apr 20, 2003 12:45 am

Post by blablatruc »

Samo da podelim sa vama licni utisak:
Neko se opako potrudio oko te knjige. Bio sam Veeeeliki skeptik poznajuci dobre ljudi iz Gamees Workshop-a ali uspeli su jednom u zivotu i da me prijatno iznenade. Mnogo lepa knjiga, mnogo poboljsana pravila, pre svega za magiju-hvala Bogu, i ceo sistem u jednoj knjizi!
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Možda zato što knjigu nije uopšte radio Games Workshop, nego Green Ronin (jedna od NAJBOLJIH nezavisnih izdavaèkih kuæa, po mom subjektivnom mišljenju).
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Аха раде ок
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa da vas razocaram ta pravila came u necijoj fioci duze nego sto Green Ronin postoji trebalo je jos pocetkom '90 da se isprave ali neke druge stvari su bile prece inace je 90% isto ko stari WHFRP :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
blablatruc
Posts: 22
Joined: Sun Apr 20, 2003 12:45 am

Post by blablatruc »

Mislim da je Kirgan hteo da kaze (sorry Kirgane ali mnogo mi je tesko da tumacim tvoje postove), da je uticaj Green Ronin-a na ovu knjigu minimalan, sto je vise-manje tacno, a ja bih samo dodao da je knjigu izdao Black Industries koji pripada Gameas Workshop-u.
User avatar
Opossum101
Posts: 6
Joined: Wed Jul 31, 2002 12:22 pm
Location: Beograd

Post by Opossum101 »

Sto manje vise nije tacno. Odnosno:

1. Black Industries (subdivision Games Workshopa zaduzen za RPG) izdaju WHFRP

2. Green Ronin tim dizajnira [pise pravila, sredjuje setting, generalno PISE ono sto cete citati (jel cete sigurno kupiti ovaj tamni dragulj Fantasy-a) u osnovnim pravilima a bogami i u supplementima!

3. Chris Pramas (predsednik Green Ronina) je dugogodisnji fan WHFRPa i WHFBa, covek koji je vec pisao za WHFRP nekad davno i kome je ovo, dakako po sopstvenom priznanju, kruna karijere.

4. Games Workshop trenutno nema tri coveka koja bi mogla da dizajniraju DOBAR RPG i zato je unajmio jednu od najinventivnijih mladih RPG kompanija Green Ronin (Mutants & Masterminds, Blue Rose, Black Company, Spaceship Zero, etc)...E sad a sto svaki Srbin misli a)da su trebali njega da zovu da to odradi ili b) pati od nostalgije za ranim 90-tima pa im smeta sto se sada pojavljuje neko novo ime to je vec nasa stvar...

Uostalom...net je cudo...citajte:

http://www.greenronin.com/warhammer_fan ... rp_faq.php

i

ww.chrispramas.com
Lieutenant John Martini: Mazes & Monsters is a far-out game. Swords... poison... spells... battles...maiming... killing!
Daniel: Hey, it's all imagination!
Lieutenant John Martini: Is it? I'll be talking to you. - Mazes & Monsters [1982]
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ne mogu da verujem da se vratio! (oposum)


Kirgan je nostalgican za devedesetim jer mu se zivot tada prekinuo i njegovo telo je preuzeo zli gospodar Chibukanidze. :wink:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Opossum101
Posts: 6
Joined: Wed Jul 31, 2002 12:22 pm
Location: Beograd

Post by Opossum101 »

dadada...Opossum reko, Opossum poreko...

Ma ne mislim nista lose o toj nostalgiji a Kurgana volem [ooops, ovo moze pogresno da se shvati] nego cisto zelim da malo pojasnim tu situaciju oko WHFRPa
Lieutenant John Martini: Mazes & Monsters is a far-out game. Swords... poison... spells... battles...maiming... killing!
Daniel: Hey, it's all imagination!
Lieutenant John Martini: Is it? I'll be talking to you. - Mazes & Monsters [1982]
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Dobrodosao nazad na forum moj glodarski srodnice.

Nabavio i ja WHFRP, i utisci su fenomenalni. Ovo je, prema prvoj proceni (PPP) za Warhammer ono sto je 3rd edition ucinio za D&D - dodatno streamlineovanje, peglanje i sminkanje pravila koja su, za razliku od 2nd ed D&D-a, vec bila veoma prosta i igriva.

Ono sto me malo brine je ocekivana lavina sourcebookova koji ce uvoditi i nova pravila, posto je sistem zadrzao onu staru kljucnu karakteristiku WHFRP-a, tj. da su sama pravila neraskidivo vezana za setting. Bice potrebno updateovati svet prema svim stvarima koje su u medjuvremenu napisane od strane GW design tima za WHFB, tako da nas ocekuje puno utroska novca, ali i ona boljka o kojoj smo Oppossume pricali, a u koju je upao World of Darkness (izmedju ostalih) - koju cu u nedostatku sna definisati prosto kao preterano razradjivanje settinga koje usmerava GM-ove da se oslanjaju na published, official materijal.

Mada, momci iz Green Ronina rade to tako dobro, a svi toliko volimo WH svet, da cemo biti spremni puno toga da progutamo, cini mi se :P
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Та Радионица игара је мени од почетка ок. Мислим да сам негдје читао да су радили са некадашњим ТСР-ом, али су се ваљда одвојили. Иначе мени нису били толко занимљиви као ТСР мада кад сам дошао у БГ баш сам видио да су присутни на сцени. Тај ФРП њихов нисам имао прилике да пробам као ни сам Ратни маљ тако да немам играчког искуства али мислим да је ок, баш ми се свиђа како су урађени прелази по занимањима. Али такође мислим да је то онако више у склопу те ратне игре Ратни маљ и да се наставља на њу него да је ФРП сам за себе. Али све у свему раде добро, не знам за ове новије ствари додуше. Е и онај Warhammer quest им је добар баш се сјетих тога, нешто такво бих волио да имам :) уствари радије оригинални Hero Quest који сам играо са ортацима и Dragon ТСР-ов.
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

To sto je neko radio ranije za GW a sad za drugu firmu to ne znaci da je sad ta druga firma sve uradila ipak pogledaj cija su prava bejbi nisu sigurno od GR-a nego od GW-a :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Opossum101
Posts: 6
Joined: Wed Jul 31, 2002 12:22 pm
Location: Beograd

Post by Opossum101 »

Jeste Kurgane bejbi...U pravu si, to niko nije ni sporio. WHFRP2 je Games Workshopova beba ali babica se zove Green Ronin. Give credit where credit is due! Odnosno, ne bi danas imali novi sistem magije, good fluff text i jos kojesta da to nije radio GR, ili bi mozda imali ali cinjenica da je GW nasao za shodno da unajmi drugu kompaniju, koja je dobra u onome sto radi, da odradi dizajn novog frpa govori dosta dobro kako o GWu [koji zna sta moze] tako i GRu [koji zna kako se stvari rade kad ti se ukaze prilika].

BTW, cinjenica da su WHFRP pravila prezivela vise od decenije bez izmena govori dosta visoko o sistemu i njegovoj igrivosti. Bas zato i nema bas toliko izmena u novoj ediciji.
Lieutenant John Martini: Mazes & Monsters is a far-out game. Swords... poison... spells... battles...maiming... killing!
Daniel: Hey, it's all imagination!
Lieutenant John Martini: Is it? I'll be talking to you. - Mazes & Monsters [1982]
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Sto mu gromova al se nadigla prašina oko ove igre!
Narod na rpg.netu je flipnuo, dižu WHFRP2 u nebesa.

To æe, izgleda, morati da se pogleda.

Samo, skeptièan sam da æu biti oduševljen koliko i ti 'recenzenti' sa
rpg.neta: naime, veæ sam prilièno navikao na ton i atmosferu
Warhammera uz naravno WHFB, a pravila (ako su nepromenjena)
nisu nešto za èim ludim.

Dakle, može li neko da me razuveri? Ima li tu ièeg bitnijeg od
kvalitetnog dizajna i poveza, te atmosfere i dobrih prièa (koje
mi od svih nataloženih White Dwarfova i Army Bookova veæ
izlaze na nos)?
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Pa , Changelinze, da budem iskren... Sumnjam da ces sada biti odjednom skroz odusevljen WHFRP-om2 ako si vec upoznat sa prvom edicijom i ako ti ona nije "palila masinu". Vidis, kao sto napisah, radi se u stvari o verziji 1.5, nekoj vrsti updatea za sistem koji je po mnogima vec sasvim dobro funkcionisao. Paralele s WH40k 3rd i 4th editionom su pre na mestu nego paralele sa AD&D 2nd editionom i D&D 3rd editionom.

Nova verzija u sustini sredjuje stvari koje su se pokazale kao nesretno resene po pitanju mehanike (sitnice kao sto su koriscenje razlicitih kockica i kvantitativni advancement likova) koje su prosto nedovoljno razradjene (magija) ili nepotrebne (ovo poslednje su uglavnom neke karijere, koje su pak zamenjene nekim drugim tako da je konacni skor i dalje respektabilnih 60 basic karijera i jos skoro tolko advanced).

Onaj bitniji novitet je cinjenica da svet Warhammer FRP-a biti sada uskladjen sa dogadjajima kojima se os trane GW-a stalno azurira WH svet za potrebe WHFB-a (Albion dogadjaji, Storm of Chaos, veca uloga Tomb Kingova i Ogrova u svetu i sl). Dakle, ocekujemo gomile sourcebookova koji ce dodatno razraditi svet, ali ne sa onog generickog rasno-istorijsko-vojnog aspekta koji dominira vecinom GW-ovih armijskih knjiga, vec i sa onog socijalno-funkcionalnog (kako ovo funkcionise i sta sve bre tu ima?), a, u najboljoj tradiciji WHFRP sourcebooka, tu ce sigurno biti i novih karijera, NPC-a i naravno do detalja razradjenih lokacija sa zamecima ili strukturama avantura.

Naravno, ovo nas dovodi do vec pomenute proliferacije knjiga za ovaj sistem. Verjem da, kao sto mi Opossum ustvrdi, ne bi trebalo da se dogodi ista slicno kanceru kakav je bio World of Darkness ili Forgotten Realms u mracnim 2nd edition danima, iako znam da do kraja 2005. mozemo ocekivati otprilike onoliko knjiga za Warhammer koliko je do sada izdato za onu jedno i po prethodnu ediciju. Dakle, treci novitet su dodatne knjige - Bestijar, Oruzar i sl.

I naravno, redizajn uksladjen sa danasnjim kvalitetom RPG knjiga a pritom poptuno u skladu sa ustanovljenom mracno-fantazijskom ikonografijom Warhammer sveta ne treba zanemariti, iako je objektivno najmanje vazan. A kvalitet pisanja "atmosfericnih" prica je prilicno iznad nivoa cesto nesretnih pokusaja GW dizajnera da obogate armijske knjige... Iz cega je castan izuzetak vec legendarna vinjeta "You'll save me a leg" koja se eto, pojavljuje vec nekoliko edicija WHFB-a u glavnom rulebooku, a nasla je svoje mesto i u WHFRP-u2. :D
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Za'valjujem... Moraæe to ipak da se prelista.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
Locked

Return to “FRP/RPG”