Rober Dzordan i serijal Tocak Vremena

Moderator: Moderators

User avatar
Bhaal
Posts: 15
Joined: Sat Mar 12, 2005 2:16 pm
Location: Beograd,Zemun

Rober Dzordan i serijal Tocak Vremena

Post by Bhaal »

Ko cita fantastiku a ovo nije procitao,treba sebe da smatra lose obavestenim.Ipak greske se mogu ispraviti,ali samo treba brzo reagovati.Ako budete kupovali knjige kupujte iskljucivo na engleskom,jer dok nasi iditi iz lagune prevedu sve delove......a ako ne mozete da ih kupite pitajte neke sa krcme "poni koji se propinje" da vam posalju e-knjige.Nije isti utisak,barem za mene,ali opet lepo je imati sta da citas.Zato sto pre u knjizaru sa torbom punom novca,jer ce vam trebati,ili na internet i pocnite da pisete molbe.Sve u svemu ovaj serijal je vredan toga. :lol:
Speak ye all who can speak
Keep thy instincts ever alert
Thou art the stars that shine among us
And honour me as thee adore the sun
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

paaa... dobar je serijal.... sve do sedme knjige kada postaje SRA-PIIIP-E sedma do devete su izrazito lose, a deseta je idijoluk najgori... podseca me na sestu knjigu Letopisa Tomasa Kovenanta Nevernika - prvih pet su jedan od najboljih serijala fantastike ikada, a poslednja samo zase-PIIIP-e stvar...

Generalno... vrede ako ih citas u e-formatu... nikako za kupiti... ako hocete dobru fantastiku, onda su gorepomenuti letopisi (samo prvih pet) i A Song of Ice and Fire serijal...

--
Dervish the RJordan fan do sedme knjige
Last edited by Dervish the neki on Mon Mar 14, 2005 3:59 pm, edited 1 time in total.
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Sto bi neko rekao: Kidding me....

Svi znamo ko je Robert Jordan i sta je tochak vremena, nazalost to je jedini serijal koji imam ceo a nisam ga procitao, i necu. Jos uvek ima pametnijih stvari...
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Bhaal
Posts: 15
Joined: Sat Mar 12, 2005 2:16 pm
Location: Beograd,Zemun

Post by Bhaal »

Dobro,ja samo delim savete.
Speak ye all who can speak
Keep thy instincts ever alert
Thou art the stars that shine among us
And honour me as thee adore the sun
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Ma samo napred.... valjda neces uciniti nista loshe. :lol:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Rober Dzordan i serijal Tocak Vremena

Post by bojan »

Bhaal wrote:Ko cita fantastiku a ovo nije procitao,treba sebe da smatra lose obavestenim...
:roll: :roll: :roll:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

To SMECE? Ni u ludilu
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Hvala bogu, nisam citao!

Sto se Letopisa tice, treba procitati i 6tu knjigu, ipak je deo serijala.
A Martin je napisao najcrnju spansku seriju. Ali zato mnogo dobru najcrnju spansku seriju :wink:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Ali zato mnogo dobru najcrnju spansku seriju
S tim sto u spanskim serijama ne umire toliko protagonista.... :wink:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Apach
Posts: 7
Joined: Sat Aug 31, 2002 6:43 pm

Post by Apach »

Ne znam meni se tocak vremena dosta svidja mada sam procitao samo 2 knjige tako da ne poznajem kvalitet ostatka serijala...
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

To SMECE? Ni u ludilu
Pa procitaj prvo, pa tvrdi, ako vec nisi.
Dzordan je pre stvorio interesantan svet nego dobru knjigu.
Ali zato mnogo dobru najcrnju spansku seriju
Ovde se nesto zestoko ne slaze... 8)
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

...Ovde se nesto zestoko ne slaze... 8)
Sve se slaze... Razmisli malo - zaplet je spanska serija, ali fenomenalno odradjena...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Slartibartfast wrote:Pa procitaj prvo, pa tvrdi, ako vec nisi.
M, da, za razliku od nekih osoba koje pokusavaju da se predstave kao pametne, pa onda mesaju pojmove koji pripadaju sasvim razlicitim kategorijama, ja se studim da znam o cemu pricam.

Tako da da, procitao sam sasvim dovoljno. U pitanju je djubre. Dalje.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Bojan:
Sve se slaze... Razmisli malo - zaplet je spanska serija, ali fenomenalno odradjena...
--------------------------------------------------------------------------------------
Ma jeste to tako, ja sam samo napisao da je recenica bila cudna, ali no big deal.



Awakened:

Slartibartfast ::
Pa procitaj prvo, pa tvrdi, ako vec nisi.


M, da, za razliku od nekih osoba koje pokusavaju da se predstave kao pametne, pa onda mesaju pojmove koji pripadaju sasvim razlicitim kategorijama, ja se studim da znam o cemu pricam.

Tako da da, procitao sam sasvim dovoljno. U pitanju je djubre. Dalje.
--------------------------------------------------------------------------------------
Kako neverovatno pametno izgledaju ljudi kad tako govore :roll: :roll: ...
Pod jedan, ne lupetaj. Nisu ljudi poklonici kulta tvoje licnosti.
Sto se tice ostalog, napisao si da NIKAD nisi (i ne nameravas) da citas knjigu. A onda si napisao da si procitao dovoljno. A onda kazes da znas o cemu pricas.
Sto je najsmesnije, misljenja o datoj knjizi nam se slazu...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

ajmo... pogledaj gde sam napiso da to nisam citao, pa prestani da pokusavas da se pravis pametan, i ne pokusavaj da ides preko svoje dnevne kvote gluposti...
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

"To SMECE? Ni u ludilu"
Zatim sam ti rekao da ne sudis o knjizi (koliko god losa stvarno bila) pre nego sto si je procitao, na sta si ti odgovorio da si procitao dovoljno.
Dakle, pitanje je: na sta si onda mislio gorepomenutom recenicom? (ustvari u pitanju su dve 8) )

I zahebi vise sa glupostima.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Èitao sam WoT još pre 6-7 godina u Americi (tada je serijal stigao do 8. knjige), proèitao i 9. knjigu, i definitivno odustao.

Prva knjiga je klasièan rip-off Gospodara Prstenova, zabavna ali bez imalo originalnosti.

Knjige 2-6 su prihvatljive kao lako štivo, ali veæ poèinju da smaraju i oèigledno je da Džordan zaplet razvlaèi k'o Panta pitu.

Knjige 7-8 su smorne, ali se još daju èitati.

Knjige 9. i 10. (poèeo sam da je èitam i nisam imao živaca) su kriminalno loše. Opisi prirode koji traju po 30 strana, moralne dileme koje traju 50 strana, yup, definitvno španska serija. I to loša.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Slartibartfast wrote:Dakle, pitanje je: na sta si onda mislio gorepomenutom recenicom?
To je subjektivan sud o delu o kome su pisani hvalospevi u prvom i delom druom postu ovog thread-a, i odgovor na ono da svi koji nisu citali to treba da urade cim prije. Mozes to da uporedis sa Vidakovim postom, gde on kaze "nisam procitao, bogu hvala" ili nesto slicno, pa ce ti biti valjda jasnije.
Slartibartfast wrote:I zahebi vise sa glupostima.
Ja bi, ali ti ne prestajes da me bombardujes istima...
User avatar
Grim Reaper
Posts: 11
Joined: Wed May 11, 2005 8:30 pm
Location: BG

Post by Grim Reaper »

Meni se serijal za sada svidja.Procitao sam sve do cetvrte knjige (i prvi deo cetvrte).Nije valjda da su ostali delovi tako losi ?
You may be a king or a little street sweeper,but
sooner or later you'll dance with the Reaper.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Jok, loše je od prve knjige, mada je jedan moj prijatelj imao živaca da proèita do tako èetvrte-pete.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Reaper-u, ne daj da te obeshrabre... ako ih imas u e-formatu, onda se baci na citanje 4,5 i 6, ali stani posle seste... te tri knjige su najbolje u serijalu, sve posle je gadno sr**e... vidi gornje postove zasto...

ako ih kupujes, prestani i javi se na pm, pa cu ti poslati sve u txt-u.

BTW, ova ponuda vazi za sve - posaljite mi pm, i dobijate bilo kakvu fantasy ili scifi knjigu/serijal u roku od nekoliko dana na email, pod uslovom ad nije jako nova.
--
Dervish the snabdevac
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Grim Reaper
Posts: 11
Joined: Wed May 11, 2005 8:30 pm
Location: BG

Post by Grim Reaper »

Mrzi me da citam u e-formatu.Meni nije frka do kupovine.
You may be a king or a little street sweeper,but
sooner or later you'll dance with the Reaper.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Rule of the thumb: dugacki serijali knjiga pisani da budu serijali su losi.

Do duse, postoje izuzetci. Na primer Zaduzbina. Pa onda je tu i... hm... Zaduzbina. Jest' to bi otprilike bilo to.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Hronike Tomasa Kovenanta, Nevernika.
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Song of Ice and Fire. Po broju knjiga ne stize ove impozantne velicine, ali po broju strana... Ihaaa...

A, khm, Dina, khm...?
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Tri knjige su dobre, tri su ok i onda je djubre. Mada, pricam vrlo napamet jer sam od prve tri procitao dve, i to davno (nisam hteo na srpskom, nije bilo na engleskom).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
blablatruc
Posts: 22
Joined: Sun Apr 20, 2003 12:45 am

Post by blablatruc »

Dawngreeter wrote:Tri knjige su dobre, tri su ok i onda je djubre.
Samo da izbegnemo svaku zabunu: svakako ne govoris o Dini, zar ne??? 8O
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Da, govorim o Dini. I ostrim bolovima u abdomenalnom predelu kada saznas kako je fenomenalna prica sa pocetka serijala brutalno sodomizovana.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
blablatruc
Posts: 22
Joined: Sun Apr 20, 2003 12:45 am

Post by blablatruc »

8O 8O 8O :-k
I sta onda reci... :cry:
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Rasprava o delu Frenka Herberta moze da se zavrsi samo nekim SBBKBB[sta bi bilo kad bi bilo..] argumentima - na zalost nije stigao da privede kraju ovaj serijal. Neke knjige jesu manje zanimljive za citanje [ nisu po MOM ukusu ! - samo to ], ali pitanje je kako bi se sve to na kraju uklopilo...

Jos jedan zanimljiv serijal:
Senka Mucitelja
Kandza Pomiritelja
Mac Liktora
Citadela Autarha
Urt Novog Sunca
od gospodina Dzina Wolfa. Specifican stil pisanja, koliko se secam cak je i nas prevod bio na podnosljivom nivou..
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Onda, ni Zemljamorje kao serijal nije loš, mada prva knjiga kvalitetom odskaèe od ostalih..

BTW. Kad glavni negativci postanu intergalaktièke kurve, drolje i narodne pevaèice, teško da æe delo dostiæi neku velièinu 8)
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Na sta ciljas svojom britkom ostricom ironije, Probudljeni? Ocigledno na nesto sto catio nisam...
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Na "Jeretike Dine". Grupa kurvi koja svojim seksualnim moæima preti celokupnom univerzumu? Kad se uporedi sa intergalaktièkom zaverom da se svrgne popularni vojvoda, osveta vojvodinog sina, prorokom koga sopstvena moæ odvodi u propast, i na kraju ubistvom boga, ova navedena tema zvuèi malo... bedno.
User avatar
Grim Reaper
Posts: 11
Joined: Wed May 11, 2005 8:30 pm
Location: BG

Post by Grim Reaper »

Odiseja u Svemiru,Mracna Kula.Od Isaka Asimova Celicne Pecine-Roboti carstva.
Kakva je zaduzbina ?
You may be a king or a little street sweeper,but
sooner or later you'll dance with the Reaper.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Od svega toga jedino je Zaduzbina pisana sa namerom da bude serijal. Zato sam je spomenuo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

pa i mracne kule su prvo obecane kao serijal od 13+ knjiga koji je king rekao da nikada nece zavrsiti...

inace, pocetak kula je neverovatno dobar, ali posle nesrece su kingove spisateljske sposobnosti iznenadno pale na nulu... upropastio je inace neverovatan serijal :(

steta... bio je jedan od najboljih pisaca... :( :(

--
Dervish the obozavatelj Kralja
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Prve tri knjige iz Serijala Mracna kula su bruka dobre.... Wizard and Glass mi stoji kuci i nikako da je nachnem, sto mozda nesto govori.... a mozda i ne :wink:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
blablatruc
Posts: 22
Joined: Sun Apr 20, 2003 12:45 am

Post by blablatruc »

Stani, cakaj, ovaj, pripazi malo, pa i Amber ima 10 (i slovima: DESET) delova, a sve mi se cini da je to u celini gledano jedno jako dobro delo. :-k (mnogo mi se svidja ovaj smajli!!!)
User avatar
Boban
Posts: 15
Joined: Sat Jul 17, 2004 8:12 pm
Location: Smederevo

Zaduzbina...

Post by Boban »

Ne bih se slozio sa tvrdnjom da je Asimov Zaduzbinu pisao sa idejom da bude serijal...pre bih rekao da je on, poucen uspehom Zaduzbine, kasnije pisao delove koji se uklapaju u ceo njegov opus...

Uostalom, on je pred kraj zivota na silu spojio ciklus o Robotima, ciklus o Carstvu i ciklus o Zaduzbini pisuci link-romane koji povezuju jedan ciklus sa drugim...naravno, ciklus o Zaduzbini je najbolji, verovatno zato sto je pisan u stilu spejs-opere a sa potpunim ignorisanjem tehnickog dela price i insistiranju na psihologiji...uostalom, ako pogledate koje godine je pisana Zaduzbina videcete da nije izgubila nista od uverljivosti, sto se za gomilu hard-SF romana pisanih u to doba ne moze reci...


Sto se Herberta i Dine tice, mislim da je generalno gledano, vrlo originalan i dosledan u odrzavanju svog univerzuma...neki mu zameraju previse tipizacije (nije morao da toliko ubacuje Arape i Islam samo zato sto se radnja desava na pustinjskoj planeti npr.), ali priznajem da mi se od svih pobrojanih serijala, a citao sam ih gotovo sve, Herbert najvise dopada...

Zaboravili ste Frederika Pola i njegov serijal o Hicijima, ali to je vec vrlo cvrst SF pa mozda nekima nije po ukusu...mozda je cak bolji od Herberta...
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

hmmm... ne znam... meni asimov i klark i ta neka "klasika" sf-a nekako ne lezi, pa ne mogu da komentarisem o njima (zaduzbinu samo poceo da citam 4 puta i nikada zavrsio... isto i za mnoge druge njegove knjige...)

herbert je... pa neverovatan... mani se iskreno jako svidja ceo serijal, mada je od bozanskog cara malo slabiji... od te poslednje tri meni je nekako u najboljem secanju ostao kapitol, a jeretici kao najslabija.

za mracne kule i amber - i ja sam stigao do pocetka wizard and the glass-a, i nisam mogao dalje... ne znam zasto... jednostavno mi se malo previse usporilo... ili sam mozda previse brzo procitao prve 3... ne znam... sigurno cu procitati ceo serijal kad-tad... samo ne skoro. A amber je preteran. Ali samo prvi serijal... ono sa merlinom mi je... meh.

a hard sf volim, ali je tesko naci dobre knjige tog zanra... pohl-ovi hiciji su mi bili zanimljivi, ali nikada nisam mogao da se nateram da procitam 3 knjigu... ne znam...

ukazacu na tri serijala koji su mene odusevili:
Gibsonovi "the bridge trilogy" (neuromancer, grof nula i monalizin natpogon), kao i ona druga trilogija kojoj ne znam ime, mislim da je "all tommorows parties" (virtuelna svetlost, idoru, i ona treca (ili all tommorow's parties ili difference engine)), kao i trilogiju Neila Stephensona - "The Baroque Cycle" koja je ludilo dobra i cudna...

jos stvari koje mi padju na pamet a ne secam se da li je neko spomenuo:
O.S.Kardov serijal (samo ender, govornik za mrtve i ksenocid, ostale nisam citao)
Gene wolfe-ov New Sun serijal (Mac, Kandza, Senka i sve to) - ovo je super, mada ja nisam uspeo da ga zavrsim... uvek ga se setim negde pred ispite :(
Dalje, za ljubitelje hard sf-a tu je crveni-zeleni-plavi mars od K.S. Robinson-a.
Barkerove Knjige umetnosti!

Eto, ovi serijali su mi mnogo dobri... mada ne znam da li su knjige umetnosti smisljene kao serijal, ali nema veze...

--
Dervish the rascitani
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
Locked

Return to “Knjige”