Hari Poter

Moderator: Moderators

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Hari je bulsit. I tacka. 8)
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

IG wrote:ako djelo nije extra treba naci dobre stvari a lose jednostavno ne uzimati tolko u obzir.
Covek bi pomislio da si 'riscanin.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Predpostavljam da imas nesto protiv :), a hari je totalno ok, sad kad malo bolje razmislim sjecam se da imam i da sam igrao i CCG i bas je bilo cool.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Sad sve ima smisla.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

"Kada citas Potera lepo ti je zbog toga sto ta knjiga ipak inspirise neka lepa osecanja, sto tesko da se moze reci za kojekakve narodne pevace.
Postoji nekolicina ljudi koja koristi reci tipa "onomad" i svaka im cast, ja im skidam kapu, odnosno skinula bih je da je nosim, treba negovati lepe, mada starinske reci srpskoga jezika."

Ovaj post je nehoticnom greskom objavljen preko moga naloga. Autor je korisnica "dashella".
Ja licno ne zelim da sporim oko kvaliteta Potera ni sa kime od prisutnih. Svoj stav sam adekvatno iskazao na prethodnim stranicama teme.
Last edited by Shunka on Wed Mar 29, 2006 4:36 pm, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Postoji i jedna knjizara Narodne Knjige u ulici Nikole Spasica, koju sam cesto posecivao sa drugom Rasom. Na ulazu je polica sa gomilom ljubavnih sund romana koje su pisale kojekakve spisateljice. Verovatno i takvi romani inspirisu neka lepa osecanja onima koji vole da citaju takve stvari, i da je njima dok ih citaju lepo. Ali te knjige su i dalje smece i predstavljaju zloupotrebu papira na kome su stampane.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Pa sta neko voli npr western romane ili stripove ili milion takvih zezalica, u sustini to jeste stvar koja nije tolko bitna ali ipak treba da postoji jer ljudi svremena na vrijeme zele da se late toga jer ih to opusta. Mislim kad bi sve bilo sastavljeno od vrhunske umjetnosti bas bismo bili super :)

Generlano meni je ta knjzizevnica ok jer je priblizila fantasy klincima koji je inace po pravilu stvar kojom se bave samo rijetki, uspjela je sa tim kompletno :) sve zivo su napravili od potera od filmova do CCG-a i sve je to manje vise pitko i ukusno za obican narod.

Btw sta fali narodnim pjevacicama :)
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

IG wrote:Mislim kad bi sve bilo sastavljeno od vrhunske umjetnosti bas bismo bili super :)
Da citiram profesora sociologije iz srednje skole - "Kic je slinav pa ne grebe."
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Kic je rasprodaja ideala po snizenim cenama.
Kic, to je laz koja zeli da se dopadne.
:lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

O cemu vi :) ako vam je do umjetnosti bavite se njome :) ja sam na ovom forumu zbog fantasija :) Bas me zanima kolko vas izlazi po muzejima i slicnim mjestima i divi joj se :)

No posto vidim da ovo vec pomalo postaje dosadno ja se iskljucujem iz teme... da ne bih sad diskutovali i o umjetnosti :)
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Perune, knjige koje se cuvaju u muzejima nisu za citanje.
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Post by Zeleni »

Tri zanimljiva kritierima za umetnost vs. kic:

Originalnost vs. kopija

Puno ulozenog truda vs. malo

Razlog kreirenja umetnosti - zbog samoostvarenja vs. para i slave
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Polako dolazimo do momenta gde mi vise nije ni do prepirke kolko mi je da sednem i placem.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

U principu svi ti kriterijumi su meni ne tolko bitni u krajnjoj liniji, ono sto je meni bitno je da mi se stvar dopada i da mi prija i da mi čini dobro, a sta nekoga briga da li se meni vise dopada u jednom trenutku limunada a u drugom pina kalada ili nesto slicno :)

Znaci da ne zalazim u dublju raspravu ako meni knjiga pruži makar dobru dozu zabave i nauči me nečemu novom meni je ona sasvim ok bez obzira na sve ostalo.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Sad, ovako, da pricamo malo, sta si novo naucio citajuci Salvatorea?
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Awakened wrote:Sad, ovako, da pricamo malo, sta si novo naucio citajuci Salvatorea?
Da je Salvatore los pisac koji beskrajno vrti jedan isti fazon :D :D :D
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Dawngreeter wrote:Polako dolazimo do momenta gde mi vise nije ni do prepirke kolko mi je da sednem i placem.
znacci treba visse da se druzzis sa nama...mi smo postali imuni :)...samo ponekad imamo tikove :) :pray:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

IG wrote:Pa sta neko voli npr western romane ili stripove ili milion takvih zezalica, u sustini to jeste stvar koja nije tolko bitna ali ipak treba da postoji jer ljudi svremena na vrijeme zele da se late toga jer ih to opusta.
Sada sam primetio da pominjes stripove u svome postu. I to u ne narocito pozitivnom kontekstu. Sram te bilo! Da li si cuo nekad za devetu umetnost, npr?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Naucio sam kako bolje da rolam i uzivao u njegovim knjigama koje su za mene super fantasy.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Eh, meni je to "naucio sam da bolje rolam citajuci knjige" malo cudno, al vise zato sto se nikad tako nisam osecao. Pa reci, kako bolje naucis da rolas, sem ukoliko ne prekopiras lika iz knjige?
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Shvatis da neka moralna dilema nije tako strasna?
A da, to je Salvatore. Tu nema moralnih dilema...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Jednostavno to sto procitas postaje dio tebe, kao kad gledas nadrealiste i hvatas njihove dobre cake, fore i fazone.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ma je, je, sve je to super, ali ono, i dalje te ne razumem bas najbolje, ono, imas li neki primer ili da bar budes malo odredjeniji?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja mislim da bi dobar primer bio sto posle citanja Salvatorea znas da ako si dobri Drow, vratis se u Menzoberranzan (ili kako se vec pise) i sretnes sa svojim starijim bratom koji jase ogromnog gustera i nosi koplje, treba prilikom dodge-ovanja da se bacis na zemlju.

Jebote na sta sam ja protracio mladost.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Pa ono sad ni meni nije jasno sta treba da kazem ali recimo cool je kad salvatore opise ledi alustrijel ili nekog Harpela ili bilo sta onda jedostavno taj neki svjet u kojem rolas postaje zivlji i vise ga dozivis nego kada samo listas recimo FR CS. Plus on je opisao mnogo karaktera pored njegovih glavnih junaka koje uvjek mozes da upotrebis kao NPC-ije, taj neki ambijent koji je Salva opisao uvjek mozes da ubacis kao scenu za tvoje igrace naravno malko modifikujes da se uklopi u tvoj trip i sl.

Inace ako oces da ucis uzmes filozofiju ili neku knjigu naucnu, ovo je za opustanje i da se malo rekreiras :) ne mozes da naucis programiranje i sl stvari citajuci fantasy ;)
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Znaci, mozese i reci da nisi nista novo naucio, ali da si nasao gomilu ideja koje mozes da "pozajmis" i koristis. Dobro, de, kapiram te. Necu da kazem da tu ima nesto lose, jer i mi mnogo volimo da ubacimo reference na Star Wars u nase RPG sesije.

Al brate. Govoriti "citam to jer mi se svidja" je jedno. Govoriti "On je odlican pisac, knjiga je odlicna, najbolje delo ikada napisano" je drugo. Da bi hvalio nesto bezvredno na taj nacin treba ili ne znati za nesto bolje, ili biti ekstremni licimur. Ako se zadrzite na prvom, i pricate o tome ko vam je omiljeni lik, ili (za one malo ostroumnije) kako pisac primenjuje neke tehnike ili stagod, ili zasto vam se svidela, ili sta vec, to je ok. Ali brate, ako pokusavas da neko sranje prodas za nesto sto nije, ocekuj da ti ga neko nabije nazad u grlo. Jer da je tebe a ne kompetentnih kriticara sledece generacije bi citale Salvatorea i Dzordana i ostale D&D autore, a niko se ne bi obazirao na, eto, malo starije autore koji bi se smatrali za "dosadne" ili u da "pisu za decu" ili da "su knjige za relaksaciju a ne da se dubokoumuje", ljude koji bi rekli da vise vole klasicne autore bi ismevali jer eto, "vole umetnost" (zamisli). I sve to bi radili ljudi koji ne znaju da se izlazi u kafane, klubove, restorane, parkove, a da se muzeji posecuju.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Kad vec pricamo o Salvatoreu, da li je neko citao njegove SW romane (na tom polju je poznat po tome sto je ubio Cubaku)?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

IG wrote: ne mozes da naucis programiranje i sl stvari citajuci fantasy ;)
ma nemoj....

Vidis, ja ti se jako divim sto si naucio bolje da rolas citajuci Salvatorea. Ja sam procitao sve od Irvina Velsa, Paranoju Huntera S Thompsona i jos par narko romana i moj samson duhan jos uvek nece leci u rizlu perfektno, mora da je Salvatore jako jako jako dobar kada si to naucio posle 3 200ish strana debele knjige...
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

E, verovatno stavis previse duvana u rizlu. Uz umerenu kolicinu, dva-tri okreta su sasvim dovoljna. Sta se sve nece nauciti u zemlji Nizozemskoj 8)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Al brate. Govoriti "citam to jer mi se svidja" je jedno. Govoriti "On je odlican pisac, knjiga je odlicna, najbolje delo ikada napisano" je drugo. Da bi hvalio nesto bezvredno na taj nacin treba ili ne znati za nesto bolje, ili biti ekstremni licimur. Ako se zadrzite na prvom, i pricate o tome ko vam je omiljeni lik, ili (za one malo ostroumnije) kako pisac primenjuje neke tehnike ili stagod, ili zasto vam se svidela, ili sta vec, to je ok. Ali brate, ako pokusavas da neko ****** prodas za nesto sto nije, ocekuj da ti ga neko nabije nazad u grlo. Jer da je tebe a ne kompetentnih kriticara sledece generacije bi citale Salvatorea i Dzordana i ostale D&D autore, a niko se ne bi obazirao na, eto, malo starije autore koji bi se smatrali za "dosadne" ili u da "pisu za decu" ili da "su knjige za relaksaciju a ne da se dubokoumuje", ljude koji bi rekli da vise vole klasicne autore bi ismevali jer eto, "vole umetnost" (zamisli). I sve to bi radili ljudi koji ne znaju da se izlazi u kafane, klubove, restorane, parkove, a da se muzeji posecuju.
Predpostavljam da si ti jedan od tih "dubokoumnih".

Iskreno sto se tice svih tih klasicara oni su meni ekstremno dosadni i vrlo cu ih rijetko procitati. Fantasy naprotiv volim da citam zato sto je zabavan a ne dosadan kao klasika i zato sto je interaktivan i moze da se igra.

Ako trazim dubokoumne stvari radije cu da citam neka filozofska i duhovna djela koja se prvenstveno bave time.
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Takodje reci mi kolko je od ovih novijih generacija igralo igara koji obradjuju Drica i kompaniju a kolko likove koji su stvoreni od klasicara. Ja komotno mogu da kazem da sam odrastao igrajuci BG i slicne igrice a ne citajuci klasicare.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Brate, jel' opet u modi da se hvalis neobrazovanoscu, i prezirom bilo kakvog vida kulture? Zar nije to proslo sa dizelasima i ranim '90-im? Ili si ostao u tom vremenu?
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Kako ne shvatas, on je nekonformista. :lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa ono, 'riscani i tehno-fanovi su poslednje utociste dizelasa.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ma brate ja sam i za kulturu i ostalo, mislim da svima bude dobro i da se zivi srecno i kvaliteno :)
Image
PAKI

Post by PAKI »

Tehno fanovi poslednje utocishte dizelasha??? ti stvarno nemash pojma o cemu pricash... shto pricash o necemu kada ne znash..
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

A ti to zakljucujes iz razloga sto se ne slazes samnom :lol:

Nego, zar nemas neke Izrode Magija da hvalis po forumu?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Mislim da Hari kuka jer nije pomenut neko vreme. A on je bulsit.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
PAKI

Post by PAKI »

Dawngreeter wrote:A ti to zakljucujes iz razloga sto se ne slazes samnom :lol:

Nego, zar nemas neke Izrode Magija da hvalis po forumu?

Nije nego shto poznajem takve ljude , koji slushaju tehno , a ti samo kenjash neshto...

Mogu ja da hvalim izvore do sutra ako hocesh , misim bolji su od magica 100% zbog njih ce i magic propasti. ali ovo nije mesto za tu raspravu pa cu se suzdrzati daljih komentara
Locked

Return to “Knjige”