Kopilad Bogova: Salir

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Kopilad Bogova: Salir

Post by Shunka »

Objavise i to cudo.

Ljudi koji na svaki nacin pokusavaju podrzati fantasy u Srbiji mogli bi kupiti ovu knjigu.

Mislim da je od mene dovoljan doprinos sto sam im uradio ilustraciju za korice. Za dz. Kazu ljudi da je OK ispalo...

Ako slucajno budete zeleli da je procitate... Pa ipak na trenutak stanite i razmislite, mozda je ipak bolje da jos jednom procitate Martina...
Upozorenje - ovo je prvi deo triologije.

Donecu danas kod Starca, da se malo hvalim...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa mozda i kupim....sobzirom da drekavca nismo josh uspeli da izvuchemo :(
a i mozda je interesantno, samo se nadam da osoba koja pishe triologiju nije nadomak smrti 8O
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

Ko je izdavac, cena i ostalo....
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ovim putem bih hteo da izrazim nesputanju mrznju ka ljudima koji pisu knjige sa a priori idejom da doticne funkcionisu samo kao deo serijala.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

Mozda ljudi nisu krivi, recimo nasa Laguna je objavila konkurs za domaci roman epske fantastike, i jedan od uslova je da roman bude bar iz tri nastavka, odnosno da bude serijal. I izdavacke kuce forsiraju takvo pisanje, pa sto bi se pisci bunili...Na GUBITKU SU JEDINO CITAOCI, TJ. MI!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Autor je samoinicijativno pisao triologiju. Covek je fan epske fantastike, i hteo je da proba da pise. U tom svom pisanju sledio je neke trendove i mnoge klisee (izmedju ostalog, da svoje djelo koncipira kao triologiju). Ubacivao 'omaze' (prvi vampir se zove Kejn)... Pisao je najbolje sto je umeo, i onako kako je mislio da treba.

E, onda se nekako povezao sa ljudima koji pomislise da to njegovo ostvarenje valja, i htedose da ga objave.
To je ekipa koja objavljuje knjizevni casopis 'Treci Trg'. Te su osnovali i svoju izdavacku kucu, Dobricic. Tek su objavili prva dva romana - 'Salir' i 'Deca Bez Ociju' (sto mu ga dodje nekakav 'urban roman' i uprkos molbama autora promocija nije prosla bez pomena Marka Vidojkovica).
Urednik je Zeljko Obrenovic, koautor Srpskoh Psiha (eto jos jedne knjige koju bih vam preporucio zaobici)...

Ne znam gde knjiga ima da se kupi niti koliko kosta.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dawngreeter wrote:Ovim putem bih hteo da izrazim nesputanju mrznju ka ljudima koji pisu knjige sa a priori idejom da doticne funkcionisu samo kao deo serijala.
Evo, znao sam, tachno sam znao :lol: :lol: :lol: Josh jedan mrzitelj nechega- ovaj put literarnih serijala 8O 8O 8O To je svakako kud i kamo sofisticiranija patologija od one koju, recimo ima Kirgan- patoloshka mrznja prema kokosu...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ne bih rekao da je patoloska. Nije da bi nosilac patologije mogao osnovano da prica o svojim potencijalnim aptologijama, ali ja mislim da je po sredi jednostavno zgrazavanje nad ljudima koji su svojevrsni slivnici literarnog sunda, spanskih serija sa spicastim sesirima i magicnim macevima. Ne zaboravimo i horde utreniranih poklonika cije je jedino iscekivanje od knjige da vide svog omiljenog junaka kako jos jednom radi nesto jebeno cool po milioniti put.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
warlord
Posts: 56
Joined: Thu Jun 14, 2007 8:08 am
Location: Novi Sad
Contact:

Post by warlord »

ovde kod nas u "provinciji" nema da se kupi....
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Dawngreeter wrote:Ne bih rekao da je patoloska. Nije da bi nosilac patologije mogao osnovano da prica o svojim potencijalnim aptologijama, ali ja mislim da je po sredi jednostavno zgrazavanje nad ljudima koji su svojevrsni slivnici literarnog sunda, spanskih serija sa spicastim sesirima i magicnim macevima. Ne zaboravimo i horde utreniranih poklonika cije je jedino iscekivanje od knjige da vide svog omiljenog junaka kako jos jednom radi nesto jebeno cool po milioniti put.
Gleda svoju ukrucenu muskost u oledalu?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

lord warrior wrote:Gleda svoju ukrucenu muskost u oledalu?
Ah, da, davao sam ljudima da procitaju najtres momente iz knjige...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

lord warrior wrote:
Dawngreeter wrote:Ne bih rekao da je patoloska. Nije da bi nosilac patologije mogao osnovano da prica o svojim potencijalnim aptologijama, ali ja mislim da je po sredi jednostavno zgrazavanje nad ljudima koji su svojevrsni slivnici literarnog sunda, spanskih serija sa spicastim sesirima i magicnim macevima. Ne zaboravimo i horde utreniranih poklonika cije je jedino iscekivanje od knjige da vide svog omiljenog junaka kako jos jednom radi nesto jebeno cool po milioniti put.
Gleda svoju ukrucenu muskost u oledalu?
Moguce, moguce. Nije tajna da je fantasy toliki hit medju muskim delom populacije delom i zbog neverovatne kolicine velikih falicnih simbola (macevi, sekire, jos maceva, magicni macevi...) u rukama misicavih tipova.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zaboravio si rogove na kacigama.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

I jahanje ogromnih, fantasticnih zveri. Mislim, koliko ljudi bi zelelo da moze da kaze da im je medju nogama ogroman, leteci, misicavi, krilati zmaj koji bljuje vatru?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Postoji samo jedan pravi misicavi tip sa velikim macem 8)

Image
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Pogledajte taj odnos definicije i mase... pa ko ga ne bi zhel'o? :oops:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

I pogledaj tu masu medj' nogama, sto drzi u ruci. I zena koja mu je do kolena, kad ispruzi ruku. I sve to na gomili leseva. "Woman, greater fiends than you have died at the hands of this phallic thing I hold in my hot little hand!"
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Him and his hot rod. :oops:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Dawngreeter wrote:Ne bih rekao da je patoloska. Nije da bi nosilac patologije mogao osnovano da prica o svojim potencijalnim aptologijama, ali ja mislim da je po sredi jednostavno zgrazavanje nad ljudima koji su svojevrsni slivnici literarnog sunda, spanskih serija sa spicastim sesirima i magicnim macevima. Ne zaboravimo i horde utreniranih poklonika cije je jedino iscekivanje od knjige da vide svog omiljenog junaka kako jos jednom radi nesto jebeno cool po milioniti put.
Verovatno prvi put u zivotu...covek je skroz u pravu!
Bojkotujmo knjige sa 400 nastavaka... Kopirajmo ih i delimo na ulici... :) Spalimo bruseve...Upss.. :oops: :oops: :oops: zaneo sam se malo... :D :D

Nego, koga je smrilo jurcanje misicavih tipova sa falusnim simbolima neka uzme da procita Pracetova "Zanimaljiva vremena" :) Koen varvarin i njegova srebrna horda... :)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

I Pracet smara
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Mene je poceo posle izvesnog broja procitanih knjiga. Stigao sam do Straza, Straza i stao na nekoj pedesetoj strani. Veruje mda su knjige i dalje super, samo, eto. Imam prece stvari na koje cu da bacam vreme, kao sto je buljenje u plafon i pricanje o falicnim simbolima u fantasy literaturi. Mada, ono sta bih istakao je da su PRacetove knjige, u stvari, zaista kvalitetno stivo u svom zanru i savrsen primer kako i neverovatno, straobalno dugacak serijal knjiga moze da bude odlican samo ako pisac svaku knjigu pise za sebe i kroz svaku pokusa da isprica jednu konkretnu stvar sa jednom konkretnom idejom. A ne N-ti nastavak u kojem protagonista radi ono za sta je mnogo ljudi dalo pare u prethodnih deset delova.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Dawngreeter wrote:Ne bih rekao da je patoloska... blablablablablablabla...
Who realy gives a fuck?
I za tresh knjizevnost sa xyz nastavaka i za postove o istoj...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ljudi koji postuju o tome?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Dawngreeter wrote:. Mada, ono sta bih istakao je da su PRacetove knjige, u stvari, zaista kvalitetno stivo u svom zanru i savrsen primer kako i neverovatno, straobalno dugacak serijal knjiga moze da bude odlican samo ako pisac svaku knjigu pise za sebe i kroz svaku pokusa da isprica jednu konkretnu stvar sa jednom konkretnom idejom. A ne N-ti nastavak u kojem protagonista radi ono za sta je mnogo ljudi dalo pare u prethodnih deset delova.

Upravo.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Mada, ono sta bih istakao je da su PRacetove knjige, u stvari, zaista kvalitetno stivo u svom zanru i savrsen primer kako i neverovatno, straobalno dugacak serijal knjiga moze da bude odlican samo ako pisac svaku knjigu pise za sebe i kroz svaku pokusa da isprica jednu konkretnu stvar sa jednom konkretnom idejom. A ne N-ti nastavak u kojem protagonista radi ono za sta je mnogo ljudi dalo pare u prethodnih deset delova.
Slazem se. I ne samo to. Nalazim da u danasnje vreme kada se skoro-pa-davimo u poplavi kvaziozbiljne literature, misterija za domacice i epske fantastike za bubuljicave tinejdzere, kratke , humoristicke i lake knjizice kakve prachet proizvodi u svojoj maloj kuhinji predstavljaju neverovatnu relaksaciju u teskim popodnevnim casovima. I nasmeju te ponekad. Lako, citljivo i nepretenciozno.
Image
ImageImageImageImageImage
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

A common misconception... al' sta da se radi.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja mislim da je Pracet cesto mnogo dubokomisaoniji u svojim knjigama naizgled laganog humora nego mnogi pisci koji se svojski trude da ispadnu dubokomisaoni. U mnogo navrata sam se prosto zaprepastio koliko obiman komentar te kritiku modernog drustva ili ljudske prirode uopsteno Pracet moze da sazme u jednu one-liner foru ili kratak bleskasto-humoristican dijalog. Knjige svakako nisu napadne i sadrzaj ne skace na tebe sa strana da te hvata za gusu i vice: "OVO JE PAMETNO! POGLEDAJ OVE VISESLOZNE RECI, IDIOTE! POLA IH NE RAZUMES, KLADIM SE!" A tu negde lezi i razlog zasto mislim da je on sjajan pisac, i zasto mi je ponekad malo krivo kada ga ljudi stavljaju u isti kos u koji idu one, meni jako glupe knjige koje veoma banalno parodiraju Matrix i Tolkina (kako bese, The Matrix Derided, Snoddit... ne secam se ostalih).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Skrecemo sa teme :)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nek skrenemo. Niko nece patiti zbog toga.
Ako nekoga ozbiljno zanima plot Salira neka pita mene na PM.
BTW postoji i promotivni MySpace profil na kome se moze videti ilustracija. Mrzi me sada da trazim i kacim link...

Sto se Praceta tice, dobar je. Procitao sam 15-ak knjiga o Disksvjetu (mada sam mislio da ih je manje dok nisam zastao i prebrojao ih), verujem da cu ih procitati jos. A neke od njih bih mogao procitati opet, narocito Straza, Straza! To mi je bila prva Pracetova knjiga, citao sam je davne 2001. Kad sam se upoznao sa Mimi aka Fensi Roze Sismis... Ona je procitala manje-vise sve i tvrdi da je ta najbolja...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Da se 'vratimo na temu':

Batalite ovaj domaci sund i vratite se korenima - svi Howarda u ruke! 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Locked

Return to “Knjige”