H.P. Lovecraft

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

H.P. Lovecraft

Post by IG »

hm interesantan je nakon procitane tri price, koje je preveo neko sa ovog foruma :) procitao sam Insmaut, Dagon i jos jednu pricu valjda zov Ktulua, e sad zanima me da li ima jos preedenih prica i taj sto je preveo sve to ako moze da mi se javi jer bih htjeo da nesto pitam. Usput namjeravao sam jos da citam pa ako na ovom forumu ima poznavalaca djela Lovecrafta bilo bi dobro da mi kazu sta bi dalje mogao da citam.

Sto se tice ovoga do sada mislim da je cool, samo imam osjecaj da ce sada da se sve sustinski ponavlja, kultovi i misteriozna bica koja bude stravu kod ljudi koji ih pronalaze. Ipak dobar je ima originalnosti i finih ideja tako da mi se i dalje cita :). I jedan link koji je recimo zanimljiv http://www.hplovecraft.com/
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Nikada nije kasno da otkrijes jednog izvrsnog pisca, a Lovecraft to definitivno jeste. Uspeo si da promasis oba moja omiljena naslova, "Cudni slucaj Carlsa Dextera Warda", koji je izdat i na srpskom i mislim da ga mozes kupiti u bilo kojoj bolje opremljenoj knjizari, i "Dream quest of the unknown Kadah", za koji nisam tako siguran da je preveden...
Uzivaj :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Pendargon wrote:..."Dream quest of the unknown Kadah", za koji nisam tako siguran da je preveden...
Mislim da je preveden u onoj cudnoj kolekciji iz '80ih - mislim da se zvala "Sa onu stranu sna" ili tako nesto.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

cool :) hvala na predlozima
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Samo da se ubacim da mi je Cudni Slucaj C.D.V-a stvarno jedno od, ako ne i omiljeno Lavkraftovo delo. Odlicno napisano tonom koji konstantno drzi paznju i tenziju, i procita se za jednu noc.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Awakened wrote:Samo da se ubacim da mi je Cudni Slucaj C.D.V-a stvarno jedno od, ako ne i omiljeno Lavkraftovo delo. Odlicno napisano tonom koji konstantno drzi paznju i tenziju, i procita se za jednu noc.
Izvrsna prica, meni je takodje jedna od omiljenih.
Ono sto bih jos preporucio (mada ne znam da li je nesto od toga prevedeno) su Hram, Muzika Eriha Zana, i njegov epskofantasticni serijal (The Statement of Randolph Carter, The Silver Key, Through the Gates of the Silver Key, The Dream-Quest on Unknown Kadath). A da, odlicna je i The Thing at the Doorstep i Haunter of the Dark.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

hm zahvaljujem sad znam sta da trazim :)
Image
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

zaboraviste roman "U planinama ludila" (izdala gradina kod nas). Omaz E.A.Pou i duhovni naslednik njegovih " Avantura Artura Gordona Pima". Odlicno. Prvi put se tu pominju Shogothi...prilicno strasna scena...
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Nesha Kostitj je preveo one tri priche ako se ne varam, samo shto ja nisam imao zivaca da mu to redigujem. Ako je u par navrata bilo i stilskih problema/omashki - to je definitivno njegov prevod. Uzgred, te priche su prevedene i objavljene kod nas, u sklopu neke vetje zbirke, samo ne znam pod kojim naslovom :(
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

To je zbirka prica "S one strane sna", izdanje biblioteke "Rec i Misao' (znate one tanke, crvene).
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

wow super, ja sam mislio da kod nas nije nista od lovecrafta objavljeno zato nisam ni trazio po biblioteci sacu bas da odem da vidim dal imaju nesto
Image
Locked

Return to “Knjige”