Komitet 300-Dr Dzon Kolman

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Komitet 300-Dr Dzon Kolman

Post by Petar-Pan. »

Je l' procitao neko? Voleo bih da cujem misljenja o toj knizi.

Evo nesto za radoznale

DOK sam radio kao profesionalni oficir tajne službe često sam imao pristup poverljivim dokumentima, ali sam tokom službe u Angoli i zapadnoj Africi, gde sam bio zadužen za politička istraživanja, imao priliku da vidim niz poverljivih dokumenata sa neuobičajeno očiglednim sadržajem. Ljut i ogorčen onim što sam tamo video, krenuo sam na put s kojeg od tada nisam skretao, s namerom da otkrijem koja je to sila koja kontroliše britansku i američku vladu, te njima upravlja.

Tako započinje svoju knjigu "Komitet 300" dr Džon Kolman, svojevremeno američki obaveštajac, izdanje koje će naići na izuzetno interesovanje široke čitalačke publike ne samo na zapadu. Ova knjiga dr Džona Kolmana upravo se, u izdanju "Narodne knjige", pojavila u našim knjižarama.

Dana 30. aprila 1981. napisao sam članak u kojem sam otkrio postojanje Rimskog kluba i identifikovao ga kao subverzivno telo Komiteta 300. Bilo je to prvo javno pominjanje ove organizacije u SAD. Mnoga predviđanja iz mog članka iz 1981. već su se obistinila, poput činjenice da je Felipe Gonzales postao predsednik španske vlade, a Miteran vraćen na vlast u Francuskoj, poput pada Žiskara d'Estena i Helmuta Šmita, povratka na vlast švedskog plemića i člana Komiteta 300 Ulofa Palmea...

VAŽNOST Ulofa Palmea leži u tome što ga je Rimski klub iskoristio za isporučivanje tehnologije Sovjetskom Savezu koja je po zakonima SAD zabranjena za izvoz i u tome što je njegova svetska mreža komunikacija poslužila za uvežbavanje i medijsko isticanje lažne iranske krize s taocima. Dok je često putovao od Vašingtona do Teherana i nazad, radio je na podrivanju integriteta SAD i lažnu krizu nastalu zbog neljudskog odnosa prema iračkim taocima stavio u ruke institucije zvane Komitet 300, čitaj: Međunarodnog suda pravde u Hagu, u Holandiji.

U obaveštajnim krugovima ljudi uče da se nešto može najbolje sakriti tako što to što želiš da sakriješ staviš svima pred oči. Evo jednog primera: kada je 1938. godine Nemačka želela da sakrije svoj novi borbeni avion "meseršmit", izložila ga je na tadašnjoj Pariskoj izložbi. Dok su tajni agenti i špijuni tražili podatke po rupama u stablima i iza klimavih cigala u zidovima, informacija koju su tražili cerila im se pravo u lice.

PARALELNA tajna vlada visokog sloja ne deluje iz vlažnih podruma i tajnih podzemnih prostorija. Ona sebe stavlja u prvi plan, u Belu kuću, u Kongres, u Dauning strit broj 10. i u Britanski parlament. Slična je onim čudnim i naizgled zastrašujućim filmovima sa nemanima, u kojima se pojavljuje izobličeno čudovište s dugom kosom i opasnim zubima. Prave "nemani" nose poslovna odela i u svojim limuzinama odlaze na Kapitol hil.

Ti ljudi su svima pred očima. Ti ljudi su sluge svetske vlade - novog svetskog poretka. Poput silovatelja koji se zaustavlja da bi žrtvi ponudio prijateljsku vožnju, oni ne izgledaju kao nemani, a upravo su to. Ovo se odnosi na sve nivoe vlasti. Predsednik Buš (stariji - prim. ur.) ne izgleda kao pokorni sluga paralelne vlade gornjeg sloja, ali ne dajte se zavarati.

Na trenutak se zaustavite i podsetite na to da je predsednik Buš naredio brutalni pokolj 150.000 iračkih vojnika koji su se vraćali u Irak u konvoju vojnih kamiona sa belim zastavama, a na osnovu Ženevske konvencije o obustavi vatre i povlačenju. Zamislite užas iračkih vojnika kada su ih, uprkos tome što su mahali belim zastavama, pokosili američki bombarderi. Na jednom drugom delu ratišta, 12.000 iračkih vojnika je živo zakopano u sopstvenim rovovima. Nije li to monstruozan čin u najdubljem smislu te reči? Od koga je predsednik Buš dobio naređenje da postupi na tako monstruozan način? Dobio ga je od Kraljevskog instituta za međunarodne poslove, koji je, opet, dobio nalog od Komiteta 300, pozantog i pod nazivom "Olimpijci".


MOĆNI AMBASADOR
KO su zaverenici koji služe silnom i svemoćnom Komitetu 300? Naši bolje informisani građani svesni su da zavera postoji i da su njena imena različita. Na primer: iluminati, masonerija (slobodno zidarstvo), "okrugli sto", Milnerova grupa... Takvim građanima Veće za spoljne poslove i pripadnici Trilaterale predstavljaju veći deo onoga što im se ne dopada kada su u pitanju pogledi na unutrašnju i spoljnu politiku.

Neki čak znaju da "okrugli sto", preko britanskog ambasadora u Vašingtonu, ima veliki uticaj na politiku SAD.
Get off my way peasant!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

blago receno lupanje gluposti.
"predsednik Buš naredio brutalni pokolj 150.000 iračkih vojnika koji su se vraćali u Irak u konvoju vojnih kamiona sa belim zastavama, a na osnovu Ženevske konvencije o obustavi vatre i povlačenju"

Misli se na "Highway of death".
Nisu se vrracali sa belim zastavama, vec sa ukradenim kolima.
Nije ih poginulo 150.000 vec negde oko 1500.
Zenevska konvencija nema veze sta svime time.
itd.
U samom citiranom tekstu ima josh barem 10 teskih gluposti.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Samo da dodam da postoje 4. Zenevske konvencije + 3 protokola, i ni jedna od njih nije na temu "obustava vatre i povlacenje".

Tako da stvarno - jeftin senzacionalizam i zaglupljivanje ljudi teorijama zavere.
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

bojan wrote:blago receno lupanje gluposti.
"predsednik Buš naredio brutalni pokolj 150.000 iračkih vojnika koji su se vraćali u Irak u konvoju vojnih kamiona sa belim zastavama, a na osnovu Ženevske konvencije o obustavi vatre i povlačenju"

Misli se na "Highway of death".
Nisu se vrracali sa belim zastavama, vec sa ukradenim kolima.
Nije ih poginulo 150.000 vec negde oko 1500.
Zenevska konvencija nema veze sta svime time.
itd.
U samom citiranom tekstu ima josh barem 10 teskih gluposti.
Mozda, a jesi li procitao knjigu?
Jesi li se zapitao zasto se sve ovo sto se desava danas u Srbiji zapravo desava?
Meni sada sve izgleda toliko logicno...
Mislim da Regan rekao:"Zalim ljude koji misle da nesto znaju kad procitaju novine"
Procitaj knjigu pa ukljuci TV i garantujem ti da ces se zgroziti!
Ili pogledaj na you tube-u Digitalnog Andjela pa bih onda voleo da cujem tvoje misljenje :wink:
Get off my way peasant!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ja mislim da je sve to templarsko-kapitalisticko-katolicko-jevrejsko-gay zavera napravljena striktno da bi maltretirala srbe, iracane, vijetnamce i ostale nebeski prosvetljene narode koji, uz pojedine svetle primere visoke naucne, istorijske i pragmaticne ljude, nas jedini mogu spasiti dolaska novog antihrista na zemlju!!!!!




































:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

Sve dok nisam procitao knjigu i ja sam mislio isto. Podsmevao se coveku od koga sam to prvi put cuo. Oni koji su je procitali uglavno cute ne bi li izbegli podsmeh. Ja samo pitam da li je IKO od vas procitao i kakvi su utisci?

Inace sve tvrdnje su pokrivene veoma dobrim argumentima u knizi, a 97% onoga sto je covek rekao se i obistinilo. I religiju se skoro i ne dotice


U ostalom Time will tell... :roll:
Get off my way peasant!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Pazi, tako se regrutuje u doomsday sekte, i hare krishnu, i ostale... I mean it... 8) 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Samo sebi postavi pitanje: Ok, sada taj lik koji je bivsi obavestajac, i mnogo zna, resi da napise knjigu... i niko mu objavljivanje ne zabrani, niti on pretrpi ikakvu teskocu, niti ga drzava tuzi zato sto je prekrsio ugovor o poslovnoj, vojnoj ili kojoj vec tajni... Zasto? Kako takav rad uopste stigne do stampe, a da ga isto to vece trista ne prekine i tako spreci saznanje o supertajnoj supermocnoj organizaciji?

Iliti, ukratko, da, postoji plan da se slabe drzave upropaste, i to je raznim drzavama u nekom interesu ( i zove se politika, javna ili tajna) , i ne, ovaj lik nema blage veze ni o cemu ( to je senzacionalizam).

I na kom je univezitetu ovaj obavestajac doktorirao, i kako...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Petar-Pan wrote: ...Mozda, a jesi li procitao knjigu?
Ako u jednoj strani teksta ima ovoliko gluposti kojih ne bi bilo da se autor potrudio da makar malo istrazi nesto - ne, ne zelim da citam ostatak knjige jer ovo dovoljno govori o autoru kao takvom.
Jesi li se zapitao zasto se sve ovo sto se desava danas u Srbiji zapravo desava?
Nije tema ovoga foruma, a i zabranjeno je o tome raspravljati na forumu, ali da, zapitao sam se.
Meni sada sve izgleda toliko logicno...
Logicno ne mora da bude i ispravno.
Mislim da Regan rekao:"Zalim ljude koji misle da nesto znaju kad procitaju novine"
Posto se lepo razmeces citatima (pa josh Reganovim) reci ti lepo kada je on to rekao i na sta je mislio...
Procitaj knjigu pa ukljuci TV
Hvala, ali TV izbegavam da gledam.
i garantujem ti da ces se zgroziti!
Zasto bih se zgrozio? Znam da je gomila stvari u medijima laz, ali ja cu pre to pripisati ljudskoj gluposti/nesposobnosti/trazenju najlakseg puta nego nekoj zaveri.
Ili pogledaj na you tube-u Digitalnog Andjela pa bih onda voleo da cujem tvoje misljenje :wink:
Pogledao sam. Moje misljenje ostaje - gomila gluposti.
Last edited by bojan on Wed Mar 12, 2008 10:43 pm, edited 2 times in total.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Petar-Pan. wrote: ...Jesi li se zapitao zasto se sve ovo sto se desava danas u Srbiji zapravo desava?
Na temu toga zasto se u Srbiji sve ovo desava mozemo dugo raspravljati, ali tome nikako nije mesto na ovom forumu. Drugim recima, ovo je osetljiva tema, pazite sta pricate da se pri promeni hostinga neki korisnik slucajno "ne izgubi".
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Sto se teorija zavere tice, planiram u svojoj buducnosti da procitam dve knjige - Fukoovo Klatno Umberta Eka (valjda sam potrefio naziv) i Illuminatus! triologiju (glavna inspiracija za igru Illuminati Steva Jacksona). Mislim da mi posle toga nikakvi 300-komiteti nece trebati u zivotu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Megabaja wrote:...i ne, ovaj lik nema blage veze ni o cemu ( to je senzacionalizam)...
Teorije zavere su ti neka vrsta "yute stampe" politike - zahvaljujuci njima ljudi koji nece da ukljuce mozak mogu da misle da su mnogo pametni, jer su to "procitali u kjizi super-tajnog agenta 009*"...
I na kom je univezitetu ovaj obavestajac doktorirao, i kako...
*Istinita prica - u Istocnoj Nemackoj, pocetkom '80ih cistacica u nekoj ruskoj bazi je tri godine prodavala zapadu sve sto bi rusi nonsalantno zaboravili da stave u sef (valjda kada presisaju vodke)... I ona je bila obavestajac, i to prilicno vredan i dobar, imala codename, broj, dobila posle medaju od CIA-e. To i dalje ne menja cinjenicu da je ona bila cistacica koja je bila polu-pismena i nije imala ni citavu osnovnu skolu...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

bojan wrote:*Istinita prica - u Istocnoj Nemackoj, pocetkom '80ih cistacica u nekoj ruskoj bazi je tri godine prodavala zapadu sve sto bi rusi nonsalantno zaboravili da stave u sef (valjda kada presisaju vodke)... I ona je bila obavestajac, i to prilicno vredan i dobar, imala codename, broj, dobila posle medaju od CIA-e. To i dalje ne menja cinjenicu da je ona bila cistacica koja je bila polu-pismena i nije imala ni citavu osnovnu skolu...
Secam se bas puno slicnih primera. Gomila laika, sitnih prevaranata i oportunista koji nisu ni razumeli sta je pisalo na tim papirima - samo su slali sta god im palo pod ruku.

Al' meni je gotivna ta ideja najmocnijih ljudi na svetu koji sede u mracnoj sobi i kuju planove kako da upropaste neku tamo Srbiju, a ono, Rusija, Kina, Indija - lako cemo...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Fukoovo Klatno Umberta Eka (valjda sam potrefio naziv)
Odlicna je knjiga i toplo ti je preporucujem, ja sam je pojeo za dva dana ( pre par godina)
Al' meni je gotivna ta ideja najmocnijih ljudi na svetu koji sede u mracnoj sobi i kuju planove kako da upropaste neku tamo Srbiju, a ono, Rusija, Kina, Indija - lako cemo...
To su vec uzeli masoni, rotsildi, iluminati, templari... za ove 300 ostala je samo boranija... :lol:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

Pendargon wrote:Pazi, tako se regrutuje u doomsday sekte, i hare krishnu, i ostale... I mean it... 8) 8) 8)
:lol: :lol: :lol:

A jesi li znao da je klubzmaj na listi sekta Srpske Pravoslavne crkve :lol: :lol: :lol: To mi rece jedan ortak ima vec godinu dana

Pa dobro, u susthini i vi ste u pravu u dosta toga ako pocne da se razmislja o toj temi, malo glava zaboli. Ipak knjiga nikog nikad nije ubila pa mi nije jasno zasto je s gadjenjem odbijate i protivite se necemu sto ne poznajete.
Inace, ako je ikome ta ideja da svetom upravljaju ljudi iz sanke, a to ste sigurno vec culi, pricitajte knjigu covek tu kaze kako sve to funkcionise, vec poduze vreme.
Knjigu nije lako naci jer je stampana u samo 1000 primeraka.
Mislio sam da je bar neko procitao knjigu pa da cujem sta ima da kaze ali svi vasi komentari nemaju podlogu.

Nisam ni rekao da sve to treba shvatiti preozbiljno ali jednostavno da treba sve to imati na umu.
Get off my way peasant!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Prosto je neverovatno koliko u poslednje vreme cujem ovakvih prica, prevashodno od mladih ljudi (najcesce jednog odredjenog politicko/ideoloskog ubedjenja).
Krajnje zabrinjavajuce.
User avatar
Atriann
Posts: 32
Joined: Sat Jun 03, 2006 11:54 pm
Location: Strig,Valakija

Post by Atriann »

Petar-Pan. wrote:A jesi li znao da je klubzmaj na listi sekta Srpske Pravoslavne crkve ?
8O 8O 8O
Image
3rd place of IM 2007 Nationals
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Petar-Pan. wrote:A jesi li znao da je klubzmaj na listi sekta Srpske Pravoslavne crkve :lol: :lol: :lol: To mi rece jedan ortak ima vec godinu dana
Ima tome dobrih 5 godina...

A sto se tice vladanja iz senke ili cega vec, ako hocu da razmisljam o tome, igracu Delta Green - za to bar niko ne tvrdi da je istina. Ignoramusi.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

... i na listi je zato sto o pripadanju grupi sekti odlucuje lik veoma slican ovome Kolmenu, kome je nepoznato=strasno .
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Petar-Pan. wrote: ...pa mi nije jasno zasto je s gadjenjem odbijate i protivite se necemu sto ne poznajete...
Zato sto me ne interesuju knjige coveka koji koristi neistine, lazi i gnusne lazi da bi "potkrepio" ono sto pokusava da proda.
Inace, ako je ikome ta ideja da svetom upravljaju ljudi iz sanke, a to ste sigurno vec culi, pricitajte knjigu covek tu kaze kako sve to funkcionise, vec poduze vreme.
Svetom upravlja novac - as simple as that.
ali svi vasi komentari nemaju podlogu.
Vidi, podaci koliko je ljudi poginulo na "Highway of death" se mogu naci u gomili izvora, koji dolaze sa toliko strana da je nemoguce da su svi falsifikovani (ironicno najveci broj, oko 2200 ljudi iznosi americka vojska).

Da Zenevske konvencije nemaju nikakve veze sa onim sto covek pise takodje ne mora da ti ukazuje nuklearni fizicar.

No ajmo dalje da seckamo ovaj clanak:
U obaveštajnim krugovima ljudi uče da se nešto može najbolje sakriti tako što to što želiš da sakriješ staviš svima pred oči. Evo jednog primera: kada je 1938. godine Nemačka želela da sakrije svoj novi borbeni avion "meseršmit", izložila ga je na tadašnjoj Pariskoj izložbi. Dok su tajni agenti i špijuni tražili podatke po rupama u stablima i iza klimavih cigala u zidovima, informacija koju su tražili cerila im se pravo u lice.
Bf-109 je prvi put vidjen 1936, za vreme olimpijade u Berlinu. 1938. su englezi vec imali jedan primerak prosvercovan iz spanije.
12.000 iračkih vojnika je živo zakopano u sopstvenim
Celih 23, a od njih najmanje 10 nije bilo zivo u tom trenutku. A okolnosti su bile takve da da su hteli mogli su iz tih rovova odavno otici...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Beta war nerd :D
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Shunka wrote:Beta war nerd :D
Jedan je War Nerd. Mada i on cesto lupa gluposti...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ako je jedan pretpostavljam da mislimo na istog :D . Zato je on the War Nerd, a ti si samo a war nerd :wink: .

A sta tacno od njegovih lupetanja ti smatras za gluposti?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Shunka wrote:...A sta tacno od njegovih lupetanja ti smatras za gluposti?
Nista posebno, ali znanje teme mu je cesto dosta povrsno i josh cesce se zasniva na popularnim mitovima i legendama...
Sto ne znaci da je njegovo pisanje loshe - to je recimo pisanje koje podstice na razmisljanje.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Svetom upravlja novac
+1487

Ali zapravo sam tu da kazem kako je Fukoovo Klatno jedna
od knjiga koja me, u nedostatku ostalih adekvatnih mera, koliko-toliko
pripremila na izazove koje zivot pruza. To je bilo u godinama aktivnog
citanja.

Svako bi trebalo da je procita, mada priznajem da nisam
izvukao maksimum iz nje jer nisam "sin doktrine i mudrosti." :wink:
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
Locked

Return to “Knjige”