Horor preporuka:)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Horor preporuka:)

Post by Rat with a tool »

Ljudi pomagajte.Cita mi se neki horor,pa ako ima neko da mi preporuci par naslova bio bih veoma zahvalan.
Hvala unapred!
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Ljudi na ovom sajtu nesto ne vole Kinga, mada bih ti ja preporucio da procitas "Izmaglicu" i "Potpaljivacicu (firestarter)" i jos mnogo dobrih stvari.... ako ti to ne lezi, onda mos Lovecrafta, ili tako nesto "klasicnije"
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Lovecrafta cu i ja za koji dan da kupim, a sto se tice ostaloga...
Neki ljudi i "Covek u visokom dvorcu" nazivaju hororom (citaj crnci i jevreji) ali ti preporucujem, jer je knjiga stvarno dobra.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Hej, hej, a gde/sta ces da kupis od Lovecrafta, je jedino sto papirno posedujem od njega su neke kratke price, a i to se zagubilo, rado bih to sve procitao ponovo....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

H.P. Lovecraft, Brian Lumley, Clark Ashton Smith, August Derleth, i naravno stari dobri Edgar Allan Poe.

U IPS-u, Platou i Mamutu ponekad imas da kupis H.P. Lovecraft Omnibus 1-3
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Ako hoces nesto manje sofisticirano, tj. nesto veoma pitko i uzbudljivo napisano, u maniru najboljeg Kinga (tj. bolje od doticnog, a na njegov fazon), preporucujem "Leto Noci" od Dana Simmonsa. Ima i mali nastavak, "A Winer Haunting". Vrhunski.
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Koliko vidim niko ne voli Barkera :)
Osim u IPSu,Mamutu i Platou gde jos ima ovakvih knjiga?Nesto ih nema bas svuda.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Rat with a tool wrote:Koliko vidim niko ne voli Barkera :) ...
A zasto bi ga neko voleo???
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Zaboravio sam da pomenem jos malo Sanity-wrecking literature:
Ramsey Campbell, Frank Belknap Long, Colin Wilson.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

A zasto bi ga neko voleo???
Ma nemam pojma,samo kazem.A kad je izasao Undying(valjda se tako pise)nahvalise coveka da je najnaj.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

obozavam Barkera, samo sto nije trebao da predje u Borgir...
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Evo, kupih Lovecrafta, knjiga kratkih prica, ali nije bas jeftina.
Nisam bas imao vremena da citam (a i engleski je malo tezak kod njega), tako da sam samo procitao Dagon i... kako se zove... ma, jos jednu pricu. Inace one su zaista *kratke* price. Ali dobre.

Imas u mamutu trenutno omnibus 1 i 3. Mislim da su 850 din. svaki.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Eh, Corvine... cccc. :twisted:
Volimo Barkera, covek super pise, WeaveWorld je jedna od mojih omiljenih knjiga.
Sto se Lovecrafta tice, ja bas volim njegov arhaican engleski... a nisu mu sve price kratke. Dobro, imas neke bas sitne tipa Azathoth i Memory, ali imas i podugacke, npr. The Case of Charles Dexter Ward ili The Shadow Over Innsmouth. Dagon isto spada u krace, Cthulhu je srednje duzine... ma, imas svega i svacega, ali sve ih vredi procitati.
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ora wrote:Eh, Corvine... cccc. :twisted:
Volimo Barkera, covek super pise, WeaveWorld je jedna od mojih omiljenih knjiga.
Sto se Lovecrafta tice, ja bas volim njegov arhaican engleski... a nisu mu sve price kratke. Dobro, imas neke bas sitne tipa Azathoth i Memory, ali imas i podugacke, npr. The Case of Charles Dexter Ward ili The Shadow Over Innsmouth. Dagon isto spada u krace, Cthulhu je srednje duzine... ma, imas svega i svacega, ali sve ih vredi procitati.
Azathoth nikada nije zavrsen, zato spada u krace :wink:
Inace, meni je The Case of Charles Dexter Ward njegova najbolja novela.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Eh, Corvine... cccc.
Pa za mene vazi ona stara: "Ko o cemu, baba o ustipcima"
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Engleski mu je odlican, prigovor se odnosio na to da ce citanje malo potrajati. Dosad mi je samo The Picture in the House ostao kako-tako nejasan zbog engleskog. Ali procitacu ga jos par puta, pa ce se svi delovi slagalice sklopiti.
Ali cini mi se da nije sve od njega horor (npr. "Facts concerning the late Arthur Jermyn and his family", iako je odlicna).
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

hmmm, stvarno ispade da ljudi nesto ne obozavaju kinga... cudno, sve pre nesrece mu je neverovatno dobro!
preporucujem da se iskesis i kupis TO, po mogucstvu u originalu, ali i prevod je neverovatno dobar... Pet semetary i Salem's Lot su me isto medju omiljenima, a Night shift je super zbirkica kratkih prica... Jos su super i Talisman i Crna kuca koje je pisao sa Straubom

Za barkere - covek ne treba da pise horor! treba da se drzi onoga sto mu najbolje ide - pisanja bajki! Imajica i Serija knjiga o Umetnosti (Velika i Tajna Predstava i Evervil) su mu dve najbolje stvari koje je ikada napisao...

a za vas lovecraftase:
http://www.dagonbytes.com/thelibrary/lo ... index.html

pa se nacitajte do mile volje! A sve legalno!

Hmmm, dodacu ako se setim nekoga, ali definitvno prve dve asocijacije na horor su king i lovecraft...

--
Dervish the horrorroorroorry
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Malo glupo pitanje,al' ajde:ko je prvi spomenuo u svojim delima Necronomicon?
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

hmmm, I'm gonna go out on a limb here i reci cu da mislim da ge je Lovecraft prvi poceo spominjati, ako ne i izmislio... ali nisam siguran, mozda ce uceniji clanovi foruma znati...
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Necronomicon je prvi pomenuo, i napisao ludi arapin Abdul al-Hazred, negde oko 930-te godine... NOT!!!

Ovo je naime najveca zabluda u vezi Necronomicona, iliti Kitab Al-Azif -a.
Necronomicon, kao i gorenavedenog ludog arapa je izmislio Lovecraft. Dosta cesto se u njegovim delima pojavljivala ta ocrnjena knjiga, mada ga Lovecraft nikada nije napisao kao posebnu knjigu. Inspirisan njegovoim delima, Alister Crowely je napisao Necronomicon, a kasnije (puno kasnije), je i H.R. Geiger izdao svoju ilustrovanu verziju. (Za koju mogu reci da zaista izgleda fantasticno, jedino sto kosta oko 5500 din. u Platou :cry: _.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Necronomicon je prvi pomenuo, i napisao ludi arapin Abdul al-Hazred, negde oko 930-te godine... NOT!!!
Da,koliko sam primetio mnogo ljudi veruje da Necronomicon zaista postoji.Da su ga cak i Nemci u WW2 imali.

Jel se bese i u Evil Deadu spominje?
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

"Clatto Verata N... Necktie... Nickel... It's an "N" word, it's definitely an "N" word! "

Da, jeste, Ash U drugom delu cita nesto iz istog, otvara portal, a u trecem telu (Bruce Campbell vs the Army of Darkness) mora da ga pronadje da bi isao kuci....

"Oh you little bastards! Alright, I'll crush each and every last one of ya! I'll squash you so hard you'll have to look down to look up!"

--
Groovy
Good, Bad, I'm the guy with the shotgun!
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Necronomicon je izvor zla u sva tri Evil Deada.

"How 'bout some hot chocolate!" :twisted: :twisted: :twisted:

Inace Groovy je bolje odradio u drugom delu, sa sve motornom testerom i dvocevkom. 8)

Inace, iako nikoga ne zanima, skapirao sam i The Picture in the House.
Jeeej. :P .
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Bravo, sada citaj ostale price - naprimer, The Pickman's Model neka bude sledeca.

I za kraj:
"Back there, i could be a King. But in my world, I am the King. Hail to the King!"
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ma procitao sam jos nekoliko, a dalje ide sta imam 8) .

Evil Deada, izgleda nikad dosta :lol: .

"This is my BOOM stick!"
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

I tako sam juce jos malo unistio svoj sanity. Iz cuga sam procitao A Thing at the Doorstep i The Music of Erich Zann. Dve fantasticne price.

A Evil Dead-a nikada nece biti dosta
"Lady, I'll have to ask you to leave the store."
"Who the hell are you?!"
"Name's Ash, housewares."
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Tjutjko
Posts: 17
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:36 pm
Location: Zemun

Post by Tjutjko »

Muzika Eriha Zana je zaista fantasticna prica i preporucujem je i ja svim ljubiteljima Mythosa
Bogat je onaj koji ima novca...
User avatar
argh
Posts: 8
Joined: Mon Aug 12, 2002 10:13 am

Post by argh »

Ljudi pomagajte.Cita mi se neki horor,pa ako ima neko da mi preporuci par naslova bio bih veoma zahvalan.
Hvala unapred!
Pokusaj da nadjes (preporucujem pozajmljivanje a ne kupovinu) serijal Dracula, Kim Newman-a (Anno Dracula, Blood Red Baron, i... Zaboravih kako se zove treca knjiga iz serijala =| ). Delom horor a delom alternativna istorija. U serijalu se pominje puno istorijskih licnosti i likova iz mnogih poznatih knjiga (npr, inspektor Lestrejd iz knjiga o Serloku Holmsu, E.A. Po, Nikola Tesla isl), a interesantno je to sto je vecinu tih likova Kim Newman predstavio kao krvopije.
Endure... In enduring grow strong.
User avatar
Tjutjko
Posts: 17
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:36 pm
Location: Zemun

Post by Tjutjko »

Zove se Drakula Cha-cha-cha i preporucujem ovaj serijal svim ljubiteljima alternativne istorije.
Bogat je onaj koji ima novca...
User avatar
switch
Posts: 17
Joined: Sun Dec 05, 2004 10:15 pm
Location: Somewear Far Beyond

Post by switch »

Sto se ovog zadnjeg tice Oko DRKULe slazem se u potpunosti i preporucujem "zlatnu krv" knjiga je na srpskom
A sad zamislite ovaj prizor odem ja tako u bg i u platoovoj knizari kupim the damnation game (igra prokletstva) od barkera za samo 500din a knjizi nista ne fali!!! Bre skoro da ne poverujes!!
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ima Plato tih momenata, s vremena na vreme...
User avatar
Ratamon
Posts: 50
Joined: Mon Jan 23, 2006 12:36 am
Location: Pancevo

Post by Ratamon »

Uzmite bre Mracnu Kulu od Kinga pa citajte...jes da nema mnogo horora, ali je zato prica boli glava...
User avatar
Ratamon
Posts: 50
Joined: Mon Jan 23, 2006 12:36 am
Location: Pancevo

Post by Ratamon »

A sto se tice Lovecraft-a, imam ja pun komp njegovih kratkih prica, ali jbg na engleskom.. :(
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa tesko da ces naci ista od lovecrafta na srpskom, osim 1 knjige(nemogu da se setim imena :oops: ), a sto se tice barkera preporucujem The Thief of Always....jes da je decija knjiga ali je odlicna :)

sto se tice newmanovog serijala drakula....prvu preporucujem, druga mi se i nije nesto svidela, trecu nisam cito....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Ratamon
Posts: 50
Joined: Mon Jan 23, 2006 12:36 am
Location: Pancevo

Post by Ratamon »

Rover wrote:pa tesko da ces naci ista od lovecrafta na srpskom, osim 1 knjige(nemogu da se setim imena :oops: ), a sto se tice barkera preporucujem The Thief of Always....jes da je decija knjiga ali je odlicna :)

sto se tice newmanovog serijala drakula....prvu preporucujem, druga mi se i nije nesto svidela, trecu nisam cito....
Ma bre sta ima veze sto je decja, nego jel znas mozda gde ima da se kupi??? :?:
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ima u platou na engleskom. a sigurno ima i u drugim knjizarama na srpskom....prevod je Kradljivac Vecnosti...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Locked

Return to “Knjige”