HELLOWEEN

Moderator: Moderators

User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

pratio sam ovaj topic od pochetka i uzdrzavao sam se od komentara i eto... nisam izdrzao. voleo bih da mi neko objasni pojam rechi "metalac".
ja imam 30 godina i volim metal muziku. ne oblachim se kao muzichari, u crno, kozu, nitne itd... nikada nisam voleo one podele tipa darkeri, trasheri itd... volim muziku bendova sepultura, pantera, iron maiden, lost horizon, angra, death, slayer... neko ce mozda reci "sepultura i angra?" pa shta. svaka pesma ovih bendova probudi u meni neko osecanje.
a shto se tichre tekstova, mislim da je bilo chija kritika na rachun toga glupa i beskorisna. pa shta ako ljudi pevaju o ratu, fantastici(epskoj u glavnom),politici, ljubavi... pa choveche blind guardian su jedni od velikih obozavalaca tolkinovog dela, i rade pesme na tu temu. i to je glupost?
pa shta bi rekli za marilyn manson? ja ih poshtujem maximalno. pa treba ziveti sa takvim image-om.
pa recimo cradle of filth. muzika im je sjajna (mada me nervira ono lajanje i taj satanistichki stil).
chovek voli manowar i koristi ga u potpisu, pa shta. komentar tipa to se prevazilazi sa 12 godina nije na mestu. pevach je sjajan, muzika energichna i brza, tekstovi sa odredjenom temom, rat, chelik, motori... ko voli nek izvoli. i na kraju ako mislite da se ovakva muzika ili bilo shta prevazidje u odredjenim godinama , dajte mi savet kako da se ponasham i shta da slusham u skladu sa mojim godinama.
ovo me je podsetilo na jedan rodjendan moje sestrichine. sedimo mi stariji u sobi kad ulazi sestrichina drugarica i zatekne nas per kako slushamo guns 'n roses i kaze: "pa vi josh uvek slushate metal? ja sam mislila da ljudi posle nekog vremena pochnu da slushaju narodnjake." 8O
eto toliko od mene . aj' zdravo.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Metalci su oni koji ti dodju i kazu "sta, ti ne slusas metal?"

I oni koji kazu "ne slusam to jer to nije metal"

I oni koje uglavonm izbegavamo na ulici.

Uglavnom, oni koji sve to shvataju previse ozbiljno.
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

:arrow:
Metalci su oni koji ti dodju i kazu "sta, ti ne slusas metal?"

I oni koji kazu "ne slusam to jer to nije metal"

I oni koje uglavonm izbegavamo na ulici.

Uglavnom, oni koji sve to shvataju previse ozbiljno.
:D To je uglavnom tacno!
Samo bih napravio jednu zamerku: ima vise vrsta ljudi koji to shvataju ozbiljno, na primer imamo ljude koji bi i sami da postanu muzicari, pa to shvataju jako ozbiljno, imamo klincariju koja to shvata, kako bih ja to rekao, "ironicno ozbiljno" i sami sebi bivaju paradoks. Imamo stare rokere i metalce kojima je to nacin zivota, koji ne forsiraju gomilu stvari koje forsira gorepomenuta klincarija, vec sve to rade umereno i sa stilom! 8)

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

hehe, razlika izmedju klincarije i okorelih metalaca jeste sto su se ovi prvi nekako uvukli u nitne i kozne jakne i po ceo dan poziraju govoreci da su metalci, a ovima drugima su te jakne srasle sa kozom i vise ih ne mogu da skinu :P Aj, samo obratite paznju da nije isto da li je neko metalac zato sto slusa metal (bilo koji) ili zato sto zivi nekim stilom. Jer ti mozes da zivis kao panker, hipik, metalac, reper... i to je osnovna razlika. A to nisu oni principi tipa: idem u skolu i slusam mamu, a navece odem u KST ili neko mesto sto ce da pusti moju muziku i popijem jednom pivo. Ako se pogleda istorija nekih grupa i kako su poceli videt ce te stvarno sta se podrazumeva kod nekim od ovih naziva.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Dawngreeter wrote:Ako neko sebe zaista moze da ubedi u tako nesto, onda mi je odjednom jasno zasto tolko ljudi slusa metal.

"E, sto slusas metal?"
"Pa i onako ne postoji dobra muzika..."

Sto ti je konceptualna autodestruktivnost.
Jer tebi bas u opisu posla da prozivas mene ako se ne nadje neko pogodniji? 8)

Lepo sam rekao da mi ni samom nije jasno sta sam hteo da kazem, mada jos uvek smatram da je rasprava o textovima besmislena...
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Thor_the_Thundergod wrote:koji ne forsiraju gomilu stvari koje forsira gorepomenuta klincarija, vec sve to rade umereno i sa stilom! 8)
E, pazi, nije da sam se okomio na tebe ili nesto slicno, nemoj me pogresno razumeti, ali...

Nekako, "umereno i sa stilom" mi zvuci cudno od lika koji zavrsava svaku poruku sa HAIL a u potpisu ima sliku sa nekog albuma velicine covecije glave 8)
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Off topic: Te slike u potpisu bi trebalo izbegavati, nemamo bas svi cari kablovskog neta, ebiga =) A to sto se tice (ne) umerenosti stoji
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

E, pazi, nije da sam se okomio na tebe ili nesto slicno, nemoj me pogresno razumeti, ali...

Nekako, "umereno i sa stilom" mi zvuci cudno od lika koji zavrsava svaku poruku sa HAIL a u potpisu ima sliku sa nekog albuma velicine covecije glave
Ne vidim sta je tu cudno... Ja svaku svoju poruku zavrsavam sa HAIL i kad pisem e-mail, i bilo koju drugu vrstu poruke, itd. Na taj nacin se identifikujem sa ljudima koji slicno razmisljaju (koji pritom odgovore sa Hail). Nije nista drugacije nego da pisem "Pozdrav" ili bilo sta drugo. Sto se slike tice, zao mi je sto nisam nasao vecu... :twisted: salim se, a sta fali slici??? Da nije sa nekog albuma onda bi bilo ok? :roll:

:twisted: HAIL :twisted:
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Thor_the_Thundergod wrote: Ne vidim sta je tu cudno... Ja svaku svoju poruku zavrsavam sa HAIL i kad pisem e-mail, i bilo koju drugu vrstu poruke, itd. Na taj nacin se identifikujem sa ljudima koji slicno razmisljaju (koji pritom odgovore sa Hail). Nije nista drugacije nego da pisem "Pozdrav" ili bilo sta drugo.
O, ma nista cudno matori. Samo ti nastavi da pises to i da se tako identifikujes. I pozdravljaj ljude tako veoma glasno na sred ulice. Samo napred.
Thor_the_Thundergod wrote:Sto se slike tice, zao mi je sto nisam nasao vecu... :twisted: salim se, a sta fali slici??? Da nije sa nekog albuma onda bi bilo ok? :roll:
Videvsi tvoj ukus, ne.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Na ove kosijanerske teme se uvek kasno ukljucim, jbg.

Gulan ne slusa metal, al je poslao Tora da nam isprica 'svoju pricu' :wink: :D

@sto mu gromova - metalac je onaj lik koji ima masnu dugu kosu, kada slemuje kao da pada sneg od njegove peruti, pije najjeftinije napitke - bg pivo i guaranu. Poseduje i nekoliko pari pantalona sa buvljaka koje ne pere, koznu ili antilop jaknu sa nitnama, mnostvo jevtinih bedzeva i zadah od koga umiru i ljudi iz Cernobila. Poneki cak i lakira nokte i sminka se - to znaci da pripada posebnoj grupi pacenika.
@Tor - druze zdravstvo je jos uvek javni i relativno besplatni servis... 8)
Da se ne identifikujes i sa pomocnikom her Flika? :D
@Awakened - Ma nemoj, sta fali slikama u potpisu koje su velicine glave hidrocefalosa. Svi znaju da je Sloter baja...
@Corvin - Pusti slike iz potpisa u kukije i nece biti problema.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

...While Blasphemers Spread Their Gospel
Bearing False Witness Now We Rise...
Thor_the_Thundergod wrote: Ne vidim sta je tu cudno... Ja svaku svoju poruku zavrsavam sa HAIL i kad pisem e-mail, i bilo koju drugu vrstu poruke, itd. Na taj nacin se identifikujem sa ljudima koji slicno razmisljaju (koji pritom odgovore sa Hail). Nije nista drugacije nego da pisem "Pozdrav" ili bilo sta drugo. Sto se slike tice, zao mi je sto nisam nasao vecu... :twisted: salim se, a sta fali slici??? Da nije sa nekog albuma onda bi bilo ok? :roll:

:twisted: HAIL :twisted:
Prijatelju, to sto ti radis je besmisleno. Trebalo bi da sklonis sliku iz potpisa i da krenes da pljujes po svemu sto drugi ljudi kazu. E to je ovde ok.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Prijatelju, ako imas problema (a ocigledno je da su te vezivali za radijator u mladosti), potrazi strucnu pomoc.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Auuuh sta si mi rekao...

Stvarno, moram prestati da se raspravljam sa ljudima ko ti. Pocecu da mislim kako sam nemerljivo pametniji, duhovitiji i ostroumniji od ostalih ljudi. A samoljublje je bas onako osobina koju ne volim kod drugih, a kamoli kod sebe.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Realno, mnogo su ti glupe fore....
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Rat with a tool wrote:Realno, mnogo su ti glupe fore....
[Patak Daca]Na glupo pitanje sleduje glup odgovor![/Patak Daca]
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Rat with a tool wrote:Realno, mnogo su ti glupe fore....
Evo ti nesto sto ce ti biti razumljivije:

Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Gde si OVO nasao 8O 8O 8O ?!!??!?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Rekoh glupo, a ne nerazumljivo....
A to mozes sebi da nabijes....
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

A mene zanima gde ima jeftino da se kupe cvarci i kavurma...

Cak i ovo upozorenje iz HE Djerdap ima vise smisla od vas

Image

A i razumljivije je...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ovo u opste nije zanimljivo. Zar ne treba ja da budem najveci hejter u ovom delu Shervuda? Khm...

JA MRZIM D&D!

Nije u redu da sada Awakened pokupi sav kajmak samo zbog par muzickih tema kada je fond ljudi koje ja mrzim daleko veci.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ako `oces titulu, moras da je branis. To znaci da pomeris lenjo dupe i aktivno pljujes po svim aspektima kic-covecanstva, jer kako kaze udzbenik iz sociologije za treci razred strucnih skola i cetvrti razred gimnazije:

"Kič postoji samo zato što postoji kič-čovek, a to je onaj koji i sam vapi za žudi za kičom, koji prima kič i spreman je da za njega, kao i za svaku "robu", dobro plati."
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Gassalasca Jape wrote:"Kič postoji samo zato što postoji kič-čovek, a to je onaj koji i sam vapi za žudi za kičom, koji prima kič i spreman je da za njega, kao i za svaku "robu", dobro plati."
Ovo zvuci kao nesto sto bi izjavio Sreten Petrovic, profesor kod koga sam imao cast da prisustvujem predavanjima na Filoloskom fakultetu, u nekom od njegovih nadahnutijih trenutaka kad bi ispoljavao ogorcenost modernom kulturom i pustao beleske. Ko je pisao taj udzbenik? 8)

BTW. To sto mrzis D&D je nedovoljno. Naime, ja mrzim Strumfove 8)

E da znam za Cockoladu zahvaljujuci somethingawful.com-u 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

God damnit. Ja sam mislio da mogu da zivin na staroj slavi... :?

I nisu Strumfovi nego StrumPfovi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Awakened wrote:
Gassalasca Jape wrote:"Kič postoji samo zato što postoji kič-čovek, a to je onaj koji i sam vapi za žudi za kičom, koji prima kič i spreman je da za njega, kao i za svaku "robu", dobro plati."
Ovo zvuci kao nesto sto bi izjavio Sreten Petrovic, profesor kod koga sam imao cast da prisustvujem predavanjima na Filoloskom fakultetu, u nekom od njegovih nadahnutijih trenutaka kad bi ispoljavao ogorcenost modernom kulturom i pustao beleske. Ko je pisao taj udzbenik? 8)
Jest, doticni ultra-baja je jedan od dva autora udzbenika, a ja izgleda necu imati tu cast da prisutvujem njegovim predavanjima, jer je ili otisao u penziju, ili ce do sledece godine otici. :cry: A u kojoj si ti funkciji prisustvovao predavanjima? :D
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:I nisu Strumfovi nego StrumPfovi.
Mrzim Strumpf-greske.
Gassalasca Jape wrote:Jest, doticni ultra-baja je jedan od dva autora udzbenika, a ja izgleda necu imati tu cast da prisutvujem njegovim predavanjima, jer je ili otisao u penziju, ili ce do sledece godine otici. A u kojoj si ti funkciji prisustvovao predavanjima?
Predavanjima iz Uvoda u Estetiku kao student prve godine grupe 01 Filoloskog fakulteta, i predavanjima iz Kulturologije kao student druge godine. A inace, jedini razlog sto jos nije u penziji je zato sto ga je (sad vec bivsi) dekan Filoloskog fakulteta Ratko Neskovic tamo doveo. Tako ode Neskovic, ode i on. Steta, jer je uistinu veliki covek i uvek sam gledao da ne propustim njegova predavanja.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Studiras/o si srpski jezik i knjizevnost? 8O
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nas su u skoli ucili:

"Od kica se ne moze pobeci. On je kao slina - svuda se lepi i nemoguce ga je u potpunosti ukloniti."

Tako da ne verujem da pljuvanje po kic-covecanstvu zapravo ikuda vodi.
Takodje nam je receno da je jedini nacin odbrane od kica, ne bezanje od istog, nego ne shvatati ga ozbiljno.
Stoga:

Time to burn, you losers better learn - no one controls our goddamn lives! We do just what we feel, riding horses made of steel, we're here to burn up tonight!!!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Gassalasca Jape wrote:Studiras/o si srpski jezik i knjizevnost? 8O
Jah, studirao. Napustio sam studije i otisao u Hag da probam ovde da izvucem diplomu koja se ono, priznaje.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

...doticni ultra-baja je jedan ....
Samo je jedan baja. :idea:

...i helovin je bedan, i oterali ste mi tora...
i sta cu sad - pobeze mi meta?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Gassalasca Jape wrote:Studiras/o si srpski jezik i knjizevnost? 8O
samo se vi cudite ....a malo je poznato da doticcni Awekened odlicno pise novele....
Megaabaaaaaaja wrote:...i helovin je bedan, i oterali ste mi tora...
...dobro de , sta fali njemocakoj skoli HM 80-tih...postavljali su standarde...uticali na likovni rad i opus Baneta Keraca...da nije njih kakav bi bio strip CatClaw...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Bas mi juce nesto zapade da slusam doticne...
Fligh high, touch the sky,
never no the reason why!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Megabaja wrote:i sta cu sad - pobeze mi meta?
Sta mislis, da nece doci druga? 8)
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Ma svi smo mi ili zrtve sudbine ili Megabaje. :lol:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Pssst...
Mozda se vec sad priblizava, bolje da se primirimo. :lol:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

O:)
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
Locked

Return to “Muzika”