Iced Earth

Moderator: Moderators

User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Roderick wrote:Tako da Christian Rock/Rock-pop/Rapcore/General Hop-hop > NE MORA DA IMA BILO KAKVE VEZE SA BOGOM, HRISTOM ILI UOPSTE RELIGIJOM.
Kao sto i nema. Potvdjujemo poznatu cinjenicu da je 'riscanstvo brand name i nista vise, te da verovati u isto se ne razlikuje mnogo od verovanja u Nike i Panasonic. Ocu Panasonic Rock.
Roderick wrote:Pre sam mislio u vidu liturgija i situacije tipa: prinosenja zrtava paganskim bogovima kao u vreme plemenskih zajednica...

[snip]

stoga da ne vidim nista lose a kamoli novo u kombinaciji religije sa muzike.
Zastitimo tradiciju, ocuvajmo nepismenost. U doba najslavnijih trenutaka Srbstva ('riscanstva uopsteno, takodjer), svega nekolicina ljudi je bila pismena. Nema razloga da se to menja.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Post by Roderick »

Dawngreeter wrote:Kao sto i nema. Potvdjujemo poznatu cinjenicu da je 'riscanstvo brand name i nista vise, te da verovati u isto se ne razlikuje mnogo od verovanja u Nike i Panasonic. Ocu Panasonic Rock.
Ja kapiram to ali neki ocigledno ne kapiraju ...
Dawngreeter wrote:Zastitimo tradiciju, ocuvajmo nepismenost. U doba najslavnijih trenutaka Srbstva ('riscanstva uopsteno, takodjer), svega nekolicina ljudi je bila pismena. Nema razloga da se to menja.
Ok sad ne razumem kakve ovo ima veze isacim :/. Ali ajde, slazem se :lol:.....

U stranu raspravu. Evo poslusajte par stvari ukoliko ste omoguceni, ako vam se svide otvoricu novu temu ako ne nikom nista:

Rock
--------
Day of Fire - Jacob's Dream
Day of Fire - Rain Song
Switchfoot - Meant to live
Switchfoot - Lonely Nation

Hip-hop/Rapcore
--------------------
Benjiman - Activate
Benjiman - Kruzade
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Mrsko mi da ti kazem, ali... Nisam poredio saut park i rok - pomesao si me sa nekim.
Ako je osoba A prostodusna zato sto ne slusa hriscn rok, onda je osoba A zaista prostodusna. :lol: E sad prosotdusna osoba A nije ja, ja sam, bre, baja i razumem stvari veoma dobro, al' mi u tom razumevanju pouke hriscn roka nisu pomagale dosad, pa verujem da cu preziveti bez njih i u buducnosti.
Napisao sam ti da nikoga ne zanima ista o toj vrsti muzike ovde, te da se jedini sagovornik Dawngreeter svadja uvek, pa i ovde, a ostali se sprdaju na tvoj racun. :wink: Mani se price o ovome, bice ti lakse...

PS (svima:)
Ne znam zasto sam danas ovako cudno raspolozen, sutra cu biti onaj stari, a onda...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja bih samo da kazem da mogu da posvedocim da Megabaja stvarno razume stvari. Jednom sam mu rekao: "Stvari" i on je to razumeo. Ozbiljno. :D

Inace, jest', nije neki uspeh naterati mene da se prepirem. 8-[
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Post by Roderick »

Baja @ Ne kazem da si poredio ali ocekujem da si gledao. Ako nisi ili ako si upoznat kao sto kazes onda izvini. Ali ipak nisam video nikakav konkretan argument osim: "postoje i takvi idioti"..... Ako te pitam "zasto?" recices mi "pa lepo" .....
Ako vas ne zanima sto ste onda toliko kenjali (blasphemy! :lol:). Mene zanima pa moram. I kao sto rekoh morao sam da retailate-ujem.

Dawngreeter @ Svidja mi se strip.

{editovano}
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

...and so endeth one of the sorriest excuses for an attempt to post a comment in the long history of this internet community.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A jel' svojataju Nika Kejva kao hriscanski rok?
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Psssssst mislim da im to nije palo na pamet.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Locked

Return to “Muzika”