World of Music

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Valnjes 666
Posts: 72
Joined: Fri Feb 03, 2006 8:44 pm

World of Music

Post by Valnjes 666 »

Pošto sam već dugo član ovog foruma, a već jedno dobrih par mjesci radi moj forum, i stvarno je ufuran, želio bih vam ga predstaviti...

Forum se zove World of Music, i naravno da je glazbenog tipa...

Volio bih da svi dođete na njega, pošt imamo "samo" 64 člana, od kojih je samo 40 aktivno, a 20 svakonevno.

FOrum nudi puno zanimljivih sadržaja, jedno je malo bed što je većina podforuma skriveno za goste, tako ako želite potpun doživljaj, ptajte ovdje u topicu, ili još bolje, registrirajte se!

Adresa je:

http://www.world-of-music.co.nr

Evo, ako imate dobre volje, pa da poklonite naše banere svojim sigovima, ili stavite koji na svoj site/forum, a u zamjenu i mi ćemo vas reklamirati! :)

Hvala!
Evo, bilo mi malo dosadno, pa sam se išo malo igrat u Photoshopu :D

Daklem, sljedeće kodove možete postaviti kao sigove na ostalim forumima i tako reklamirati ovaj :lol:

Image

Code: Select all

[url=http://www.world-of-music.co.nr][img]http://img516.imageshack.us/img516/42/womsig1bluefc2.jpg[/img][/url]
--------------------------------------------------------------

Image

Code: Select all

[url=http://www.world-of-music.co.nr][img]http://img211.imageshack.us/img211/2918/womsig1greenti3.jpg[/img][/url]
--------------------------------------------------------------

Image

Code: Select all

[url=http://www.world-of-music.co.nr][img]http://img516.imageshack.us/img516/9480/womsig1yellowzm5.jpg[/img][/url]
--------------------------------------------------------------

Image

Code: Select all

[url=http://www.world-of-music.co.nr][img]http://img516.imageshack.us/img516/4817/womsig1redro6.jpg[/img][/url]
--------------------------------------------------------------

Image

Code: Select all

[url=http://www.world-of-music.co.nr][img]http://img234.imageshack.us/img234/6074/wombanner1bluevz7.jpg[/img][/url]
--------------------------------------------------------------

Image

Code: Select all

[url=http://www.world-of-music.co.nr][img]http://img516.imageshack.us/img516/7378/wombanner1greensf2.jpg[/img][/url]
--------------------------------------------------------------

Image

Code: Select all

[url=http://www.world-of-music.co.nr][img]http://img211.imageshack.us/img211/1952/wombanner1yellowxo8.jpg[/img][/url]
--------------------------------------------------------------

Image

Code: Select all

[url=http://www.world-of-music.co.nr][img]http://img516.imageshack.us/img516/2870/wombanner1redme6.jpg[/img][/url]
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja se izvinjavam, ali ovo je jace od mene. Muzicki forum koji ima samo jedan odeljak posevecen bendovima? Sa opisom "Hard Rock, Heavy Metal itd."? :lol:
No, dobro, ljudi vole da prave metalske forume, sta ces.


Samo moram izdvojiti moj licni highlight sa HIM teme (sta cu, moram da radim pa mi je cak i tumaranje po metalskim forumiam zabavnija alternativa):
BTW - ovo je topic o bandu da nešto dobro napišem, a ne da pljujemo...
Nema pwna na ovom forumu, ja branim (osim Tokio Hotel, njih možete)...
Amen...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Ja se izvinjavam, ali ovo je jace od mene. Muzicki forum koji ima samo jedan odeljak posevecen bendovima? Sa opisom "Hard Rock, Heavy Metal itd."? :lol:
Pa, pise "itd." sta hoces? 8)
Nego ozbiljno, rekao je covek da je vecina podforuma sakrivena od gostiju, tako da se mozda rasprava vodi iza kulisa.

A ovaj highlight je stvarno vrh 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Awakened wrote:Nego ozbiljno, rekao je covek da je vecina podforuma sakrivena od gostiju, tako da se mozda rasprava vodi iza kulisa.
Vec vidim metalce na skrivenom podforumu kako krisom pricaju o bendovima kao Devo i Gogol Bordello.

A ne, cekaj, metalci ne znaju za te bendove. ONDA MORA DA TO NIJE METALSKI FORUM! :lol:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Pa lepo pise "World of Music" a ne "World of Metal". Sta to mislis? Da su tinejdzeri-metalci neki zadrti likovi koji ne znaju ni za kakvu drugu muziku osim one koju slusaju? 8)
User avatar
Valnjes 666
Posts: 72
Joined: Fri Feb 03, 2006 8:44 pm

Post by Valnjes 666 »

Možda sam zaboravio napisati jednu stvar:

-Velika većina podforuma je skrivena za goste, jer su privatne i samo za članove..

A to su podforumi drugih glazbenih smjerova itd...

Naprimjer, brojen diskografije, oko cca 10 000 GB mjuze :D

Samo 824 LIVE albuma Metallice, tj. svi albumi od početka nihovih life nastupa, do kraja 2006.,a ima ih 824 :D

I svi FREE za download :D

Pa ti Dawngreeter sad pljuj po mom forumu...
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Molim Valnjesa da shvati jedan od postulata ovog foruma... Dawngreeter nikada ne pljuje, on samo komentarise na sebi svojstven nacin... Malo politicke korektnosti nas nece ubiti... :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

I da , zaista mislim da je jako lepo sto imas sve albume metallice, ali... nekako... pa... svi ih imaju.
(ili bar svi kojima je stalo) :wink: 8) :D :?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Eto, vec Pendragon rece, a ja cu samo da pojasnim. Da sam hteo da pljujem rekao bih nesto u fazonu... u stvari, bolje da ne ilustrujem u kom fazonu. Vidim da se vec vredjas pa da ne pogorsavamo situaciju. No, recimo samo da ovo nije nacin na koji pljujem stvari.

Ono sta sam uradio je izneo svoje observacije o pomenutom forumu. Nemam nameru da se registrujem, naravno, i jedino sto mogu da kazem je sta sam zapazio u petnest minuta kolko sam potrosio na njega u napadu dokolice. To, naravno, ne mora da ima ikakve veze sa onim kakav je taj forum stvarno i, stavise, veoma moguce da je prepun ljudi koji na skrivenim odeljcima raspravljaju o razlikama izmedju rane bootleg i kasnije kompilacijske verzije Moya singla od Southern Death Cult ili kolicini licnog uticaja Gwen Stefani na zvuk No Doubt pesama. Ko ce ga znati, ja sigurno ne.

Ono sta mogu da uradim je ponudim svoj komentar, koji ima tendencije da bude prozaicno teatralne prirode, o onome sto sam video. I, gle cuda, to sam i uradio. Napomenuo bih, nravno, da ako ono sto je najvidljivije novopridoslicama nije reprezentativno za forum u celini, sanse su da neko nije upucen u finije detalje marketinga.

Takodjer, sjajno je sto imate deset petabajta muzike za download (oprostices mi ako sam skeptican po pitanju vaseg licnog hostinga te kolicine podataka) ali to je tesko argument za kvalitet foruma, njegove sadrzine il idiskusije koja se vodi na njemu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ja volim No Doubt. 8)
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja takodje volim i Gwen Stefani (mada priznajem da zaista poznajem samo par pesama za koje sam video spotove).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

hella good, don't speak, just a girl... sve prvi album,sve ekstra
+ my favorite - it's my life - obrada talk, talk-a iz '80 tih sa pojacanom bass linijom - vr'...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Don't Speak mi je nekako mnogo izvikana, vec neko vreme imam problem kad je cujem sto mi automatski izaziva pomisljanje na sobe puen dizelasa koje skacu uz nju. Ali Just a Girl je verovatno jedna od najboljih pop pesama iz svog perioda, po mom skromnom misljenju. U stvari, verovatno jedna od najboljih pesama nevezano za zanr.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Pendragon
U pitanju je Pendargon, fala... :wink:
Southern Death Cult
Sjajan album...
Don't Speak mi je nekako mnogo izvikana
Ditto
E, da, kada smo kod no doubt.... spiderwebs i ex-girlfriend takodje prolaze, ali moj favorit je Bathwater... ali to sam samo ja... [da ne spominjem da smo upravo nabrojali sve pesme doticnih koje sam ikada cuo...ali sve stoje na mom kompjuteru :D ]
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pendargon wrote:
Pendragon
U pitanju je Pendargon, fala... :wink:
Au brate. Kolko sam na ovom forumu a sve do sada to nisam primetio. Sto ti je napamet citanje... 8O

Pendargon wrote:
Southern Death Cult
Sjajan album...
Tehnicki nije album nego bend, mada taj bend ima samo jedan album koji, kolko sam upoznat, nema svoje ime tako da... yeah. Album works :D

U stvari samo htedoh reci da nisam ocekivao da iko ovde zna da je Ian radio nesto pre The Cult. I'm impressed.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ja bih samo da kazem da ja volem Don't Speak.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Au brate. Kolko sam na ovom forumu a sve do sada to nisam primetio
:lol: :wink:
Tehnicki nije album nego bend, mada taj bend ima samo jedan album koji, kolko sam upoznat, nema svoje ime tako da... yeah. Album works
Pa, to my knowledge, i album se zove "Southern Death Cult". Poprilicno sam siguran da imam negde scanovan omot i tamo pise samo to... Sta da kazem, fan sam... :oops:
Image
ImageImageImageImageImage
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ja sam oduvek mislio da se ben zvao Southern Death Cult i da je prvi album imao isto ime, a da je onda bend kratio ime u The Cult i nastavio s albumima. :?

Svejedno to je verovatno jedini album od njih koji mi se svidja.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Moguce da je prvi album self-titled. Nisam siguran kako to u opste ide, kada na albumu samo pise ime benda, dal' je ime benda onda i ime albuma? Isti problem imam sa prvim Body Count albumom, a bogami i sa prvim Rage Against the Machine albumom.

U svakom slucaju, Southern Death Cult je u nekom trenutku postao Death Cult i u prelazu je promenjena postava benda. Do prelaza je doslo, kako znalci kazu a ja im verujem, jer je Ian Astbury (koji je jos uvek koristio ime Ian Lindsay u Southern Death Cult periodu) hteo da saradjuje sa gitaristom po imenu Billy Duffy. Pa je zato valjda raspustio jedan i napravio drugi bend. Nesto kasnije je Death Cult postao samo The Cult, ali je u sustini u pitanju u isti bend, dok se za Southern Death Cult to bas ne moze reci.

Zanimljivost - Ian Astbury je verovatno krivac za inicijalno koriscenje termina Gothic. Bio je ortak sa Andi Sexgang-om iz Sex Gang Children i zvao ga je "gothic goblin" jer je bio mali i mracan (tacan citat: "oblacio se kao Banshees fan" :D ). Pa su onda njegovi fanovi postali Gothi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Valnjes 666
Posts: 72
Joined: Fri Feb 03, 2006 8:44 pm

Post by Valnjes 666 »

Pendargon wrote:I da , zaista mislim da je jako lepo sto imas sve albume metallice, ali... nekako... pa... svi ih imaju.
(ili bar svi kojima je stalo) :wink: 8) :D :?
824 Live albuma od metalice, kronološki poredani? Ako to imaš, svaka čast, jer nas 12 smo ih skupljali i uploadali, tako da baš i ne vjerujem da to sve imaš...


Image

Image

Image

Ovo su screanshootovi sa početka, sredine i pred kraj! :D

Linkove sam prebojao :D
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

@Greeter - to ima smisla. A inace gomila bendova pre ili kasnije izda eponimozne albume. :D
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To me podseti da mi je eponymous od skora jedna od omiljenih reci u engleskom jeziku, rame uz rame sa ubiquity. Posle nekoliko ekskurzija od po par sati kopanja po recnicima, wikipediji, netu uopsteno i knjigama fraza engleskog jezika, jos uvek ne osecam da sam 'uhvatio' feel koriscenja i to me odusevljava. Bas dosta vremena je proslo otkako sam se osecao tako nervozno u prisustvu neke reci :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

U svakom slucaju, Southern Death Cult je u nekom trenutku postao Death Cult i u prelazu je promenjena postava benda. Do prelaza je doslo, kako znalci kazu a ja im verujem, jer je Ian Astbury (koji je jos uvek koristio ime Ian Lindsay u Southern Death Cult periodu) hteo da saradjuje sa gitaristom po imenu Billy Duffy. Pa je zato valjda raspustio jedan i napravio drugi bend. Nesto kasnije je Death Cult postao samo The Cult, ali je u sustini u pitanju u isti bend, dok se za Southern Death Cult to bas ne moze reci.
Da, to bi bio tacan razvoj dogadjaja...
Bas dosta vremena je proslo otkako sam se osecao tako nervozno u prisustvu neke reci

Osecas se nervozno u prisustvu reci...hm.... :? :? Pazi, da sam Sutic, sad bi svasta rekao, ali nisam... :lol: :lol:
824 Live albuma od metalice, kronološki poredani? Ako to imaš, svaka èast, jer nas 12 smo ih skupljali i uploadali, tako da baš i ne vjerujem da to sve imaš...
Image
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Prijavljujem da ce animirani gif iz prethodnog posta biti bezsramno ukraden za potrebe razlicitih forumskih preiranja. :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Prijavljujem da ce animirani gif iz prethodnog posta biti bezsramno ukraden za potrebe razlicitih forumskih preiranja.
Takodje.

Jos samo da nam opet dodje neki Amanator, Bishop ili neki slican ubogi covek.[/quote]
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Dawngreeter wrote:To me podseti da mi je eponymous od skora jedna od omiljenih reci u engleskom jeziku, rame uz rame sa ubiquity. Posle nekoliko ekskurzija od po par sati kopanja po recnicima, wikipediji, netu uopsteno i knjigama fraza engleskog jezika, jos uvek ne osecam da sam 'uhvatio' feel koriscenja i to me odusevljava. Bas dosta vremena je proslo otkako sam se osecao tako nervozno u prisustvu neke reci :D

Ja sam se tako razocarao kad sam posle dva-tri vidjanja konacno odlucio da pogledam sta kog djavola znaci eponymous. Koncept je tako... jednostavan i upotreba ogranicena da je prosto steta traciti tako dojajnu rec na tako nesto. Ubiquituous s druge strane ne pati od toga, ali spada u one reci koje osrednji college studenti vole da forsiraju u svojim radovima ne bi li zvucali inteligentnije... ustvari ne samo oni. Hocu reci mislim da je rec malo izrabljena... ono kao svacija je kurva. :D Mislim da se sad pocinjem prisecati kroz maglu Language Log posta koji je govorio o tome...


Khm, da, ovo je verovatno malo off-topic. :zvizdi k'o prosvirana veverica:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Prijavljujem da ce animirani gif iz prethodnog posta biti bezsramno ukraden za potrebe razlicitih forumskih preiranja
Approved :wink: :wink:
A kako vam se svidja moj Chtulu??
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dobar je Cthulhu.
Odustao si od Cryxa?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

neeee... but cthulu fun...
A razmisljam, posto sam dobio upravo citavog garfilda, da svaki dan menjam jednu pasicu stripa u potpisu...













Ignorisite me, ucim.... :cry:
Image
ImageImageImageImageImage
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Zasto bi iko zeleo 824 live albuma Metalike?

OT: Upoznao danas Bishopa, ne cini se kao los momak. Susret sa Suticem i Bojanom je zapravo ucinio dobro (prijatniji je uzivo nego na forumu).
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Susret sa Suticem i Bojanom je zapravo ucinio dobro
A kada susret sa suticem i bojanom nije ucinio dobro... :wink: :wink: :wink: 8) 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ko, jel' ja? wrote:Zasto bi iko zeleo 824 live albuma Metalike?
Da bi cuo 12 pesama u 824 skoro potpuno iste, premda pomalo razlicite varijante? 8)
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Pendargon wrote:
Pendragon
U pitanju je Pendargon, fala... :wink:
:oops: ajmo jos jednom onda, cao ja sam aman... kao rocket man samo a man... :lol:
Dawngreeter wrote:Prijavljujem da ce animirani gif iz prethodnog posta biti bezsramno ukraden za potrebe razlicitih forumskih preiranja.
taj gif je jedan od jacih koje sam video!
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
Locked

Return to “Muzika”