Leonard Cohen

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Leonard Cohen

Post by Awakened »

2 Septembar, BG Arena, nepotvrdjeno.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Leonard Cohen

Post by Shunka »

Ola, ola!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Leonard Cohen

Post by Slartibartfast »

Mislim da je vec skoro-pa-potvrdjeno, Arena zvanicno najavila, B92 preneo itd.
Ne propusta se, naravno.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Leonard Cohen

Post by Gassalasca Jape »

Jutros saznah. Sad idem da se obesim. Tacno na dan kad idem na more.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Leonard Cohen

Post by Dawngreeter »

Ono sta se od tebe ocekuje, naravno, je da na more odes sa dan zakasnjenja.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Leonard Cohen

Post by Shunka »

I, ko je bio na kraju?

Dobar je bio starac Koen.
Ko je mislio da je mnogo para, mislim da se zajebao.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Leonard Cohen

Post by Fenjer-paša »

Bio ja.
Matori me je odushevio. Koncert je vredeo svaku paru, i vishe od toga. Jedan od najboljih koncerata na kojima sam dosad bio, rame uz rame sa Knopflerom, Tool-om i Australian Pink Floyd Show. Tri sata sjajne muzike. I onaj divan bis, za koji se i publika pokazala.
Jedino shto je posle bila stravichna guzva na Gazeli, ali sam i dalje toliko bio pod utiskom, da me to nije dalo potresti. Tako svira stara garda... 8)
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Leonard Cohen

Post by Shunka »

Bolji je bio Nick Cave prosle godine.
Ako ni zbog cega drugog a ono zato sto sam bio u rulji sa ludjacima, a ne 4 reda ispod vrha Arene.

Tool-ov koncert licno meni nije bio nista posebno. Par momenata sjajnog muziciranja, ali nastup i atmosfera - blaurgh... Mada znam da su die-hard fanovi bili zadovoljni...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Leonard Cohen

Post by Fenjer-paša »

E, ali nisam slushao nastup choveka po imenu Nick Cave. Zato shto me nije interesovao, moram priznati.
Ne cenim rulju, ne volim shutke i tako dalje, na koncert idem da bih uzivao u muzici. Imao sam sedishte na daljim tribinama, ali maltene tachno prekoputa bine, i ne mogu da se zalim, bolje mesto bih imao jedino u parteru, a kad sam se nakanio da odem do Bilet Servisa, parter je vec bio rasprodat. Ponavljam, ne mogu da se zalim, chuo sam sve, a video sve shto je trebalo da se vidi.
Tool koncert je pocheo ljubichastim svetlom dok je Pionir tutnjao uz Jambi, shto je bilo sasvim dovoljno da se u mom mozgu ukljuchi lampica "Funtime!" i da se izgubim u sledecih sat i po. Atmosferu pravim samom sebi... :mrgreen:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Leonard Cohen

Post by Shunka »

Tool koncert je poceo pre nego sto sam stigao uci.
I Koen, kad smo vec kod toga. Mada za njega sam sam kriv. Mogao sam da dodjem 5 minuta ranije, pa bih stigao uprkos ogromnom redu. Ali ko bi rekao da ce covek poceti tacno na vreme?

Poenta rulje nije u sutkama. Nije Nick Cave neki narocito sutkopodobni izvodjac... Neko tu si, sa prijateljima, i gomilom drugih ljudi koje muzika ne ostavlja ravnodusnim... I ucestvuju u dozivljaju. Meni su koncerti uvek bili vise od muzike. I mrzim smorenu publiku koja stoji i kulira.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Leonard Cohen

Post by Fenjer-paša »

Bogami, Cohen je pocheo u 20 do 9.
Meni je uglavnom svejedno kakva je publika, bitno mi je kakav je meni dozivljaj. Na Cohenu se sedelo, shto mi je savrsheno odgovaralo, poshto me njegova muzika uglavnom opushta, uzivam samo da sedim, slusham i uzivam. Na Knopfleru se sedelo, shto mi je bilo savrsheno svejedno, ionako sam stajao skoro ceo koncert (zajedno s gomilom drugih ljudi koji iskreno vole Dire Straits i matorog Marka, a nisu doshli da poziraju). Iznervirao sam se samo kad sam video da je na Australian Pink Floyd Show doshlo mnogo ljudi koji su tu da bi se videlo da su tamo, shto ti kazesh, sedeli su (koncert je bio u SC) i kulirali. Srecom, bilo je i ljudi koji su doshli da vide i chuju The Wall u svoj njegovoj slavi.
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Leonard Cohen

Post by CirKhan »

Bio ja.
Cica je strasan. Svirao je skoro tri i po sata. That said, aranzman i produkcija zvuka su mi bili bolno neadekvatni, suvise ispoliran zvuk. Za njega bi daleko bilo primereniji malo masniji, bluzerski zvuk. Ono doduse ni arena bas nije neki ambijent u kojem bih volo da ga gledam/slusam. Po prvi put mogu da se pozalim kako je negde u beogradu zvuk bio isuvise dobar. Mislim da bi recimo SC bio daleko srecnije resenje.
Tool mi je bio skroz mnjah. I to dolazi od osobe koja ih intenzivno slusa od '95. Vidi se da su ga odradili onako profesionalno, ali kada toliko godina prizeljkujes da vidis tako nesto, onda iscekujes neko katarzicno iskustvo. Ono je bilo korektno, ali zaista ne mogu da kazem da me je dotaklo. Plus sto je hala bila kriminalno akusticno resenje a organizacija je bila diletantska. Pola ljudi (ukljucujuci i mene) su usli 15-20min nakon sto je koncert vec poceo.
Od drugara koji su ih pratili po komsiluku cujem da im je koncert u Pragu bio daleko, daleko intimniji, pa cak i onaj poslednji na turneji u Istanbulu je bio spektakl. U poredjenju sa time ovo kod nas je bilo obicno odradjivanje.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
Locked

Return to “Muzika”