Caviceva srebrna medalja

Moderator: Moderators

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Caviceva srebrna medalja

Post by Megabaja »

Svaka cast nasem plivacu Cavicu na ovoj, skoro jedinoj, medalji na Olimpijadi...
Izgubio je za jednu stotinku... kazu ljudi lepo je pokazao snimak posle zalbe da je Felps stigao prvi... niko ne kaze da tehnologija ne moze da zabelezi trajanje od jedne stotinke, jos manje oko moze da je registruje... najbolji rezultat je oko 60 frejmova u sekundi, ondnosno ~1.5 stotinku belezi jedan frejm...
Pa vi meni recite ko ovde koga pravi majmunom?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by ifke »

Sve je to jako besmisleno, kako neko moze da bude bolji od ostalih za stotinku? U pitanju je tako mala jedinica vremena koju covek ne moze ni da pojmi ni da registruje. Nije realno reci da je iko od njih dvojice bolji.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Pendargon »

Kao neko ko je trenirao plivanje godinama, mogu ovo malo da razjasnim. Foto-finish u plivanju nije moguc zbo nemogucnosti kamera da odgovarajuce precizno hvataju liniju pod vodom. Stoga svaki snimak vara, a kako se govori o stotinkama sekunde, snimateljska tehnologija nije dovoljno dobra i jos uvek dovoljno razvijena da to zabelezi. However, rezultat u plivanju i NEMA foto finish, vec se vreme odredjuje na osnovu tzv. touch pada. Vreme za svaku stazu se , na olympicu i svetskim i evropskim prvenstvima, meri od momenta pistaljke do momenta kada elektronski signal koji se javi ZA SVAKU POJEDINACNU stazu kada plivac dodirne touch pad ispod startnog bloka. To omogucava merenje vremena u stotinkama sekunde. Video sam snimak i sliku, i na osnovu toga se doista cini sumnjivo. Ali, official timekeeper je omega, i njihova tehnologija je vrhunska. Mislim da namestaljek zaista nije bilo.
Cavicu svaka cast, odplivao je sjajnu trku, i dao je sve od sebe, mozda i malo sagoreo u procesu (sto se narocito vidi po putanji njegovih ruku u zadnjih 5-10 metara). Ovo verovatno nije njegov maksimum, i ako uspe da keep his head together (sto je u plivanju jako tesko, zbog prirode treninga), ima u sebi jos sigurno 2-3, a mozda i vise dobrih takmicarskih godina.
U svakom slucaju, srebro na olimpijadi nije nista cega bi se trebalo stideti, narocito ne kada se dobije na ovakav nacin, u takvoj trci, protiv takvog plivaca kakav je Felps.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Megabaja »

http://www.mb.com.ph/MAIN20080817132730.html
Cavic’s time was 50.59.

The Serbian delegation filed a protest, but conceded that Phelps won after reviewing the tape provided by FINA, swimming’s governing body. USA Swimming spokeswoman Jamie Olsen said the tape was slowed to one frame every 10 thousandth of a second to make sure Phelps actually touched first.
Sta reci osim da seru. Ako ne postoji tehnologija, onda ne postoji nacin da se vidi stotinka, kao sto vec rekoh. Trebalo bi da dele prvo mesto - pogotovu zato sto je i razlika izmedju treceg i cetvrtog bila takodje stotinka...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dzon Vejn »

Nevezano za Cavica - to nisu OI nego politicko-OI. Smejurija je da USA igraci nemaju test na doping jer "drzava garantuje" za njih (kajak?). Pa moze svaka drzava da garantuje za svoje. Pa onda sve one atletske sprave gde ti mozes sve da uradis kako treba, ako se sudiji ne svidis, ne vredi. Pa onda rvac iz Svedske... itd. itd.

Najbolji su sportovi gde sudije ne postoje ili nemaju bitniju ulogu... tipa razni skokovi: ili si preskocio ili si oborio.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by ifke »

Dzon Vejn wrote:USA igraci nemaju test na doping jer "drzava garantuje" za njih
Molim?! 8O
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dzon Vejn »

ifke wrote:
Dzon Vejn wrote:USA igraci nemaju test na doping jer "drzava garantuje" za njih
Molim?! 8O
Mislim da nisu jedina zemlja, da ima nekoliko zemalja (malo u poredjenju sa brojem zemalja koje se pojavljuju na OI) koje "vrse kontrolu pre OI, i time garantuju za svoje sportiste", a organizatori OI ne smeju da vrse testove nad sportistima tih zemalja. Sad, em moze drzava da laze, em on moze da bude cist pred test, a onda da se nadrogira ko svinja na samim OI.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by PeraNekron »

Svaka cast Cavicu na osvojenom srebru. Svidja mi se njegova izjava: "...a lepo sam rekao treneru da nisam trebao da secem nokte..." :D :lol: Ne bih znao da li se neki ucesnici, ili cak citave reprezentacije drogiraju ili ne. Ali sam poprilicno siguran da se kosarkasi USA drogiraju redovno. To je kod njih uobicajena pojava, i poznato je da USA kosarkasi redovno imaju zaseban smestaj, i da nikad nemaju anti-doping test. Ali jbga, tako oni funkcionisu. Ne bi mogli da rade sve one gluposti na terenu, da nisu uradjeni :) Ali svejedno....nije fer, nije lepo, i nije u duhu Olimpijskih Igara.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dzon Vejn »

...da je američki zlatni plivač sportski ambasador firme „Omega“ od 2004. godine....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Megabaja »

http://www.001ofasecond.com/

procitajte, pa prokomentarisite...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by PeraNekron »

Pa naravno da je prevara. Sta ste ocekivali? Amerima i sponzorima je mnogo bitno da Phelps bude megabaja (Suticu, ovaj oce da ti otme titulu :D ) Na photo finishu se jasno vidi da je Cavic dodirnuo ivicu pre Phelpsa, i to sa obe ruke, po pravilima (i ja sam trenirao plivanje). Ali mi se svidja ona fotografija, gde se rukuju njih dvojica. Phelps ne moze ni u oci da ga pogleda...
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Chuck Norris »

Jbg momci to je Amerika, naravno da je prevara, ali cisto za one koji nisu znali amerikanci su platili kinezima "mizernu" sumu od 3,5 milijardi dolara samo za prenosenje vodenih sportova preko tv u Americi tj. kupili su tv prava, a zbog toliko para kinezi su morali da podese odrzavanje vodenih sportova u odgovaraujem vremenu za americke gledaoce.

Pa sad vi vidite... Inace da "moze" da se izmeri manje vreme od stotog dela sekunde verujem da bi tim vremenom phelps pobedio.

A gledao sam i timsko takmicenje gde su naravno ameri opet uzeli zlato za nekih 0.15 manje sto nije bas tako izgledalo
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by arborsomniorum »

Ma kada shvatimo da Ameri mogu sve, zadovoljicemo se i tim srebrom. Ovo je mala drzava, a medalja je ogromna stvar za nas. No ipak je jasno da su varali, cak i snimak od gore pokazuje kako se Cavic nije uopste pomerio, dok je Felps, zamanuo leptira za to vreme.

Eto sada ne mogu da nadjem slike, ali jasno se vidi.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by bojan »

Chuck Norris wrote:...Inace da "moze" da se izmeri manje vreme od stotog dela sekunde...
Naravno da moze.
A moze i da se snimi - recimo proces formiranja i dejstva kumulativnog mlaza protivtenkovskog projektila projektila se snima u 1/1000 delovima sekunde.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Slartibartfast »

Prvo, nigde se ne 'vidi jasno da su varali'. Drugo, varanje u takvoj situaciji bi bilo komplikovano do granica nemoguceg, posto ocigledno nisu znali da ce razlika biti 0.01 sekund. Niko ni lud ne bi ovako namestao trku.
Okanite se ovakvih gluposti, cinite stetu razloznim kritikama (kao sto je ona vezana za Amerikance i doping kontrolu).
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dawngreeter »

OMEGA oprema meri u hiljaditim delovima sekunde. Problem je u tome sto ne moze da se garantuje da je u milimetar svaka staza u bazenu identicne duzine, pa se zbog toga zaokruzuje izmereno vreme na najblizi stoti deo sekunde. Druga stvar, ploca koju treba dodirnuti da bi registrovala da si stigao do cilja reaguje na pritisak od 3kg, samo dodirivanje ne vredi nicemu.

Takodje, ne razumem zasto je ljudima odavde jedan amerikanac drazi oddrugog.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Awakened »

Ono sto mene interesuje... Sto FINA i inace trake sa snimcima high-speed kamera ne pusta u javnost?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Shunka »

Dawngreeter wrote:Takodje, ne razumem zasto je ljudima odavde jedan amerikanac drazi oddrugog.
O, Dawny G, otkada ti to delis ljude prema nacionalnoj pripadnosti? Pa valjda nisu ni amerikanci svi isti...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dawngreeter »

Awakened wrote:Ono sto mene interesuje... Sto FINA i inace trake sa snimcima high-speed kamera ne pusta u javnost?
Ovo je validno pitanje. Pretpostavljam da nece da prave presedan jer, kao sto je Zubar lepo rekao, ne postoji foto-finis u plivanju. Ako se ljudi navuku mozda postane standard, a to je kretenizam. To je moja pretpostavka, ali svakako je pitanje validno. Mnogo bitnije od toga je americka doping kontrola, sto je totalna katastrofa epskih proporcija. A niko o tome ne prica, vaznije im je americko namestanje, iako se desilo u Kini a valjda je poznato da su Kinezi i Ameri dobri ortaci. I svi su unapred planirali ovako gust finish pa su pripremili masineriju za varanje.

@Shunka: Ne delim. Sportsko navijanje mi je generalno glup koncept, a pogotovo navijanje na osnovu necije nacionalnosti. No kad se vec tako navija, u opste ne kapiram navijanje za "naseg" plivaca koji je rodjen, odrastao, zivi i ostace u stranoj zemlji. To je kao kad bi ja sada bio Navaho Indijanac iako dupe necu pomeriti iz Beograda zato sto mi je strasan trip da se takmicim pod njihovom zastavom. I kakvo u opste misljenje covek treba da ima o Navaho Indijancima ako bi prihvatili tako nesto?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by sto mu gromova »

Dawngreeter wrote:Sportsko navijanje mi je generalno glup koncept,
to je verovatno jedan od razloga zashto za sebe mozesh da kazesh da nisi reprezentativan primerak, u ovom sluchaju mushkog roda. verovatno si u osnovnoj shkoli umesto da igrash fudbal sa drugarima, igrao lastish sa devojchicama.
...a pogotovo navijanje na osnovu necije nacionalnosti. No kad se vec tako navija, u opste ne kapiram navijanje za "naseg" plivaca koji je rodjen, odrastao, zivi i ostace u stranoj zemlji. To je kao kad bi ja sada bio Navaho Indijanac iako dupe necu pomeriti iz Beograda zato sto mi je strasan trip da se takmicim pod njihovom zastavom. I kakvo u opste misljenje covek treba da ima o Navaho Indijancima ako bi prihvatili tako nesto?
zbog chega bi bilo kome trebalo da smeta to shto je neko rodjen, odrastao, zivi i namerava da i dalje zivi u nekoj drugoj zemlji, bez obzira shto su mu roditelji srbi ili pripadnici bilo kog drugog naroda. to shto on nastupa pod srpskom zastavom, pokazuje poshtovanje prema svojim precima i zemlji svojih predaka. zbog svega toga, iako ne zivi u srbiji, u mojim ochima je josh veci shmeker.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Slartibartfast »

U principu, slazem se sa sto mu gromova. I ja bih se mnogo pre rokao u bulju sa jednim fudbalerom nego sa nekim pederom koji je kao mali preskakao lastis.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dawngreeter »

sto mu gromova wrote:to je verovatno jedan od razloga zashto za sebe mozesh da kazesh da nisi reprezentativan primerak, u ovom sluchaju mushkog roda. verovatno si u osnovnoj shkoli umesto da igrash fudbal sa drugarima, igrao lastish sa devojchicama.
Ni jedno ni drugo, mada moram primetiti da relacija igranje lastisa - sutiranje lopte nema bas direktne veze sa sportskim navijanjem. Izvan drustvene indoktrinacije zeljenog ponasanja od odredjenog pola, ne vidim inherentno muske odnosno zenske odlike u lastisu i fudbalu. A sportsko navijanje je identifikaciaj sa masom sto je podjednako zastupljeno kod oba pola, sa iznimkom sto "direktno" navijanje sa tribina konotira tradicionalno i fizicko nasilje pa ga zene vise upraznjavaju ispred TV-a.
zbog chega bi bilo kome trebalo da smeta to shto je neko rodjen, odrastao, zivi i namerava da i dalje zivi u nekoj drugoj zemlji, bez obzira shto su mu roditelji srbi ili pripadnici bilo kog drugog naroda.
Nema ni jedan jedini razlog da ti to smeta, naravno. To nije ono o cemu sam pricao. Ono o cemu sam pricao je navijanje za njega kao svog predstavnika (ili predstavnika svoje zemlje/naroda/plemena/stagod) sto, hteo ti to da priznas ili ne, je masovno slucaj. "Mi" smo dobili srebrnu medalju i "mi" smo pokradeni, itd.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Gassalasca Jape »

Ja sam igrao kao mali fudbal s drugarima. Secam se da sam bio sasvim pristojan golman.*
Takodje sam svojevremeno redovno pratio fudbal i bio vatreni navijac Zvezde. A onda sam krenuo u osnovnu skolu.



*Ovo verovatno znaci da sam gej, zar ne?
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Awakened »

Gassalasca Jape wrote: *Ovo verovatno znaci da sam gej, zar ne?
Zavisi kako si bio okrenut dok su te punili.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Slartibartfast »

Gassalasca Jape wrote:Ja sam igrao kao mali fudbal s drugarima. Secam se da sam bio sasvim pristojan golman.
Ne, nisi automatski gej. Samo si im privlacniji. Rado bi te.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Shunka »

Uh, u osnovnoj skoli sam mrzeo fudbal... Nekako sam jos i mogao da igram basket sa ortacima. U srednjoj mi je fudbal bio OK, jer su mi davali da branim, iako sam bio retko nesposoban, pa nisam morao da trcim. Kad nismo igrali fudbal igrao sam odbojku sa devojcicama, sto mi je bilo isto kulj.

Fudbal mi je uvek bio jako dosadan za gledanje.

Ja sam heteroseksualan.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Gassalasca Jape »

Shunka wrote:
Ja sam heteroseksualan.
Strangers with this kind of honesty make me go a big rubbery one.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dawngreeter »

Verovatno najbolja upotreba citata u skorijoj istoriji foruma. :lol:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Ko, jel' ja? »

Shunka wrote:Ja sam heteroseksualan.
Mada nemaš od toga mnogo vajde :)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Rover »

ni ja nikad nisam voleo fudbal....malko je paaa dosadan...

kosharka, rukomet, odbojka su mnogo zabavniji sportovi(bar meni) i jedno vreme sam ih prilichno pratio....a onda sam dobio komp u svojoj sobi i nekako prestao da gledam tv...

P.S. Australijski fudbal....e to je sport...jedan od naj dinamichnijih i najludjih sportova koje sam video u skorije vreme...pomalo lichi na neshto shto bi ork napravio....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Ko, jel' ja? »

Misliš Australijski ragbi?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dawngreeter »

Mislim da je australijski fudbal onaj psihodelicni izum sa osmougaonim terenom koji je kao ragbi, samo vise lici na sorku ispred skole.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Rover »

da...fudbal...i mislim da je teren nekog elipsoidnog oblika....ali da igra se sa ragbi loptom i nekim pravilima poput ragbija....

http://en.wikipedia.org/wiki/Australian_rules_football
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by žubor »

sto mu gromova wrote:
Dawngreeter wrote:Sportsko navijanje mi je generalno glup koncept,
to je verovatno jedan od razloga zashto za sebe mozesh da kazesh da nisi reprezentativan primerak, u ovom sluchaju mushkog roda. verovatno si u osnovnoj shkoli umesto da igrash fudbal sa drugarima, igrao lastish sa devojchicama.
E vidis ...

Ja recimo UOPSTE ne navijam niti gledam sport a istim se VEOMA cesto bavim. U skoli sam se takodje bavio sportom (i trenirao basket dobrih 9 godina) ... takodje sam igrao i olimpijade (to je valjda nesto sa lastisem) ... da li sam zbog toga manje muskarac? ili ne?

I da, na svu sreci nisam "tipican" primerak muskog roda ...
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dawngreeter »

Rover wrote:da...fudbal...i mislim da je teren nekog elipsoidnog oblika....ali da igra se sa ragbi loptom i nekim pravilima poput ragbija....

http://en.wikipedia.org/wiki/Australian_rules_football
Hm, vidi stvarno, elipsoidan teren. Onda sam pobrkao nesto, siguran sam da sam video i neki novi sport sa osmougaonim terenom i loptom...

U svakom slucaju, apsolutno sam zaljubljen u pravila australijskog fudbala. Sad sam vec siguran da je to bila inspiracija za Četrdesettroljudni Skvamiš :lol:


EDIT:
žubor wrote:Ja recimo UOPSTE ne navijam niti gledam sport a istim se VEOMA cesto bavim.
Zubore, ovo mislim bez i trunke sarkazma, dajes mi nadu za muski rod :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Mind Uploader

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Mind Uploader »

[quote="sto mu gromova"][quote="Dawngreeter"]Sportsko navijanje mi je generalno glup koncept [quote]
to je verovatno jedan od razloga zashto za sebe mozesh da kazesh da nisi reprezentativan primerak, u ovom sluchaju mushkog roda. verovatno si u osnovnoj shkoli umesto da igrash fudbal sa drugarima, igrao lastish sa devojchicama.
[quote]

Brate... :roll: :roll: :roll:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Megabaja »

A moze i da se snimi - recimo proces formiranja i dejstva kumulativnog mlaza protivtenkovskog projektila projektila se snima u 1/1000 delovima sekunde.
ne, ne moze da se snimi, najbolji snimak ide u frejmovima po sekundi, i moze da se nabije oko 60 fps-a, kao sto sam napisao. a o tome sam i ucio dve godine, pa imam poverenja u sebe.
mozda tako nesto moze da se fotografise, ali to je vec druga prica...
Prvo, nigde se ne 'vidi jasno da su varali'. Drugo, varanje u takvoj situaciji bi bilo komplikovano do granica nemoguceg, posto ocigledno nisu znali da ce razlika biti 0.01 sekund. Niko ni lud ne bi ovako namestao trku.
Okanite se ovakvih gluposti, cinite stetu razloznim kritikama (kao sto je ona vezana za Amerikance i doping kontrolu).
smesan si. u igri je bilo predest miliona dolara,a trka se moze namestiti na bezbroj nacina(od premestanja rezultata plivaca, do elektronskog odziva prekidaca).
Druga stvar, ploca koju treba dodirnuti da bi registrovala da si stigao do cilja reaguje na pritisak od 3kg, samo dodirivanje ne vredi nicemu.
ne, ne treba, to kazu neznalice. poenta je da je pobednik onaj ko prvi dotakne ivicu bazena. tacka. pravila ne propisuju detaljno koriscenje elektronskih sprava, i ako bi one nekako bile nefunkcionalne koristilo bi se vreme sudija meraca. ako je neko prvi stigao do kraja bazena, pobedio je, bez obzira koliko je jako udario ivicu... jer cilj nije da jako dotaknes spravu, vec da je dotaknes prvi.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by Dawngreeter »

Megabaja wrote:smesan si. u igri je bilo predest miliona dolara,a trka se moze namestiti na bezbroj nacina(od premestanja rezultata plivaca, do elektronskog odziva prekidaca).
Pobogu covece, da li si svestan kolika bi zavera trebalo da bude po sredi da bi odmah u momentu zavrsene utakmice, kada su videli da je Cavic za malo pobedio, iste stotinke iskoci rezultat da je Phelps bolji za 0.01s? U stvari, tada nisu ni mogli da znaju da je Cavic pobedio, vreme potrebno da neko registruje rezultat je predugacko u odnosu na vreme potrebno da se iscrta na zivom prenosu sta je sprava izmerila.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Caviceva srebrna medalja

Post by bojan »

Megabaja wrote:...ne, ne moze da se snimi, najbolji snimak ide u frejmovima po sekundi, i moze da se nabije oko 60 fps-a, kao sto sam napisao...
Josh cu se raspitati, ali poenta je da se snima veoma ubrzano, pa kada se pusti normalnom brzinom to traje 1-2 sekunde - ja gledao (inace traje ~2-5/1000 delova sekunde). Ako moj faks ima tu tehnologiju (tu negde iz '80ih) sumnjam da je drugi nemaju.
a o tome sam i ucio dve godine, pa imam poverenja u sebe.
mozda tako nesto moze da se fotografise, ali to je vec druga prica...
Da fotografisanje istog procesa se radilo josh od sredine '60ih.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Locked

Return to “Sport”