HOCEMO LI SKOCITI U NAPADU?!

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

HOCEMO LI SKOCITI U NAPADU?!

Post by Corvin »

Jebote!
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

:mrgreen:

[Komentar nakon utakmice]
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Koji je rezultat?
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Yebes rezultat kad smo prsli... :evil: :evil: :evil:
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Sad sam video rezultat... auuuuuuuuuuuu... :cry:
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Ma nisam ni stigao da odgledam 2. poluvreme, pa nisam znao sta se desavalo... ali, ne mogu da verujum u ovo...

A Denda je opet bio komentator... :evil: taj covek je kao prokletstvo kad mi igramo odlucujuce tekme... :(
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ma skroz smo se raspali....i tim i komentator i vodonose.....svi!
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

lol mates I am thinking of changing my nationality, you see I am already changing my native language...
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Meni nije jasno sta se bunite. Jeste da i corava koka cesce ubode kos nego mi, ali u svemu ostalom oni su bili ponizeni. Jedino sto Obrad drzi rakocevica na terenu a ovaj ne moze da pogodi kos, a izvodi napolje jedinog igraca koji je pogodio sa vece daljine od metra. Da su usla sva ona polaganja (nisam gledao celu utakmicu ali sam video cetiri koja su promasili) to bi bilo dovoljno. Da ne pominjem slobodna bacanja.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Cut Siljo ne pricaj svasta, ovu "velesilu Francusku" treba da bijemo sa 20+ razlike... Znaci da kada se ispromasujemo bude 10 razlike. A o Obradovicevom ponasanju nemam komentara.... DA sam Radman, trazio bih da mi blajvaju kada me sledeci put budu zvali u reprezentaciju
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Добро дошли у земљу КОШМАРКЕ!
User avatar
Mutant
Posts: 78
Joined: Sun Apr 20, 2003 8:17 pm
Location: kblo 70

Post by Mutant »

auuu bre ljudi pa ono je strasno....ne mozemo i mi i oni da igramo zonu,tj oni mogu jer nam stalno odbrane al cim mi krenemo zonu oni nas zajebu i uvek daju kos.a taktike je krenuo da pravi tek 3 sekunde pred kraj.ma daj bre ne moze scepanovic da pogodi trojku preko dvojice a tek onaj milicic sto mu lkopta ispada iz ruku,pa rakocevic sto je bukvalno urucio loptu onom francuzu...jebote jedini koji valja je radmanovic,bodiroga je strasno podbacio sad al uvek cu ga postovati...za ostale nemam komentara
"...prosecna naseljenost svih planeta Vaseljene ravna nuli.Iz ovoga sledi da je naseljenost citave Vaseljene takodje ravna nuli,a ljudi koje mozda srecete s vremena na vreme samo su proizvod vase bolesne maste!"
User avatar
ramirez
Posts: 16
Joined: Tue Dec 07, 2004 3:12 pm
Location: Stara Pazova
Contact:

Post by ramirez »

Necemo mi videti medalju u basketu dok oni klinci (kadeti) sto su uzeli zlato u junu (valjda) ne stasaju.

Ova generacija je mrtva! Nazalost. :cry:
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku iskustvom!
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

ramirez wrote:Necemo mi videti medalju u basketu dok oni klinci (kadeti) sto su uzeli zlato u junu (valjda) ne stasaju.

Ova generacija je mrtva! Nazalost. :cry:
Sto se tice kadeta slazem se u potpunosti. A ova generacija samo moze da bude mrtva - pijana. Do 5 ujutru. Ko je citao/slusao konferenciju za stampu i Obradovica, shvatice.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

'ebiga, ako nova generacija krene utabanim stazama stare (s obzirom da je ovo balkan i da nam je to u korenima) onda nam sleduje ista stvar.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Kosarka

Post by jorgurt hlebozvak »

Kad covek bolje razmisli, nije ovo toliko neocekivano. Evo par argumenata:

1. Obradovic je osvajao medalje sa Dudom Ivkovicem u tandemu. Osvajao je i lige sampiona sa klubovima, ali tamo je osnovni princip novac. Ako si disciplinovan igras, ako nisi, letis napolje. Sheme igre se znaju. Obradovic ne mora da izmislje toplu vodu u bojleru. Dovoljno je da kaze: "Igramo zonu koju smo juce provezbali" i svima je jasno sta treba da rade. U reprezentaciji bi trebalo da funkcionise isto. Prelazimo na argument broj 2.

2. Poslednja generacija koja je vaspitavana u pravom patriotskom duhu, dakle ne onom Seseljevskom i Slobinom, nego pravom patriotskom, je generacija Djordjevica, Paspalja, Divca, Danilovica i Savica. Oni su imali vaspitanje Moke Slavnica, Dalipagica, Kicanovica i ostalih. Ti igraci su pre svega vaspitavani kao ljudi, jacan im je karakter, njima je najveca cast bila da igraju za svoju drzavu. Nisu igrali za sebe. 90-tih godina to je puklo. Drzava se raspala, pa su mladi kosarkasi izgubili kompas. Nije ih vise niko usmeravao. Klubovi su pukli, pa su prodavali sve sto se dalo prodati. Tako imamo Milicica koji sa 19 godina ima sampionski NBA prsten. Uzeo je prsten sa nesto vise od 20-tak minuta igre. Generacija Djordjevica i kompanije je nasledjena generacija s kraja 80-tih koja je posteno odradila posao u periodu 91-99. godina. I sad sledi argument broj 3.

3. Politika je umesala svoje prste. 1999. posle bombardovanja mi sa pola tima osvajamo bronzu. Pa 2000 pred promene dozivljavamo debakl na OI u Sidneju. Sa Obradovicem, selektorom iz bivseg rezima. Onda dolazi Pesic. I sve lici na preporod. 2001. osvajamo zlato u Turskoj i 2002. godine zlato u Indijanopolisu. OK, uz pomoc sudija, ali osvajamo. Sa Radmanovicem na tribinama. Jerbo je pravio probleme, pa ga je Pesic sutnuo. To je trebao da uradi i Obradovic. A onda preko noci, politika uzima stvar u svoje ruke. Pesic nestaje, niko (Ivkovic, Tanjevic, Maljevic) ne zeli da uzme reprezentaciju. Uzima je Dusko Vujosevic. Zasto niko ne zeli da uzme reprezentaciju? Sta to smrdi u drzavi Danskoj? Zasto Vujosevic igra sa Partizanom + na evropskom prvenstvu u Svedskoj? Onda kritikuju Vujosevica. Ni ja ga bas ne ljubim, ali sad kad razmislim, on se postavio posteno. Pozvao igrace, vecina ga je odbila i on nije kukao. Posao je sa onim sto ima. Glavni igraci - Vule Avdalovic i Ostojic. Kapiten - Stojakovic. I sa tako krnjavim timom osvajamo 6. mesto. Sto je u odnosu na rezultate iz 2004. i ove godine, zapravo uspeh. Ako je Obradovic problem, ko ga je i zasto zvao? Ako je Obradovic imao problema sa disciplinom od prvog dana, zasto to nije rekao u startu i zasto nije pocistio nedisciplinovane? Koj ce mu moj Gurovic, koji nije odigrao pola sata ove godine? I tako dalje i tome slicno.

Siguran sam da bi beze te famozne sestorice koji bi bili zamenjeni domacim igracima, prosli mnogo bolje, jer bi se ti domaci vise trudili. Pogledajte npr. Nemce. Ili Slovence. Jedan NBA igrac, ostalo prosek, ali kompaktna ekipa. Setite se svetskog prvenstva u fudbalu 1990. kad smo imali vrlo prosecan tim, ako se gledaju imena. A malo je falilo da udjemo u polufinale.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
ramirez
Posts: 16
Joined: Tue Dec 07, 2004 3:12 pm
Location: Stara Pazova
Contact:

Post by ramirez »

@jorgurt hlebozvak. Sa svim se slazem. Na zalost.

Reprezentativni basket pratim od '87 i prvenstva u Atini. Kult reprezentacije je mrtav, trenutno. Politicka situacija je jos uvek neizvesna, da ne pricam o himni. :roll: Reprezentacija se stvara godinama.

Danas citam da se Jaric i Rakocevic ne trpe jos od mladjih sastava (neka bude da su u pitanju kadeti). Ipak je Obradovic u pravu. Ako oni ne mogu te svoje probleme da privremeno zaborave i podrede se timu i naciji (3 miliona ljudi je u Srbiji gledalo mec sa Francuskom, zvanican podatak, rekord), onda treba da leta i tacka. I da se to javno kaze zasto lete!

Znaci da se podigne spomenik Sasi Djordjevicu!

I jos nesto. Kao sto svi znaju da igraju fudbal, tako svi znaju da igraju basket.
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku iskustvom!
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Ovo zadnje i mene silno nervira u ovom narodu. Kada ti dodjes da igras za reprezentaciju i naidjes na pesmice "SiCG prva biti mora" i slicni idiotizmi ja prvi nebi igrao ili bi me bilo bas briga. Svugde u svetu svaki dobar rezultat reprezentacije se smatra uspehom a nama reprezentacija sluzi da bi mastrubirali. I da smo bili drugi ili treci opet bi to proglasili za katastrofu, dok bi prvo mesto bilo ono sto nam pripada. Mozda kada bi reprezentacija bila nulta ili -1. na nekim medjuzvezdanim takmicenjima onda bi to smatrali uspehom. To mi smeta i u ostalim sportovima ponarucito fudbalu. Nastavlja se tradicija nebeskog naroda i svi su protiv nas ali mi smo najbolji makar bio i kriket u pitanju. I to sve ide preko svih mogucih medija posto svi to koriste za reklamu. Timove i reprezentacije treba osloboditi pritiska a narod treba da svati da svaki uspesan rezultat jeste uspeh u ovoj eri modernog sporta.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
cephalid
Posts: 202
Joined: Wed Jul 21, 2004 8:05 pm
Location: Jagodina

Post by cephalid »

Lepo kaze Djordjevic kosarka je kolektivna igrra!
It was midnight on the Daru Plains,yet it seemed the sun was rising

Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Da, dubokoumna izjava jednog opstenarodnog heroja :roll:

Slazem se sa shiljom.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Siljo, to bi bilo isto kao da neko sa IQom 150+, odlicnim uspehom u SS, nagradama i stipednijama, ode da bude obucar segrt..... Nece meni mnogo to da smeti, ali GREHOTA....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
ramirez
Posts: 16
Joined: Tue Dec 07, 2004 3:12 pm
Location: Stara Pazova
Contact:

Post by ramirez »

Imao sam priliku da pogledam skoro sve utakmice u Areni u proteklih par dana.

Poredjenja sa nasima ima koliko volite. Slovenci na primer. Nesterovic nece ni da potrci ni da skoci. Jednostavno covek se cuva za NBA. Rusi kad su pukli od Grka, Kirilenko i Holden su zapucali pravo u svlacionicu. A u brbi za odlazak na Svetsko sa Litvancima g. Kirilenko se nije ni pojavio.

Jedini koji je opravdao status "zvezde" je Parker. Prvo, nije u startnoj petorci, a onda kad udje odigra stvarno koliko moze. I nije mu frka da uleti u reket medju njih 4 i polozi. Dodao bih tu i Giriceka koji nije Parkerov kalibar ali je blizu. Novicki je blizu, ali se i on izdvaja, nekako se drzi po strani od ostalih, ali ne preterano.

Cuo sam davno jednu interesantnu teoriju: Nama idu kolektivni sportovi, ali sto je vise igraca u timu, to su nam rezultati slabiji.

Izgleda da je cak i pet Srba previse da se sloze.

BTW, Spanci su sinoc imali takvu pomoc sudija da ja nemam reci. To je u svim sportovima tako, imaju neverovatan lobi.
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku iskustvom!
User avatar
ramirez
Posts: 16
Joined: Tue Dec 07, 2004 3:12 pm
Location: Stara Pazova
Contact:

Post by ramirez »

ramirez wrote:Imao sam priliku da uzivo pogledam skoro sve utakmice u Areni u proteklih par dana.

Poredjenja sa nasima ima koliko volite. Slovenci na primer. Nesterovic nece ni da potrci ni da skoci. Jednostavno covek se cuva za NBA. Rusi kad su pukli od Grka, Kirilenko i Holden su zapucali pravo u svlacionicu. A u brbi za odlazak na Svetsko sa Litvancima g. Kirilenko se nije ni pojavio.

Jedini koji je opravdao status "zvezde" je Parker. Prvo, nije u startnoj petorci, a onda kad udje odigra stvarno koliko moze. I nije mu frka da uleti u reket medju njih 4 i polozi. Dodao bih tu i Giriceka koji nije Parkerov kalibar ali je blizu. Novicki je blizu, ali se i on izdvaja, nekako se drzi po strani od ostalih, ali ne preterano.

Cuo sam davno jednu interesantnu teoriju: Nama idu kolektivni sportovi, ali sto je vise igraca u timu, to su nam rezultati slabiji.

Izgleda da je cak i pet Srba previse da se sloze.

BTW, Spanci su sinoc imali takvu pomoc sudija da ja nemam reci. To je u svim sportovima tako, imaju neverovatan lobi.
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku iskustvom!
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Corvin wrote:Siljo, to bi bilo isto kao da neko sa IQom 150+, odlicnim uspehom u SS, nagradama i stipednijama, ode da bude obucar segrt..... Nece meni mnogo to da smeti, ali GREHOTA....
Mozda su tako nastale nike patike. Ko zna :P :P
Ja sam rekao posle utakmice sa francuzima da mi imamo tim za prvaka evrope bez vecih problema. To su oni pokazali svojom igrom u obrani (makar bili neispavani i pijani od lumpovanja) i igrom u napadu. Jedino sto nisu mogli vola da ubodu. Ako je napad izgledao ko da nas francuzi pustaju da sutiramo onda ili nas pustaju ili necemu vredimo. I dobar deo ekipe je bio slozan-slozno su otisli da pijance. Trebalo bi da se mi zapitamo sta nama znaci to prvenstvo da su ga osvojili. Mislim da bi se zavrsilo samo sa urlanjem po ulicama i povracanjem posle prekomerne doze alkohola. Igracima bi to znacilo promocija sebe i dobijanje vise para za ugovore, dokazivanje protiv drugih i cast branjenja drzavnih boja. Ako njih boli za sve to onda se zapitajte kakvi su ljudi u pitanju. S obzirom da ce 80% srba koji pobegnu u inostranstvo ako zatreba zaboraviti da su srbi onda u stvari dobijamo standardnog primerka srbina preslikanog u liku nasih kosarkasa. Ti ljudi imaju kompleks vise vrednosti i nedostatka autoriteta, ne racunajuci da misle da su najpametniji, svemoguci, bogovi na ovom olimpu...
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
ramirez
Posts: 16
Joined: Tue Dec 07, 2004 3:12 pm
Location: Stara Pazova
Contact:

Post by ramirez »

Ne znam kako mi je uspelo da se samocitiram... :oops:
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku iskustvom!
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

shilja wrote:
Corvin wrote:Siljo, to bi bilo isto kao da neko sa IQom 150+, odlicnim uspehom u SS, nagradama i stipednijama, ode da bude obucar segrt..... Nece meni mnogo to da smeti, ali GREHOTA....
Mozda su tako nastale nike patike. Ko zna :P :P
Ja sam rekao posle utakmice sa francuzima da mi imamo tim za prvaka evrope bez vecih problema. To su oni pokazali svojom igrom u obrani (makar bili neispavani i pijani od lumpovanja) i igrom u napadu. Jedino sto nisu mogli vola da ubodu. Ako je napad izgledao ko da nas francuzi pustaju da sutiramo onda ili nas pustaju ili necemu vredimo. I dobar deo ekipe je bio slozan-slozno su otisli da pijance. Trebalo bi da se mi zapitamo sta nama znaci to prvenstvo da su ga osvojili. Mislim da bi se zavrsilo samo sa urlanjem po ulicama i povracanjem posle prekomerne doze alkohola. Igracima bi to znacilo promocija sebe i dobijanje vise para za ugovore, dokazivanje protiv drugih i cast branjenja drzavnih boja. Ako njih boli za sve to onda se zapitajte kakvi su ljudi u pitanju. S obzirom da ce 80% srba koji pobegnu u inostranstvo ako zatreba zaboraviti da su srbi onda u stvari dobijamo standardnog primerka srbina preslikanog u liku nasih kosarkasa. Ti ljudi imaju kompleks vise vrednosti i nedostatka autoriteta, ne racunajuci da misle da su najpametniji, svemoguci, bogovi na ovom olimpu...
Avaj, to sto kazes je i previse tacno... :cry:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
Locked

Return to “Sport”