STARI FILMOVI

Moderator: Moderators

User avatar
Dark Paladin
Posts: 40
Joined: Mon Feb 28, 2005 10:21 pm
Location: Beograd

STARI FILMOVI

Post by Dark Paladin »

Da li ovde neko VOLI da gleda stare filmove? Ja mogu da dokazem da su ponekad bolji od novijih. Na primer, vi mi sami recite koji deo filma "Mi nismo andjeli" je bolji. Samo da ne ispadne da sam bezveznjak, volim ja i nove filmove. Da li je neko gledao "Upoznajte Fokerove"?
I'm a nightmare in your sight
I am fallen from the light.
Came here in my black ark,
From the light comes the dark!
Image
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Tvoja definicija "starih" filmova se baš i ne poklapa s mojom...
User avatar
Dark Paladin
Posts: 40
Joined: Mon Feb 28, 2005 10:21 pm
Location: Beograd

Post by Dark Paladin »

A koja je tvoja definicija starih filmova? Daj Boze da nije tvrdnja da chim je neshto staro, mora u kantu iako mozda ipak vredi! Pa gospodine, souci se sa cinjenicom ta se vreme (josh uvek) ne moze zaustaviti i da ce filmovi koje gledash jednog dana postati matori. :twisted: :evil: :twisted:
I'm a nightmare in your sight
I am fallen from the light.
Came here in my black ark,
From the light comes the dark!
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Za nekoga je SW star, za nekoga je Matriks star.
Uzevsi u obzir da sam bio na premijeri prvog dela Mi nismo andjeli, a josh uvek nisam u penziji ne bih ga nazvao nesto posebno starim...

PS.Dobar STARI film - Nosferatu.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dark Paladin
Posts: 40
Joined: Mon Feb 28, 2005 10:21 pm
Location: Beograd

Post by Dark Paladin »

Pa dobro, bio je u bioskopima neshto pre nego shto sam mogao da ga gledam. Sve jedno, posle 15 godina pokushaju da naprave hit koji je ustvari plagijat filma "She's out of control". Fore su iz prvog dela, likovi iz nichega odjednom imaju dvospratnu kucu sa dvorishtem. idu u teretanu, putuju u Italiju... Mislim, shta taj film ima jedinstveno u odnosu na prvi deo?
I'm a nightmare in your sight
I am fallen from the light.
Came here in my black ark,
From the light comes the dark!
Image
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Dark Paladin wrote:A koja je tvoja definicija starih filmova? Daj Boze da nije tvrdnja da chim je neshto staro, mora u kantu iako mozda ipak vredi! Pa gospodine, souci se sa cinjenicom ta se vreme (josh uvek) ne moze zaustaviti i da ce filmovi koje gledash jednog dana postati matori. :twisted: :evil: :twisted:
Sinak, moja definicija "starog" filma je ono što je snimljeno pre filma "2001: odiseja u svemiru," tj. pre 1968. Nemam pojma odakle ti ideja da sam mislio da stari filmovi mogu u kantu, kada upravo mislim suprotno - sve ove moderne budževine bi bile ðubre kada bi im se izbacili specijalni efekti.

"Mi nismo anðeli" (prvi deo) ne mogu, ali nikako, da kategorizujem kao stari film.
User avatar
Dark Paladin
Posts: 40
Joined: Mon Feb 28, 2005 10:21 pm
Location: Beograd

Post by Dark Paladin »

-Kao prvo, ja sam shvatio da si pripadnik onih fensi ludaka koji samo gledaju stvari sa bioskopskih repertoara i preziru gore pomenute filmove. Moja greshka.
-Napravio sam i drugu greshku. Tachno, MNA1 ne moze biti svrstan kao stari film.
-A ideja o bacanju u kantu sam lichno video kada su me nezrela dechurlija iz mog odeljenja pitala koje filmove imam na DivXu. Imao sam par Chaplinovih filmova, dosta Hichkokovih... Da bih chuo da ja to treba lepo da bacim u djubre.
-U vezi onog sa efektima, potpuno se slazem. Zamislite "Matrix" uradjen bez kompjuterske pomoci(malo glupav primer, u trenutku ne mogu da nadjem bolji).
I'm a nightmare in your sight
I am fallen from the light.
Came here in my black ark,
From the light comes the dark!
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Bojane, hajde daj vise filmova i informacija.

Jedino sto se legalnim putevima moze nabaviti su Kjubrik, Felini i par klasika. Ostalo se okrecem nabavljacima.... koje takvi filmovi ne zanimaju. :evil:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Slartibartfast wrote:Bojane, hajde daj vise filmova i informacija...
http://us.imdb.com/title/tt0013442/

Odes na us.imdb.com , gledas sta ima DVD izdanje - to se moze naci na net-u u divx formatu. Ono sto nema DVD verziju moze takodje ali je kvalitet dosta losiji.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

hm, stari filmovi....mozda Samurai 1,2 i 3 od Hiroshi Inagaki-ja...snimljeni su negde oko 1950, a govore o zivotu legendarnog Japanskog macevaoca Miyamoto Musashi-ja....
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Karandras
Posts: 10
Joined: Fri Sep 03, 2004 8:46 am
Location: N.Bgd./WH40K
Contact:

Post by Karandras »

velsov- citisen kaine; kjubrikova- lolita; za pocetak
'moo, moo I say!'
postapokalipticni farmer iz Fallout-a 2
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Hmmmmm, a sta je sa bas starim filmovima kao sto su "Oklopnjaca Potemkin" , "Casablanca", onda stari "Ajvanho" se meni mnogo svidja, e, ima tu mnogo stvari....
Kao prvo, ja sam shvatio da si pripadnik onih fensi ludaka koji samo gledaju stvari sa bioskopskih repertoara i preziru gore pomenute filmove. Moja greshka.
a kako si to shvatio? 8O
nezrela dechurlija
Nikad, ali nikada nemoj to da pricas o ortacima iz skole, jako cesto se gresi....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Karandras
Posts: 10
Joined: Fri Sep 03, 2004 8:46 am
Location: N.Bgd./WH40K
Contact:

Post by Karandras »

Corvin wrote:"Oklopnjaca Potemkin" , "Casablanca"
zakon...
od kako su mi uveli kablovsku imam i TCM - sto mi omogucava da se nagledam starih filmova, iako im je cesto program shklj, ima se sto pametno pogledati; npr. pre nekih 10ak dana bio je prvi 'The Haunting', po kome ima i rimejk, original je neuporedivo bolji :wink:
'moo, moo I say!'
postapokalipticni farmer iz Fallout-a 2
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Па и Александар Невски.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Dark Paladin
Posts: 40
Joined: Mon Feb 28, 2005 10:21 pm
Location: Beograd

Post by Dark Paladin »

Ajde, reci mi da li je zrelo stavljanje kante za djubre na sto i bezanje s chasa sa ciljem kupovanja LIZALICA u 7. razredu?

Nego, ortak (iz drugog odeljenja) mi je dok je josh bio u bioskopima 1. deo "Gospodara prstenova" rekao da u video klubovima neki stari istoimeni film. Da li postoji tako neshto i koliko je to staro?
I'm a nightmare in your sight
I am fallen from the light.
Came here in my black ark,
From the light comes the dark!
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Dark Paladin wrote:...Nego, ortak (iz drugog odeljenja) mi je dok je josh bio u bioskopima 1. deo "Gospodara prstenova" rekao da u video klubovima neki stari istoimeni film. Da li postoji tako neshto i koliko je to staro?
Postoji, u pitanju je crtani film koji nije zavrsen (tj. zavrsen je ali nastavak nije) te se prekida, ako se ne varam sredinom druge knjige.

PS. Animacija je, blago receno cudna.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »


Ajde, reci mi da li je zrelo stavljanje kante za djubre na sto i bezanje s chasa sa ciljem kupovanja LIZALICA u 7. razredu?
Sve je adekvatno za svoje vreme, 7. razred je prava stvar za stvari koje si naveo... doduse, ja sam tada voleo da nategnem pomalo, ali sta da se radi, provincija. Mislim da ljudi koji deluju zrelije u tim ranim danima (chitaju Dostojevskog/Getea/Hegela) chesto zavrse kao osobe koje imaju vrlo malo ili nimalo pojma sa normalnim zivotom, bez uvrede. Tako da slobodno pikaj fudbal trulim paradajzom, bezi s casova da bi kupovao lizalice, niko te (jos) nece osudjivati zbog toga... ali da ne skrecemo s teme... Ko ima kakvih dobrih starih izdanja na divixu/DVDju, evo trenutno mi treba "Pobuna na brodu Baunti", cisto da odam pocast starom dobrom showmanu... :cry:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Zavrsava se pobedom u Helmovom Ponoru i marsom na Izengard.

Animacija je poludovrsena. Sto ne znaci i losa. Bas naprotiv, uvek su ljudi govorili da je bas to ono sto crtanom daje smek. A i scene kao npr. one sa Balrogom - graficki izgleda mnogo manje impresivno nego u filmu, ali stav, pojava... Da se smrznes 8)

PS. Nije zrelo, ali to nisu godine da se bude zreo. Cak naprotiv :twisted:
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

ali stav, pojava... Da se smrznes
Hell yeah!!!!
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

bojan wrote:PS. Animacija je, blago receno cudna.
To je jer je film raðen posebnom tehnikom :wink: Prvo je kamerom snimano, pa su retuširali da bi bio 'crtani'.
Meni se lièno nešto i ne sviða...
Èek polako, verovatno æe da ispliva uskoro i neka holivudska crtana verzija :D
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Tako je radjen i moj omiljeni crtani film svih vremena, "Fire and the Ice", nazalost gledao sam ga samo jednom, jel ima neko?
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

raziel wrote: To je jer je film raðen posebnom tehnikom :wink: Prvo je kamerom snimano, pa su retuširali da bi bio 'crtani'.
Meni se lièno nešto i ne sviða...
Ah,pamtim kako sam drhtao od straha kad sam video goluma i balroga...
(imao sam 5-6 godina i nisam imao pojma sta je/ko je tolkin,ali je film ostavio VEEEOOOMAAAA jak utisak na mene)
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Corvin wrote:Tako je radjen i moj omiljeni crtani film svih vremena, "Fire and the Ice", nazalost gledao sam ga samo jednom, jel ima neko?
Ah Frazeta... uvek je bio nadaren za crtanje... ili beše crtao nadarene? :twisted:
Me-no-likey. Ali Sloba ima Fire n Ice... 'Javi se Slobo!' :D
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Samo tri reci.
Kjubrik.
Paklena Pomorandza. (cini mi se iz '71. znaci ne bas toliko star)
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Dobro? Pa? To sada treba da bude sinonim za neki ultimativan kvalitet....Zao mi je sto u trenutnom metagameu ljudi ne shvataju koliko je taj film zaista dobar, jednostavno svet je u medjuvremenu toliko otisao u kurac da je to nasilje jednostavno smesno naspram onoga sto mozes da vidis po nasem lepom Beogradu...
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
smith
Posts: 131
Joined: Wed Jun 16, 2004 10:52 pm
Location: BG

Post by smith »

Ljudi zar niko od vas da navede neki "Spageti Western".......
Dobar,Los,Zao.....
Bilo Jednom Na Divljem Zapadu.....
Za Saku Dolara....
Sedam Velicanstvenih....
......jos xxx dorih filmova.....
Apprentice wizards spend a full year learning to paralyze opponents.
Zombies spend ten seconds.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

The Maltese Falcon.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Treci Covek
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Не толико стар филм: Урга.
Затим домаћи: Чудотворни мач (са све сценом у којој негативци без икаквог видног разлога спаљују село и кољу недужно становништво).
Ролербол.
Онда, (не знам назив филма) она негативна утопија када становници Града имају уграђене кристале који одају колико имају година, па када кристал замре (напунили су нпр. 30 год.), време је за одстрел.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Dobro? Pa? To sada treba da bude sinonim za neki ultimativan kvalitet
Vidis, bas si pogodio sustinu. Uz jos neka ostvarenja, film je mantra.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Hmmmm, lepo je to, ali propustio si jednu malu sitnicu: gledao sam ga. 2 puta, igrao u predstavi, nije bash da sam neupucen temu :twisted: A procitaj ostatak posta, jos jednom.... pa sad jos jednom.....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
kaplarm
Posts: 2
Joined: Sat May 29, 2004 5:31 pm
Location: Smederevo

Post by kaplarm »

Razjareni Bik
45:36 nema vise vremena za bilo sta......
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Warriors.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

uuuu, warriors! doobar!
a 7 samuraja? I ostatak kurosawinih filmova... nije da su bas nesto ekstremno novi...

a i taj kurosawa me podsetio... nije bas jako mator, ali je crno-beli, pa moze da prodje - "Der Himmel uber Berlin"?

a za vas kojima se svidja kako je radjen crtani gospodar - noviji indie film - Waking Life je radjen slicno - akvareli i ulja preko filma... vrlo cudan efekat, samo film bas i nije za svakoga... nista se ne desi u punih 2 sata istog...

--
Dervish the samurajski
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

srebrni vitez wrote:Онда, (не знам назив филма) она негативна утопија када становници Града имају уграђене кристале који одају колико имају година, па када кристал замре (напунили су нпр. 30 год.), време је за одстрел.
Logan's Run. Èini mi se da prave sada rimejk. Nadam se da neæe zeznuti kao sa Planetom Majmuna... Eto i Planeta Majmuna kao primer starog dobrog filma...
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Soylent Green i Solaris. Dva folma koja su toliko fenomenalna da ja nemam reci. Zaista. Pogotovo Soylent Green.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

A procitaj ostatak posta, jos jednom.... pa sad jos jednom.....
Nisi mi bas jasan, gde sam ti ja protivrecio?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Changeling wrote:Warriors.
Come out and play...

Warriors!

Come out and play...
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Ne, nisi nigde, ali moramo shvatiti da danasnja omladina nikada nece skapirati zasto je taj film dobar.... Sasvim se slazem s tobom, filim je vrhunac....

@valhalla: Pa se onda cuje zvuk flasica.... cin,cin,cin!!!!!!
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ali Sloba ima Fire n Ice... 'Javi se Slobo!'
Javljam se sa zakasnjenjem.....da,da, ja imam Fire&Ice....odlican je, mislim obdaren je...ovaj obdarena je...ovaj ....ma sta god...
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Locked

Return to “Film”