300 - Bitka kod Termopila

Moderator: Moderators

User avatar
catwoman
Posts: 42
Joined: Thu Feb 22, 2007 9:23 am
Location: Spion Kop

300 - Bitka kod Termopila

Post by catwoman »

Zasnovan na epskoj grafickoj noveli Franka Millera, film "300" je avanturisticka prica o istorijskoj bici kod Termopila u kojoj se kralj Leonida (Gerard Butler) sa 300 Spartanaca borio do smrti protiv Kserksa i njegove, brojno neuporedivo vece, persijske vojske. Ta zrtva inspirisala je celu Grcku da se ujedini protiv Persije, sto je doprinelo nastanku i razvoju demokratije.
Ovaj film donosi na veliko platno Milerovu (Sin City) graficku novelu kombinujuci akcione scene i virtualnu pozadinu koja oslikava njegovu verziju starog istorijskog dogadjaja i predanja.
Image

Premijera filma kod nas je zakazana za 28 mart SAVA CENTAR
User avatar
Kaladera
Posts: 18
Joined: Sat Feb 11, 2006 3:41 am
Location: jazbina u zagrebu

Re: 300 - Bitka kod Termopila

Post by Kaladera »

catwoman wrote:Ta zrtva inspirisala je celu Grcku da se ujedini protiv Persije, sto je doprinelo nastanku i razvoju demokratije.
:-s Image

ti piješ puno?
What's green and black, squeals like a pig, and has two pieces of steel where it lungs used to be?
User avatar
catwoman
Posts: 42
Joined: Thu Feb 22, 2007 9:23 am
Location: Spion Kop

Post by catwoman »

Ovo je zvanicna najava za film... u cemu je tvoj problem :?:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Generalno i na tarabi pise svasta, pa samo neki probaju kroz rupu nesto da protnu...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja bih samo hteo da napomenem da su zbivanja iz tog vremenskog perioda u Grckoj zaista dovela do razvoja tadasnje (direktne) demokratije. To sto je ona samo imenom vezana za modernu (predstavnicku) demokratiju je druga prica.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa jedva cekam da pogledam film :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Jesu li ovi iz Beloga Puta objavili vec strip?! Zna li iko?
I ako jesu, koliko novaca?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

1.5K dinara, evo mi ga na polici vec par dana. Nisam stigao ni da pocnem da ga citam pa ne mogu komentarisati kvalitet prevoda, ali ga jesam prelistao i kvalitet stampe te crteza je odlican.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Film je ok.

Recimo nesto kao King-kong, znaci znas sta ce se desiti, znas pricu, ali eto ubacili su vanzemaljce i dinosauruse cisto da ti ne bude dosadno.

Za ubijanje vremena, vise nego odlicno...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Image


:D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

upravo sam cuo da film nije bas odradjen kao strip...

U stripu navodno Spartanci imaju samo plastove, koplja i stitove

:lol: :lol: :lol:
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Post by turbo »

eh da sam to znao ranije :lol:

mmmm stitovi
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Zavisi kako ko. Ali da, u stripu su mahom goli (minus plast i kaciga). Sto je generalno grcki trip iz tog vremena.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
catwoman
Posts: 42
Joined: Thu Feb 22, 2007 9:23 am
Location: Spion Kop

Post by catwoman »

Evo linka za skidanje stripa koji je na engleskom jeziku...
http://www.scribd.com/doc/15385/Frank-Miller-300
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Film je dobar i vuce na fantasy bar meni 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Vuce na fantazi - a kolko cujem grci su odusevljeni filmom - za razliku od recimo stava prema Troji ili Aleksandru. Mada koliko sam cuo pali su i neki protesti od strane naslednika persijanaca - valjda Iran (il se bese kaze Irak :D )
User avatar
catwoman
Posts: 42
Joined: Thu Feb 22, 2007 9:23 am
Location: Spion Kop

Post by catwoman »

Predstavnici iranske vlade kritikovali su film Zeka Snajdera "300: Bitka kod Termopila", zasnovan na grafickoj noveli Frenka Milera, koji vide kao napad na njihovu kulturu.
Javad Shamqadri, savetnik za kulturu iranskog predsednika Mahmouda Ahmadinejada, rekao je da je u pitanju "pljackanje iranske proslosti i vredjanje civilizacije", kroz koje su americki zvanicnici iz oblasti kulture zeleli da dobiju mentalnu satisfakciju.
On je okarakterisao film kao "psiholoski rat" protiv Teherana i njegovih stanovnika, kao i da je iranska kultura dovoljno jaka da izdrzi napad.
Dnevni list Ayandeh-No objavio je tekst pod nazivom "Holivud objavljuje rat Iranu", u kome se navodi:"Film pokusava da ukaze ljudima da je Iran, koji se sada smatra jednom od Osovina zla, već dugo izvor zla i da su preci savremenih Iranaca ruzni, ubistvima skloni, glupi divljaci kakvim ih mozete videti u filmu 300: Bitka kod Termopila".
Tri clana iranskog parlamenta uputila su pismo Ministarstvu inostranih poslova u kome protestuju protiv nastanka i prikazivanja ovog "anti-iranskog holivudskog filma".
Film je do sada od prikazivanja u americkim bioskopima zaradio 71 milion dolara samo tokom prvog vikenda, cime je postao najuspesnija martovska premijera ikada.
Ovo nije prvi put da Iran protestuje protiv filma nastalog na zapadu - slicnu reakciju izazvao je i film "Aleksandar" iz 2004. godine u kome je Aleksandar Makedonski prikazan kako bez muke osvaja persijsko carstvo.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Meni je sasvim jasan takav stav Irana. Koliko god mi se cinilo isprva da 'to nema veze', ispalo je da su Miller i ekipa idioti.

Prvo, preterane su aluzije na sadasnjost. Grci koji se bore za svoj 'country' me je nateralo na smeh; Miller u jednom intervjuu komentarise kako su Grci tada 'sacuvali zapadnu civilizaciju', i sl. - a onda imamo producente koji tvrde da je to 'novi pogled na mitologiju'. Pocinjem da mislim da imamo srece sto film nije mnogo gori.

Drugo, vreme izdavanja nije moglo biti gore.

Sto se tice samog filma... van pomenute gluposti, sta znam. Meni se to ne dopada. Preterana kolicina usporenih sekvenci i losa dramaturgija se cine najveci problemi. Cemu citava prica o izdaji, kada su ih pobili strelama; zasto je uopste tako prikazana njihova smrt; pravljenje citavog zida od leseva da bi se (zamalo) ubio jedan Persijanac; potpuno komicna pojava Kserksa (zapravo uzasna, ali sam je uspeo dovesti do komike sa malo truda); gomila drugih stvari koje konstantno upadaju u oci jer film, osim sto ocajnicki pokusava da bude kul, nema nista. A nije kul.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Strip ima par (ne mnogo) momenata koji sustvarno groan-worthy. No ipak treba napomenuti da je strip prilicno drugacije predstavio 'umiranje za zemlju' od filma. Mnogo se vise govori o "Sparti" kao pojmu dok film ima tendenciju da bukvalno govori o "zemlji i domovini".

No, bilo kako bilo, ja sam se upravo sada vratio sa premijere pa su mi utisci svezi. Delovi filma koji prate strip su dobri do sjajni, stvarno. I da ne budem nefer, u tu kategoriju spada statisticka vecina filma. No, neke stvari su izbacene (u stripu je mnogo veci akcenat na Steliosa koji se izgubio zarad guranja kapetanovog sina u prvi plan) i mnoge su dodate. Od dodatih stvari svakako najbesmislenija je konstantno vodjenje paralelne price oko kraljice. Ta prica ocigledno nema nikakvog jebenog smisla. Nebitna je za desavanja u klancu i jedino sta postize je da umanji vaznost zrtve tih trista Spartanaca.

Takodje, film ima cudnu tendenciju da gura nekakvu fantastiku gde joj nije mesto. Onaj ogromni monstrum-div koji je dosao sa Besmrtnicima, na primer. Nigde toga nema u stripu i nije mi jasno koju ulogu ima osim da te natera da se poceses po glavi i priupitas se sta ce Trolovi u Persiji. Cak i sami Besmrtnici su prikazani kao nekakvi monstrumi kada im se skine maska. Ispade da su orkovske horde spopale Grcku.

Kraj bitke je preterano razvucen. U stripu se to desava na dve strane, od cega sve posle bacenog koplja staje u pola strane. To je cool i stavlja neki vrlo definitivan akcenat na njihovu smrt. U filmu izgleda kao da su Persijanci napravili pauzu od pola sata da bi se Leonida malo zajebavao. Pa onda onaj rez na kraljicu medj' zitom, k'o da vec nismo gledali Gladijatora, gde sam siguran da je reziser vec zaboravio da cela prica pocinje bez ikakve prikazane neznosti, sa kraljicom koja muzu izgovara: "Spartance, vrati se sa stitom ili na njemu." No dobro, patetiku su izmislili Grci pa nije bas toliko promasena tema.

Postoji i sijaset sitnih detalja koji nerviraju. Onoliko akcentovati emotivno rastresenog kaptana je malko sumanuto, ako znamo da je prica o Spartancima koji, cak i ako zanemarimo bacanje ne-optimalne dece sa litice, idu na Persijance znajuci da ce da poginu. Onaj nosorog mi je izgledao kao ubacen po fazonu, ako strip ima slonove sto ne i ostatak zivotinjskog carstva. Deformisani lik u stripu svojevoljno skace sa litice kad ga Leonida odbija, a ovde ne samo sto nije skocio nego je film jos produzio Leonidin govor da ga predstavi mnogo neznijim. Umesto da jednostavno kaze da ga ne moze koristiti u bitci i ode, ovde mu objasnjava kako moze da radi i ovo i ono ali, oh prijatelju moj, ne mozes nam pomoci u bitci. Slican momenat je na pocetku pred ono monumentalno sutiranje glasnika koje umesto da se jednostavno desi, ovde ima uvertiru od trideset olaksavajucih razloga zasto bi to bilo ispravno sa Leonidine strane.

No, ponovicu jos jednom, vecina filma prati strip do neverovatnih detalja. Ogromna vecina naracije je 1-na-1 tekst iz stripa. Gomila kadrova je potpuno uhvacena kao u stripu. Par dijaloga je cak bolje izvedeno nego u stripu, krunski primer za sta bi bila scena pre susreta Leonide i Kserksa. Da, ono zvakanje jabuke uz "sto da budemo nepristojni" komentar. Ples prorocice na samom pocetku je takodjer ispao fenomenalno, bas jedna od onih stvari zbog kojih covek ne odustane u potpunosti od filmovanih verzija pisanih dela. Scene bitke (minus nosorozi i trolovi, jelte) naginju ka sjajnosti - prva bitka pogotovo. O estetici ne treba mnogo pricati, kolorit i atmosfera nisu mogli bolje da imitiraju strip.

E da, i Kserks je faca. A film se zove samo 300, nema nista iza toga.

Vazan link: http://www.youtube.com/watch?v=pi2t58CRmbU
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Cemu citava prica o izdaji
zato sto su ih izdali.
Film nije istorijski tacan, ali se neke od izmena mogu podvesti pod pokusaj priblizavanja istoriji ( Epijalt grbavac - A) nije bio grbavac i B) nije bio ni Spartanac, a C) da, jeste prodao saku ljudi koji su branili klanac ), koji nije bas najsrecniji. Znate ono kad se brodovi razlupaju, to je cinjenica. Isto je i sa odbranom poslednjeg dana, medjutim, prvih 6 dana Sparatnci su se borili sa Tespijcima i Tebancima.
Sve u svemu, film je imao sjajne efekte, i ja ga objasnjavam ljudima kao blejd trilogiju. Tu su baje, tu je batinanje, i koga briga sto je prica bulsit. Ko je od obrade novele ocekivao vise, grdno se prevario.

PS

Ko pita Irance sta misle o filmu - nastavljaci persijske tradicije su Iracani :!: oko toga su se borili ceo milenijum . Znate ono Persija, Bagdad - ne Persija, Teheran. Vavilon i Persepolis da ne pominjem.
Last edited by Megabaja on Wed Mar 28, 2007 11:46 pm, edited 1 time in total.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Prilicno sam siguran da strip nikada nije ni imao nameru da bude istorijsko stivo, sa te strane mislim da je bezveze traziti zamerke i stripu i filmu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Fantasticno receno. Bas kao Blejd. Ima veze samo sa Veslijem Snajpsom, bajom.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Cisto da se zna, spartanci su se borili samo tri dana, prvih 3-4 Kserkas je gledao i nije verovao da ovi nece da odu.
I na kraju ih nisu samo pobili strelama, nego su se prvo tukli pa kada su videli da im i dalje ne ide onda su se udaljili i pobili ih strelama.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Bas tako nije bitno sto nije istorijski tacan nego sto je jednostavno dobar film a sto se neki bune za prikazivanje nekoga od pre 2000 godina hm pa taj onda ima problem sa sobom a ne sa onim sto je prikazano jer iz toga sto je prikazano persijanci su baje koje vladaju vecim delom sveta recimo ko ameri sada mozda im to vise smeta sto nisu ko ameri :roll: :wink: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Jeste l' vi ljudi videli kako je prikazana pogibija Steliosovog sina? Amaterizam koji se granici sa scenom Denetorove smrti u Dzeksonovom debaklu. Mada pomenuta scena ostaje vrhunac... necega.

Drugo, meni je 'przacki' film Konan. Ovo je vise reklama za svakojake fitnes aparate...
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Ah,Konan...

Nista nije ubedljivije od Svarcijeve glume...
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Nemoj tako, to mu je mozda i najbolja uloga 8)
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ima nekoga na ovom forumu ko ne ne misli da je Konan najbolji fantazijski film svih vremena? Nemoguce.

King Osric: There comes a time, thief, when the jewels cease to sparkle, when the gold loses its luster, when the throne room becomes a prison, and all that is left is a father's love for his child.

--------------------------------------------------------------------------------
Valeria: To the hell fires with Thulsa Doom. He's evil; a sorcerer who can summon demons. His followers' only purpose is to die in his service. Thousands of them.

--------------------------------------------------------------------------------
Valeria: All my life I've been alone. Many times I've faced death with no one to know. I would look into the huts and the tents of others in the coldest dark and I would see figures holding each other in the night. But I always passed by.

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: Between the time when the oceans drank Atlantis, and the rise of the sons of Aryas, there was an age undreamed of. And onto this, Conan, destined to wear the jeweled crown of Aquilonia upon a troubled brow. It is I, his chronicler, who alone can tell thee of his saga. Let me tell you of the days of high adventure!

--------------------------------------------------------------------------------
Thulsa Doom: Infidel Defilers. They shall all drown in lakes of blood.

--------------------------------------------------------------------------------
Thulsa Doom: My child, you have come to me my son. For who now is your father if it is not me? I am the well spring, from which you flow. When I am gone, you will have never been. What would your world be, without me? My son.

--------------------------------------------------------------------------------
Conan's Father: For no one - no one in this world can you trust. Not men, not women, not beasts. This you can trust.
[Points to sword]

--------------------------------------------------------------------------------
Conan: The riddle... of steel.
Thulsa Doom: Yes! You know what it is, don't you boy? Shall I tell you? It's the least I can do. Steel isn't strong, boy, flesh is stronger! Look around you. There, on the rocks; that beautiful girl. Come to me, my child...
[the girl jumps to her death]
Thulsa Doom: That is strength, boy! That is power! What is steel compared to the hand that wields it? Look at the strength in your body, the desire in your heart, I gave you this! Such a waste. Contemplate this on the tree of woe. Crucify him!

--------------------------------------------------------------------------------
Conan: Crom, I have never prayed to you before. I have no tongue for it. No one, not even you, will remember if we were good men or bad. Why we fought, or why we died. All that matters is that two stood against many. That's what's important! Valor pleases you, Crom... so grant me one request. Grant me revenge! And if you do not listen, then to HELL with you!

--------------------------------------------------------------------------------
Conan: [Conan is praying before the battle with Thulsa Doom's warriors] No one will remember today except that two stood against many. I ask you, Father Crom, grant me victory, grant me revenge. And if you will not grant them to me; then the hell with you!
[picks up his sword]

--------------------------------------------------------------------------------
Valeria: Do you want to live forever?

--------------------------------------------------------------------------------
Thulsa Doom: Now they will know why they are afraid of the dark. Now they learn why they fear the night.

--------------------------------------------------------------------------------
Thulsa Doom: I wish to speak to you now. Where is the Eye of the Serpent? Rexor said that you gave it to a girl; probably for a mere night's pleasure. Such a loss. People have no grasp of what they do.

--------------------------------------------------------------------------------
Subotai: He is Conan, Cimmerian, he won't cry, so I cry for him.

--------------------------------------------------------------------------------
Mongol General: What is best in life?
Conan: To crush your enemies, to see them driven before you, and to hear the lamentations of their women.

--------------------------------------------------------------------------------
Black Lotus Street Peddler: Two or three years ago it was just another snake cult.

--------------------------------------------------------------------------------
Subotai: How about two snakes coming together over a black sun? A magnificent standard!
Black Lotus Street Peddler: The only snakes I know of are those of Set and his cursed towers. Their evil has spread to every city. Two or three years ago it was just another snake cult, now... they're everywhere. It is said that they are deceivers... they murder people in the night... I know nothing.
[peddler opens a jar and offers it to Conan and Subotai]
Black Lotus Street Peddler: Hey... black lotus... Stygian... the best!
Subotai: This had better not be Haga!
Black Lotus Street Peddler: I would sell Haga to a slayer such as you?

--------------------------------------------------------------------------------
Subotai: Food... FOOD! I have not eaten for days.
Conan: And who says you will?
Subotai: Give me food, so I have strength when the wolves come. Let me die, not in hunger, but in combat!
Conan: Who are you?
Subotai: [jumps to his feet] I am Subotai! Thief and archer! I am Hyrkanian... the great order of Kerlait!
Conan: So what are you doing here?
Subotai: [holds up chains] Dinner for wolves.
[Conan laughs, Subotai laughs]

--------------------------------------------------------------------------------
Conan: What gods do you pray to?
Subotai: I pray to the four winds... and you?
Conan: To Crom... but I seldom pray to him, he doesn't listen.
Subotai: [chuckles] What good is he then? Ah, it's just as I've always said.
Conan: He is strong! If I die, I have to go before him, and he will ask me, "What is the riddle of steel?" If I don't know it, he will cast me out of Valhalla and laugh at me. That's Crom, strong on his mountain!
Subotai: Ah, my god is greater.
Conan: [chuckles] Crom laughs at your four winds. He laughs from his mountain.
Subotai: My god is stronger. He is the everlasting sky! Your god lives underneath him.
[Conan shoots Subotai a skeptical look. Subotai laughs]

--------------------------------------------------------------------------------
Beggar: A pittance to protect you from evil.
Subotai: I am evil!
Conan: They're all sluts! He's dead already!

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: The mounds have been here since the time of the Titans. Kings buried in them... great kings... domains once glittered like the light on a windy sea. Fire won't burn there... no fire at all. That's why I live down here in the wind.
Conan: Do you care for these places?
The Wizard: I sing to them. On nights, when they wish, I sing of the tales of battles, heroes, witches and women. Nobody bothers me down here. Not even... Thulsa Doom.
Conan: Do flowers grow around here?
The Wizard: Flowers?
[laughs]
The Wizard: Flowers.

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: I'm a wizard, mind you. This place is kept by powerful gods and spirits of kings. Harm my flesh and you will have to deal with the dead!

--------------------------------------------------------------------------------
Valeria: All the gods, they cannot sever us. If I were dead and you were still fighting for life, I'd come back from the darkness. Back from the pit of hell to fight at your side.

--------------------------------------------------------------------------------
Conan: For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: So, did Conan return the wayward daughter of King Osric to her home. And having no further concern, he and his companions sought adventure in the West. Many wars and feuds did Conan fight. Honor and fear were heaped upon his name and, in time, he became a king by his own hand... And this story shall also be told.

--------------------------------------------------------------------------------
Subotai: I have not eaten for days.
Conan: And who says you will?

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: The ashes were trampled into the Earth, and the blood became as snow. Who knows what they came for... weapons of steel, or murder? It was never known, for their leader rode to the south, while the children went north with the Vanir. No one would ever know that my lord's people had lived at all. His was a tale of sorrow.

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: The Children of Doom... Doom's Children. They told my lord the way to the Mountain of Power. They told him to throw down his sword and return to the Earth... Ha! Time enough for the Earth in the grave.

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: Ooooh... Once great men lived here... giants... gods... once, but long ago. It is here that I met my master. It was no accident, nor it is mere chance that I am the teller of his tale.

--------------------------------------------------------------------------------
Subotai: Hey, old man, where did you get all this stuff?
The Wizard: The dead... our gods are pleased with you, they will watch the battle.
Conan: Are they going to help?
The Wizard: No.
Conan: Well, then tell them to stay out of the way.

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: He did not care any more... life and death... the same. Only that the crowd would be there to greet him with howls of lust and fury. He began to realize his sense of worth... he mattered. In time, his victories could not easily be counted... he was taken to the east, a great prize, where the war masters would teach him the deepest secrets. Language and writing were also made available, the poetry of Kitai, the philosophy of Sung; and he also came to know the pleasures of women, when he was bred to the finest stock. But, always, there remained the discipline of steel.

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: It has been surmised, that perhaps, my lord had become like a wild animal that had been kept too long. Perhaps, but whatever... freedom... so long an unremembered dream, was his.

--------------------------------------------------------------------------------
The Wizard: Wealth can be wonderful, but you know, success can test one's mettle as surely as the strongest adversary.

--------------------------------------------------------------------------------
Thulsa Doom: You broke into my house, stole my property, murdered by servants and my pets, and THAT is what grieves me the most! You killed my snake...
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Au bre... sad posle čitanja ove teme, gleda mi se Konan a ne 300 :wink:
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Cu meni se Konan uvek gleda 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Pa ti stavio sve dijaloge iz konana. Ostalo samo gluma i efekti :P
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

To je zato sto su svi dijalozi u Konanu dojajni 8)
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

posle duze kontemplacije odluchila sam da mi se film ne svidja.

scene borbe su maksimalno przachke, leonida je do jaja, a sve ostalo je njesra.

ubacivanje leonidine zene je najvishe usralo film. nju je sasvim trebalo izbaciti.
takodje je ona smrt kapetanovog sina zbogom pameti i ona kuknjava i naricanje i leonidina patetika pri umiranju.

i jebena fantastika, one nebuloze koje persijanci poseduju i vode sa sobom. krsh.

dramaturgija je na nuli.

utisak je josh gori jer su lepo pocheli, i onda na pola odluchili da se pozdrave sa smislom, logikom i poentom, te da prave porodichni film.

izvinjavam se na ovom offtopicu, nastavite sa Konanom, o kome nemam neko izgradjeno mishljenje
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Slozila si se sa mnom konacno :lol:
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

meh. mrzim kad se slazem.
da si citao sta sam pisala na drugom forumu video bi da sam ovo isto samo 3 ekrana opshirnije napisala odmah po gledanju filma, ali je opsti utisak od tada opao
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Zapravo nista slicno nisi napisala... cini mi se. No nema veze.
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

ne teraj me da se citiram :!:

razvezla sam prichu o toj zeni, te kapetanu na po tri pasusa i potpunom srozavanju leonide na kraju.

btw, ovo je najbizrnija biforumska rasprava evr
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

raziel wrote:Au bre... sad posle čitanja ove teme, gleda mi se Konan a ne 300 :wink:

Za nepupucene veceras na RTS1 daju Konan Varvarin.

Izvinjavam se na offtopicu, bilo je jacce od mene :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Neko sa RTS-a cita forum Zmaja? 8)
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Ja mislim da polu-ork Tijanic garantovano cita ovaj forum i oseca se na njemu kao kod kuce.

Film je inace dobar, cak odlican kao adaptacija stripa (minus trol & orkovi). Istorijski je oko 30% tacan, sto nije lose. Inace, spartanci nisu bili blesavi i koristili su oklope (breastplate, preciznije), a imidz grka koji se bore goli nastao je u vreme renesanse.

Cela prica s kraljicom je potpuno nebulozna i nesuvisla.
Locked

Return to “Film”