Heroes

Moderator: Moderators

User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: Heroes

Post by Lord »

Lol pa dobro Sunka... jeste da smo isto godista... al ipak, ne znam :D
Doduse Klerin cale (The man with the horn-rimmed glasses) mi lici na jednog ortaka.
A i Kler na jednu ortakinju :D
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Heroes

Post by Barrel Dragon »

Sad sam video na IMDB da Heroji startuju 22.09.
Imace 3. sezona 23 epizode.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Heroes

Post by Barrel Dragon »

Pozdravljac zore (hehe, moram na srpskom) vas je vec obavestio da je krenula 3. sezona.
Upravo skidam prve 2 epizode!!!

Yeah!!!!
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Heroes

Post by Barrel Dragon »

U ove 4 epizode mi se heroji cine dosta bolji nego 1. sezone.
Puno zapleta, Piter je jos mocniji, ako ista mocnije ima.

A Sylar je na 5. levelu po opasnosti. Ne znam ko ga proglasi jadnim. I sve vise serija lici na strip, ono, 2 brata jedan zao, drugi dobara pa udri!!!
Ne svidja mi se ideja sto su sad braca i sto Sylar posraje dobrica, vise mi je bio gotivan kao opasnost.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Heroes

Post by Dawngreeter »

Ajde da probamo da nabrojimo zasto pisce Heroes-a treba tuci govnjivom motkom.

1) Moc im je u... krvi? Ma stvarno, bas u krvi? A sta koji kurac onda Sylar radi kada ceprka po mozgu da bi preuzeo moci?

2) Treca sezona je 4400 serija u malom. Sve smo vec videli. Doktora koji pronalazi supstancu u krvi koja daje super moci, pravi serum, isprobava na sebi, mutira, zamalo umre, onda prezivi, pravi inekciju da svako moze da dobije moci... uzmite lepo odgledajte 4400 i znacete jarednih nekoliko poglavlja Heroes.

3) Haicanin je jos uvek u kompaniji. Nigde nam JOS UVEK ne objasnjavaju gde se to desilo pucanje prostor-vreme kontinuuma da posle kidnapovanja Clair i pucanja u Noah on odjednom ponovo radi za njih.

4) Haicanin je sada zajedno sa Nathan-om u klubu ljudi koji imaju dve medjusobno nepovezane moci. Jasno je zasto Nathan moze da vidi Linderman-a: zato sto je to bila moc sina glavnog junaka iz 4400, identicno tako. Haicanin jos uvek ne nudi racionalno objasnjenje za povezanost izmedju manipulacije pamcenja i anuliranja moci.

5) Ona potrkulja nema nikakvog jebenog smisla. Ako iko tvrdi da razume interakciju izmedju njenog trcanja i Hiro-ovog manipulisanja vremenom, pijan je i treba da saceka da se otrezni.

6) Jos jedan slikar koji vidi buducnost. Koji u Africi uz pomoc biljnih sokova na kamenju crta... stripove?

7) Opet bomba koja unistava sve, opet neko iz buducnosti dolazi da obavesti nekoga tim povodom. Ovo smo sve vec videli pre jedne sezone, ne?

I za kraj majka svih razloga:
8 ) Zasto se Peter nije vratio u proslost recimo 15 minuta ranije pa da ne mora da pokusa nenadano neuspesno ubistvo svog brata? U prisustvu sebe samog koji moze da zaustavi vreme, cita misli, zaustavi metak u letu i, you fucking know it, VRATI BRATA IZ MRTVIH TAKO STO POKAPLJE MALO KRVI PO NJEMU?

I tako dalje...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by Slartibartfast »

Jeeeeej, vise ih i ne gledam. :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Heroes

Post by Shunka »

I meni se cini da necu gledati.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: Heroes

Post by Lord »

1. Ne u krvi nego u DNK. Secas se knjige Mohinderovog cjaleta sa pocetka?
2. Mohinder nije pronasao taj serum, serum koji daje moci je zapravo ona formula koju je Hiro ganjao,
i pronasao ga je neko mnogo pre Mohindera. Mohinderov serum ne valja jer ga je kad ga je sam probao, je li, sjebao.
A zamisli postoje ljudi koji nisu gledali 4400.
3. O Haicaninu se ne zna nista, sto je i cela poenta njegovog lika, da bude misteriozan.
4. Bilo bi malo glupo da sve objasne odmah u prvoj epizodi sezone zar ne? I sta si navro na 4400.
5. Zasto nema smisla? To sto ti ne vidis tu smisao jer...hm, neces, ne znaci da ga drugi ne vide. A nisi argumentovao sto nema smisla.
6. Po meni sasvim kul nacin da se nastavi cela fora sa stripom koja se provlaci od prve sezone.
7. Zapravo bomba nije povod vracanja u proslost. Bomba je posledica vracanja u proslost. Prati fabulu radnje.
8. A zasto se Piter nije vratio u proslost dok je Sajlar bio beba i ubio ga tad? C'mon...

Batalite cepidlacenje. Ako vam se svidja da gledate likove koji lete, zaustavljaju vreme, metke, nuklearne bombe,
citaju misli, i sta sve ne, a to sve sa samurajima i maloletnicama u tesnim leather outfitima, onda se zavalite, iskljucite mozak i uzivajte.
Ako ne onda makar nemojte hejtovati, i nadjite lepo nesto drugo da gledate.
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Heroes

Post by Dawngreeter »

Lord wrote:1. Ne u krvi nego u DNK. Secas se knjige Mohinderovog cjaleta sa pocetka?
Mrzi me na ostal oda odgovaram, zurim medj' vojnike al' ovo je ekstra glupost. Moc je u supstanci koja se luci zajedno sa adrenalinom. Da, verovatno posredno i u DNK (sve u ljudskom telu je kanda vezano za DNK), ali osnovna premisa evolucije mozga na prvom mestu je potpuno pregazena. Nema vise nikakvog smisla zasto Sylar kopa tudje mozgove, moze isto tako da se obrise o pljuvacku ako mu je DNK bitan.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Heroes

Post by Gassalasca Jape »

Lord wrote:onda se zavalite, iskljucite mozak i uzivajte.
E jbg, ovaj koncept mi jos uvek nije jasan. :?
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Heroes

Post by Shunka »

Superheroji vec dugo vremena nisu nesto sto se vezuje za iskljucivanje mozga. Cak je Holivud poceo praviti filmove o superherojima sa mozgom. I prvobitna popularnost Heroes-a se nadovezivala na tu tradiciju.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Heroes

Post by Megabaja »

Lord wrote:5. ... A nisi argumentovao sto nema smisla.
8. A zasto se Piter nije vratio u proslost dok je Sajlar bio beba i ubio ga tad? C'mon...
Nemoj uskakati sebi u usta...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: Heroes

Post by Lord »

Dawngreeter wrote:Mrzi me na ostal oda odgovaram, zurim medj' vojnike al' ovo je ekstra glupost. Moc je u supstanci koja se luci zajedno sa adrenalinom. Da, verovatno posredno i u DNK (sve u ljudskom telu je kanda vezano za DNK), ali osnovna premisa evolucije mozga na prvom mestu je potpuno pregazena. Nema vise nikakvog smisla zasto Sylar kopa tudje mozgove, moze isto tako da se obrise o pljuvacku ako mu je DNK bitan.
Ne znam odakle ti da ljudi imaju moci jer im je evoluirao mozak? To nisu spomenuli u tom kontekstu nikad koliko mi se cini. Uvek je bila samo evolucija, nijedan specifican deo tela.
A to sto Sajlar tako uzima moci ne znaci da je mozak glavni za to. Ja to shvatam samo kao nacin na koji njegova moc radi.
Posto ne moze prstima da ceprka po dnk jer jos nema moc koja mu dozvoljava mikroskopsko uvelicavanje,
onda kopa po mozgu koji kontrolise sve delove tela neke osobe, pa i eventualne moci.
Shunka wrote:Superheroji vec dugo vremena nisu nesto sto se vezuje za iskljucivanje mozga. Cak je Holivud poceo praviti filmove o superherojima sa mozgom. I prvobitna popularnost Heroes-a se nadovezivala na tu tradiciju.
Slazem se Shunka, superherojski filmovi/serije/stagod imaju sve vise i vise SF fluffa.
Ali po meni to samo znaci da su vise kul. To su i dalje na prvom mestu superheroji.
Osnova svega sto se pravi po uzoru na stripovske superheroje su superheroji a ne nacin na koji su pokusali da objasne njihove moci.
Zato mislim da se koncentrisete na pogresne stvari dok gledate ovo.
Serija se ipak zove "Heroes", a ne "The Scientifically Sound Theory of man's DNA evolution and the superpower side effects".
Megabaja wrote:Nemoj uskakati sebi u usta...
Imam utisak da je primer koji sam naveo dovoljno ocigledan da ne mora da se objasnjava.
Na nivou odgovora "E pa moj tata je jaci od tvog tate" :D
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Heroes

Post by Shunka »

Nisi me razumeo.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Heroes

Post by Barrel Dragon »

Lord wrote:1. Ne u krvi nego u DNK. Secas se knjige Mohinderovog cjaleta sa pocetka?
2. Mohinder nije pronasao taj serum, serum koji daje moci je zapravo ona formula koju je Hiro ganjao,
i pronasao ga je neko mnogo pre Mohindera. Mohinderov serum ne valja jer ga je kad ga je sam probao, je li, sjebao.
A zamisli postoje ljudi koji nisu gledali 4400.
3. O Haicaninu se ne zna nista, sto je i cela poenta njegovog lika, da bude misteriozan.
4. Bilo bi malo glupo da sve objasne odmah u prvoj epizodi sezone zar ne? I sta si navro na 4400.
5. Zasto nema smisla? To sto ti ne vidis tu smisao jer...hm, neces, ne znaci da ga drugi ne vide. A nisi argumentovao sto nema smisla.
6. Po meni sasvim kul nacin da se nastavi cela fora sa stripom koja se provlaci od prve sezone.
7. Zapravo bomba nije povod vracanja u proslost. Bomba je posledica vracanja u proslost. Prati fabulu radnje.
8. A zasto se Piter nije vratio u proslost dok je Sajlar bio beba i ubio ga tad? C'mon...

Batalite cepidlacenje. Ako vam se svidja da gledate likove koji lete, zaustavljaju vreme, metke, nuklearne bombe,
citaju misli, i sta sve ne, a to sve sa samurajima i maloletnicama u tesnim leather outfitima, onda se zavalite, iskljucite mozak i uzivajte.
Ako ne onda makar nemojte hejtovati, i nadjite lepo nesto drugo da gledate.
Bolje ni ja ne bih odgovorio.
A da sad i ovaj topic ne pretvorimo u raspravu kao i sve, zamolicu Dawngreetera da ne odgovara na moju provokaciju za to da otkud si se sad setio 4400 koju ni ja nisam gledao.
Sticem utisak da si ti lik koji kad krece u raspravu malo protrckara netom, procita neke komentare (ovde aludiram i na forum za heroes) i tamo sazna da se serija oslanja na tu famoznu 4400 jbcn i onda nama ovde na forumu soli pamet! Nesto slicno kao i sa game designom, al nisam tad steo da se**m. Sve to da bi izgledalo kako je mnogo pametan. Mozda gresim, mozda.
Nego vratimo se na temu. Dakle Heroes su najjaca serija, mozda i ikad. Ko je voli nek komentarise ovde o tome, a kome se ne svidja ne treba nam njegovo misljenje. Jednostavno zaobidje topic i svima lepo.
I jos nesto.
I u 1. sezoni smo svasta predvidjali pa na kraju nista ali bas nista nismo pogodili (narocito opet ti Dawngreeter koji si samouvereno izjavio da je i Babaroga gdja Petreli sto je posebno pogresno) , sto je seriju i cinilo savrsenom, bar za mene. Isto se nadam i za 3. sezonu, jer jBG ako su pisci toliki retardi da im scenarijo predvidimo mi, mala grupica sa foruma( u dalekoj zemlji Srbiji gde zive najpametniji ljudi u univerzumu). Onda cu priznati da je serija shit.
Za sada se super radnja razvija (tesko da je iko mogao pomisliti da je Sylarova majka Petreli), verovatno ce doci i do raspleta koji su sada nepoznati kao to sa Haicaninom, pa nemojte mi reci i da ste znali na koju foru radi Sylarov mozak?!!!
Mislim jesmo bili blizu objasnjenju, ali ne potpunom, ruku dajem!
Toliko!
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Heroes

Post by Rover »

meni samo nije jasno zasto je linderman bog 8O
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Heroes

Post by Shunka »

Dakle Heroes su najjaca serija, mozda i ikad.
Ni pod razno. Cak ni toliko slavljena prva sezona.
No dobro, ukusi su veoma razliciti, a imam tendenciju govoriti pretezno misleci na sebe.

A komentarisem ne zato sto je serija losa i ja je mrzim, nego zato sto je prva sezona bila dobra (i jako mi se svidela), a serija je mogla postati i bolja od toga. Ali nije.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Heroes

Post by Dawngreeter »

Barrel Dragon wrote:zamolicu Dawngreetera da ne odgovara na moju provokaciju za to da otkud si se sad setio 4400 koju ni ja nisam gledao.
Dzaba ste krecili.

Ne znam zasto si ti referenca za upoznatost sa serijama, al' ja znam za 4400 zato sto je izasla malo pre Heroes, imala slicnu tematiku, paralelno sam ih pratio i bio fasciniran koliko je Heroes bolje obradio istu temu. Mada moram priznati da mi se svidja taj momenat nesputanog egocentrizma da bi isao po netu i kopao po forumima samo da bih bas tebi nesto kontrirao. Predlazem ipak alternativnu teoriju - jedna popularna serija kopira drugu popularnu seriju od pre godinu dana i to je svima savrseno ocigledno.

EDIT:
Barrel Dragon wrote:Za sada se super radnja razvija (tesko da je iko mogao pomisliti da je Sylarova majka Petreli)
Nije mogao niko pomisliti jer ni pisci nisu znali prve dve sezone. Isto kao i za to ko je pucao u Nathan-a. Mada se slazem da se radnja super razvija. Ovo je prva serija u kojoj ce bukvalno biti moguce da neko sam sebi bude otac, sto ni jedna spanska serija do sada nije uspela da postigne.
Barrel Dragon wrote:pa nemojte mi reci i da ste znali na koju foru radi Sylarov mozak?!!!
Njegova moc je da provali kako nesto radi, u maniru opravljaca satova. Svaki put kad nekome skida skalp cuje se glasno sat kako kuca. Otvori, pogleda i sazna kako radi. Cak je doslovno ovo receno u prvo jsezoni kada pokazuju kako je prvu moc pokupio, kada liku kaze da "moze da ga popravi". Ako moc nije u mozgu, nema sta da provali kako radi unutra.

Mislim da je preterano optimisticno nadati se da je iko tamo svestan da treba revidirati Sylar-ovu moc, al' cak i ako to urade uradice u maniru svega ostalog - izmislice nekoherentnu glupost koja krsi uspostavljene paradigme i nadace se da dovoljno gledalca nema zelju da razmislja o onome sto gleda. U ovom trenutku to je verovatno i tacno, do duse.
Last edited by Dawngreeter on Thu Oct 09, 2008 11:44 pm, edited 1 time in total.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Heroes

Post by Rover »

nemoj tako zar nisi gledo futuramu...pa fraj je sam sebi dal beshe deda ili otac... :D
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Heroes

Post by Shunka »

Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by Slartibartfast »

Keva je Sajlerova keva. Au brate. Vr'. Keva.

Nego, Barrel Dragon, dokle nameravas da drzis taj jeftini homofobicni fazon u potpisu? Mene on, ono, vredja, i voleo bih da ga sklonis/zamenis. Hvala unapred.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by Krle »

A da si musliman verovatno bi te vredjale karikature proroka muhameda :-({|= ...gde se dede freedom of speech
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by Slartibartfast »

Da ne ulazim u pricu zasto ovo nema nikakve veze sa slobodom govora - cak i da ima, ja mu nista nisam zabranio niti uskratio, vec samo zamolio.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Heroes

Post by Ko, jel' ja? »

Slartibartfast wrote:Nego, Barrel Dragon, dokle nameravas da drzis taj jeftini homofobicni fazon u potpisu? Mene on, ono, vredja, i voleo bih da ga sklonis/zamenis. Hvala unapred.
Preterujes.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by opsidiannight »

Kako ga nije sramota, pa to gledaju deca? O:) O:) O:)

Si mu poslao PM?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Heroes

Post by Barrel Dragon »

Slartibartfast wrote:Keva je Sajlerova keva. Au brate. Vr'. Keva.

Nego, Barrel Dragon, dokle nameravas da drzis taj jeftini homofobicni fazon u potpisu? Mene on, ono, vredja, i voleo bih da ga sklonis/zamenis. Hvala unapred.
Ne vidim kako moj potpis ima veze sa bilo cim u vezi tebe. E sad osecanja tvoja ne znam, kao ni to dal se vidis u jednom od dva lika sa potpisa, ali to tvoja stvar i za razliku od tebe necu se u to mesati. Demokratija kako rekose.
Sorry, ali stvarno ne mogu. Mnogo mi se svidja. Koliko se ja razumem u gradjansko pravo, nikoga ni ne vredja.
I da, ima veze sa slobodom izrazavanja. To ti je umetnost!

Dawngreeter:
Sylarova moc radi tako sto on pogleda kako su slozene brazde mozda, zapravo nervne celije, a onda ihh on uz pomoc hormona, krvi ili gde se vise nalazi ta moc, poput zupcanika sata izvijuga, iskrivi ili slozi kao kod zrtve. Zato mora da pogleda i zato moc nema direktnu vezu sa mozgom vec tim hormonima ili kojom vec tecnoscu!
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Heroes

Post by Dawngreeter »

Barrel Dragon wrote:Sylarova moc radi tako sto on pogleda kako su slozene brazde mozda, zapravo nervne celije, a onda ihh on uz pomoc hormona, krvi ili gde se vise nalazi ta moc, poput zupcanika sata izvijuga, iskrivi ili slozi kao kod zrtve. Zato mora da pogleda i zato moc nema direktnu vezu sa mozgom vec tim hormonima ili kojom vec tecnoscu!
Ako te zanima mogu jeftino most u Londonu da ti prodam.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by Slartibartfast »

Ako je onaj pas feget, nije mu toliko lose sto ga lisac roka u bulju.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Heroes

Post by Barrel Dragon »

Dawngreeter wrote:
Barrel Dragon wrote:Sylarova moc radi tako sto on pogleda kako su slozene brazde mozda, zapravo nervne celije, a onda ihh on uz pomoc hormona, krvi ili gde se vise nalazi ta moc, poput zupcanika sata izvijuga, iskrivi ili slozi kao kod zrtve. Zato mora da pogleda i zato moc nema direktnu vezu sa mozgom vec tim hormonima ili kojom vec tecnoscu!
Ako te zanima mogu jeftino most u Londonu da ti prodam.
Nije naivno objasnjenje!
Mozak je pokretac, nalogodavac svega u organiznu, a moc ne mora tu da se nalazi, zapravo ne nalazi se tu! Kao recimo disanje! Jel ti dises mozgom ili plucima? Ako ti prestane rad mozga, onda prestaje i disanje!
Zato on gleda kako je slozem mozak, tj. kako izdaje naredbe moci. Vidis u 3. sezoni kako prstom prati brazdu.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Heroes

Post by Dawngreeter »

Bilo bi izlisno istaknuti da brazde na mozgu u glavnom nisu person-specific, ne? Kao i cinjenicu da Mohinder nije pojeo mozak nego je dobio moci ubrizgavanjem supstance?

Mozda samo 2K eura, do kraja nedelje. Posle skace cena.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by Krle »

Pusti most nego jel imas neki Horgos-Pozega autoput ja bih kupio :mrgreen:
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Heroes

Post by Pendargon »

*disclaimer* Ja ne gledam Heroes*disclaimer*

Ali, moram privremeno da se umesam :
Ako ti prestane rad mozga, onda prestaje i disanje!
Ovo je netacno. Centar za disanje se nalazi u produzenoj mozdini i skoro potpuno ga je nemoguce inhibirati mozgom (probaj da se volontarno ugusis tako sto ces prestati da dises... ne moze, je'l da? :D ). Cak, postoji u medicini stanje poznato kao decerebracija, kada dodje do masivnih ostecenja mozga, a produzena mozdina nije ostecena, takav pacijent moze prakticno indefinitly da zivi, dok god se hrani... to su najidealniji donatori organa, sustinski, najcesce posle automobilskih nesreca....
Samo par doktorskih centi...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by opsidiannight »

To je to. nikada ti necu sesti na stolicu. Stomatolog koji je ovo zapamtio sigurno ima neki plan.

Postoji su psihologiji nesto kao zamena. Npr. lik koji voli da kolje i ubija postane hirurg. Time ne ugrozava nikog niti krsi zakon a radi ono sto voli. Sece ljude. Pitam se da li mozda krijes nesto. :lol: :lol: :lol:
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Heroes

Post by Pendargon »

Naravno.
Ja uvek imam neki plan :D O:) O:)

Sto mi ne bi seo u stolicu...? Pa zar nije lepo kada tvoj stomatolog odlicno poznaje fiziologiju i anatomiju? :D :D
Evo, da ti jos bolje pojasnim moje poznavanje anatomije, cisto da napomenem da je jedna od najblizih struktura produzenoj mozdini zadnji zid zdrela :-). I sad, stomatolog koji u ruci drzi turbinu sa dijamantskim svrdlom koje se okrece na 30.000 okretaja u minuti bi sa lakocom mogao da.... :twisted: :twisted: .... ali taj bi bio amater. Naime, duzina svih tungsten-karbidnih (tankih, elasticnih i supercvrstih) igala za endodonciju je 35mm, sto je, gle koincidencije, otprilike duzina od zadnjeg zida zdrela do produzene mozdine. Naravno, bilo bi, teoretski, potrebno neverovatno poznavanje anatomije i sreca (zbog individualnih fizioloskih razlika) da se jednim brzim ubodom igle pogodi BAS centar za disanje, ali igle precnika 0,20 mm ne ostavlja skoro ni ranicu kada perforira sluzokozu... :-)

Takodje, on a completely unrelated matter, nije slucajnost sto je jedan od najvecih horror-film inspiracija, psihopata i osnivac moderne genetike, dr. Jozef Mengele po profesiji bio stomatolog. :twisted: :twisted:

P.S. : Slovicu, jos mi nisi doneo one pticije marinacke glave i bitse za koje smo se dogovorili... 8) 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Heroes

Post by Barrel Dragon »

Dawngreeter wrote:Bilo bi izlisno istaknuti da brazde na mozgu u glavnom nisu person-specific, ne? Kao i cinjenicu da Mohinder nije pojeo mozak nego je dobio moci ubrizgavanjem supstance?

Mozda samo 2K eura, do kraja nedelje. Posle skace cena.

Aaaaah. Odustajem, njegova moc je ˝Da provaljuje kako druge moci rade˝, moc se nalazi u mozgu i London nema mostove!
BTW: Ckupo ti to, ja bih Ajfelov toranj za 100din. ako moze?

a P.S. - nemoj da gledas Heroes, mnogo su glupi!
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Heroes

Post by Dzon Vejn »

Image
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Heroes

Post by Pendargon »

moc se nalazi u mozgu i London nema mostove
Da nemam popunjen sig space, ovo bi islo u potpis...
London nema mostove?.... :roll: :roll:
Moc se nalazi u mozgu?... (by the power of Greyskull!!!!) :roll: :roll:

Gde je Megabaja sa windows paint fotomontazom kada ti treba... :twisted: :twisted: :twisted:
*doing the summoning ritual*
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Heroes

Post by Krle »

Pa naravno da nema kad ih je greeter sve rasprodao 8)
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Heroes

Post by Barrel Dragon »

Pendargon wrote:
moc se nalazi u mozgu i London nema mostove
Da nemam popunjen sig space, ovo bi islo u potpis...
London nema mostove?.... :roll: :roll:
Moc se nalazi u mozgu?... (by the power of Greyskull!!!!) :roll: :roll:

Gde je Megabaja sa windows paint fotomontazom kada ti treba... :twisted: :twisted: :twisted:
*doing the summoning ritual*
Kad budes provalio poentu moje price mozes tvoju izjavu slobodno staviti u potpis!
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Heroes

Post by Dzon Vejn »

Image
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Film”